Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

03-09-2017 11:00:00

Żydzi zaniepokojeni sytuacją w Polsce

INFO: Europejski Kongres Żydów wyraził zaniepokojenie sytuacją w Polsce - donosi wprost.pl.

 

- W Polsce coraz częściej dochodzi do antysemickich incydentów. W całej Europie rządy państw dyskutują z lokalnymi przywódcami społeczności kwestie dotyczące walki z antysemityzmem. W Polsce jest zupełnie inaczej. Władze wydają się w niewielkim stopniu zainteresowane konsultacjami i dialogiem ze społecznością żydowską. Przez blisko rok nie doszło do spotkania między przedstawicielami polskich władz a szefem Związku Gmin Żydowskich w Polsce - podkreślono w oświadczeniu.

Żydzi zwrócili uwagę na fakt, iż w Polsce jest coraz więcej incydentów o charakterze antysemickim. Jako przykład podano wpisy p. Magdaleny Ogórek na temat ojca WDost. Marka Borowskiego.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 03-09-2017 14:16:07 | odpowiedz
    A czy nie przyjdzie do łbów Mośków, że władze w Polsce wydają się w niewielkim stopniu zainteresowane konsultacjami i dialogiem ze społecznością żydowską, bo po prostu nie ma u nas antysemityzmu, więc nie ma o czym gadać?
    Zaś skoro Ogórkowa wspomniała o korzeniach Borowskiego to już antysemityzm? To po prostu ujawnienie niewygodnej tajemnicy, bo jakże to nazwisko kończące się na "-ski" może dotyczyć Żyda, nie? Nazywanie Stalina Gruzinem to gruzinofobia?
    • 03-09-2017 15:26:28 | odpowiedz
      Od '44 kibkówki inspirowane przez żydowskie fejginięta i humerzęta stanowią precedens sądowy czy wręcz wykładnię prawa a teraz PSiory chcą im wprowadzić trochę normalności to i się niepokoją.
      A tak nawiasem, to w języku gruzińskim Dżugaszwilli znaczy syn żyda (dżuga = żyd, szwilli = syn, Stalin - to ksywka - czyli zawsze "Stalin").
    • 03-09-2017 19:24:43 | odpowiedz
      10/10

  • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

    Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • "Od skinheada do ortodoksyjnego Żyda", czyli żydowska propagandowa ściema.

    Ostatnimi czasy w polskim internecie, w różnych miejscach (m. in. na niniejszym portalu) można napotkać, umieszczony zazwyczaj na zasadach reklamy, przetłumaczony na język polski (wcześniej...
  • Państwo Izrael, już oficjalnie, zwróciło się do nas z HEART na dłoni.

    Już się nie cackają (dotychczas, przez lata, politycy izraelscy ściemniali, że Państwo Izrael ma nic do tego, a roszczenia wypływają od osób i organizacji prywatnych, z którymi Izrael nie ma nic...

Poczytaj również

  • Będą przekopywać się przez "wagony kolejowe dokumentow" | 24-09-2017 20:45:00

    OPINIA: Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT jest niezbędna; to największa afera finansowa III RP - stwierdził WCz. Janusz Szewczak, poseł PiS.

  • Odsłonią twarze ohydnych pedofilów | 24-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Od października w nowo utworzonym rejestrze przestępców seksualnych znajdą się dane ok. 800 najgroźniejszych sprawców - podaje tvp.info.

  • Ładowanie autobusów elektrycznych może destabilizować sieć | 24-09-2017 14:15:00

    INFO: Jak informuje portal wnp.pl, szybkie doładowywanie autobusów na trasie może powodować na tyle duże piki poboru prądu, że okoliczni odbiorcy mogą odczuwać zaburzenia dostaw, skoki napięcia.

  • Będzie dymisja w rządzie premier Szydło? | 24-09-2017 11:00:00

    INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa z PiS, od miesięcy wskazywany jest jako niemal pewny i pierwszy kandydat do wymiany - pisze "Fakt".

  • Rokita dostał 120 tys. zł za walkę z komuną | 24-09-2017 06:30:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Krakowie przyznał p. Janowi Rokicie 120 tys. zł odszkodowania za prawie pół roku internowania w stanie wojennym i za utracony zarobek - podaje se.pl.

  • IPN nie odpuszcza trucicielom Walentynowicz | 23-09-2017 20:45:00

    INFO: Sprawa uniewinnienia przez sąd 3 byłych esbeków, których IPN oskarżył o próbę otrucia w 1981 r. śp. Anny Walentynowicz, nie jest zamknięta. IPN domaga się osądzenia funkcjonariuszy bezpieki i zapowiada apelację - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

  • "Darmowe" owoce i mleko dla dzieci w szkołach | 23-09-2017 17:30:00

    FUTURO: 2 października rusza unijny program, który ma promować zdrowe odżywianie się dzieci. Na jego finansowanie UE przeznaczy 240 mln zł - informuje onet.pl.

  • Kierowcom Ubera przybędzie obowiązków | 23-09-2017 14:15:00

    INFO: Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym - informuje se.pl.

  • Będą kasować konta piratów | 23-09-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Krakowie zadecydował, że serwis Chomikuj.pl ma kasować nie tylko rozpowszechniane za jego pośrednictwem nielegalne kopie filmów, ale także konta użytkowników, którzy się tego dopuścili - informuje fakt.pl.

  • Władze Gdańska dbają o finanse dziennikarzy antypisowskich | 23-09-2017 06:45:00

    INFO: Władze Gdańska zorganizowały Gdański Tydzień Demokracji i dały w ten sposób zarobić dziennikarzom, takich mediów jak Onet czy "Newsweek" - podaje niezalezna.pl.

  • Kolejny absurd państwa opiekuńczego | 22-09-2017 21:45:00

    INFO: NIK przeprowadziła kontrolę szkół dla dorosłych. Z najnowszego raportu wynika, że poziom nauki w tych placówkach jest bardzo niski - tylko co piąty uczeń kończy naukę - informuje rmf24.pl.

  • Nie chcą wieżowców tylko drzewka | 22-09-2017 19:30:00

    INFO: Nadciąga nowa afera warszawska - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • MinFin ustaliło maksymalną stawkę opłaty uzdrowiskowej | 22-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Opłata uzdrowiskowa w 2018 r. będzie mogła wynosić maksymalnie 4,33 zł - podaje gazetaprawna.pl.

  • Gospodynie zaczęły się bać | 22-09-2017 15:30:00

    INFO: Po ostatnich kontrolach skarbówki koła gospodyń wiejskich zaczęły bać się wszelkich festynów, na których do tej pory wystawiały swoje domowe napitki - informuje polskatimes.pl.

  • Minister zdrowia o zmianie prawa aborcyjnego | 22-09-2017 13:15:00

    INFO: Rząd PiS sekunduje wszystkim inicjatywom zwiększającym prawo dzieci nienarodzonych do życia - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Konstanty Radziwiłł, szef resortu zdrowia.