Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

04-12-2016 06:45:00

ZUS chce zabronić emerytom dorabiania

INFO: Po obniżeniu wieku emerytalnego ZUS chce zmian w przepisach. Naciska na rząd, by emeryci nie mogli dorabiać - donosi "Rzeczpospolita".

 

ZUS szybko zareagował na obniżenie wieku emerytalnego. Rekomenduje ograniczenie możliwości zarabiania dla emerytów. Oznacza to, że rząd co prawda wiek emerytalny obniża, ale obywatele otrzymują "propozycję nie do odrzucenia". Bardzo niska emerytura w wieku 60 lat i brak możliwości uzyskania dodatkowych przychodów, albo praca do wieku sprzed obniżki i znacznie wyższa emerytura. Przed trudnym wyborem stanie wkrótce 350 tys. osób wchodzących w wiek emerytalny.

"Rz" podkreśla, że zniechęcanie do przejścia na wcześniejszą emeryturę ma swoje uzasadnienie ekonomiczne. Według wyliczeń ZUS nowe regulacje już w 2018 r. będą kosztować dodatkowe 10 mld zł. W latach kolejnych kwota ta będzie szybko rosnąć.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Codzienne pranie mózgu - pracuj dłużej, mniejsze szanse, że zobaczysz swoją emeryturę:X

    Kolejne łatanie dziury zwane systemem emerytalnym. Oczywiście wydłużmy wiek emerytalny, niech mniej ludzi dożyje swojej emerytury! Tak, to są świetne plany i to z ust bodajże prezesa Business...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Esbeckie emerytury.

    Mnie zastanawia dlaczego JKM uważa że Esbekom nie powinno się zmniejszać emerytur ??. I twierdzi że przez zmniejszenie Esbekom emerytur państwo zabierze zwykłym ludziom emeryturę. Ja uważam że...
  • Emerytury...na pewno zły pomysł?

    Proszę się nie przejmować, nie chcę pisać o systemie emerytalnym per se. Zastanawiam się nad Waszym zdaniem na temat następującej konstrukcji myślowej,która ostatnio ulęgła mi się w...
  • Ostateczne rozwiązanie kwestii ubezpieczeń społecznych?

    Niestety, mnie nie przekonują wypowiedzi ani Lesza, ani Xsiora, ani Ortodoksa, którego pomysły skróciłbym do "stopniowej likwidacji bólu, jakim są ubezpieczenia społecznego". Jedynym wyjściem,...
  • Odpowiedzi 6.

    Pytanie 1. Monarchia = Król. A co jeśli Jego Wysokość okaże się osobą chorą psychicznie? Gwoli ścisłości: monarchia = jedynowładztwo. Tyran też jest „monarchą” - acz rzadko się tego terminu...

Poczytaj również

  • Kukiz`15 słabnie w Sejmie | 24-02-2017 11:00:00

    INFO: Trzy posłanki zdecydowały się opuścić klub Kukiz`15 — podaje fakt.pl.

  • O. Rydzyk oburzony publikacją "Wprost" o jego majątku | 24-02-2017 06:45:00

    OPINIA: Jest to kłamstwo na kłamstwie, ba — oszczerstwo na oszczerstwie i oszczerstwem pogania — tak skomentował publikację o swoim rzekomym majątku o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

  • Z czym kojarzy się 22 lipca? Od dzisiaj z niczym | 23-02-2017 21:45:00

    INFO: Mazurska gmina zmieniła nazwę ulicy 22 Lipca na taką samą, argumentując, że już nie kojarzy się z komunistycznym świętem — pisze "Nasz Dziennik".

  • Zlikwidują komunistyczny skansen w dyplomacji | 23-02-2017 19:30:00

    INFO: W Ministerstwie Spraw Zagranicznych i polskich placówkach dyplomatycznych zostanie przeprowadzony przegląd kadr — podaje "Rzeczpospolita".

  • Imprezy w Sopocie tylko do 3 w nocy? | 23-02-2017 17:30:00

    INFO: Sopocka policja wystąpiła do samorządu z wnioskiem o ograniczenie czasu działania lokali rozrywkowych do godziny trzeciej — podaje tvn24.pl.

  • Poszkodowany przedsiębiorca założył Fundację Praw Podatnika | 23-02-2017 15:30:00

    INFO: P. Marek Isański, prezes firmy wykończonej przez skarbówkę, założył Fundację Praw Podatnika — donosi money.pl.

  • Sumliński: Lepper został zamordowany | 23-02-2017 13:15:00

    OPINIA: To nie było samobójstwo, to było zabójstwo (…) Andrzej Lepper miał wiele planów, był dysponentem olbrzymiej wiedzy gazowego przekrętu stulecia, czyli kontraktu, w wyniku którego przepłacamy za gaz z Rosji — powiedział p. Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy i autor książek.

  • 2 posłów będzie kontynuowało śledztwo Wójcikowskiego | 23-02-2017 11:00:00

    INFO: Jak podaje portal wolnosc24.pl WCz.WCz. Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak, posłowie Kukiz`15, zajmą się sprawą, nad którą przed tragiczną śmiercią pracował poseł Rafał Wójcikowski.

  • Projekt obniżający stawkę podatku liniowego już w Sejmie | 23-02-2017 06:45:00

    INFO: Klub parlamentarny Nowoczesnej zaproponował zmniejszenie stawki podatku liniowego z 19 do 15% oraz zmiany dotyczące rozliczania strat podatkowych i limitu odpisu amortyzacyjnego - podaje portal podatki.biz.

  • Co knują lewacy na swoich konferencjach? | 22-02-2017 21:45:00

    INFO: P. Grzegorz Strzemecki, autor książek o gender, przedstawił plany, jakie mają lewacy.

  • Narodowcy demonstrowali przeciwko "Klątwie" | 22-02-2017 19:30:00

    INFO: Narodowcy protestowali przed Teatrem Powszechnym w Warszawie przeciwko wystawianiu sztuki "Klątwa" - donosi stooq.pl.

  • Sąd zezwolił na Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych | 22-02-2017 17:30:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Białymstoku uchylił decyzję burmistrza o zakazie organizacji Hajnowskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych - podaje tvp.info.

  • Poczta Polska nie dba o klientów | 22-02-2017 15:30:00

    INFO: Nowelizacja ustawy Prawo pocztowe zakłada, że konsumenci nie będą mieli możliwości reklamowania niedostarczonych listów, pocztówek czy zwykłych druków - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

  • Coraz więcej broni w rękach Polaków | 22-02-2017 13:15:00

    INFO: W ostatnim czasie rośnie w Polsce moda na strzelanie. W 2016 r. w naszym kraju zarejestrowanych było 424,7 tys. sztuk broni. Od 2015 r. przybyło ich o 33,8 tys. sztuk - wynika z policyjnych statystyk, opublikowanych przez "Rzeczpospolitą".

  • Skandal w Teatrze Powszechnym | 22-02-2017 11:00:00

    INFO: W Teatrze Powszechnym w Warszawie odbyła się premiera skandalicznego spektaklu "Klątwa" - donosi gosc.pl.