Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

24-05-2018 17:30:00

Znaczny spadek sprzedaży w kwietniu!

INFO: W kwietniu wyraźnie spadła sprzedaż w sklepach, co mocno zaskoczyło ekonomistów - podaje money.pl.

 

Z danych GUS wynika, że sprzedaż detaliczna w kwietniu była o 5,3% niższa niż w marcu. Jest to najgorszy wynik od października 2016 r.

- To duże zaskoczenie. Wynik jest ponad 3 pkt proc. gorszy niż prognozowaliśmy - przyznaje p. Piotr Bartkiewicz, ekonomista mBanku.

Eksperci wskazują, że na sprzedaży marketów ciążył w dużej mierze zakaz handlu w niedzielę.

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • System edukacji w Polsce

    A więc chciałbym tu dokonać pewnej analizy tego co jest, co powinno być i jak do tego dojść. Jak jest: Jestem tegorocznym maturzystą. Myślę więc, że dzisiejszą szkołę dobrze znam z autopsji i...
  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Batalia o jajka. Sanepid kontra pan...

    Kto pomoże w "walce" z przepisami i decyzjami Sanepidu ?! Przesyłam ten list z prośbą o pomoc panu ... * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *...
  • Unia kontra żarówki

    Polecam artykuł z rzepy; unia zakazuje od września produkcji żarówek i ludzie robią zapasy http://www.rp.pl/artykul/5,355092_Unia_kontra_zarowki__.html
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....

Poczytaj również

  • CBA zatrzymało 8 osób ws. wyłudzeń z ARiMR | 11-12-2018 11:00:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 8 osób, działających w rolniczej grupie producenckiej podejrzewanej o wyłudzenia środków z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  • Polacy boją się brexitu | 11-12-2018 06:45:00

    INFO: Polacy są zorientowani, że Wielka Brytania opuszcza UE, ale nie zawsze wiedzą, co o tym myśleć - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

  • Samorząd torpeduje inwestycje na Mierzei | 10-12-2018 21:45:00

    INFO: Samorząd woj. pomorskiego jest przeciwny budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - informuje wGospodarce.pl.

  • Tajemnicze spotkanie Morawieckiego i Solorza | 10-12-2018 19:30:00

    INFO: Mecenas Roman Giertych, pełnomocnik biznesmana Leszka Czarneckiego, zapowiedział złożenie wniosku o przesłuchanie premiera Mateusza Morawieckiego w śledztwie dot. KNF - donosi onet.pl.

  • Partia Teraz! przedstawiła swoje postulaty | 10-12-2018 17:30:00

    INFO: Partia WCz. Ryszarda Petru - Teraz! - przedstawiła swoje główne postulaty - podaje stooq.pl.

  • Prezydent Przemyśla z mniejszą pensją | 10-12-2018 15:30:00

    INFO: Nowy prezydent Przemyśla, p. Wojciech Bakun, były poseł Kukiz’15, będzie rządził miastem, zarabiając mniej niż poprzednik - podaje onet.pl.

  • Przedsiębiorcy alarmowali rząd PO-PSL ws. kradzieży VAT | 10-12-2018 13:15:00

    INFO: Resort finansów i inne ministerstwa, a także premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz otrzymywali w latach 2008-2015 ostrzeżenia ze strony organizacji branżowych zaniepokojonych zagrożeniem, a później faktycznym wyłudzaniem VAT; mimo to władze nie widziały potrzeby wprowadzania postulowanych przez przedsiębiorców zmian - podaje portal tvp.info.

  • Jakubiak nie godzi się na wrogi stosunek do UE | 10-12-2018 11:00:00

    OPINIA: WCz. Marek Jakubiak skrytykował Ruch Narodowy za jego wrogi stosunek do Unii Europejskiej - podaje prawicowyinternet.pl.

  • Emerytury jednak bez podatku? | 10-12-2018 06:45:00

    FUTURO: Jest szansa na emeryturę bez podatku. PiS nie odrzuciło obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie - podaje money.pl.

  • Polacy chcą złagodzenia ustawy aborcyjnej | 09-12-2018 20:45:00

    INFO: 48% respondentów uważa, że ustawa antyaborcyjna powinna zostać złagodzona - wynika z w sondażu SW Research przeprowadzonego dla serwisu rp.pl.

  • Endecja sprzeciwia się liberalno-lewicowej UE | 09-12-2018 17:30:00

    INFO: Zarząd Główny Stowarzyszenia Endecja z zadowoleniem i nadzieją przyjmuje wszelkie polityczne inicjatywy, które realizują politykę suwerennego państwa polskiego i realne interesy naszego Narodu - czytamy w komunikacie Endecji.

  • Będą wyższe stawki opłaty paliwowej | 09-12-2018 14:15:00

    FUTURO: W przyszłym roku wzrosną stawki opłaty paliwowej - informuje portal podatki.biz.

  • Samorządy odczują jednak wzrost cen energii | 09-12-2018 11:00:00

    INFO: Mimo uspokajających sygnałów ze strony Ministerstwa Energii wzrost cen energii elektrycznej mocno uderzy w samorządy - ocenia "Rzeczpospolita".

  • Szokujące wyliczenia dotyczące dopłat do górnictwa | 09-12-2018 06:45:00

    INFO: W latach 1990-2016 dopłaciliśmy do górnictwa nawet 230 mld zł, czyli 8,5 mld zł rocznie - informuje fakt.pl.

  • "Polacy nie mogą być zmuszeni do głosowania na dwie partie lizbońskie" | 08-12-2018 20:45:00

    OPINIA: W Polsce potrzebna jest prawica konserwatywna - stwierdził CEP Marek Jurek.