Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-04-2018 17:30:00

Ziobro zaproponuje 15 dni więzienia

FUTURO: Minister sprawiedliwości JE Zbigniew Ziobro przedstawi rewolucyjne zmiany w kodeksie karnym - donosi "Fakt".

 

Chodzi o wprowadzenie nowej kary - 15 dni więzienia za drobne przestępstwa. Obecnie sprawcy pobić czy drobnych kradzieży najczęściej dostają wyroki w zawieszeniu. Drastycznie wzrosną też kary za najcięższe przestępstwa, takie jak rozboje, gwałty i zabójstwa. Najgroźniejsi przestępcy maja być karani bezwzględnym dożywociem bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie z więzienia.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-04-2018 17:44:13 | odpowiedz
    Uczono mnie, że kara powinna być nieuchronna, niezwłoczna i uciążliwa. Chyba pan Minister powinien się bardziej postarać, aby coś zrobić z tą niezwłocznością, a nie epatować uciążliwością.

    A po drugie... Skazać można, ale gdzie i jak osadzić. Budować więzienia (kolejny Miś), czy pozbawić skazanych praw... i dołożyć obowiązków np. musu samoutrzymania. Jeśli mam płacić za osadzenie (podatki), to muszę wiedzieć za CO płacę. Za "więzień, a nie wywczas w Zoppot".
  • 14-04-2018 18:57:50 | odpowiedz
    Jakie znowu 15 dni więzienia. Za drobne przestępstwa to powinno być (po wyroku trwającym 5 minut) 15 kijów na gołą dupę, na dziedzińcu sądowym.
    Kumpel w Londynie, za jazdę na fleku pod prąd, dostał 50 funciaków w rozprawie która trwała 2 minuty. To jest sąd. Gilty - 50 Ł - won.
    Niby minister a niekumaty.
    • 14-04-2018 19:35:12 | odpowiedz
      Też mi kara, 50 funtów to dostałem za to że zaparkowałem tak iż zderzak miałem nad początkiem żółtej linii.
  • 16-04-2018 01:22:20 | odpowiedz
    Dlaczego więcej jest napadów?...
    dedykuję banicie z ndia.pl
    (wersja zaktualizowana)

    Dlaczego więcej jest napadów?
    Od lat dwudziestu jest islamski
    Burmistrz Londynu. Więc sąsiadów
    Zwyczaj być nie powinien chamski!

    A jednak bomby wybuchają,
    „Ktoś” kobiet coraz więcej gwałci.
    Przechodniów auta rozjeżdżają
    A lud chemicznie źle się kształci.

    W ramach kształcenia kwas wylewa.
    (Dziwnie bo ciągle na kobiety...)
    Rośnie przestępczość! Skąd, cholewa?
    Nikt nie domyśla się, niestety...

    Różne teorie ludzie różni
    Snują: globociep (w eko-ramach),
    Polska (Polacy są tak próżni...
    Jak na Trybunał robią ZAMACH!!!);

    Zbyt krótkie rządy Sadiq Khana,
    Za mało jeszcze imigrantów…?
    Kiedyś odpowiedź będzie znana!
    Lecz na badania trzeba grantów…

    W trzy lata aż o pięćset procent
    Wzrosły napady z maczetami!
    Czemu? Odpowiedź jakiś docent
    Odnajdzie. (Dzieląc się grantami...?)

    Na razie Sadiq Khan sprzedaży
    Noży zakazał i noszenia.
    A śrubokręty? Jak „się zdarzy”,
    Co wtedy? (Powiedz bez kręcenia!...)

    Są już i inne rozwiązania.
    Wkrótce poprawią sytuację:
    Majtki-niegwałtki i ubrania,
    Co usuwają prowokacje…

    Opaski też by się przydały:
    „Nie życzę sobie być zgwałconą.”
    No i policja: procent mały
    Zbyt imigrantów zatrudniono!

    Nabór też gejów pomóc może.
    (Banita rację wielką miał tu!)
    Policjant każdy po otworze
    Da… i obędzie się bez gwałtu!


  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • Docelowa liczba ustaw. Ile i jakie?

    Zadałem sobie trudu przejrzenia strony sejmowej pod kątem liczby obowiązującej liczby ustaw. Nie ich rocznej produkcji, co też jest ciekawe, tylko ich łącznej liczny obecnie ważnych. No i jest...
  • Czemu kara śmierci?

    To ja też pozwolę sobie założyć wątek.Mam nadzieję ,że się nie powtarzam. Otóż jestem przeciwnikiem kary śmierci! Wiem,że to pewnie niedobrze tak mówić na forum jej zwolennika, ale nie mogę...
  • Posiadanie broni w Polsce - jawne czy skryte?

    ZE STRONY UPR: """ 2010-01-08 : Biuro Prasowe UPR za legalizacją dostępu do broni palnej Unia Polityki Realnej konsekwentnie opowiada się za prawem obywateli do posiadania broni...
  • Czy Polacy to w 97% idioci ?

    Musiałem zacząć od takiego tematu bo po prostu mną trzęsie. Wiem że jest 1 do 3% mądrych ludzi w Polsce, ale dlaczego te parę procent nie wystrzela reszty i nie zrobi porządku w tym kraju ?...

Poczytaj również

  • Prezes Pracodawców RP pracował dla tajnych służb PRL? | 22-01-2019 06:45:00

    INFO: Jak donosi tygodnik "Do Rzeczy", p. Andrzej Malinowski, prezes Pracodawców RP, pracował dla tajnych służb PRL.

  • Prokuratura lekceważy hejt? | 21-01-2019 21:45:00

    INFO: Prokuratura wyhamowała ze zwalczaniem przestępstw dokonanych z nienawiści. Śledczych szkolonych w tym zakresie przesunięto do innych spraw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Rządowy Boeing nie przewiózł żadnego pasażera | 21-01-2019 19:30:00

    INFO: Zakupiony pod koniec 2017 r. przez rząd Boeing 737 nikogo jeszcze nie przewiózł, bo żaden wojskowy pilot nie ma odpowiednich umiejętności i uprawnień, aby usiąść za sterami - podaje fakt.pl.

  • Ludowiec sfałszował dokumenty kupna wozu strażackiego | 21-01-2019 17:30:00

    INFO: Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko politykowi PSL, któremu zarzucono sfałszowanie dokumentów zakupu wozu strażackiego dla OSP w Prusinowicach (woj. opolskie) - podaje tvp.info.

  • Mocne tąpnięcie w polskim przemyśle | 21-01-2019 15:30:00

    INFO: Produkcja przemysłowa w grudniu 2018 r. wzrosła jedynie o 2,8% rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła aż o 11,5% - informuje businessinsider.com.pl.

  • Trzaskowski walczy z nienawiścią we własnych szeregach | 21-01-2019 13:15:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Rafał Trzaskowski wezwał na dywanik p. Jarosława Trybusia, wicedyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych - donosi nczas.com.

  • Prezydent Nowej Soli będzie następny? | 21-01-2019 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal pikio.pl, p. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, otrzymuje przerażające pogróżki.

  • Branża spirytusowa narzeka na zbyt dużą akcyzę | 21-01-2019 06:45:00

    INFO: Warsaw Enterprise Institute ocenia, że przemysł spirytusowy wymaga rozsądnej polityki akcyzowej - informuje polskieradio.pl.

  • MEN: Rodzice odpowiedzialni za wychowanie | 20-01-2019 21:15:00

    INFO: Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa, że za wychowanie w pierwszej kolejności odpowiedzialni są rodzice - podaje Radio ZET.

  • Wilk: Tworzy się sekta gdańska | 20-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem posła KORWiN-y, WCz. Jacka Wilka mamy do czynienia z narodzinami "sekty gdańskiej" - podaje dorzeczy.pl.

  • Tempo wzrostu składek na ZUS budzi niepokój | 20-01-2019 14:15:00

    INFO: Składka ZUS dla przedsiębiorcy od nowego roku to 1316 zł. Wg ekspertów to bardzo dużo - donosi fakt.pl.

  • Problemy z wypłatą "500 plus" | 20-01-2019 11:00:00

    INFO: Olbrzymie opóźnienia występują w wypłacaniu świadczenia "500 plus" dla rodzin, w których jedno z rodziców pracuje za granicą - informuje "Super Express".

  • Owsiak wraca do Orkiestry | 20-01-2019 06:45:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak oświadczył, że wróci na stanowisko prezesa Fundacji WOŚP - podaje onet.pl.

  • TK oburzył środowiska kresowe | 19-01-2019 20:45:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zawierające określenia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” - informuje WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł UPR.

  • Mentzen krytycznie o walce z mową nienawiści | 19-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Walka z mową nienawiści jest ideologicznym narzędziem do krępowania wolności słowa! - powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes KORWiN-y.