Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-04-2018 17:30:00

Ziobro zaproponuje 15 dni więzienia

FUTURO: Minister sprawiedliwości JE Zbigniew Ziobro przedstawi rewolucyjne zmiany w kodeksie karnym - donosi "Fakt".

 

Chodzi o wprowadzenie nowej kary - 15 dni więzienia za drobne przestępstwa. Obecnie sprawcy pobić czy drobnych kradzieży najczęściej dostają wyroki w zawieszeniu. Drastycznie wzrosną też kary za najcięższe przestępstwa, takie jak rozboje, gwałty i zabójstwa. Najgroźniejsi przestępcy maja być karani bezwzględnym dożywociem bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie z więzienia.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-04-2018 17:44:13 | odpowiedz
    Uczono mnie, że kara powinna być nieuchronna, niezwłoczna i uciążliwa. Chyba pan Minister powinien się bardziej postarać, aby coś zrobić z tą niezwłocznością, a nie epatować uciążliwością.

    A po drugie... Skazać można, ale gdzie i jak osadzić. Budować więzienia (kolejny Miś), czy pozbawić skazanych praw... i dołożyć obowiązków np. musu samoutrzymania. Jeśli mam płacić za osadzenie (podatki), to muszę wiedzieć za CO płacę. Za "więzień, a nie wywczas w Zoppot".
  • 14-04-2018 18:57:50 | odpowiedz
    Jakie znowu 15 dni więzienia. Za drobne przestępstwa to powinno być (po wyroku trwającym 5 minut) 15 kijów na gołą dupę, na dziedzińcu sądowym.
    Kumpel w Londynie, za jazdę na fleku pod prąd, dostał 50 funciaków w rozprawie która trwała 2 minuty. To jest sąd. Gilty - 50 Ł - won.
    Niby minister a niekumaty.
    • 14-04-2018 19:35:12 | odpowiedz
      Też mi kara, 50 funtów to dostałem za to że zaparkowałem tak iż zderzak miałem nad początkiem żółtej linii.
  • 16-04-2018 01:22:20 | odpowiedz
    Dlaczego więcej jest napadów?...
    dedykuję banicie z ndia.pl
    (wersja zaktualizowana)

    Dlaczego więcej jest napadów?
    Od lat dwudziestu jest islamski
    Burmistrz Londynu. Więc sąsiadów
    Zwyczaj być nie powinien chamski!

    A jednak bomby wybuchają,
    „Ktoś” kobiet coraz więcej gwałci.
    Przechodniów auta rozjeżdżają
    A lud chemicznie źle się kształci.

    W ramach kształcenia kwas wylewa.
    (Dziwnie bo ciągle na kobiety...)
    Rośnie przestępczość! Skąd, cholewa?
    Nikt nie domyśla się, niestety...

    Różne teorie ludzie różni
    Snują: globociep (w eko-ramach),
    Polska (Polacy są tak próżni...
    Jak na Trybunał robią ZAMACH!!!);

    Zbyt krótkie rządy Sadiq Khana,
    Za mało jeszcze imigrantów…?
    Kiedyś odpowiedź będzie znana!
    Lecz na badania trzeba grantów…

    W trzy lata aż o pięćset procent
    Wzrosły napady z maczetami!
    Czemu? Odpowiedź jakiś docent
    Odnajdzie. (Dzieląc się grantami...?)

    Na razie Sadiq Khan sprzedaży
    Noży zakazał i noszenia.
    A śrubokręty? Jak „się zdarzy”,
    Co wtedy? (Powiedz bez kręcenia!...)

    Są już i inne rozwiązania.
    Wkrótce poprawią sytuację:
    Majtki-niegwałtki i ubrania,
    Co usuwają prowokacje…

    Opaski też by się przydały:
    „Nie życzę sobie być zgwałconą.”
    No i policja: procent mały
    Zbyt imigrantów zatrudniono!

    Nabór też gejów pomóc może.
    (Banita rację wielką miał tu!)
    Policjant każdy po otworze
    Da… i obędzie się bez gwałtu!


  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • Docelowa liczba ustaw. Ile i jakie?

    Zadałem sobie trudu przejrzenia strony sejmowej pod kątem liczby obowiązującej liczby ustaw. Nie ich rocznej produkcji, co też jest ciekawe, tylko ich łącznej liczny obecnie ważnych. No i jest...
  • Czemu kara śmierci?

    To ja też pozwolę sobie założyć wątek.Mam nadzieję ,że się nie powtarzam. Otóż jestem przeciwnikiem kary śmierci! Wiem,że to pewnie niedobrze tak mówić na forum jej zwolennika, ale nie mogę...
  • Posiadanie broni w Polsce - jawne czy skryte?

    ZE STRONY UPR: """ 2010-01-08 : Biuro Prasowe UPR za legalizacją dostępu do broni palnej Unia Polityki Realnej konsekwentnie opowiada się za prawem obywateli do posiadania broni...
  • Czy Polacy to w 97% idioci ?

    Musiałem zacząć od takiego tematu bo po prostu mną trzęsie. Wiem że jest 1 do 3% mądrych ludzi w Polsce, ale dlaczego te parę procent nie wystrzela reszty i nie zrobi porządku w tym kraju ?...

Poczytaj również

  • Rząd szykuje pożyczki dla powracających do kraju | 22-07-2018 14:15:00

    FUTURO: Polakom, którzy zdecydują się wrócić do kraju rząd chce zaoferować niskooprocentowane pożyczki - podaje fakt.pl.

  • Państwo ostatecznie przejęło Stocznię Gdańską | 22-07-2018 11:00:00

    INFO: Agencja Rozwoju Przemysłu przejęła wszystkie udziały w Stoczni Gdańskiej - podaje pb.pl.

  • Minister rolnictwa wyzywa polskich przedsiębiorców od łajdaków i lumpów | 22-07-2018 06:45:00

    INFO: JE Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa z PiS, w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat polskich rolników i przedsiębiorców, którzy zajmują się hodowlą zwierząt futerkowych - podaje portal pomorska.pl.

  • Polacy chcą jawności stanu zdrowia polityków | 21-07-2018 20:45:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że informacje o zdrowiu najważniejszych polityków w państwie i liderów partii powinny być jawne.

  • Exit tax uderzy w zwykłego Kowalskiego | 21-07-2018 17:30:00

    INFO: Przepisy o tzw. podatku od wyjścia mogą dotknąć nie tylko przedsiębiorców, ale i zwykłego Kowalskiego przenoszącego się za granicę - pisze rp.pl.

  • Zamieszki pod Sejmem | 21-07-2018 14:15:00

    INFO: Przed siedzibą Sejmu doszło do starć z policją i przepychanek - podaje dorzeczy.pl.

  • Śledczy nie sprawdzali willi Kiszczaka | 21-07-2018 11:00:00

    INFO: Wdowa po peerelowskim generale Czesławie Kiszczaku sama wydała dokumenty będące w posiadaniu męża. Śledczy nie sprawdzali, czy miała w domu jeszcze inne akta komunistycznej SB - informuje rp.pl.

  • Sejmowy restaurator zatrzymany przez CBA | 21-07-2018 08:45:00

    INFO: Biznesmen z rozbitej przez CBA grupy "załatwiaczy" był ważną postacią w sejmowej gastronomii - ustaliła "Rzeczpospolita".

  • FOR: Polsce grozi los Grecji i Włoch | 20-07-2018 21:45:00

    INFO: Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ostrzega, że Polsce może grozić los Grecji i Włoch. Wszystko przez fakt, że praca większości polskich pracowników jest mało wydajna - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

  • Prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi CBA | 20-07-2018 19:30:00

    INFO: Prokuratura postawiła zarzuty p. Pawłowi Wojtunikowi, byłemu szefowi CBA, o naruszenie uprawnień jako funkcjonariusza publicznego - donosi onet.pl.

  • PiS wycofuje się z zapowiedzi Kaczyńskiego | 20-07-2018 17:30:00

    INFO: Politycy PiS funkcjonujący w spółkach skarbu państwa jednak będą mogli kandydować w wyborach samorządowych. Jest tylko jeden warunek - donosi "Rzeczpospolita".

  • Spiszą nas wszystkich | 20-07-2018 15:30:00

    INFO: GUS przygotował projekt ustawy, która przewiduje przeprowadzenie od 1 września do 30 listopada 2021 r. narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań - informuje bankier.pl.

  • PiS realizuje program "Urzędnik plus" | 20-07-2018 13:15:00

    INFO: PiS od 2015 r. realizuje tajny program dotyczący urzędników. To Urzędnik+ - pisze "Fakt".

  • Gierek otrzymał ulicę... we Francji | 20-07-2018 11:00:00

    INFO: We francuskim mieście Auby odbyła się uroczystość nadania jednej z ulic imienia Edwarda Gierka - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Minister zdrowia za utrzymaniem obowiązku szczepień | 20-07-2018 06:45:00

    INFO: Minister zdrowia JE Łukasz Szumowski negatywnie ocenił obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień - informuje stooq.pl.