Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-04-2018 17:30:00

Ziobro zaproponuje 15 dni więzienia

FUTURO: Minister sprawiedliwości JE Zbigniew Ziobro przedstawi rewolucyjne zmiany w kodeksie karnym - donosi "Fakt".

 

Chodzi o wprowadzenie nowej kary - 15 dni więzienia za drobne przestępstwa. Obecnie sprawcy pobić czy drobnych kradzieży najczęściej dostają wyroki w zawieszeniu. Drastycznie wzrosną też kary za najcięższe przestępstwa, takie jak rozboje, gwałty i zabójstwa. Najgroźniejsi przestępcy maja być karani bezwzględnym dożywociem bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie z więzienia.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-04-2018 17:44:13 | odpowiedz
    Uczono mnie, że kara powinna być nieuchronna, niezwłoczna i uciążliwa. Chyba pan Minister powinien się bardziej postarać, aby coś zrobić z tą niezwłocznością, a nie epatować uciążliwością.

    A po drugie... Skazać można, ale gdzie i jak osadzić. Budować więzienia (kolejny Miś), czy pozbawić skazanych praw... i dołożyć obowiązków np. musu samoutrzymania. Jeśli mam płacić za osadzenie (podatki), to muszę wiedzieć za CO płacę. Za "więzień, a nie wywczas w Zoppot".
  • 14-04-2018 18:57:50 | odpowiedz
    Jakie znowu 15 dni więzienia. Za drobne przestępstwa to powinno być (po wyroku trwającym 5 minut) 15 kijów na gołą dupę, na dziedzińcu sądowym.
    Kumpel w Londynie, za jazdę na fleku pod prąd, dostał 50 funciaków w rozprawie która trwała 2 minuty. To jest sąd. Gilty - 50 Ł - won.
    Niby minister a niekumaty.
    • 14-04-2018 19:35:12 | odpowiedz
      Też mi kara, 50 funtów to dostałem za to że zaparkowałem tak iż zderzak miałem nad początkiem żółtej linii.
  • 16-04-2018 01:22:20 | odpowiedz
    Dlaczego więcej jest napadów?...
    dedykuję banicie z ndia.pl
    (wersja zaktualizowana)

    Dlaczego więcej jest napadów?
    Od lat dwudziestu jest islamski
    Burmistrz Londynu. Więc sąsiadów
    Zwyczaj być nie powinien chamski!

    A jednak bomby wybuchają,
    „Ktoś” kobiet coraz więcej gwałci.
    Przechodniów auta rozjeżdżają
    A lud chemicznie źle się kształci.

    W ramach kształcenia kwas wylewa.
    (Dziwnie bo ciągle na kobiety...)
    Rośnie przestępczość! Skąd, cholewa?
    Nikt nie domyśla się, niestety...

    Różne teorie ludzie różni
    Snują: globociep (w eko-ramach),
    Polska (Polacy są tak próżni...
    Jak na Trybunał robią ZAMACH!!!);

    Zbyt krótkie rządy Sadiq Khana,
    Za mało jeszcze imigrantów…?
    Kiedyś odpowiedź będzie znana!
    Lecz na badania trzeba grantów…

    W trzy lata aż o pięćset procent
    Wzrosły napady z maczetami!
    Czemu? Odpowiedź jakiś docent
    Odnajdzie. (Dzieląc się grantami...?)

    Na razie Sadiq Khan sprzedaży
    Noży zakazał i noszenia.
    A śrubokręty? Jak „się zdarzy”,
    Co wtedy? (Powiedz bez kręcenia!...)

    Są już i inne rozwiązania.
    Wkrótce poprawią sytuację:
    Majtki-niegwałtki i ubrania,
    Co usuwają prowokacje…

    Opaski też by się przydały:
    „Nie życzę sobie być zgwałconą.”
    No i policja: procent mały
    Zbyt imigrantów zatrudniono!

    Nabór też gejów pomóc może.
    (Banita rację wielką miał tu!)
    Policjant każdy po otworze
    Da… i obędzie się bez gwałtu!


  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • Docelowa liczba ustaw. Ile i jakie?

    Zadałem sobie trudu przejrzenia strony sejmowej pod kątem liczby obowiązującej liczby ustaw. Nie ich rocznej produkcji, co też jest ciekawe, tylko ich łącznej liczny obecnie ważnych. No i jest...
  • Czemu kara śmierci?

    To ja też pozwolę sobie założyć wątek.Mam nadzieję ,że się nie powtarzam. Otóż jestem przeciwnikiem kary śmierci! Wiem,że to pewnie niedobrze tak mówić na forum jej zwolennika, ale nie mogę...
  • Posiadanie broni w Polsce - jawne czy skryte?

    ZE STRONY UPR: """ 2010-01-08 : Biuro Prasowe UPR za legalizacją dostępu do broni palnej Unia Polityki Realnej konsekwentnie opowiada się za prawem obywateli do posiadania broni...
  • Czy Polacy to w 97% idioci ?

    Musiałem zacząć od takiego tematu bo po prostu mną trzęsie. Wiem że jest 1 do 3% mądrych ludzi w Polsce, ale dlaczego te parę procent nie wystrzela reszty i nie zrobi porządku w tym kraju ?...

Poczytaj również

  • Małe miasto z ogromnymi nagrodami dla urzędników | 21-04-2018 20:45:00

    INFO: Portal tvp.info donosi o nagrodach, jakie przyznano urzędnikom w Inowrocławiu.

  • Ujawniono ukryty dług państwa polskiego | 21-04-2018 17:30:00

    INFO: GUS podliczył prawdziwe zadłużenie Polski - podaje money.pl.

  • PiS chce wydoić kierowców | 21-04-2018 14:15:00

    INFO: PiS chce bardzo głęboko sięgnąć do kieszeni kierowców - podaje portal nczas.com.

  • Ambasador Izraela nie ustaje w atakach na Polskę | 21-04-2018 11:00:00

    INFO: P. Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, nie przestaje atakować naszego kraju - podaje nczas.com.

  • Resort finansów łagodzi stanowisko ws. podatku od kryptowalut | 21-04-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Paweł Cybulski, wiceminister finansów, stwierdził, że osoby inwestujące w kryptowaluty nie muszą płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, jeśli udowodnią, że nie mają jak się z tego rozliczyć - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • PO będzie się żaliła w UE | 20-04-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Grzegorz Schetyna, szef PO, zapowiedział, że informacje o sprawie WCz. Stanisława Gawłowskiego, aresztowanego posła PO, dotrą do europejskich partnerów - podaje interia.pl.

  • HGW żąda zwrotu grzywien | 20-04-2018 19:30:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, WCz. Patryka Jakiego, żeby jak najszybciej zwrócił jej pieniądze z grzywien za niestawienie się na komisji - informuje interia.pl.

  • Gigantyczne nagrody od resortu rolnictwa | 20-04-2018 17:30:00

    INFO: 173, 5 mln zł wydano w 2017 r. na nagrody dla pracowników agencji, instytucji badawczych, ośrodków i spółek podległych ministerstwu rolnictwa - ustalił "Fakt".

  • Dotacje gubią przedsiębiorców | 20-04-2018 15:30:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Szczecinie uznał winę założyciela sieci aptek w Gorzowie Wielkopolskim i skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz zasądził 7,5 tys. zł grzywny - podaje gazetalubuska.pl.

  • Pół miliarda na strzelnice | 20-04-2018 13:15:00

    FUTURO: MON w ciągu 10 lat wyda na program budowy strzelnic blisko pół miliarda zł - podaje money.pl.

  • Miasta zaoszczędzą na liberalizacji transportu | 20-04-2018 11:00:00

    INFO: Z analizy firmy Mobilis, operatora komunikacji miejskiej wynika, że jeśli rynek transportu zbiorowego się otworzy, samorządy zaoszczędzą kilkanaście-kilkadziesiąt milionów złotych - podaje pb.pl.

  • Polska tonie w śmieciach | 20-04-2018 06:45:00

    INFO: Przez kulawy recykling Polska tonie w śmieciach - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Nowoczesna za... wejściem do strefy euro | 19-04-2018 21:45:00

    INFO: Nowoczesna opowiada się za jak najszybszym wejściem Polski do strefy euro - podaje interia.pl.

  • Nie chcą zakładać firm, bo boją się ZUS | 19-04-2018 19:30:00

    INFO: Portal młodych przedsiębiorców MamBiznes.pl zapytał użytkowników, co najbardziej zniechęca do założenia firmy w Polsce.

  • Kaczyński dostał 30 tys. zł odprawy | 19-04-2018 17:30:00

    INFO: W 2016 r. WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, otrzymał z Sejmu 30 tys. zł odprawy emerytalnej - informuje "Rzeczpospolita".