Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-09-2017 17:30:00

Ziobro po stronie wolności - gospodarczej i sumienia

INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zdecydował, że wniesie kasację ws. prawomocnego wyroku wobec łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT - podaje tvp.info.

 

- Już zdecydowałem - będzie kasacja. Nie chodzi tu o żadne uprzedzenia wobec tych czy innych środowisk, tylko o zasady - oświadczył minister. - Dziś każdy ma wybór, zwłaszcza w przypadku tak rozpowszechnionych usług, jak drukarskie. Jeśli spotka się z odmową zlecenia, może iść do konkurencji - zauważył.

Dodał, że stoi w tej sprawie "po stronie fundamentalnych zasad, których nie wolno naruszać w imię jakichkolwiek ideologicznych racji".

- Robię to w interesie wszystkich, których może spotkać podobna historia - dodał.

 

Zobacz także: Prokuratura chce uniewinnienia "niepoprawnego" drukarza

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 19-09-2017 18:30:09 | odpowiedz
  Gdyby naprawdę chodziło o zasady i o przyszłość, to p.osłowie, obrońcy wolności, zaczęliby od uchylenia tego komunistycznego przepisu.

  Najwyraźniej chcą go zostawić, i narzucić niezawisłym sądom interpretację zgodną z aktualną linią partii... Głupie i niewykonalne. Ale widocznie podoba się ten cyrk reprezentatywnej grupie wyborców.

  Cytując PAP z maja:
  "... sąd podkreślał, że nie ma wątpliwości, iż doszło do wykroczenia, ponieważ Adam J., który zawodowo zajmował się wykonywaniem usług drukarskich, „umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny odmówił wykonania usługi jednej z fundacji LGBT, a był zobowiązany ją wykonać”. Sąd I instancji zwrócił też uwagę, że aby wykonać usługę, nie jest wymagane zawarcie umowy – wystarczy gotowość zapłaty ceny za nią."

  Kasacja jest potrzebna, ale nie ma gwarancji powodzenia, a przede wszystkim niczego nie zmienia w sytuacji następnych "obwinionych".

 • Test polityczny

  http://testpolityczny.pl Moje wyniki: Wolność gospodarcza: 88 więcej od 94.3% uczestników testu Tradycjonalizm:-34 więcej od 7.3% uczestników testu Wolności obywatelskie:46 więcej od...
 • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

  Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Poczytaj również