Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-09-2016 06:45:00

Ziobro chce surowszego karania kierowców

FUTURO: Szykują się nowsze, ostrzejsze kary dla kierowców - podaje fakt.pl.

 

Zdaniem JE Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości, kary dla kierowców są zbyt łagodne, dlatego jego resort przygotował projekt zmian w kodeksie wykroczeń. Wynika z niego, że kierowca, który złamał sądowy zakaz prowadzenia auta i wsiadł za kółko, trafi do więzienia na 5 lat. Taką samą karę poniesie kierowca uciekający przed policyjnym patrolem. Teraz grozi mu tylko grzywna. Resort sprawiedliwości chce też, by pijany sprawca wypadku zawsze bezwzględnie trafiał do więzienia przynajmniej na 2 lata.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 26-09-2016 08:37:39 | odpowiedz
    Jeżeli państwo ma być poważnie traktowane, to złamanie wyroku sądowego, czy ucieczka przed policją, muszą być karane. Tu ma Ziobro rację.
    • 26-09-2016 13:09:06 | odpowiedz
      A ja jestem przeciwko temu, abyśmy my - "szaraczki" - byli surowo karani za najdrobniejsze przewinienia, a ci tam "na stanowiskach", z układami i znajomościami "gdzie trzeba", mogli np. robić "wałki" na grube miliony, "i nic".

      Takie reformy wypadałoby zaczynać od tych "na górze", którzy winni społeczeństwu dawać przykład. Powiesić paru złodziei kamienic, dajmy na to...
    • 26-09-2016 14:01:32 | odpowiedz
      Też tak uważam. To żałosne, gdy łapie się kogoś po raz czwarty za jazdę bez prawa jazdy lub (co gorsza) z sądowym zakazem.
      Kolega Zbigniew nie odnosi się do Pańskiej wypowiedzi...
    • 26-09-2016 22:55:37 | odpowiedz
      Ale zacząć trzeba od jakości tych sądów, wyroków, a przede wszystkim - prawa, na podstawie którego one zapadły.
      A bardzo często zapadły na podstawie "przestępstwa", w którym nie było żadnej ofiary, więc od zmiany prawa należałoby zacząć.
      • 26-09-2016 23:01:31 | odpowiedz
        Propozycja Ziobry dotyczy zmiany prawa. Zmienić oczywiście należy cały system, ale nie spodziewam się tego po etatystach z grupy rekonstrukcji historycznej sanacji. Liczyć możemy jedynie na drobne oznaki normalności...
  • 26-09-2016 08:53:09 | odpowiedz
    Niech się weźmie za to za co powinien:
    za sędziów i prokuratorów,
    za kierowników wydziałów,
    za biegłych
    i pozostałą szumowinę
    co zatruwa życie Polakom, cwaniaczek jeden.
  • 26-09-2016 09:03:29 | odpowiedz
    to takze wazne, ze w odpowiedzi do mecenasa: widac bronienie biednej Rosji, glaskanie jej po glowce. 20 % rosjan wymaga pomocy medycznej(juz teraz!) 60 % ludnosci nie ma co jesc. Swietnie! to mozna takze wprowadzic w Polsce-taki konserwatyzm, taka nowoczesnosc!!!
    • 26-09-2016 09:05:53 | odpowiedz
      dopisuje, ze to sarkazm u gory, ale te niemieckie wykresy(ble ble ble). ja na ulice nie wyjde , zeby protestowac aby powolac Petru na prezydenta wrzechswiata! zreszta skladamy wypowiedzenie z partii !!!
    • 26-09-2016 14:08:17 | odpowiedz
      Sugeruję posługiwanie się językiem polskim (jeśli Pan potrafi). Chociaż, wobec merytorycznej zawartości Pańskich wypowiedzi (o ile je rozumiem) ich bełkotliwość wydaje mi się zaletą...
  • 26-09-2016 23:41:51 | odpowiedz
    Miejsce pijanych rowerzystów zajmą teraz uciekający kierowcy.

  • 8 kwiecień 2009: Tę sprawę powinien sąd ocenić

    Słucham i czytam p. JKM od lat z górą dwudziestu i przez te wszystkie lata nie zdarzyło się, abym mógł stwierdzić, że wypowiadając się na dowolny temat pomylił się w sposób oczywisty, zaprzeczył...
  • Faszym - Lewica czy Prawica

    Właściwie na 99% uważam że to lewactwo, ale chciałbym poznać wasze opinie. Załamał mnie ten wykop: http://www.wykop.pl/link/169938/polscy-europoslowie-przeciw-rotmistrzowi-pileckiemu Niektórym...
  • 5 maja 2009: Motocykle - śmierć na drogach? I od razu - polemika!

    Zapraszam do dyskusji:) http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • Prawo o ruchu drogowym

    Akuratnie jestem w trakcie kursu na prawo jazdy. Chcialbym wiec pogadac o przepisach panujacych na drogach i o wszelkich z nimi zwiazanymi regulacjach. 1) IMHO jakiekolwiek prawa jazdy sa...
  • 26 marca 2010: Polscy kierowcy wg. ONETu

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Polscy-kierowcy-wg-ONETu,2,ID403235984,n Nie ogarniam... Co jest złego w przestrzeganiu tego typu przepisów? Nie jestem (jeszcze) kierowcą ale wiem, że polska...

Poczytaj również

  • TVN może zacząć nadawać z Czech | 17-12-2017 06:45:00

    INFO: TVN znalazł sposób na ominięcie kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - donosi fakt.pl.

  • Więzienie za wyłudzenia zasiłków z ZUS | 16-12-2017 20:45:00

    INFO: Przedsiębiorca trafił na 10 miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje "Rzeczpospolita".

  • Andruszkiewicz: Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej | 16-12-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Adama Andruszkiewicza, posła koła Wolni i Solidarni, Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej - podaje dorzeczy.pl.

  • Byli senatorowie PO dołączają do klubu PiS | 16-12-2017 14:15:00

    INFO: Byli senatorowie PO, WDost. Andrzej Misiołek i WDost. Leszek Piechota dołączą do klubu PiS - informuje rmf24.pl.

  • Polskie umowy o pracę zbyt mało elastyczne | 16-12-2017 11:00:00

    INFO: Z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o elastyczność zatrudnienia na podstawie umów o pracę - informuje bankier.pl.

  • Maleją inwestycje zagraniczne w Polsce | 16-12-2017 06:45:00

    INFO: Z raportu NBP wynika, że w 2016 r. wartość inwestycji zagranicznych w Polsce była o prawie 5% niższa niż rok wcześniej.

  • CBA: Tak urzędy marnotrawią pieniądze z dotacji | 15-12-2017 21:45:00

    INFO: P. Ernest Bejda, szef CBA, zaprezentował w Sejmie wyniki kontroli w 16 urzędach marszałkowskich - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.

  • Partia Razem zablokowała konferencję naukową na UJ! | 15-12-2017 11:00:00

    INFO: Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, pod naciskiem Partii Razem, podjęli decyzję o odwołaniu konferencji "Prawo dziecka do życia" - informuje portal stefczyk.info.

  • Rząd chce, by samorządy bardziej się zadłużały! | 15-12-2017 06:45:00

    INFO: Jak donosi gazetaprawna.pl, rząd zamierza poluzować śrubę samorządom.

  • Sejm wrzuci na luz | 14-12-2017 21:45:00

    INFO: Obrady Sejmu zwoływane rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji - to plan PiS na kolejne miesiące - pisze "Rzeczpospolita".

  • KJ: Budżet Obywatelski nie uzdrowi partycypacji społecznej | 14-12-2017 19:30:00

    OPINIA: Analitycy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego negatywnie ocenili proponowane zmiany w systemie funkcjonowania budżetów partycypacyjnych.