Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

01-06-2016 13:15:00

Ziobro chce kasacji decyzji ws. Polańskiego

INFO: Jak donosi wprost.pl, JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, zapowiedział skierowanie kasacji do Sądu Najwyższego w związku z decyzją krakowskiego sądu o niedopuszczalności ekstradycji p. Romana Polańskiego.

 

Portal przypomina, że jesienią ubiegłego roku krakowski sąd uznał, że ekstradycja p. Polańskiego do USA jest niemożliwa. Krytycznie odnosił się do takiego postanowienia p. Ziobro i już wtedy zapowiadał podjęcie działań w tej sprawie. 

- Pan Polański nie może stać ponad prawem. Dlatego uważam, że przyszły minister sprawiedliwości, jeśli przyjdzie mu podejmować taką decyzję i ktokolwiek nim będzie, winien wyrazić zgodę na ekstradycję Polańskiego do USA - dodał. - Nie może być ochrony z uwagi na status osoby przed odpowiedzialnością za tak ohydne czyny, jak wykorzystanie seksualne nieletniej pod nieobecność rodziców. Pedofilia jest złem i trzeba je zdecydowanie ścigać - mówił p. Ziobro.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Jak zwalczyć biurokracje?

    Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • sprawa Polańskiego a Wolny Rynek i Wolność

    Sprawa jest ciekawa z tego względu, że dotyka prawdopodobnie ISTOTY wszystkich problemów, a jakimi mamy do czynienia, w tym kwestie Wolnego Rynku i wolności osobistej ... Chodzi o PRAWNIKÓW, a...
  • Obleśny i zakłamany rzad RP

    Jestem obywatelem RP i mam prawo pisać prawdę na temat obecnej "władzy".W 2007 roku w Londynie tusek namawiał Polaków do powrotów do Polski oczywiście miało to miejsce przed wyborami.Ten tusek...

Poczytaj również

  • Rzepliński "gwarantem układu, który sam tworzył" | 24-01-2017 17:30:00

    INFO: Tygodnik "wSieci" opisuje szereg nieprawidłowości stwierdzonych we wstępnym audycie Trybunału Konstytucyjnego.

  • Resort sprawiedliwości idzie na wojnę z alimenciarzami | 24-01-2017 15:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wydać wojnę osobom, które uporczywie unikają płacenia alimentów.

  • Stonoga oszukany przez Dudę i PiS? | 24-01-2017 13:15:00

    INFO: P. Zbigniew Stonoga, znany biznesmen i publicysta, ujawnił, że ówczesny kandydat na prezydenta z ramienia PiS Andrzej Duda oraz jego współpracownicy obiecali mu ułaskawienie w zamian za poparcie w wyborach oraz ujawnienie przekazanych mu akt afery podsłuchowej - podaje pikio.pl.

  • Małopolski sejmik przyjął uchwałę antysmogową | 24-01-2017 11:00:00

    INFO: Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym województwie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r.

  • Kijowski wciąż nie płaci alimentów | 24-01-2017 06:45:00

    INFO: Długi alimentacyjne p. Mateusza Kijowskiego, lidera KOD, są ponad dwukrotnie wyższe, niż podają media - informuje "Wprost".

  • Radny PiS ostro o parach myślących o in vitro | 23-01-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Kazimierz Koralewski, radny PiS z Gdańska stwierdził na antenie Radia Gdańsk, że "metoda in vitro to fabryka produkująca zarodki, a bezpłodność można próbować leczyć u internisty".

  • Polscy przedsiębiorcy nagrodzili... Merkel za... dotacje | 23-01-2017 19:30:00

    INFO: Kanclerz Niemiec Aniela Merkel została uhonorowana przez polskich przedsiębiorców zrzeszonych w Business Centre Club - donosi wprost.pl.

  • Publicyści ciepło o śp. pośle Wójcikowskim | 23-01-2017 17:30:00

    INFO: Publicyści występujący w "Politycznym Podsumowaniu Tygodnia" w TV Republika bardzo ciepło wypowiedzieli się o śp. Rafale Wójcikowskim, pośle Kukiz`15.

  • Przedsiębiorcy zapłacą za błędy urzędników ZUS | 23-01-2017 15:30:00

    FUTURO: Projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw może przysporzyć przedsiębiorcom nowych kłopotów i wydatków - podaje dziennik.pl.

  • Już w lutym ustawa ws. marihuany? | 23-01-2017 13:15:00

    FUTURO: WCz. Tomasz Latos, wiceprzewodniczący komisji zdrowia z PiS, zapowiedział, że luty to realny termin realizacji projektu ustawy ws. medycznej marihuany.

  • Lewaccy studenci zapowiadają ogólnopolski protest | 23-01-2017 11:00:00

    FUTURO: Na środę 25 stycznia planowany jest "Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek", którzy chcą protestować przeciwko łamaniu prawa przez rządzących - podaje wprost.pl.

  • Kaczyński określił cele dla PiS na najbliższe lata | 23-01-2017 06:45:00

    FUTURO: Wybory samorządowe 2018, wybory parlamentarne 2019 i... reforma mediów - to najważniejsze cele dla PiS na najbliższe lata - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Petru rozbijał się z kochanką po drogich hotelach za kasę podatników | 22-01-2017 20:45:00

    INFO: Tygodnik "W Sieci" dotarł do dokumentów, które potwierdzają, że wylot do Lizbony posłów Ryszarda Petru i Joanny Schmidt nie był jedynym takim przypadkiem.

  • Jakubiak: Pośredniaki powinny być zlikwidowane | 22-01-2017 17:30:00

    OPINIA: Bezrobocia de facto już nie ma, dlatego urzędy pracy powinny być zlikwidowane. Generują około 4 mld zł kosztów państwa rocznie - stwierdził trzeźwo WCz. Marek Jakubiak, wiceszef klubu Kukiz`15.

  • Fiskus wykończy polskiego giganta odzieżowego? | 22-01-2017 14:15:00

    INFO: Polski koncern odzieżowy LPP poinformował, że fiskus zażądał od niego 24 mln zł zaległych podatków - podaje portal wolnosc24.pl.