Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

01-06-2016 13:15:00

Ziobro chce kasacji decyzji ws. Polańskiego

INFO: Jak donosi wprost.pl, JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, zapowiedział skierowanie kasacji do Sądu Najwyższego w związku z decyzją krakowskiego sądu o niedopuszczalności ekstradycji p. Romana Polańskiego.

 

Portal przypomina, że jesienią ubiegłego roku krakowski sąd uznał, że ekstradycja p. Polańskiego do USA jest niemożliwa. Krytycznie odnosił się do takiego postanowienia p. Ziobro i już wtedy zapowiadał podjęcie działań w tej sprawie. 

- Pan Polański nie może stać ponad prawem. Dlatego uważam, że przyszły minister sprawiedliwości, jeśli przyjdzie mu podejmować taką decyzję i ktokolwiek nim będzie, winien wyrazić zgodę na ekstradycję Polańskiego do USA - dodał. - Nie może być ochrony z uwagi na status osoby przed odpowiedzialnością za tak ohydne czyny, jak wykorzystanie seksualne nieletniej pod nieobecność rodziców. Pedofilia jest złem i trzeba je zdecydowanie ścigać - mówił p. Ziobro.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Jak zwalczyć biurokracje?

    Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • sprawa Polańskiego a Wolny Rynek i Wolność

    Sprawa jest ciekawa z tego względu, że dotyka prawdopodobnie ISTOTY wszystkich problemów, a jakimi mamy do czynienia, w tym kwestie Wolnego Rynku i wolności osobistej ... Chodzi o PRAWNIKÓW, a...
  • Obleśny i zakłamany rzad RP

    Jestem obywatelem RP i mam prawo pisać prawdę na temat obecnej "władzy".W 2007 roku w Londynie tusek namawiał Polaków do powrotów do Polski oczywiście miało to miejsce przed wyborami.Ten tusek...

Poczytaj również

  • PiS chce zmienić reguły wyborów do Sejmu | 17-08-2018 17:30:00

    INFO: PiS chce zmienić sejmową ordynację - alarmuje rp.pl.

  • Coraz więcej Arabów w Krakowie | 17-08-2018 15:30:00

    INFO: Jak donosi Interia, w Krakowie można spotkać coraz więcej arabskich turystów.

  • NIK: Państwo pozwoliło bankom na zbyt wiele | 17-08-2018 13:15:00

    INFO: Najwyższa Izba Kontroli zbadała skuteczność systemu ochrony konsumentów wobec problemu kredytów objętych ryzykiem walutowym w latach 2005-2017.

  • Lekarz zrezygnował z pracy, bo nie chciał szczepić dzieci | 17-08-2018 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal wp.pl, dr Andrzej Majkowski zrezygnował z pracy w państwowej przychodni, bo nie chciał dalej szczepić dzieci.

  • Polacy fatalnie oceniają prezydenta Dudę | 17-08-2018 06:45:00

    INFO: Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że Polacy źle oceniają prezydenta Andrzeja Dudę.

  • Prof. JR Nowak wystartuje z nardowcami | 16-08-2018 21:45:00

    INFO: Zawiodłem się na PiS, dlatego będę kandydował z list narodowców - ujawnił telewizji internetowej wrealu24 prof. Jerzy Robert Nowak.

  • Lustracja i dekomunizacja konieczna | 16-08-2018 19:30:00

    OPINIA: Przypadek pani Ewy Gawor pokazuje, dlaczego rzeczywistość we współczesnej Polsce wydaje się momentami „dziwaczna” - pisze p. Ryszard Makowski na portalu wPolityce.pl.

  • Prezydent chce, by było więcej weteranów wojennych | 16-08-2018 17:30:00

    FUTURO: Jak informuje portal bankier.pl, prezydencki projekt nowelizacji ustawy o weteranach zakłada, że o status weterana misji zagranicznych będzie się mogła ubiegać większa liczba żołnierzy.

  • Marsz narodowców przeszedł mimo blokad kontrmanifestantów | 16-08-2018 15:30:00

    INFO: Ulicami Warszawy przeszedł "IV Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej", zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską i Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" - donosi stooq.pl.

  • PiS uderza w środowisko strzeleckie? | 16-08-2018 13:15:00

    INFO: MSWiA w przepisach przejściowych przemyciło kompletną zmianę obecnej ustawy o broni i amunicji. W środowisku strzeleckim wrze - pisze publicysta p. Łukasz Warzecha na łamach "Rzeczpospolitej".

  • Lubelski sąd zmienił kontrowersyjny regulamin | 16-08-2018 11:00:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Lublinie wycofał zapis regulaminu o tym, że mogą do niego wchodzić wyłącznie osoby po okazaniu aktualnego wezwania lub zawiadomienia o terminie rozprawy lub posiedzenia lub po wykazaniu potrzeby wejścia - informuje "Rzeczpospolita".

  • Łożymy coraz więcej na lekkoatletykę | 16-08-2018 06:45:00

    INFO: Portal wp.pl podaje, że coraz większe pieniądze z kieszeni podatników trafiają do lekkoatletów.

  • Prezes NIK na ławie oskarżonych! | 15-08-2018 20:45:00

    INFO: P. Krzysztof Kwiatkowski, szef NIK, stanął przed sądem, oskarżony o nadużycie władzy przy obsadzaniu stanowisk - informuje niezalezna.pl.

  • Mąż ofiary Najsztuba zbulwersowany wyrokiem | 15-08-2018 17:30:00

    OPINIA: Mąż poszkodowanej przez dziennikarza p. Piotra Najsztuba skomentował rozstrzygnięcie wymiaru sprawiedliwości, nazywając je „skandalicznym” - podaje wprost.pl.

  • Poseł chce ratować polskie cukrownictwo | 15-08-2018 14:15:00

    OPINIA: WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz`15 wyraził zaniepokojenie cenami cukru.