Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

01-06-2016 13:15:00

Ziobro chce kasacji decyzji ws. Polańskiego

INFO: Jak donosi wprost.pl, JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, zapowiedział skierowanie kasacji do Sądu Najwyższego w związku z decyzją krakowskiego sądu o niedopuszczalności ekstradycji p. Romana Polańskiego.

 

Portal przypomina, że jesienią ubiegłego roku krakowski sąd uznał, że ekstradycja p. Polańskiego do USA jest niemożliwa. Krytycznie odnosił się do takiego postanowienia p. Ziobro i już wtedy zapowiadał podjęcie działań w tej sprawie. 

- Pan Polański nie może stać ponad prawem. Dlatego uważam, że przyszły minister sprawiedliwości, jeśli przyjdzie mu podejmować taką decyzję i ktokolwiek nim będzie, winien wyrazić zgodę na ekstradycję Polańskiego do USA - dodał. - Nie może być ochrony z uwagi na status osoby przed odpowiedzialnością za tak ohydne czyny, jak wykorzystanie seksualne nieletniej pod nieobecność rodziców. Pedofilia jest złem i trzeba je zdecydowanie ścigać - mówił p. Ziobro.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Jak zwalczyć biurokracje?

    Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • sprawa Polańskiego a Wolny Rynek i Wolność

    Sprawa jest ciekawa z tego względu, że dotyka prawdopodobnie ISTOTY wszystkich problemów, a jakimi mamy do czynienia, w tym kwestie Wolnego Rynku i wolności osobistej ... Chodzi o PRAWNIKÓW, a...
  • Obleśny i zakłamany rzad RP

    Jestem obywatelem RP i mam prawo pisać prawdę na temat obecnej "władzy".W 2007 roku w Londynie tusek namawiał Polaków do powrotów do Polski oczywiście miało to miejsce przed wyborami.Ten tusek...

Poczytaj również

  • Prezydent Nowej Soli będzie następny? | 21-01-2019 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal pikio.pl, p. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, otrzymuje przerażające pogróżki.

  • Branża spirytusowa narzeka na zbyt dużą akcyzę | 21-01-2019 06:45:00

    INFO: Warsaw Enterprise Institute ocenia, że przemysł spirytusowy wymaga rozsądnej polityki akcyzowej - informuje polskieradio.pl.

  • MEN: Rodzice odpowiedzialni za wychowanie | 20-01-2019 21:15:00

    INFO: Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa, że za wychowanie w pierwszej kolejności odpowiedzialni są rodzice - podaje Radio ZET.

  • Wilk: Tworzy się sekta gdańska | 20-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem posła KORWiN-y, WCz. Jacka Wilka mamy do czynienia z narodzinami "sekty gdańskiej" - podaje dorzeczy.pl.

  • Tempo wzrostu składek na ZUS budzi niepokój | 20-01-2019 14:15:00

    INFO: Składka ZUS dla przedsiębiorcy od nowego roku to 1316 zł. Wg ekspertów to bardzo dużo - donosi fakt.pl.

  • Problemy z wypłatą "500 plus" | 20-01-2019 11:00:00

    INFO: Olbrzymie opóźnienia występują w wypłacaniu świadczenia "500 plus" dla rodzin, w których jedno z rodziców pracuje za granicą - informuje "Super Express".

  • Owsiak wraca do Orkiestry | 20-01-2019 06:45:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak oświadczył, że wróci na stanowisko prezesa Fundacji WOŚP - podaje onet.pl.

  • TK oburzył środowiska kresowe | 19-01-2019 20:45:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zawierające określenia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” - informuje WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł UPR.

  • Mentzen krytycznie o walce z mową nienawiści | 19-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Walka z mową nienawiści jest ideologicznym narzędziem do krępowania wolności słowa! - powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes KORWiN-y.

  • PSL chce stworzenia specjalnego funduszu | 19-01-2019 14:15:00

    INFO: Ludowcy chcą utworzenia specjalnego Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który ma być gwarantem dochodów - donosi businessinsider.com.pl.

  • Andruszkiewicz będzie walczył z patostreamami | 19-01-2019 11:00:00

    INFO: Wiceminister cyfryzacji, p. Adam Andruszkiewicz zapowiada walkę z patostreamami, czyli pełnymi przemocy i wulgaryzmów transmisjami internetowymi - donosi dorzeczy.pl.

  • Kierownictwo Lasów Państwowych z gigantycznymi nagrodami | 19-01-2019 06:45:00

    INFO: Po 38 tys. zł na osobę - to średnia wysokość nagród wypłaconych w 2018 r. kierownictwu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych - donosi Radio ZET.

  • Już 20 zatrzymanych ws. mowy nienawiści | 18-01-2019 21:45:00

    INFO: Policja podaje, że od poniedziałku zatrzymała już ponad 20 osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci śp. Pawła Adamowicza - informuje stooq.pl.

  • Michalkiewicz pod ostrzałem hejtu po wypowiedziach o WOŚP | 18-01-2019 19:30:00

    INFO: Red. Stanisław Michalkiewcz znów znalazł się w ogniu krytyki po nieprzychylnych opiniach na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  • Wchodzi ulga inwestycjna | 18-01-2019 17:30:00

    INFO: Wprowadzona w 2019 r. nowa ulga podatkowa (tzw. innovation box) sprawia, że inwestycje w badania i rozwój (B+R) są w Polsce coraz bardziej opłacalne - podaje portal podatki.biz.