Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

04-03-2018 17:30:00

Ziemkiewicz: Tylko potrząsamy piąstką i odgrażamy się

OPINIA: Nowelizacja ustawy o IPN to kolejna już polityczna akcja, przebiegająca według arcypolskiego schematu: najpierw się nadymamy, potrząsamy piąstką i odgrażamy, że z tego, co się słusznie należy, "nikt nam nie weźmie nic", że "nie oddamy ani guzika" - a potem, w zderzeniu z twardą rzeczywistością, tracimy nie tylko wszystkie guziki, ale i całe gacie na dokładkę - pisze red. Rafał Ziemkiewicz dla Interii.

 

Zdaniem p. Ziemkiewicza, nowelizacja ustawy o IPN od samego początku miała być wyłącznie "faktem prasowym". Władza stworzyła na użytek swych wyborców pozór, że "coś robi".

- Gdyby ktoś chciał realnie, naprawdę sytuację poprawić, mniej więcej wiadomo, jaki jest na to sposób, i że innego nie ma. Trzeba znaleźć pieniądze i stworzyć struktury, by występować do sądu z roszczeniami cywilnymi w konkretnych krajach, gdzie kolportowane są konkretne kłamstwa z gatunku "Polacy byli gorsi od Niemców". Względnie, by wspierać takie sprawy, wytaczane przez miejscowych polonusów. To nie jest łatwe zadanie, ale wykonalne. Trzeba by w takiej na przykład Ameryce nająć drogą kancelarię prawną, zdolną doprowadzić sztuczkami prawnymi do tego, by rozprawę prowadził sędzia Azjata albo Hindus, a w ławie przysięgłych żeby dominowali niechętni Żydom kolorowi - ale byłoby warto. Gdyby taka na przykład Associated Press, wyspecjalizowana w kolportowaniu antypolskich oszczerstw, raz solidnie beknęła za depeszę o "sześćdziesięciu tysiącach nazistów maszerujących przez Warszawę", albo jakiś "New York Times" za "polskie obozy zagłady", to problem skończyłby się jak nożem uciął - pisze p. Ziemkiewicz.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


Poczytaj również