Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-12-2016 11:00:00

Ziemkiewicz: Lewacy nie mają przywódcow

OPINIA: Zdaniem red. Rafała Ziemkiewicza, lewacy mają straszny problem z przywództwem i dlatego "nie są w stanie niczego stworzyć, niczego wykreować, nikogo wyłonić".

 

- Lewicowo-liberalna opozycja ma straszny problem z przywództwem. Grzegorz Schetyna charyzmy ma tyle, co gminny urzędnik, Ryszard Petru co się odezwie, to nie wiadomo, gdzie oczy podziać. Kosiniak Kamysz jest za młody, Miller za stary, a Czarzasty nie do przyjęcia bez względu na wiek. Partie jakoś sobie jeszcze radzą, bo dotacje budżetowe do pewnego stopnia zastępują charyzmatycznego przywódcę. Ale już ruch społeczny bez takowego istnieć nie może, czego dowodem oczywisty nawet dla jego sympatyków uwiąd KOD - pisze p. Ziemkiewicz w felietonie dla Interii.

W opinii publicysty, nadzieją dla lewaków może być p. Donald Tusk, ale jest on - zdaniem publicysty - "zbyt cwany, by dać się w to wpuścić".

 

Źródło: fakty.interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Dość gadania! Zróbmy coś!

    Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
  • Co się mówi motłochowi.Czego nie należy robić, chcąc odnieść sukces.

    Jak podaje onet Tusk pyta na kongresie: w co uwierzyliśmy? - Chcę zacząć ten kongres od pewnego wydarzenia bez którego nie obchodzilibyśmy dzisiaj wielu ważnych rocznic. Dokładnie 30 lat temu...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Wpis o gwaltach na blogu

    Witam, Az zalozylem sobie tutaj konto - ponoc nie ma trolli. Wpis odnosi sie do http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Luzem-przy-sobocie-czyli-walen,2,ID382405994,n a dokladniej do...
  • PJKM -> NOWA NAZWA

    Proponuję w tym wątku zbierać wszelkie pomysły na zmianę nazwy. Mój (pierwszy): Wolność i Odpowiedzialność, czyli WiO! Jest dynamizm w tym skrócie, a i elektoratowi chłopskiemu może się...

Poczytaj również

  • Ziobro chce przestępstwa od 400 zł | 29-06-2017 15:30:00

    INFO: Resort sprawiedliwości chce obniżyć z 500 do 400 zł próg, przy którym kradzież staje się przestępstwem - informuje bankier.pl.

  • Powstanie Narodowy Instytut Wolności | 29-06-2017 13:15:00

    INFO: Rząd przyjął kierunkowo projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego - informuje onet.pl.

  • W Nowym Sączu zakażą reklam! | 29-06-2017 11:00:00

    INFO: Radni Nowego Sącza przyjęli uchwałę krajobrazową, która ma uporządkować chaos reklamowy - donosi onet.pl.

  • W Polsce kwitnie handel dziećmi! | 29-06-2017 06:45:00

    INFO: Z rozmowy posła Piotra Liroya Marca z p. Pawłem Bednarzem z Fundacji Dobrego Pasterza wynika, że w Polsce kwitnie proceder handlu dziećmi, w którym uczestniczą osoby na wysokich stanowiskach - donosi pikio.pl.

  • Firmy farmaceutyczne zaczynają spowiadać się z wydatków na lekarzy | 28-06-2017 21:45:00

    INFO: Firmy farmaceutyczne zaczęły publikować dane o tym, którym lekarzom płaciły za prowadzenie wykładów, wyjazdy czy szkolenia - podaje money.pl.

  • Prezydent Gdańska stanie przed sądem | 28-06-2017 19:30:00

    INFO: Portal dziennik.pl informuje, że decyzją sądu w Gdańsku nie będzie umorzenia sprawy dotyczącej oświadczeń majątkowych prezydenta Pawła Adamowicza.

  • Prezes SN oburzona majtkami i biustonoszem | 28-06-2017 17:30:00

    INFO: Jak podaje RMF FM, p. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego w swoim wystąpieniu przed komisją praw człowieka w Senacie odniosła się do protestów osób, które rozbiły miasteczko pod gmachem sądu.

  • Trybunał Konstytucyjny jest już zbędny? | 28-06-2017 15:30:00

    INFO: Autorytet Trybunału Konstytucyjnego jest dziś minimalny. Radykalnie zmniejszyła się liczba pytań prawnych kierowanych przez sądy do TK - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd chce wprowadzić emeryturę małżeńską | 28-06-2017 13:15:00

    FUTURO: Rząd planuje wprowadzić możliwość przejścia na emeryturę małżeńską - podaje gazetaprawna.pl.

  • Przez UE w Wałbrzychu podwyższą ceny biletów! | 28-06-2017 11:00:00

    FUTURO: Radni miasta Wałbrzych podejmą decyzję o podniesieniu cen biletów komunikacji miejskiej - podaje sewis naszemiasto.pl.

  • Miliony na studium dotyczące metra w Krakowie! | 28-06-2017 06:45:00

    INFO: Kraków dostanie 1,375 mln euro dofinansowania od unijnych podatników na opracowanie, które odpowie na pytanie, jak i gdzie należałoby w mieście budować pierwszą linię metra - podaje bankier.pl.

  • Wygasa efekt 500+? | 27-06-2017 21:45:00

    INFO: Jak informuje portal forsal.pl, w kwietniu urodziło się 30 tys. dzieci. To o 600 mniej niż rok wcześniej.

  • Resort zdrowia zlecił węgierskiemu analitykowi inwigilację polskich pielęgniarek | 27-06-2017 19:30:00

    INFO: Analizę powiązań, publikowanych postów oraz zamkniętych grup pielęgniarek zlecił węgierskiemu analitykowi resort zdrowia w czasie ubiegłorocznego protestu sióstr - informuje tygodnik "Wprost".

  • Saryusz-Wolski: Uzasadniona jest polityka nieprzyjmowania imigrantów z południa | 27-06-2017 17:30:00

    OPINIA: CEP Jacek Saryusz-Wolski wypowiedział się na temat nacisków na nasz kraj ze strony Unii Europejskiej w sprawie tzw. uchodźców - donosi telewizjarepublika.pl.

  • Syn Wałęsy ukarany za kradzież świeczek | 27-06-2017 15:30:00

    INFO: P. Sławomir Wałęsa, syn byłego prezydenta, został ukarany grzywną za kradzież dwóch świeczek zapachowych w jednym z toruńskich dyskontów - donosi fakt.pl.