Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-08-2018 19:30:00

Zburzą słynny pomnik w Rzeszowie?

INFO: IPN domaga się zburzenia Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie. WCz. Wojciech Buczak, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa, nie widzi jednak takiej potrzeby - podaje Interia.

 

Pomnik stoi w samym centrum miasta i od lat jest jednym z jego charakterystycznych symboli. Według IPN pomnik powinien zostać zburzony zgodnie z tzw. ustawą dekomunizacyjną. Przeciwko wyburzaniu pomnika protestuje wiele środowisk w Rzeszowie, w tym również prezydent miasta Tadeusz Ferenc.

Z kolei p. Buczak z PiS uważa, że pomnik nie powinien być burzony, ale zmieniony.

- Jestem przekonany, że można doprowadzić do sytuacji takiej, że nie ma na pomniku żadnych rzeźb, tablic, które oddają hołd jakimś czynom rewolucyjnym, a sama bryła pomnika może być przekształcona w sposób innowacyjny, nowoczesny. I oddawać hołd, nie jakimś czynom rewolucyjnym, ale być nowoczesnym obiektem, z którego Rzeszów będzie znany pozytywnie, a nie negatywnie, tak jak dzisiaj - przekonuje poseł PiS.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-08-2018 05:37:11 | odpowiedz
    A po co burzyć - raz że jest ładny, dwa że niespecjalnie znowu "komunistyczny" - ot rzeźba przedstawiająca paru ludzików przyczepiona na olbrzymiej osobliwej betonowej konstrukcji - pewnie starczy wyrwać tablicę z nazwą jaka może na nim jest ???
  • 14-08-2018 08:40:50 | odpowiedz
    Ten pomnik, co wygląda jak Wielka Wagina? Nie burzyć, tylko poświęcić Marcie Kaczyńskiej.

  • Dość gadania! Zróbmy coś!

    Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
  • Aborcja

    znalazłem ciekawą osobę. Podaje link do artykułu o niej: http://interia360.pl/on-i-ona/artykul/urodzona-w-trakcie-aborcji,21296
  • 14 maja 2009: Po co UPR idzie do tych wyborów?

    Zapraszamy do dyskusji http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • List otwarty i wyniki wyborów

    Jestem od rana rozczarowany. (dopiero słyszałem wyniki). Wszyscy pieją, że poszło aż 23-25%. Nikt nie powie, że 75% NIE POSZŁO. TRZY KOŁA ZEPSUTE - a oni się cieszą ;-) Co do rad w sprawie...
  • Prawo o ruchu drogowym

    Akuratnie jestem w trakcie kursu na prawo jazdy. Chcialbym wiec pogadac o przepisach panujacych na drogach i o wszelkich z nimi zwiazanymi regulacjach. 1) IMHO jakiekolwiek prawa jazdy sa...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....

Poczytaj również

  • Ludowiec sfałszował dokumenty kupna wozu strażackiego | 21-01-2019 17:30:00

    INFO: Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko politykowi PSL, któremu zarzucono sfałszowanie dokumentów zakupu wozu strażackiego dla OSP w Prusinowicach (woj. opolskie) - podaje tvp.info.

  • Mocne tąpnięcie w polskim przemyśle | 21-01-2019 15:30:00

    INFO: Produkcja przemysłowa w grudniu 2018 r. wzrosła jedynie o 2,8% rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła aż o 11,5% - informuje businessinsider.com.pl.

  • Trzaskowski walczy z nienawiścią we własnych szeregach | 21-01-2019 13:15:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Rafał Trzaskowski wezwał na dywanik p. Jarosława Trybusia, wicedyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych - donosi nczas.com.

  • Prezydent Nowej Soli będzie następny? | 21-01-2019 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal pikio.pl, p. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, otrzymuje przerażające pogróżki.

  • Branża spirytusowa narzeka na zbyt dużą akcyzę | 21-01-2019 06:45:00

    INFO: Warsaw Enterprise Institute ocenia, że przemysł spirytusowy wymaga rozsądnej polityki akcyzowej - informuje polskieradio.pl.

  • MEN: Rodzice odpowiedzialni za wychowanie | 20-01-2019 21:15:00

    INFO: Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa, że za wychowanie w pierwszej kolejności odpowiedzialni są rodzice - podaje Radio ZET.

  • Wilk: Tworzy się sekta gdańska | 20-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem posła KORWiN-y, WCz. Jacka Wilka mamy do czynienia z narodzinami "sekty gdańskiej" - podaje dorzeczy.pl.

  • Tempo wzrostu składek na ZUS budzi niepokój | 20-01-2019 14:15:00

    INFO: Składka ZUS dla przedsiębiorcy od nowego roku to 1316 zł. Wg ekspertów to bardzo dużo - donosi fakt.pl.

  • Problemy z wypłatą "500 plus" | 20-01-2019 11:00:00

    INFO: Olbrzymie opóźnienia występują w wypłacaniu świadczenia "500 plus" dla rodzin, w których jedno z rodziców pracuje za granicą - informuje "Super Express".

  • Owsiak wraca do Orkiestry | 20-01-2019 06:45:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak oświadczył, że wróci na stanowisko prezesa Fundacji WOŚP - podaje onet.pl.

  • TK oburzył środowiska kresowe | 19-01-2019 20:45:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zawierające określenia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” - informuje WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł UPR.

  • Mentzen krytycznie o walce z mową nienawiści | 19-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Walka z mową nienawiści jest ideologicznym narzędziem do krępowania wolności słowa! - powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes KORWiN-y.

  • PSL chce stworzenia specjalnego funduszu | 19-01-2019 14:15:00

    INFO: Ludowcy chcą utworzenia specjalnego Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który ma być gwarantem dochodów - donosi businessinsider.com.pl.

  • Andruszkiewicz będzie walczył z patostreamami | 19-01-2019 11:00:00

    INFO: Wiceminister cyfryzacji, p. Adam Andruszkiewicz zapowiada walkę z patostreamami, czyli pełnymi przemocy i wulgaryzmów transmisjami internetowymi - donosi dorzeczy.pl.

  • Kierownictwo Lasów Państwowych z gigantycznymi nagrodami | 19-01-2019 06:45:00

    INFO: Po 38 tys. zł na osobę - to średnia wysokość nagród wypłaconych w 2018 r. kierownictwu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych - donosi Radio ZET.