Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

02-01-2017 17:30:00

Za nasze pieniądze Rewal spłacił parabanki

INFO: Resort finansów przelał 102 mln zł Rewalowi, by gmina mogła spłacić swoje długi - podaje pb.pl.

 

102 mln zł to dokładnie tyle, ile gmina była winna dwóm parabankom (Magellan i MW Trade) oraz kilku bankom (m.in. PKO BP). Przelew został wysłany tuż przed Nowym Rokiem, dzięki temu wszyscy wierzycieli zostali zaspokojeni - podkreśla portal. Do parabanków trafiło aż 72 mln zł.

- W nowy rok wchodzimy już bez zobowiązań wymagalnych - cieszy się p. Iwona Bulanowska, skarbnik gminy Rewal.

Gmina musi oddać przekazane przez rząd 102 mln zł do 2022 r. Jak przypomina portal, gmina "padła ofiarą własnego sukcesu", pogrążyły ją fundusze unijne i kryzys.

 

Zobacz także: Morawiecki dał 100 mln zł pożyczki dla zadłużonej gminy

 

Źródło: pb.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Zaskakujący wyrok w procesie "mafii paliwowej" | 22-06-2018 06:45:00

    INFO: Sąd w Krakowie nie dopatrzył się w materiale dowodowym procederu wyłudzania podatku VAT i prania brudnych pieniędzy przez tzw. mafię paliwową - podaje interia.pl.

  • Rząd szykuje specustawę mieszkaniową | 21-06-2018 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął projekt specustawy mieszkaniowej - podaje Interia.

  • Rząd myśli o czwartym pasie na A2 | 21-06-2018 19:30:00

    INFO: Rząd zleci ekspertyzy ws. czwartego pasa na autostradzie A2 z Warszawy do Łodzi - informuje bankier.pl.

  • Darmowa komunikacja dla studentów, ale tylko... zagranicznych | 21-06-2018 17:30:00

    INFO: Rada Miasta w Rzeszowie zdecydowała, że zagraniczni studenci będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo - podaje rzeszow-news.pl.

  • Będzie wolontariat+ | 21-06-2018 15:30:00

    INFO: Jak donosi rp.pl, 35 mln zł w ciągu 12 lat chce wydać rząd na rozwój wolontariatu.

  • KE nie ma uprawnień w zakresie zmian w polskim sądownictwie | 21-06-2018 13:15:00

    OPINIA: Wszystkie ustawy wiążące się z reformą wymiaru sprawiedliwości pozostają poza zakresem prawa unijnego - powiedział WCz. Stanisław Piotrowicz, szef sejmowej komisji sprawiedliwości z PiS.

  • Dr Migalski po raz trzeci bez habilitacji | 21-06-2018 11:00:00

    INFO: Dr Marek Migalski, były europoseł i jeden z najlepiej rozpoznawanych pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po raz trzeci nie uzyskał habilitacji.

  • Kaczyński chce się wycofać z polityki? | 21-06-2018 06:45:00

    INFO: Po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych WCz. Jarosław Kaczyński chce wycofać się z czynnej polityki - donosi "Fakt".

  • Rząd uruchomi psychiatrów 24 h/7 | 20-06-2018 21:45:00

    FUTURO: Resort zdrowia uruchomi program pomocy psychiatrów całą dobę, przez 7 dni w tygodniu - podaje medonet.pl.

  • Będą preferencje podatkowe dla innowacyjnych firm | 20-06-2018 19:30:00

    INFO: Ministerstwo Finansów przygotowuje preferencje podatkowe dla innowacyjnych polskich firm - donosi tvp.info.

  • Poseł PiS kupił prawo jazdy? | 20-06-2018 17:30:00

    INFO: Prokuratura Okręgowa w Zamościu złożyła wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego posłowi PiS WCz. Piotrowi Olszówce. To pokłosie śledztwa dotyczącego handlu prawami jazdy - informuje "Dziennik Wschodni".

  • Nie będzie podatku od sprzedaży kryptowalut | 20-06-2018 15:30:00

    INFO: Projekt rozporządzenia ministra finansów przewiduje, że nie będzie pobierany podatek od czynności cywilnoprawnych przy sprzedaży kryptowalut - donosi bankier.pl.

  • KRRiT: TVP wprowadza w błąd | 20-06-2018 13:15:00

    INFO: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po skargach telewidzów, wezwała telewizję publiczną, by nie wprowadzała swoich widzów w błąd - informuje magazyn "Press".

  • Zmieni się kolor polskiej flagi? | 20-06-2018 11:00:00

    INFO: Ministerstwo Kultury pracuje nad nowelizację ustawy o godle, barwach i hymnie RP - informuje "Rzeczpospolita".

  • Prokuratura postawi zarzuty Międlarowi | 20-06-2018 06:45:00

    INFO: Prokuratura postawi zarzuty p. Jackowi Międlarowi, byłemu księdzu, za nawoływanie do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców - podaje portal wprawo.pl.