Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

02-01-2017 17:30:00

Za nasze pieniądze Rewal spłacił parabanki

INFO: Resort finansów przelał 102 mln zł Rewalowi, by gmina mogła spłacić swoje długi - podaje pb.pl.

 

102 mln zł to dokładnie tyle, ile gmina była winna dwóm parabankom (Magellan i MW Trade) oraz kilku bankom (m.in. PKO BP). Przelew został wysłany tuż przed Nowym Rokiem, dzięki temu wszyscy wierzycieli zostali zaspokojeni - podkreśla portal. Do parabanków trafiło aż 72 mln zł.

- W nowy rok wchodzimy już bez zobowiązań wymagalnych - cieszy się p. Iwona Bulanowska, skarbnik gminy Rewal.

Gmina musi oddać przekazane przez rząd 102 mln zł do 2022 r. Jak przypomina portal, gmina "padła ofiarą własnego sukcesu", pogrążyły ją fundusze unijne i kryzys.

 

Zobacz także: Morawiecki dał 100 mln zł pożyczki dla zadłużonej gminy

 

Źródło: pb.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...

Poczytaj również

  • Polska awansowała w rankingu innowacyjności | 18-01-2017 13:15:00

    INFO: Polska awansowała z 23. na 22. miejsce w rankingu najbardziej innowacyjnych krajów świata opublikowanym przez agencję Bloomberg - donosi interia.pl.

  • Zarząd KOD wezwał Kijowskiego do ustąpienia | 18-01-2017 11:00:00

    INFO: Zarząd KOD wezwał p. Mateusza Kijowskiego do niezwłocznego ustąpienia ze stanowiska - informuje TVN24.

  • PO wystartuje z Nowoczesną? | 18-01-2017 06:45:00

    INFO: WCz. Grzegorz Schetyna zaapelował o pogłębienie współpracy między PO a Nowoczesną - informuje portal 300Polityka.

  • Morawiecki otwarcie chwali etatyzm! | 17-01-2017 21:45:00

    INFO: Nie chcę doganiać Zachodu, chcę go przegonić! - powiedział JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Ukradli 4,5 tys. zł z puszek WOŚP | 17-01-2017 19:30:00

    INFO: 5-osobowa rodzina z Trójmiasta mogła ukraść 4,5 tys. zł z puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - donosi wp.pl.

  • Tyszka chce wystawić rachunki za kryzys sejmowy | 17-01-2017 17:30:00

    OPINIA: Koszty kryzysu sejmowego powinny być pokryte solidarnie nie tylko przez PO i Nowoczesną, ale i przez PiS - uważa WCz. Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz'15.

  • Kaczyński chce zmian w ordynacji wyborczej | 17-01-2017 15:30:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński, lider PiS, poinformował, że jego partia zmieni ordynację wyborczą.

  • Jakubiak: W Polsce przygotowywany jest grunt pod powrót Tuska | 17-01-2017 13:15:00

    OPINIA: WCz. Marek Jakubiak z Kukiz'15 stwierdził na antenie TVP Info, że w Polsce przygotowywany jest grunt pod powrót p. Donalda Tuska.

  • Wieś dostanie aż 60 mld zł | 17-01-2017 11:00:00

    FUTURO: W 2017 r. państwo przetransferuje na wieś ponad 60 mld zł - poinformował JE Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów z PiS.

  • Siostra Kijowskiego: Mój brat szkodzi Polsce | 17-01-2017 06:45:00

    OPINIA: W wywiadzie dla tygodnika „wSieci”, p. Marta Wiatr, siostra p. Mateusza Kijowskiego mówi m.in., że łatwo trzymać go za twarz, bo ma dużo za uszami.

  • Domagają się wyższych płac dla obcokrajowców | 16-01-2017 21:45:00

    INFO: Federacja Anarchistyczna demonstrowała w Krakowie przeciw rasizmowi - informuje wolnosc24.pl.

  • 2017 - rokiem troski o trzeźwość narodu? | 16-01-2017 19:30:00

    INFO: Posłowie PiS, Kukiz`15 i Nowoczesnej proponują, by 2017 r. ustanowić rokiem troski o trzeźwość narodu - podaje rmf24.pl.

  • Morawiecki: Akcyza to odpowiedź na smog | 16-01-2017 17:30:00

    OPINIA: Wstrzeliliśmy się bardzo dobrze z naszą inicjatywą zmiany stawek akcyzowych. One mają w inny sposób obciążać samochody, które spalają paliwo w sposób najbardziej szkodliwy dla środowiska - tłumaczy w rozmowie z RMF FM wicepremier Mateusz Morawiecki.

  • Kijowski pod lupą śledczych | 16-01-2017 15:30:00

    INFO: Radio ZET informuje, że sprawą lidera KOD p. Mateusza Kijowskiego zajmą się śledczy.

  • Dlaczego Bazelak nie wspiera WOŚP? | 16-01-2017 13:15:00

    OPINIA: P. Kamil Bazelak, znany strongman, wyjaśnił na Facebooku, dlaczego nie wspiera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy p. Jerzego Owsiaka.