Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-10-2018 15:30:00

Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami

FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

 

- Mamy ambitny plan, by w ciągu 2 lat wprowadzić trzy ustawy o podatkach dochodowych. To bardzo prosty PIT, podatek od przedsiębiorców, który obejmowałby wszystkich prowadzących działalność gospodarczą oraz podatek od zysków pasywnych, czyli podatek od zysków osiąganych z kapitału - zapowiedział p. Maciej Żukowski, dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-10-2018 15:41:12 | odpowiedz
    Obecnie podatki polegają na tym, że to ja płacę państwu. Czy po ich "wywróceniu do góry nogami" będzie na odwrót?
  • 17-10-2018 08:38:45 | odpowiedz
    Trzeba wierzyć że nie zdążą... Nie dlatego że ten system jest dobry, ale dlatego że czego nie tkną to spieprzą i narobią takiego bajzlu, że "karuzele VATowskie" będą przy tym jak odpustowe karuzele przy Disneylandzie.

  • Pieniądz

    JKM swierdził że bardzo byułby kontent gdyby w Polsce obowiązywało kilka lub nawet kilkanaście systemów walutowych.Otórz jednostki teretorialne w Polsce mają prawo wydawac swój własny pieniądz ale...
  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Wolny rynek a prawo budowlane

    Witam Mam do was takie pytanie a raczej krótką bajkę. Powiedzcie co powinno zrobić państwo. Istnieje sobie państwo Bajdotsja gdzie nigdy nie padało, Bajdotsja słynie z tego że ma ogromne...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Pieniądze "na tacę" podwójnie opodatkowane?

    Witam. Piszę w nawiązaniu do wypowiedzi pana Janusza w programie "Nie ma żartów", z którego zapis można zobaczyć tutaj na portalu. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym podwójnym...

Poczytaj również

  • Winnicki: Nie zgodzimy się, by rząd przejął Marsz Niepodległości | 13-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Jeśli rząd zechce przejąć Marsz Niepodległości, to go zniszczy. Marsz jest silny swoją żywiołowością, dynamiką i spontanicznością. Nie będzie naszej zgody, by za jego organizację wzięła się władza - powiedział Onetowi WCz. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

  • RKW chce unieważnienia wyborów prezydenta Warszawy | 13-11-2018 13:15:00

    INFO: Zarząd Ruchu Kontroli Wyborów złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie protesty wyborcze dot. prawidłowości wyborów samorządowych - podaje dorzeczy.pl.

  • Szef MSW: Nie będzie delegalizacji ONR | 13-11-2018 11:00:00

    OPINIA: JE Joachim Brudziński podkreślił, że jako szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, "nie ma zamiaru nikogo delegalizować" - informuje dorzeczy.pl.

  • Minister energii: Będą rekompensaty za ceny prądu | 13-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Minister energii JE Krzysztof Tchórzewski zapowiedział system rekompensat za wysokie ceny prądu - podaje interia.pl.

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.

  • Polska chce... płacić wyższą składkę do UE | 11-11-2018 11:00:00

    INFO: Polska jest gotowa ponosić większą składkę do budżetu Unii - oświadczył JE Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

  • Obywatele RP szykują kontrmanifestację | 11-11-2018 06:15:00

    INFO: Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja - oświadczyli Obywatele RP, odnosząc się do marszu, który ma przejść w Warszawie w niedzielę 11 listopada.

  • Rocznicowy paszport z błędem | 10-11-2018 20:45:00

    INFO: MSWiA ogłosiło, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w nowych paszportach znajdzie się m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Problem w tym, że takiego kopca nie ma - pisze rp.pl.