Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-10-2018 15:30:00

Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami

FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

 

- Mamy ambitny plan, by w ciągu 2 lat wprowadzić trzy ustawy o podatkach dochodowych. To bardzo prosty PIT, podatek od przedsiębiorców, który obejmowałby wszystkich prowadzących działalność gospodarczą oraz podatek od zysków pasywnych, czyli podatek od zysków osiąganych z kapitału - zapowiedział p. Maciej Żukowski, dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-10-2018 15:41:12 | odpowiedz
    Obecnie podatki polegają na tym, że to ja płacę państwu. Czy po ich "wywróceniu do góry nogami" będzie na odwrót?
  • 17-10-2018 08:38:45 | odpowiedz
    Trzeba wierzyć że nie zdążą... Nie dlatego że ten system jest dobry, ale dlatego że czego nie tkną to spieprzą i narobią takiego bajzlu, że "karuzele VATowskie" będą przy tym jak odpustowe karuzele przy Disneylandzie.

  • Pieniądz

    JKM swierdził że bardzo byułby kontent gdyby w Polsce obowiązywało kilka lub nawet kilkanaście systemów walutowych.Otórz jednostki teretorialne w Polsce mają prawo wydawac swój własny pieniądz ale...
  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Wolny rynek a prawo budowlane

    Witam Mam do was takie pytanie a raczej krótką bajkę. Powiedzcie co powinno zrobić państwo. Istnieje sobie państwo Bajdotsja gdzie nigdy nie padało, Bajdotsja słynie z tego że ma ogromne...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Pieniądze "na tacę" podwójnie opodatkowane?

    Witam. Piszę w nawiązaniu do wypowiedzi pana Janusza w programie "Nie ma żartów", z którego zapis można zobaczyć tutaj na portalu. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym podwójnym...

Poczytaj również

  • Prezes Pracodawców RP pracował dla tajnych służb PRL? | 22-01-2019 06:45:00

    INFO: Jak donosi tygodnik "Do Rzeczy", p. Andrzej Malinowski, prezes Pracodawców RP, pracował dla tajnych służb PRL.

  • Prokuratura lekceważy hejt? | 21-01-2019 21:45:00

    INFO: Prokuratura wyhamowała ze zwalczaniem przestępstw dokonanych z nienawiści. Śledczych szkolonych w tym zakresie przesunięto do innych spraw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Rządowy Boeing nie przewiózł żadnego pasażera | 21-01-2019 19:30:00

    INFO: Zakupiony pod koniec 2017 r. przez rząd Boeing 737 nikogo jeszcze nie przewiózł, bo żaden wojskowy pilot nie ma odpowiednich umiejętności i uprawnień, aby usiąść za sterami - podaje fakt.pl.

  • Ludowiec sfałszował dokumenty kupna wozu strażackiego | 21-01-2019 17:30:00

    INFO: Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko politykowi PSL, któremu zarzucono sfałszowanie dokumentów zakupu wozu strażackiego dla OSP w Prusinowicach (woj. opolskie) - podaje tvp.info.

  • Mocne tąpnięcie w polskim przemyśle | 21-01-2019 15:30:00

    INFO: Produkcja przemysłowa w grudniu 2018 r. wzrosła jedynie o 2,8% rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła aż o 11,5% - informuje businessinsider.com.pl.

  • Trzaskowski walczy z nienawiścią we własnych szeregach | 21-01-2019 13:15:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Rafał Trzaskowski wezwał na dywanik p. Jarosława Trybusia, wicedyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych - donosi nczas.com.

  • Prezydent Nowej Soli będzie następny? | 21-01-2019 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal pikio.pl, p. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, otrzymuje przerażające pogróżki.

  • Branża spirytusowa narzeka na zbyt dużą akcyzę | 21-01-2019 06:45:00

    INFO: Warsaw Enterprise Institute ocenia, że przemysł spirytusowy wymaga rozsądnej polityki akcyzowej - informuje polskieradio.pl.

  • MEN: Rodzice odpowiedzialni za wychowanie | 20-01-2019 21:15:00

    INFO: Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa, że za wychowanie w pierwszej kolejności odpowiedzialni są rodzice - podaje Radio ZET.

  • Wilk: Tworzy się sekta gdańska | 20-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem posła KORWiN-y, WCz. Jacka Wilka mamy do czynienia z narodzinami "sekty gdańskiej" - podaje dorzeczy.pl.

  • Tempo wzrostu składek na ZUS budzi niepokój | 20-01-2019 14:15:00

    INFO: Składka ZUS dla przedsiębiorcy od nowego roku to 1316 zł. Wg ekspertów to bardzo dużo - donosi fakt.pl.

  • Problemy z wypłatą "500 plus" | 20-01-2019 11:00:00

    INFO: Olbrzymie opóźnienia występują w wypłacaniu świadczenia "500 plus" dla rodzin, w których jedno z rodziców pracuje za granicą - informuje "Super Express".

  • Owsiak wraca do Orkiestry | 20-01-2019 06:45:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak oświadczył, że wróci na stanowisko prezesa Fundacji WOŚP - podaje onet.pl.

  • TK oburzył środowiska kresowe | 19-01-2019 20:45:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zawierające określenia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” - informuje WCz. Tomasz Rzymkowski, poseł UPR.

  • Mentzen krytycznie o walce z mową nienawiści | 19-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Walka z mową nienawiści jest ideologicznym narzędziem do krępowania wolności słowa! - powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes KORWiN-y.