Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-02-2018 13:15:00

Wytyczne rządu do ustawy o IPN

INFO: Kancelaria Premiera Rady Ministrów przygotowała szczegółowe instrukcje dotyczące rozmów polityków o historii Polski - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 

"Rzeczpospolita" i Polsat News dotarły do rządowego tekstu, który ma - jak tłumaczą jego przedstawiciele - ujednolicić przesłanie w sprawie kryzysu wokół ustawy o IPN. Dokument zawiera m.in. wytyczne związane z odpowiadaniem na najczęściej zadawane pytania, m.in. o polską historię. Instrukcje wysłane do ministerstw zawierają podstawowe fakty historyczne i objaśniają relacje z Izraelem. Ministrowie mają przypominać o tym, że nikt nigdy, działając w imieniu państwa polskiego, nie podjął się współpracy z nazistami, a Polska nie może zgodzić się na przypisywanie państwu odpowiedzialności za Holokaust - czytamy.

Autorzy wskazówek przewidują też pytania, które będą zadawać dziennikarze. Na przykład w razie pytań o Jedwabne i Kielce ministrowie mają mówić o tym, że "przypadki pogromów na Żydach zdarzały się w całej okupowanej Europie, również w Polsce" - ujawnia gazeta.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również