Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

25-06-2017 06:45:00

Wypłata dla syna Tuska bezprawna?

INFO: P. Michał Tusk otrzymał wynagrodzenie już po upadku linii lotniczych OLT Express. Sprawę bada prokuratura - informuje "Rzeczpospolita".

 

Gazeta pisze, że w marcu 2012 r., na cztery miesiące przed upadkiem, syn byłego premiera podpisał umowę-zlecenie na prace analityczne i doradztwo PR dla linii OLT Express spółka z o.o., której właścicielem była piramida finansowa Amber Gold. Co ważne, nie była to spółka, do której należały samoloty i która prowadziła usługi lotnicze (tym zajmowały się OLT Express Regional i OLT Express Poland - obie już nie istnieją). OLT Express spółka z o.o. właściwie poza umową z synem p. Tuska nic nie robiła.

P. Tusk za 3 miesiące pracy miał zarobić 21 tys. zł brutto. Właśnie honoraria dla syna byłego premiera wzięła pod lupę prokuratura. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz", śledczy przyjrzą się m.in. kwestii wypłaty należności dla p. Tuska po tym, gdy został już złożony wniosek o upadłość dwóch spółek OLT. Ich zdaniem przelew za usługi PR z końca lipca niewypłacalnej firmy mógł być niezgodny z prawem.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również