Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-04-2018 17:30:00

Wolność zawarła koalicję z... PO i SLD!

INFO: Partia Wolność w ramach "likwidacji koryta" zawarła koalicję z... PO i SLD! - podaje portal wsensie.pl.

 

Chodzi o samorządowy sojusz w Siedlcach. 

- Jesteśmy zdeterminowani i mamy powody, by rozliczyć poprzednią władzę, odzyskać utraconą własność mieszkańców, zatrzymać wyludnianie się miasta i uwolnić je od nepotyzmu. Wolność, PO i SLD zawiązały koalicję #LepszeSiedlce, zapraszając kolejne stowarzyszenia, partie i mieszkańców - napisał na Twitterze p. Paweł Wyrzykowski, lider Wolności w okręgu siedlecko-ostrołęckim.

"Partia "Wolność" w Siedlcach zawarła lokalną koalicję z PO i SLD. "Zarys programu" tej koalicji przewiduje m. in. wprowadzenie "darmowej" (finansowanej w całości z budżetu miasta) komunikacji miejskiej oraz budowę ścieżek rowerowych przy każdej (!) ulicy (łączna długość ulic w tym mieście to ponad 178 km). Można oszacować, że koszt realizacji tych postulatów to co najmniej kilkanaście milionów złotych rocznie dodatkowo. Jednocześnie nie wskazuje się źródeł oszczędności na podobną sumę, co oznacza, że realizacja tych postulatów spowoduje wzrost zadłużenia miasta lub konieczność podniesienia, wbrew obietnicom, podatków lokalnych. I tak "lokalna pragmatyka" (czytaj: chęć łatwiejszego zdobycia stanowisk) wygrywa z deklarowanym sprzeciwem wobec przymusowej redystrybucji czy zadłużania się samorządów" - skomentował na FB libertarianin Jacek Sierpiński.

 

Zobacz także: Wolność wystartuje razem z KNP!

 

Źródło: wsensie.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-04-2018 19:11:06 | odpowiedz
    CHYBA BEDE MUSIAL ZEZREC WLASNE G. I PRZYZNAC RACJE TYM, KTORZY MOWILI, ZE TA "WOLNOSC" NICZYM SIE NIE ROZNI OD RESZTY TYCH ZLODZIEI...
  • 15-04-2018 20:52:12 | odpowiedz
    W taktyczne sojusze można wchodzić z każdym (prawie), byleby nie zdradzać zasad i realizować (z konieczności - częściowo) cele partii. Dać to może jednak "paliwo" dla przeciwników politycznych. Konieczny wydaje się tutaj nadzór władz Wolności.
    • 15-04-2018 20:58:59 | odpowiedz
      P.S.
      Po przeczytaniu artykułu "<<darmowa>> komunikacja miejska itp." widzę, że lokalni działacze działają wbrew programowi partii Wolność. Nie odwołuję mojego poprzedniego komentarza, a tylko go uzupełniam.
  • 16-04-2018 05:50:30 | odpowiedz
    Rozumiem, że wolność weszła w koalicję, ze względu na punkty programu: "Racjonalizacja wydatków budżetowych", "Stop zatrudnianiu nowych urzędników", "Oszczędności w spółkach", "obniżenie podatków miejskich" itd.

  • Kłamstwa o Euro

    Na stronie onetu onet wyczytałem właśnie entuzjastyczną wypowiedź PRemiera dotyczącą wprowadzenia euro. Przeczytałem także pierwsze pięć stron komentarzy niekoniecznie zgadzające się z tą tezą. A...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Libya - może to jednak nie o ropę chodzi

    "The Great Man-Made River project and its objectives fly in the face of the water-control schemes sanctioned by the World Bank and the International Monetary Fund. These institutions have blocked...
  • Głos przeciw liberalizmowi

    Tak sobie przeglądałem strony nt. liberalizmu iw pewnym momencie natrafiłem na taki kwiatek: http://www.okiem.pl/ojczyzna/liberalizm.htm Czy ktoś odważy się podjąć polemikę? ;)

Poczytaj również

  • Dr Migalski po raz trzeci bez habilitacji | 21-06-2018 11:00:00

    INFO: Dr Marek Migalski, były europoseł i jeden z najlepiej rozpoznawanych pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po raz trzeci nie uzyskał habilitacji.

  • Kaczyński chce się wycofać z polityki? | 21-06-2018 06:45:00

    INFO: Po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych WCz. Jarosław Kaczyński chce wycofać się z czynnej polityki - donosi "Fakt".

  • Rząd uruchomi psychiatrów 24 h/7 | 20-06-2018 21:45:00

    FUTURO: Resort zdrowia uruchomi program pomocy psychiatrów całą dobę, przez 7 dni w tygodniu - podaje medonet.pl.

  • Będą preferencje podatkowe dla innowacyjnych firm | 20-06-2018 19:30:00

    INFO: Ministerstwo Finansów przygotowuje preferencje podatkowe dla innowacyjnych polskich firm - donosi tvp.info.

  • Poseł PiS kupił prawo jazdy? | 20-06-2018 17:30:00

    INFO: Prokuratura Okręgowa w Zamościu złożyła wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego posłowi PiS WCz. Piotrowi Olszówce. To pokłosie śledztwa dotyczącego handlu prawami jazdy - informuje "Dziennik Wschodni".

  • Nie będzie podatku od sprzedaży kryptowalut | 20-06-2018 15:30:00

    INFO: Projekt rozporządzenia ministra finansów przewiduje, że nie będzie pobierany podatek od czynności cywilnoprawnych przy sprzedaży kryptowalut - donosi bankier.pl.

  • KRRiT: TVP wprowadza w błąd | 20-06-2018 13:15:00

    INFO: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po skargach telewidzów, wezwała telewizję publiczną, by nie wprowadzała swoich widzów w błąd - informuje magazyn "Press".

  • Zmieni się kolor polskiej flagi? | 20-06-2018 11:00:00

    INFO: Ministerstwo Kultury pracuje nad nowelizację ustawy o godle, barwach i hymnie RP - informuje "Rzeczpospolita".

  • Prokuratura postawi zarzuty Międlarowi | 20-06-2018 06:45:00

    INFO: Prokuratura postawi zarzuty p. Jackowi Międlarowi, byłemu księdzu, za nawoływanie do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców - podaje portal wprawo.pl.

  • Prostytutki wykorzystują RODO | 19-06-2018 21:45:00

    INFO: Prostytutki z największego seksportalu żądają usunięcia swoich danych. Powołują się na RODO - pisze wp.pl.

  • Nowe zasady zadłużania się samorządów | 19-06-2018 19:30:00

    INFO: Resort finansów opracował nowe zasady zadłużeniowe dla samorządów - podaje pb.pl.

  • Agora zacznie agresywnie przejmować firmy! | 19-06-2018 17:30:00

    FUTURO: Wydawca "Gazety Wyborczej" wyda prawie 500 mln zł na przejęcia - donosi interia.pl.

  • Minister rolnictwa złożył dymisję | 19-06-2018 15:30:00

    INFO: Minister Krzysztof Jurgiel ze względów osobistych złożył rezygnację ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi - donosi bankier.pl.

  • Utrącą reformę Gowina? | 19-06-2018 13:15:00

    INFO: Z Pałacu Prezydenckiego dobiegają sygnały, że tzw. ustawa 2.0 nie podoba się JE Andrzejowi Dudzie - czytamy w "Fakcie".

  • NIK krytycznie o wydatkach kancelarii Szydło | 19-06-2018 11:00:00

    INFO: Nieuzasadnione wydatki na wizaż, gigantyczne koszty podróży służbowymi limuzynami i nagrody dla swoich - to główne zarzuty NIK w stosunku do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w okresie, kiedy funkcję premiera pełniła JE Beata Szydło - informuje fakt.pl.