Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-04-2018 17:30:00

Wolność zawarła koalicję z... PO i SLD!

INFO: Partia Wolność w ramach "likwidacji koryta" zawarła koalicję z... PO i SLD! - podaje portal wsensie.pl.

 

Chodzi o samorządowy sojusz w Siedlcach. 

- Jesteśmy zdeterminowani i mamy powody, by rozliczyć poprzednią władzę, odzyskać utraconą własność mieszkańców, zatrzymać wyludnianie się miasta i uwolnić je od nepotyzmu. Wolność, PO i SLD zawiązały koalicję #LepszeSiedlce, zapraszając kolejne stowarzyszenia, partie i mieszkańców - napisał na Twitterze p. Paweł Wyrzykowski, lider Wolności w okręgu siedlecko-ostrołęckim.

"Partia "Wolność" w Siedlcach zawarła lokalną koalicję z PO i SLD. "Zarys programu" tej koalicji przewiduje m. in. wprowadzenie "darmowej" (finansowanej w całości z budżetu miasta) komunikacji miejskiej oraz budowę ścieżek rowerowych przy każdej (!) ulicy (łączna długość ulic w tym mieście to ponad 178 km). Można oszacować, że koszt realizacji tych postulatów to co najmniej kilkanaście milionów złotych rocznie dodatkowo. Jednocześnie nie wskazuje się źródeł oszczędności na podobną sumę, co oznacza, że realizacja tych postulatów spowoduje wzrost zadłużenia miasta lub konieczność podniesienia, wbrew obietnicom, podatków lokalnych. I tak "lokalna pragmatyka" (czytaj: chęć łatwiejszego zdobycia stanowisk) wygrywa z deklarowanym sprzeciwem wobec przymusowej redystrybucji czy zadłużania się samorządów" - skomentował na FB libertarianin Jacek Sierpiński.

 

Zobacz także: Wolność wystartuje razem z KNP!

 

Źródło: wsensie.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-04-2018 19:11:06 | odpowiedz
    CHYBA BEDE MUSIAL ZEZREC WLASNE G. I PRZYZNAC RACJE TYM, KTORZY MOWILI, ZE TA "WOLNOSC" NICZYM SIE NIE ROZNI OD RESZTY TYCH ZLODZIEI...
  • 15-04-2018 20:52:12 | odpowiedz
    W taktyczne sojusze można wchodzić z każdym (prawie), byleby nie zdradzać zasad i realizować (z konieczności - częściowo) cele partii. Dać to może jednak "paliwo" dla przeciwników politycznych. Konieczny wydaje się tutaj nadzór władz Wolności.
    • 15-04-2018 20:58:59 | odpowiedz
      P.S.
      Po przeczytaniu artykułu "<<darmowa>> komunikacja miejska itp." widzę, że lokalni działacze działają wbrew programowi partii Wolność. Nie odwołuję mojego poprzedniego komentarza, a tylko go uzupełniam.
  • 16-04-2018 05:50:30 | odpowiedz
    Rozumiem, że wolność weszła w koalicję, ze względu na punkty programu: "Racjonalizacja wydatków budżetowych", "Stop zatrudnianiu nowych urzędników", "Oszczędności w spółkach", "obniżenie podatków miejskich" itd.

  • Kłamstwa o Euro

    Na stronie onetu onet wyczytałem właśnie entuzjastyczną wypowiedź PRemiera dotyczącą wprowadzenia euro. Przeczytałem także pierwsze pięć stron komentarzy niekoniecznie zgadzające się z tą tezą. A...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Libya - może to jednak nie o ropę chodzi

    "The Great Man-Made River project and its objectives fly in the face of the water-control schemes sanctioned by the World Bank and the International Monetary Fund. These institutions have blocked...
  • Głos przeciw liberalizmowi

    Tak sobie przeglądałem strony nt. liberalizmu iw pewnym momencie natrafiłem na taki kwiatek: http://www.okiem.pl/ojczyzna/liberalizm.htm Czy ktoś odważy się podjąć polemikę? ;)

Poczytaj również

  • Będzie więzienie za cofanie licznika | 18-03-2019 15:30:00

    INFO: Sejm niemal jednogłośnie przyjął nowelizację ustawy, która zakłada kary więzienia za cofanie licznika w samochodzie - donosi portal scigacz.pl.

  • "PolEXIT" oficjalnie partią | 18-03-2019 13:15:00

    INFO: "PolEXIT" został wpisany do ewidencji partii politycznych - donosi niezalezna.pl.

  • Armia pracowników socjalnych szykuje się do strajku | 18-03-2019 11:00:00

    INFO: 40 tys. pracowników pomocy społecznej szykuje się do strajku - donosi onet.pl.

  • Prezydent Duda wymusił zmiany w TVP | 18-03-2019 06:45:00

    INFO: Zmiany w zarządzie TVP to efekt groźby weta prezydenta Andrzeja Dudy wobec ustawy finansującej TVP, którą niedawno przyjął Sejm - informuje "Rzeczpospolita".

  • PiS pilnie zmienia ustawę o IPN | 17-03-2019 20:45:00

    INFO: W trybie pilnym PiS przepycha nowelizację ustawy o IPN - donosi rp.pl.

  • ZNP szantażuje rząd | 17-03-2019 17:30:00

    INFO: Możemy spowodować kompletny kataklizm - ostrzegł p. Sławomir Broniarz, szef ZNP.

  • Facebook usunął film o Polsce Walczącej | 17-03-2019 14:15:00

    INFO: Facebook usunął film "W Obronie Polski: Naród Bohaterów" autorstwa p. Stefana Tompsona - podaje dorzeczy.pl.

  • Kaczyński: Zapewnimy europejski poziom życia | 17-03-2019 11:00:00

    INFO: Naszym planem, naszym programem jest to, by uzyskać europejski poziom życia dla Polaków, to jest nasza europejskość; składają się na to m.in. płace i wysokość świadczeń społecznych - mówił w Katowicach WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  • Polacy nie chcą karty LGBT | 17-03-2019 06:45:00

    INFO: "Super Express" publikuje wyniki sondażu IBRiS dotyczącego wprowadzenia kart LGBT oraz edukacji seksualnej w szkołach.

  • Niższy PIT obejmie też mikrofirmy? | 16-03-2019 20:45:00

    FUTURO: Obniżka stawki podatku z 18 do 17% prawdopodobnie obejmie też mikrofirmy - donosi "Rzeczpospolita".

  • Będzie amerykańska baza w Polsce | 16-03-2019 17:30:00

    INFO: Fort Trump będzie w Polsce - informuje portal telewizjarepublika.pl.

  • Sejm PiS po cichu broni LGBTBDSM?! | 16-03-2019 14:15:00

    INFO: PiS znowu broni obyczajowego lewactwa - alarmuje poseł Robet Winnicki z Konfederacji.

  • Rząd reanimuje pekaesy | 16-03-2019 11:00:00

    INFO: Do konsultacji publicznych trafił projekt ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (FRPA) o charakterze użyteczności publicznej. Chodzi o przywrócenie do życia połączeń autobusowych (czegoś na kształt PKS) w Polsce lokalnej - pisze dziennik.pl.

  • Państwo nie radzi sobie z wydawaniem nowych dowodów | 16-03-2019 06:45:00

    INFO: Nawet kilka tysięcy nowych dowodów osobistych z chipem mogło zostać wyprodukowanych z błędem - podaje rmf24.pl.

  • Kardiochirurg uniewinniony | 15-03-2019 21:45:00

    INFO: Sąd Najwyższy uniewinnił kardiochirurga p. Mirosław G. od zarzutu nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pacjenta - donosi interia.pl.