Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-04-2018 17:30:00

Wolność zawarła koalicję z... PO i SLD!

INFO: Partia Wolność w ramach "likwidacji koryta" zawarła koalicję z... PO i SLD! - podaje portal wsensie.pl.

 

Chodzi o samorządowy sojusz w Siedlcach. 

- Jesteśmy zdeterminowani i mamy powody, by rozliczyć poprzednią władzę, odzyskać utraconą własność mieszkańców, zatrzymać wyludnianie się miasta i uwolnić je od nepotyzmu. Wolność, PO i SLD zawiązały koalicję #LepszeSiedlce, zapraszając kolejne stowarzyszenia, partie i mieszkańców - napisał na Twitterze p. Paweł Wyrzykowski, lider Wolności w okręgu siedlecko-ostrołęckim.

"Partia "Wolność" w Siedlcach zawarła lokalną koalicję z PO i SLD. "Zarys programu" tej koalicji przewiduje m. in. wprowadzenie "darmowej" (finansowanej w całości z budżetu miasta) komunikacji miejskiej oraz budowę ścieżek rowerowych przy każdej (!) ulicy (łączna długość ulic w tym mieście to ponad 178 km). Można oszacować, że koszt realizacji tych postulatów to co najmniej kilkanaście milionów złotych rocznie dodatkowo. Jednocześnie nie wskazuje się źródeł oszczędności na podobną sumę, co oznacza, że realizacja tych postulatów spowoduje wzrost zadłużenia miasta lub konieczność podniesienia, wbrew obietnicom, podatków lokalnych. I tak "lokalna pragmatyka" (czytaj: chęć łatwiejszego zdobycia stanowisk) wygrywa z deklarowanym sprzeciwem wobec przymusowej redystrybucji czy zadłużania się samorządów" - skomentował na FB libertarianin Jacek Sierpiński.

 

Zobacz także: Wolność wystartuje razem z KNP!

 

Źródło: wsensie.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-04-2018 19:11:06 | odpowiedz
    CHYBA BEDE MUSIAL ZEZREC WLASNE G. I PRZYZNAC RACJE TYM, KTORZY MOWILI, ZE TA "WOLNOSC" NICZYM SIE NIE ROZNI OD RESZTY TYCH ZLODZIEI...
  • 15-04-2018 20:52:12 | odpowiedz
    W taktyczne sojusze można wchodzić z każdym (prawie), byleby nie zdradzać zasad i realizować (z konieczności - częściowo) cele partii. Dać to może jednak "paliwo" dla przeciwników politycznych. Konieczny wydaje się tutaj nadzór władz Wolności.
    • 15-04-2018 20:58:59 | odpowiedz
      P.S.
      Po przeczytaniu artykułu "<<darmowa>> komunikacja miejska itp." widzę, że lokalni działacze działają wbrew programowi partii Wolność. Nie odwołuję mojego poprzedniego komentarza, a tylko go uzupełniam.
  • 16-04-2018 05:50:30 | odpowiedz
    Rozumiem, że wolność weszła w koalicję, ze względu na punkty programu: "Racjonalizacja wydatków budżetowych", "Stop zatrudnianiu nowych urzędników", "Oszczędności w spółkach", "obniżenie podatków miejskich" itd.

  • Kłamstwa o Euro

    Na stronie onetu onet wyczytałem właśnie entuzjastyczną wypowiedź PRemiera dotyczącą wprowadzenia euro. Przeczytałem także pierwsze pięć stron komentarzy niekoniecznie zgadzające się z tą tezą. A...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Libya - może to jednak nie o ropę chodzi

    "The Great Man-Made River project and its objectives fly in the face of the water-control schemes sanctioned by the World Bank and the International Monetary Fund. These institutions have blocked...
  • Głos przeciw liberalizmowi

    Tak sobie przeglądałem strony nt. liberalizmu iw pewnym momencie natrafiłem na taki kwiatek: http://www.okiem.pl/ojczyzna/liberalizm.htm Czy ktoś odważy się podjąć polemikę? ;)

Poczytaj również

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

  • Rodzice zapłacą ZUS za korepetycje? | 16-10-2018 13:15:00

    INFO: Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Druga twarz Morawieckiego | 16-10-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanych nagrań wynika, że obecny premier Polski - na zewnątrz grający zatroskanego socjalistę - za nic ma zdrowie znanego polskiego sportowca - podaje onet.pl.

  • Resort środowiska wprowadzi nowe wymogi | 16-10-2018 06:45:00

    FUTURO: Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany dotyczące minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych i dla opakowań po środkach niebezpiecznych - informuje podatki.biz.

  • Wassermann zapowiada budowę metra w Krakowie | 15-10-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, zapowiedziała budowę metra w Krakowie - podaje onet.pl.

  • Kandydat PiS chce być radnym... "Pragi Połódnie" | 15-10-2018 19:30:00

    INFO: Byle jak, byle gdzie, byle na stołek? Na plakacie promującym kandydaturę p. Sebastiana Kalety do rady Warszawy pojawił się potworny błąd ortograficzny - informuje portal wirtualnemedia.pl.

  • "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej | 15-10-2018 17:30:00

    INFO: Skonstruowany przez money.pl "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej na giełdzie.

  • MinFin zagubił się we własnych przepisach | 15-10-2018 15:30:00

    INFO: Resort finansów nie panuje nad biegunką legislacyjną - alarmuje dziennik.pl.

  • Rząd kupił lotnisko w Radomiu | 15-10-2018 13:15:00

    INFO: Za 12,7 mln zł Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kupiło będące w rękach samorządu lotnisko w Radomiu - donosi wgospodarce.pl.