Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-04-2018 17:30:00

Wolność zawarła koalicję z... PO i SLD!

INFO: Partia Wolność w ramach "likwidacji koryta" zawarła koalicję z... PO i SLD! - podaje portal wsensie.pl.

 

Chodzi o samorządowy sojusz w Siedlcach. 

- Jesteśmy zdeterminowani i mamy powody, by rozliczyć poprzednią władzę, odzyskać utraconą własność mieszkańców, zatrzymać wyludnianie się miasta i uwolnić je od nepotyzmu. Wolność, PO i SLD zawiązały koalicję #LepszeSiedlce, zapraszając kolejne stowarzyszenia, partie i mieszkańców - napisał na Twitterze p. Paweł Wyrzykowski, lider Wolności w okręgu siedlecko-ostrołęckim.

"Partia "Wolność" w Siedlcach zawarła lokalną koalicję z PO i SLD. "Zarys programu" tej koalicji przewiduje m. in. wprowadzenie "darmowej" (finansowanej w całości z budżetu miasta) komunikacji miejskiej oraz budowę ścieżek rowerowych przy każdej (!) ulicy (łączna długość ulic w tym mieście to ponad 178 km). Można oszacować, że koszt realizacji tych postulatów to co najmniej kilkanaście milionów złotych rocznie dodatkowo. Jednocześnie nie wskazuje się źródeł oszczędności na podobną sumę, co oznacza, że realizacja tych postulatów spowoduje wzrost zadłużenia miasta lub konieczność podniesienia, wbrew obietnicom, podatków lokalnych. I tak "lokalna pragmatyka" (czytaj: chęć łatwiejszego zdobycia stanowisk) wygrywa z deklarowanym sprzeciwem wobec przymusowej redystrybucji czy zadłużania się samorządów" - skomentował na FB libertarianin Jacek Sierpiński.

 

Zobacz także: Wolność wystartuje razem z KNP!

 

Źródło: wsensie.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-04-2018 19:11:06 | odpowiedz
    CHYBA BEDE MUSIAL ZEZREC WLASNE G. I PRZYZNAC RACJE TYM, KTORZY MOWILI, ZE TA "WOLNOSC" NICZYM SIE NIE ROZNI OD RESZTY TYCH ZLODZIEI...
  • 15-04-2018 20:52:12 | odpowiedz
    W taktyczne sojusze można wchodzić z każdym (prawie), byleby nie zdradzać zasad i realizować (z konieczności - częściowo) cele partii. Dać to może jednak "paliwo" dla przeciwników politycznych. Konieczny wydaje się tutaj nadzór władz Wolności.
    • 15-04-2018 20:58:59 | odpowiedz
      P.S.
      Po przeczytaniu artykułu "<<darmowa>> komunikacja miejska itp." widzę, że lokalni działacze działają wbrew programowi partii Wolność. Nie odwołuję mojego poprzedniego komentarza, a tylko go uzupełniam.
  • 16-04-2018 05:50:30 | odpowiedz
    Rozumiem, że wolność weszła w koalicję, ze względu na punkty programu: "Racjonalizacja wydatków budżetowych", "Stop zatrudnianiu nowych urzędników", "Oszczędności w spółkach", "obniżenie podatków miejskich" itd.

  • Kłamstwa o Euro

    Na stronie onetu onet wyczytałem właśnie entuzjastyczną wypowiedź PRemiera dotyczącą wprowadzenia euro. Przeczytałem także pierwsze pięć stron komentarzy niekoniecznie zgadzające się z tą tezą. A...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Libya - może to jednak nie o ropę chodzi

    "The Great Man-Made River project and its objectives fly in the face of the water-control schemes sanctioned by the World Bank and the International Monetary Fund. These institutions have blocked...
  • Głos przeciw liberalizmowi

    Tak sobie przeglądałem strony nt. liberalizmu iw pewnym momencie natrafiłem na taki kwiatek: http://www.okiem.pl/ojczyzna/liberalizm.htm Czy ktoś odważy się podjąć polemikę? ;)

Poczytaj również

  • Małe miasto z ogromnymi nagrodami dla urzędników | 21-04-2018 20:45:00

    INFO: Portal tvp.info donosi o nagrodach, jakie przyznano urzędnikom w Inowrocławiu.

  • Ujawniono ukryty dług państwa polskiego | 21-04-2018 17:30:00

    INFO: GUS podliczył prawdziwe zadłużenie Polski - podaje money.pl.

  • PiS chce wydoić kierowców | 21-04-2018 14:15:00

    INFO: PiS chce bardzo głęboko sięgnąć do kieszeni kierowców - podaje portal nczas.com.

  • Ambasador Izraela nie ustaje w atakach na Polskę | 21-04-2018 11:00:00

    INFO: P. Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, nie przestaje atakować naszego kraju - podaje nczas.com.

  • Resort finansów łagodzi stanowisko ws. podatku od kryptowalut | 21-04-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Paweł Cybulski, wiceminister finansów, stwierdził, że osoby inwestujące w kryptowaluty nie muszą płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, jeśli udowodnią, że nie mają jak się z tego rozliczyć - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • PO będzie się żaliła w UE | 20-04-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Grzegorz Schetyna, szef PO, zapowiedział, że informacje o sprawie WCz. Stanisława Gawłowskiego, aresztowanego posła PO, dotrą do europejskich partnerów - podaje interia.pl.

  • HGW żąda zwrotu grzywien | 20-04-2018 19:30:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, WCz. Patryka Jakiego, żeby jak najszybciej zwrócił jej pieniądze z grzywien za niestawienie się na komisji - informuje interia.pl.

  • Gigantyczne nagrody od resortu rolnictwa | 20-04-2018 17:30:00

    INFO: 173, 5 mln zł wydano w 2017 r. na nagrody dla pracowników agencji, instytucji badawczych, ośrodków i spółek podległych ministerstwu rolnictwa - ustalił "Fakt".

  • Dotacje gubią przedsiębiorców | 20-04-2018 15:30:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Szczecinie uznał winę założyciela sieci aptek w Gorzowie Wielkopolskim i skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz zasądził 7,5 tys. zł grzywny - podaje gazetalubuska.pl.

  • Pół miliarda na strzelnice | 20-04-2018 13:15:00

    FUTURO: MON w ciągu 10 lat wyda na program budowy strzelnic blisko pół miliarda zł - podaje money.pl.

  • Miasta zaoszczędzą na liberalizacji transportu | 20-04-2018 11:00:00

    INFO: Z analizy firmy Mobilis, operatora komunikacji miejskiej wynika, że jeśli rynek transportu zbiorowego się otworzy, samorządy zaoszczędzą kilkanaście-kilkadziesiąt milionów złotych - podaje pb.pl.

  • Polska tonie w śmieciach | 20-04-2018 06:45:00

    INFO: Przez kulawy recykling Polska tonie w śmieciach - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Nowoczesna za... wejściem do strefy euro | 19-04-2018 21:45:00

    INFO: Nowoczesna opowiada się za jak najszybszym wejściem Polski do strefy euro - podaje interia.pl.

  • Nie chcą zakładać firm, bo boją się ZUS | 19-04-2018 19:30:00

    INFO: Portal młodych przedsiębiorców MamBiznes.pl zapytał użytkowników, co najbardziej zniechęca do założenia firmy w Polsce.

  • Kaczyński dostał 30 tys. zł odprawy | 19-04-2018 17:30:00

    INFO: W 2016 r. WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, otrzymał z Sejmu 30 tys. zł odprawy emerytalnej - informuje "Rzeczpospolita".