Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-04-2018 17:30:00

Wolność zawarła koalicję z... PO i SLD!

INFO: Partia Wolność w ramach "likwidacji koryta" zawarła koalicję z... PO i SLD! - podaje portal wsensie.pl.

 

Chodzi o samorządowy sojusz w Siedlcach. 

- Jesteśmy zdeterminowani i mamy powody, by rozliczyć poprzednią władzę, odzyskać utraconą własność mieszkańców, zatrzymać wyludnianie się miasta i uwolnić je od nepotyzmu. Wolność, PO i SLD zawiązały koalicję #LepszeSiedlce, zapraszając kolejne stowarzyszenia, partie i mieszkańców - napisał na Twitterze p. Paweł Wyrzykowski, lider Wolności w okręgu siedlecko-ostrołęckim.

"Partia "Wolność" w Siedlcach zawarła lokalną koalicję z PO i SLD. "Zarys programu" tej koalicji przewiduje m. in. wprowadzenie "darmowej" (finansowanej w całości z budżetu miasta) komunikacji miejskiej oraz budowę ścieżek rowerowych przy każdej (!) ulicy (łączna długość ulic w tym mieście to ponad 178 km). Można oszacować, że koszt realizacji tych postulatów to co najmniej kilkanaście milionów złotych rocznie dodatkowo. Jednocześnie nie wskazuje się źródeł oszczędności na podobną sumę, co oznacza, że realizacja tych postulatów spowoduje wzrost zadłużenia miasta lub konieczność podniesienia, wbrew obietnicom, podatków lokalnych. I tak "lokalna pragmatyka" (czytaj: chęć łatwiejszego zdobycia stanowisk) wygrywa z deklarowanym sprzeciwem wobec przymusowej redystrybucji czy zadłużania się samorządów" - skomentował na FB libertarianin Jacek Sierpiński.

 

Zobacz także: Wolność wystartuje razem z KNP!

 

Źródło: wsensie.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 15-04-2018 19:11:06 | odpowiedz
    CHYBA BEDE MUSIAL ZEZREC WLASNE G. I PRZYZNAC RACJE TYM, KTORZY MOWILI, ZE TA "WOLNOSC" NICZYM SIE NIE ROZNI OD RESZTY TYCH ZLODZIEI...
  • 15-04-2018 20:52:12 | odpowiedz
    W taktyczne sojusze można wchodzić z każdym (prawie), byleby nie zdradzać zasad i realizować (z konieczności - częściowo) cele partii. Dać to może jednak "paliwo" dla przeciwników politycznych. Konieczny wydaje się tutaj nadzór władz Wolności.
    • 15-04-2018 20:58:59 | odpowiedz
      P.S.
      Po przeczytaniu artykułu "<<darmowa>> komunikacja miejska itp." widzę, że lokalni działacze działają wbrew programowi partii Wolność. Nie odwołuję mojego poprzedniego komentarza, a tylko go uzupełniam.
  • 16-04-2018 05:50:30 | odpowiedz
    Rozumiem, że wolność weszła w koalicję, ze względu na punkty programu: "Racjonalizacja wydatków budżetowych", "Stop zatrudnianiu nowych urzędników", "Oszczędności w spółkach", "obniżenie podatków miejskich" itd.

  • Kłamstwa o Euro

    Na stronie onetu onet wyczytałem właśnie entuzjastyczną wypowiedź PRemiera dotyczącą wprowadzenia euro. Przeczytałem także pierwsze pięć stron komentarzy niekoniecznie zgadzające się z tą tezą. A...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Libya - może to jednak nie o ropę chodzi

    "The Great Man-Made River project and its objectives fly in the face of the water-control schemes sanctioned by the World Bank and the International Monetary Fund. These institutions have blocked...
  • Głos przeciw liberalizmowi

    Tak sobie przeglądałem strony nt. liberalizmu iw pewnym momencie natrafiłem na taki kwiatek: http://www.okiem.pl/ojczyzna/liberalizm.htm Czy ktoś odważy się podjąć polemikę? ;)

Poczytaj również

  • Zaskakujące plany Biedronia | 14-08-2018 19:30:00

    INFO: P. Robert Biedroń, homoseksualny prezydent Słupska, nie będzie ubiegał się o drugą kadencję - donosi dorzeczy.pl.

  • MinFin stworzy nadzór nad biegłymi rewidentami | 14-08-2018 17:30:00

    INFO: Resort finansów chce stworzyć odrębną instytucję, która będzie sprawowała kontrolę nad biegłymi rewidentami - donosi dziennik.pl.

  • W Polsce kwitnie praca tymczasowa | 14-08-2018 15:30:00

    INFO: Jak informuje bankier.pl, zatrudnienie czasowe rośnie, a Polska jest na pierwszym miejscu wśród państw UE, w którym najczęściej stosuje się ten rodzaj zatrudnienia.

  • Ordo Iuris pisze nową konwencję | 14-08-2018 13:15:00

    INFO: Resort dyplomacji "z zainteresowaniem" przyjął projekt międzynarodowego dokumentu, autorstwa Ordo Iuris - podaje "Rzeczpospolita".

  • Rosyjskie embargo nie takie straszne | 14-08-2018 11:00:00

    INFO: Bilans handlowy Polski mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga systematycznie się poprawia. Struktura eksportu nie uległa szczególnej zmianie, jednak wolumen produktów żywnościowych wzrósł. Polakom udało się zatem skutecznie znaleźć alternatywne rynki zbytu - informuje ZPP.

  • Koszulka z symbolem ZSRR nie jest propagowaniem systemu totalitarnego? | 14-08-2018 06:45:00

    INFO: WCz. Bartosz Józwiak z Kukiz`15 zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania systemu totalitarnego na UW. Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa.

  • Winnicki, Rzymkowski i Józwiak poszli skontrolować urzędników HGW | 13-08-2018 21:45:00

    INFO: Posłowie Robert Winnicki, Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak przybyli do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, aby przeprowadzić kontrolę "w związku ze skandalem rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego". ‬

  • Zburzą słynny pomnik w Rzeszowie? | 13-08-2018 19:30:00

    INFO: IPN domaga się zburzenia Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie. WCz. Wojciech Buczak, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa, nie widzi jednak takiej potrzeby - podaje Interia.

  • UOKiK wykrył... spisek | 13-08-2018 17:30:00

    INFO: UOKiK przeanalizował ceny na rynku owoców i warzyw i wykrył spisek - podaje interia.pl.

  • Polacy nie chcą 1000+ | 13-08-2018 15:30:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że Polacy nie widzą sensu w zwiększaniu wypłat w ramach programu 500 plus.

  • Dyrektorka u HGW była funkcjonariuszką u Kiszczaka | 13-08-2018 13:15:00

    INFO: P. Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowiska narodowe, ukrywała fakt, że była funkcjonariuszem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych śp. Czesława Kiszczaka - podaje Interia.

  • Macierewicz dostał nową misję od Kaczyńskiego | 13-08-2018 11:00:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, poprosił WCz. Antoniego Macierewicza o przeprowadzenie całościowej oceny stanu armii - donosi "Wprost".

  • Pierwsze rządowe mieszkania sfuszerowane? | 13-08-2018 06:45:00

    INFO: Odkryto pleśń w pierwszych rządowych mieszkaniach - donosi wp.pl.

  • Polska wkroczyła w kolejny kryzys demograficzny | 12-08-2018 20:45:00

    INFO: GUS poinformował, że Polska wkroczyła w okres kolejnego kryzysu demograficznego - informuje businessinsider.com.pl.

  • CBA kontroluje przetargi NCBR | 12-08-2018 17:30:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje przetargi Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - donosi stooq.pl.