Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-07-2018 17:30:00

Wojewoda składa zawiadomienie ws. przemówienia prezesa Towarzystwa Ukraińskiego

INFO: Dr Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski z PiS, chce, by prokuratura sprawdziła, czy podczas niedzielnych uroczystości w Sahryniu nie doszło do popełnienia przestępstwa - informuje portal wp.pl.

 

Wojewodę zaniepokoiły słowa, które padły podczas uroczystości w Sahryniu, gdzie 74 lata temu oddziały Armii Krajowej dokonały akcji odwetowej za mordy ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu. P. Grzegorz Kuprianowicz, prezesa Towarzystwa Ukraińskiego, stwierdził mianowicie, że w tamtym czasie doszło do "zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej przez członków narodu polskiego - partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami podziemnego państwa polskiego".

P. Czarnek stwierdził, że jego obowiązkiem jako Polaka jest w tej sytuacji zawiadomienie prokuratury o tej wypowiedzi.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Co wy na to?

    Mam dla wielbicieli demokracji, republikanizmu i wszelkich innych -izmów pewną tezę do przemyślenia. (Nieco - sporo!!! - na wyrost zakładam, że są oni zdolni do podjęcia się tego trudnego...
  • Pogłówny?

    Prosty jestem człowiek i nie do końca rozumiem. Może kto mi wyjaśni? Podatek pogłówny funkcjonował w największej skali, kiedy ludzie na kontynencie prowadzili życie raczej osiadłe. W przypadku...
  • Prawo (czy lewo?) autorskie

    Witam. Co sądzicie o majątkowych prawach autorskich. Wiem, że internet pełny jest dyskusji na ten temat, ale zazwyczaj toczą się one wokół tego, że "twórcy" muszą mieć na czym zarabiać....
  • Kolejny wyczyn kurdupla " pREZYDENTA" by Polska stała się pośmiewiskiem świata .

    Oto fragment dzisiejszego tekst informacyjnego: "prezydent" ogłosił trzydniową żałobę narodową. Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej, począwszy od...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Co mnie wkurza

    "Inteligentne" kraje starają się być samowystarczalne zwiększając eksport nie import. Chronią rodzime firmy wiadomo ludzie mają pracę państwo pieniądze z podatków. Ale nie w Polsce Tutaj...

Poczytaj również

  • Gierek otrzymał ulicę... we Francji | 20-07-2018 11:00:00

    INFO: We francuskim mieście Auby odbyła się uroczystość nadania jednej z ulic imienia Edwarda Gierka - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Minister zdrowia za utrzymaniem obowiązku szczepień | 20-07-2018 06:45:00

    INFO: Minister zdrowia JE Łukasz Szumowski negatywnie ocenił obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień - informuje stooq.pl.

  • PiS tworzy kodeks wyborczy pod siebie | 19-07-2018 21:45:00

    INFO: PiS tworzy kodeks wyborczy, który spowoduje, że w nadchodzących wyborach do PE duże komitety wyborcze będą miały większe szanse i liczbę mandatów w okręgach - donosi wp.pl.

  • Rząd szykuje rewolucję w zasadach waloryzacji emerytur | 19-07-2018 19:30:00

    FUTURO: Jak podaje portal businessinsider.com.pl, rząd szykuje zmiany zasad waloryzacji rent i emerytur. Zyskać mają osoby z najniższymi świadczeniami.

  • Po akcji CBA PiS usunęło ze swoim szeregów polityka z Pomorza | 19-07-2018 17:30:00

    INFO: PiS usunęło ze swoich szeregów p. Przemysława M. - podaje interia.pl.

  • PiS wycofuje ustawę, którą popiera Kaczyński | 19-07-2018 15:30:00

    INFO: Minister rolnictwa JE Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że z Sejmu "zostanie wycofana ustawa, która zabrania uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych" - podaje interia.pl.

  • Aparat skarbowy nie był w stanie powstrzymać Amber Gold | 19-07-2018 13:15:00

    OPINIA: Do upadku Amber Gold nie interesowałem się sprawą; nie uważam jednak, że nawet prawidłowe działanie aparatu skarbowego zahamowałoby rozwój tej piramidy, zdolne do jej powstrzymania były prokuratura, policja i ABW - powiedział przed komisją śledczą b. minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent-Rostowski.

  • PESA znacjonalizowana za 300 mln zł | 19-07-2018 11:00:00

    INFO: Jak donosi Interia, Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje w spółkę PESA Bydgoszcz prawie 300 mln zł, przejmując prawie 100% akcji.

  • Radni: Biedroń zadłuża Słupsk | 19-07-2018 06:45:00

    INFO: Prezydent Słupska Robert Biedroń publicznie szczyci się tym, że oddłużył miasto. Jednak w rzeczywistości zaciągnął nowe zobowiązania - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

  • PIH przeciwko zmianom kar za kradzież | 18-07-2018 21:45:00

    FUTURO: Kradzież poniżej 500 zł ma być wykroczeniem. PIH krytykuje ten pomysł - podaje interia.pl.

  • Kolejny nieudany pomnik Kaczyńskiego | 18-07-2018 19:30:00

    INFO: Popiersia i pomniki śp. Lecha Kaczyńskiego nie zachwycają. Niedawno odsonięty pomnik w Kraśniku również nie jest oceniany pozytywnie - podaje interia.pl.

  • Działacze KPN wtargnęli do siedziby Sądu Najwyższego | 18-07-2018 17:30:00

    INFO: Kilkunastu działaczy Konfederacji Polski Niepodległej, z p. Adamem Słomką na czele, wtargnęło siedziby Sądu Najwyższego - podaje RMF.

  • Zastanawiające wydatki Marszałka Sejmu | 18-07-2018 15:30:00

    INFO: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pobiera tysiące złotych na paliwo i taksówki, choć niemal całą dobę dysponuje służbową limuzyną z ochroną - czytamy w "Super Expressie".

  • NIK: Cały budżet na nagrody zgarnęła wąska elita PiS | 18-07-2018 13:15:00

    INFO: Jak ustaliła Najwyższa Izba Kontroli, cały budżet na nagrody w kancelarii premiera skonsumowało kilkanaście osób - donosi "Rzeczpospolita".

  • Najgorsze nastroje biznesu od ponad 3 lat | 18-07-2018 11:00:00

    INFO: Pogorszyły się nastroje właścicieli małych firm w Polsce - podaje portal businessinsider.com.pl.