Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-07-2018 17:30:00

Wojewoda składa zawiadomienie ws. przemówienia prezesa Towarzystwa Ukraińskiego

INFO: Dr Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski z PiS, chce, by prokuratura sprawdziła, czy podczas niedzielnych uroczystości w Sahryniu nie doszło do popełnienia przestępstwa - informuje portal wp.pl.

 

Wojewodę zaniepokoiły słowa, które padły podczas uroczystości w Sahryniu, gdzie 74 lata temu oddziały Armii Krajowej dokonały akcji odwetowej za mordy ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu. P. Grzegorz Kuprianowicz, prezesa Towarzystwa Ukraińskiego, stwierdził mianowicie, że w tamtym czasie doszło do "zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej przez członków narodu polskiego - partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami podziemnego państwa polskiego".

P. Czarnek stwierdził, że jego obowiązkiem jako Polaka jest w tej sytuacji zawiadomienie prokuratury o tej wypowiedzi.

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Co wy na to?

    Mam dla wielbicieli demokracji, republikanizmu i wszelkich innych -izmów pewną tezę do przemyślenia. (Nieco - sporo!!! - na wyrost zakładam, że są oni zdolni do podjęcia się tego trudnego...
  • Pogłówny?

    Prosty jestem człowiek i nie do końca rozumiem. Może kto mi wyjaśni? Podatek pogłówny funkcjonował w największej skali, kiedy ludzie na kontynencie prowadzili życie raczej osiadłe. W przypadku...
  • Prawo (czy lewo?) autorskie

    Witam. Co sądzicie o majątkowych prawach autorskich. Wiem, że internet pełny jest dyskusji na ten temat, ale zazwyczaj toczą się one wokół tego, że "twórcy" muszą mieć na czym zarabiać....
  • Kolejny wyczyn kurdupla " pREZYDENTA" by Polska stała się pośmiewiskiem świata .

    Oto fragment dzisiejszego tekst informacyjnego: "prezydent" ogłosił trzydniową żałobę narodową. Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej, począwszy od...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Co mnie wkurza

    "Inteligentne" kraje starają się być samowystarczalne zwiększając eksport nie import. Chronią rodzime firmy wiadomo ludzie mają pracę państwo pieniądze z podatków. Ale nie w Polsce Tutaj...

Poczytaj również

  • MSZ finansuje polskim rolnikom... zagraniczną konkurencję | 17-11-2018 14:15:00

    INFO: Polscy dyplomaci z rozmachem starają się wspomóc rolnictwo na Ukrainie, Białorusi, w Mołdawii i Gruzji - alarmuje portal warszawskagazeta.pl.

  • Depozyty Polaków zagrożone? | 17-11-2018 11:00:00

    INFO: Władze uspokajają klientów banków, ale wkótce zbierze się Komitet Stabilności Finansowej - podaje bankier.pl.

  • Mocno rosną kary za prowadzenie psa bez smyczy | 17-11-2018 06:45:00

    INFO: 15 listopada weszła w życie nowelizacja kodeksu wykroczeń dotycząca pilnowania psów, która wprowadza ostrzejsze kary - podaje portal expressilustrowany.pl.

  • Pluł na Polskę, a dostał dotację | 16-11-2018 21:45:00

    INFO: Ukraiński dziennikarz, który pluł na Polskę i PiS, dostał od polskich władz dotację na prowadzenie portalu - podaje magnapolonia.org.

  • Od kogo UE wymusi na Polsce kupno OZE? | 16-11-2018 19:30:00

    INFO: Z raportu NIK wynika, że osiągnięcie przez Polskę wymuszanego unijnymi przepisami celu 15% udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone.

  • Skandaliczne zachowanie Owsiaka w sądzie | 16-11-2018 17:30:00

    INFO: O skandalicznym zachowaniu p. Jerzego Owsiaka w sądzie informuje portal dorzeczy.pl.

  • Szeremietiew nie wierzy w armię europejską | 16-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Wojsko jest jednym z głównych atrybutów niepodległości państwa. Nie sądzę, by poszczególne kraje zdecydowały się łatwo na rezygnację z armii - powiedział portalowi DoRzeczy.pl prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.

  • 70 "narodowych" ciąż | 16-11-2018 13:15:00

    INFO: Jak donosi dziennik.pl, Narodowy Program Prokreacyjny w ciągu 2 lat kosztował 30 mln zł. Jego efektem jest 70 ciąż.

  • Podatek od czystych pieców | 16-11-2018 11:00:00

    INFO: Dotacje na wymianę pieców i ocieplenie domów jednorodzinnych w ramach programu Czyste Powietrze traktowane są jak dodatkowy dochód i trzeba od nich zapłacić podatek - donosi "Fakt".

  • Paraliż śmieciowy na Mazowszu! | 16-11-2018 06:45:00

    INFO: Władze woj. mazowieckiego zawiadomiły ABW i NIK o paraliżu śmieciowym, do którego - ich zdaniem - doprowadził resort środowiska - podaje dziennik.pl.

  • Polacy nic sobie nie robią z zakazu spalania śmieci | 15-11-2018 21:45:00

    INFO: Mimo że od prawie 20 lat w Polsce obowiązuje zakaz spalania śmieci, proceder ten trwa w najlepsze - poinformował w raporcie Polski Alarm Smogowy.

  • Marczuk rzecznikiem praw dziecka? | 15-11-2018 19:30:00

    INFO: Jak podaje "Super Express", najpoważniejszym kandydatem na stanwisko Rzecznika Praw Dziecka jest obecnie p. Bartosz Marczuk, który tydzień temu złożył rezygnację z funkcji wiceministra w MRPiPS.

  • Rząd zrobi porządek w stawkach VAT | 15-11-2018 17:30:00

    INFO: Wszystkie kategorie owoców, produktów piekarniczych, prasy będą objęte taką samą stawką VAT - podaje Interia.

  • Skorumpowani urzędnicy niszczą prywatne przedsiębiorstwa | 15-11-2018 15:30:00

    INFO: P. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności i WCz. Jakub Kulesza, poseł Wolności domagają się surowych kary za korupcję oraz zmiany formuły funkcjonowania KNF-u.

  • Jakubiak za ostrym ukaraniem "tego z KNF" | 15-11-2018 13:15:00

    OPINIA: Ten człowiek z KNF-u powinien siedzieć w więzieniu tyle lat, żeby się nikomu więcej nie opłaciło - mówił w TVP Info WCz. Marek Jakubiak.