Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-04-2017 20:45:00

Wipler zdefraudował 100 tys. zł?

INFO: Jak dowiedział się Fakt, do prokuratury trafiło doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez p. Przemysława Wiplera, wiceprezesa partii Wolność.

 

Chodzi o wykorzystywanie do celów prywatnych środków fundacji Wolność i Nadzieja, która miała powstrzymywać emigrację Polaków. P. Wipler miał zdefraudować nawet 100 tys. zł! "Fakt" wieszczy koniec burzliwej kariery politycznej p. Wiplera.

P. Wipler zaprzecza doniesieniom "Faktu" i zapewnia, że wszystkie jego wydatki były uzasadnione i zgodne z prawem.

 

Zobacz także: Wipler pójdzie do więzienia?

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 09-04-2017 21:58:24 | odpowiedz
    Jeżeli ta informacja jest prawdziwa, to nie tylko będzie to koniec politycznej kariery p. Wiplera, ale i całej partii Wolność, gdyż elektorat już w sporej części przeszedł do Kukiza, a taka afera sprawi, że przy JKM zostaną już tylko najwierniejsi pretorianie, którzy poza Korwinem nie widzą nic.
    • 09-04-2017 23:12:59 | odpowiedz
      Długie łapki bezpieczniackich watach jak to mawia p. Michalkiewicz.
      • 10-04-2017 01:08:28 | odpowiedz
        Będzie tak jak z pobiciem policjantów przez Wiplera, gdzie to okazało się, że Wipler został pobity.
        Fakt zamieścił w odstępie kilku miesięcy dwa sprzeczne ze sobą artykuły z wielkoformatowym zdjęciem Wiplera na pierwszej stronie. Teraz to samo. To jest ustawka bezpieczniaków z WSI.
        Fakt to hitlerowski szmatławiec.
        • Kar_Mac | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
          11-04-2017 01:18:10 | odpowiedz
    • 10-04-2017 00:44:15 | odpowiedz
      "elektorat już w sporej części przeszedł do Kukiza" -> ???
      Raczej do PiS.
      • 10-04-2017 09:03:27 | odpowiedz
        W Małopolsce kosztem KORWiNa zyskał Kukiz. Być może w innych województwach jest inaczej, ale młodzi raczej do Kaczyńskiego przechodzić nie będą.
    • 10-04-2017 08:28:28 | odpowiedz
      Dokładnie o to im chodzi. Strach dupę ściska, żeby nie pojawił się ktoś następny, kto zacznie mówić w mediach jak jest. Dopóki W jest poza Sejmem, w mediach nie istnieje.
      • 10-04-2017 09:04:57 | odpowiedz
        To właśnie zaistniał. Problem jest w tym, że w ogóle w mediach nie istnieje prawica, ani przed wyborami, ani po.
    • 10-04-2017 22:37:11 | odpowiedz
      Wipler to PiSowska altprawica, która tylko szkodzi ruchowi wolnościowemu w Polsce. Chyba już dawno każdy się przekonał, że to stracona nadzieja. Jeżeli ktoś podąża za przekonaniami, a nie za politykami to przy Korwinie zostanie z racji braku alternatywy na scenie politycznej.
  • 09-04-2017 22:13:39 | odpowiedz
    JKM nigdy się nie słuchał, gdy mówiłem, że gdy ktoś był w PiSie, to jest już nie do zaakceptowania w środowisku ko-liberalnym. Wipler szkodzi naszej sprawie! Ale nie będę głosować na lubiącego się ze związkami zawodowymi Kukiza.
  • 09-04-2017 22:38:18 | odpowiedz
    Za za upadek. Jak za pierwszego PiSu zrobili go dyrektorem Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki, to mógł brać wielomilionowe łapówki. (Nie mówię, że brał, ale na takim kluczowym stanowisku mógł tyle brać.) A teraz, by wyżywić biedne dziadki, musi defraudować jakieś grosze.
    Trzeba było być wiernym Naczelnikowi.
  • 09-04-2017 23:48:03 | odpowiedz
    Pożyjemy, zobaczymy. Oby tylko sprawa wyjaśniła się przed wyborami!
  • 10-04-2017 00:16:32 | odpowiedz
    A MNIE CALY CZAS ZASTANAWIA CZEMU KORWIN TAK PROMOWAL TEGO WIPLERA. OGLOSIL GO NAWET SWYM NASTEPCA...
  • tatra | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    10-04-2017 07:57:33 | odpowiedz
  • 10-04-2017 08:24:21 | odpowiedz
    Jeszcze nie skończyła się Konferencja Prawicy a już pojawiła się rewelacja, że Wipler buchnął 100 baniek. Nie wierzę w ani jedno słowo, mogliby wymyśleć coś bardziej oryginalnego.
  • 10-04-2017 10:34:02 | odpowiedz
    Warto przeczytać: Mark Twain "Jak kandydowałem na gubernatora".

  • 10-04-2017 14:06:10 | odpowiedz
    Muszę zostać "politykiem antysystemowym". Będę mógł popełniać dowolne przestępstwa a jak mnie złapią to powiem: "To jest ustawka bezpieczniaków z WSI."
    • BoguslawS | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      11-04-2017 09:28:39 | odpowiedz
  • 11-04-2017 09:10:57 | odpowiedz
    • 11-04-2017 12:40:20 | odpowiedz
      "Problemy Wiplera mogą przełożyć się na partię Wolność Janusza Korwin-Mikkego (72 l.), której jest wiceprezesem. A to dlatego, że fundacja jest właścicielem spółki WWS świadczącej usługi na rzecz tej partii. Koledzy partyjni Wiplera boją się, że konsekwencje finansowe może więc ponieść i partia."
      Klasyka polityki.
      1/ Partia dostaje dotacje z budżetu i wpłaty z zaoszczędzonego kieszonkowego od naiwnych kuców
      2/ Wydaje ją na "usługi na rzecz partii" w zaprzyjaźnionej firmie
      3/ Pieniądze następnie wędrują do właściciela firmy, którą jest fundacja kontrolowana przez polityków tej partii
      4/ W/w politycy "przez pomyłkę" realizują prywatne zakupy z pieniędzy fundacji

  • Prawo (czy lewo?) autorskie

    Witam. Co sądzicie o majątkowych prawach autorskich. Wiem, że internet pełny jest dyskusji na ten temat, ale zazwyczaj toczą się one wokół tego, że "twórcy" muszą mieć na czym zarabiać....
  • Kolejny wyczyn kurdupla " pREZYDENTA" by Polska stała się pośmiewiskiem świata .

    Oto fragment dzisiejszego tekst informacyjnego: "prezydent" ogłosił trzydniową żałobę narodową. Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej, począwszy od...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Armia RP - czyli nieudaczny sługus świata.

    Jeżeli chodzi o walke dla narkotykowego lobby czy ropy, gdzie Polska i z jednego i z drugiego nic nie ma.Jesteśmy pierwsi.W byciu sługusem Amerykańskiej armii polska jest naprawde dobra.Można...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • 8 listopada 2013: Rozpada się Unia, rozpada sięi polski euro-stan...

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/rozpada_sie_unia_rozpada_siei__polski_eurostan/1993 Jeden z komentatorów zdążył już dopisać, że to kwestia czasu. Obawiam się, że to nie jest tylko kwestia...

Poczytaj również

  • Będą przekopywać się przez "wagony kolejowe dokumentow" | 24-09-2017 20:45:00

    OPINIA: Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT jest niezbędna; to największa afera finansowa III RP - stwierdził WCz. Janusz Szewczak, poseł PiS.

  • Odsłonią twarze ohydnych pedofilów | 24-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Od października w nowo utworzonym rejestrze przestępców seksualnych znajdą się dane ok. 800 najgroźniejszych sprawców - podaje tvp.info.

  • Ładowanie autobusów elektrycznych może destabilizować sieć | 24-09-2017 14:15:00

    INFO: Jak informuje portal wnp.pl, szybkie doładowywanie autobusów na trasie może powodować na tyle duże piki poboru prądu, że okoliczni odbiorcy mogą odczuwać zaburzenia dostaw, skoki napięcia.

  • Będzie dymisja w rządzie premier Szydło? | 24-09-2017 11:00:00

    INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa z PiS, od miesięcy wskazywany jest jako niemal pewny i pierwszy kandydat do wymiany - pisze "Fakt".

  • Rokita dostał 120 tys. zł za walkę z komuną | 24-09-2017 06:30:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Krakowie przyznał p. Janowi Rokicie 120 tys. zł odszkodowania za prawie pół roku internowania w stanie wojennym i za utracony zarobek - podaje se.pl.

  • IPN nie odpuszcza trucicielom Walentynowicz | 23-09-2017 20:45:00

    INFO: Sprawa uniewinnienia przez sąd 3 byłych esbeków, których IPN oskarżył o próbę otrucia w 1981 r. śp. Anny Walentynowicz, nie jest zamknięta. IPN domaga się osądzenia funkcjonariuszy bezpieki i zapowiada apelację - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

  • "Darmowe" owoce i mleko dla dzieci w szkołach | 23-09-2017 17:30:00

    FUTURO: 2 października rusza unijny program, który ma promować zdrowe odżywianie się dzieci. Na jego finansowanie UE przeznaczy 240 mln zł - informuje onet.pl.

  • Kierowcom Ubera przybędzie obowiązków | 23-09-2017 14:15:00

    INFO: Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym - informuje se.pl.

  • Będą kasować konta piratów | 23-09-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Krakowie zadecydował, że serwis Chomikuj.pl ma kasować nie tylko rozpowszechniane za jego pośrednictwem nielegalne kopie filmów, ale także konta użytkowników, którzy się tego dopuścili - informuje fakt.pl.

  • Władze Gdańska dbają o finanse dziennikarzy antypisowskich | 23-09-2017 06:45:00

    INFO: Władze Gdańska zorganizowały Gdański Tydzień Demokracji i dały w ten sposób zarobić dziennikarzom, takich mediów jak Onet czy "Newsweek" - podaje niezalezna.pl.

  • Kolejny absurd państwa opiekuńczego | 22-09-2017 21:45:00

    INFO: NIK przeprowadziła kontrolę szkół dla dorosłych. Z najnowszego raportu wynika, że poziom nauki w tych placówkach jest bardzo niski - tylko co piąty uczeń kończy naukę - informuje rmf24.pl.

  • Nie chcą wieżowców tylko drzewka | 22-09-2017 19:30:00

    INFO: Nadciąga nowa afera warszawska - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • MinFin ustaliło maksymalną stawkę opłaty uzdrowiskowej | 22-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Opłata uzdrowiskowa w 2018 r. będzie mogła wynosić maksymalnie 4,33 zł - podaje gazetaprawna.pl.

  • Gospodynie zaczęły się bać | 22-09-2017 15:30:00

    INFO: Po ostatnich kontrolach skarbówki koła gospodyń wiejskich zaczęły bać się wszelkich festynów, na których do tej pory wystawiały swoje domowe napitki - informuje polskatimes.pl.

  • Minister zdrowia o zmianie prawa aborcyjnego | 22-09-2017 13:15:00

    INFO: Rząd PiS sekunduje wszystkim inicjatywom zwiększającym prawo dzieci nienarodzonych do życia - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Konstanty Radziwiłł, szef resortu zdrowia.