Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-04-2017 20:45:00

Wipler zdefraudował 100 tys. zł?

INFO: Jak dowiedział się Fakt, do prokuratury trafiło doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez p. Przemysława Wiplera, wiceprezesa partii Wolność.

 

Chodzi o wykorzystywanie do celów prywatnych środków fundacji Wolność i Nadzieja, która miała powstrzymywać emigrację Polaków. P. Wipler miał zdefraudować nawet 100 tys. zł! "Fakt" wieszczy koniec burzliwej kariery politycznej p. Wiplera.

P. Wipler zaprzecza doniesieniom "Faktu" i zapewnia, że wszystkie jego wydatki były uzasadnione i zgodne z prawem.

 

Zobacz także: Wipler pójdzie do więzienia?

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 09-04-2017 21:58:24 | odpowiedz
    Jeżeli ta informacja jest prawdziwa, to nie tylko będzie to koniec politycznej kariery p. Wiplera, ale i całej partii Wolność, gdyż elektorat już w sporej części przeszedł do Kukiza, a taka afera sprawi, że przy JKM zostaną już tylko najwierniejsi pretorianie, którzy poza Korwinem nie widzą nic.
    • 09-04-2017 23:12:59 | odpowiedz
      Długie łapki bezpieczniackich watach jak to mawia p. Michalkiewicz.
      • 10-04-2017 01:08:28 | odpowiedz
        Będzie tak jak z pobiciem policjantów przez Wiplera, gdzie to okazało się, że Wipler został pobity.
        Fakt zamieścił w odstępie kilku miesięcy dwa sprzeczne ze sobą artykuły z wielkoformatowym zdjęciem Wiplera na pierwszej stronie. Teraz to samo. To jest ustawka bezpieczniaków z WSI.
        Fakt to hitlerowski szmatławiec.
        • Kar_Mac | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
          11-04-2017 01:18:10 | odpowiedz
    • 10-04-2017 00:44:15 | odpowiedz
      "elektorat już w sporej części przeszedł do Kukiza" -> ???
      Raczej do PiS.
      • 10-04-2017 09:03:27 | odpowiedz
        W Małopolsce kosztem KORWiNa zyskał Kukiz. Być może w innych województwach jest inaczej, ale młodzi raczej do Kaczyńskiego przechodzić nie będą.
    • 10-04-2017 08:28:28 | odpowiedz
      Dokładnie o to im chodzi. Strach dupę ściska, żeby nie pojawił się ktoś następny, kto zacznie mówić w mediach jak jest. Dopóki W jest poza Sejmem, w mediach nie istnieje.
      • 10-04-2017 09:04:57 | odpowiedz
        To właśnie zaistniał. Problem jest w tym, że w ogóle w mediach nie istnieje prawica, ani przed wyborami, ani po.
    • 10-04-2017 22:37:11 | odpowiedz
      Wipler to PiSowska altprawica, która tylko szkodzi ruchowi wolnościowemu w Polsce. Chyba już dawno każdy się przekonał, że to stracona nadzieja. Jeżeli ktoś podąża za przekonaniami, a nie za politykami to przy Korwinie zostanie z racji braku alternatywy na scenie politycznej.
  • 09-04-2017 22:13:39 | odpowiedz
    JKM nigdy się nie słuchał, gdy mówiłem, że gdy ktoś był w PiSie, to jest już nie do zaakceptowania w środowisku ko-liberalnym. Wipler szkodzi naszej sprawie! Ale nie będę głosować na lubiącego się ze związkami zawodowymi Kukiza.
  • 09-04-2017 22:38:18 | odpowiedz
    Za za upadek. Jak za pierwszego PiSu zrobili go dyrektorem Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki, to mógł brać wielomilionowe łapówki. (Nie mówię, że brał, ale na takim kluczowym stanowisku mógł tyle brać.) A teraz, by wyżywić biedne dziadki, musi defraudować jakieś grosze.
    Trzeba było być wiernym Naczelnikowi.
  • 09-04-2017 23:48:03 | odpowiedz
    Pożyjemy, zobaczymy. Oby tylko sprawa wyjaśniła się przed wyborami!
  • 10-04-2017 00:16:32 | odpowiedz
    A MNIE CALY CZAS ZASTANAWIA CZEMU KORWIN TAK PROMOWAL TEGO WIPLERA. OGLOSIL GO NAWET SWYM NASTEPCA...
  • tatra | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    10-04-2017 07:57:33 | odpowiedz
  • 10-04-2017 08:24:21 | odpowiedz
    Jeszcze nie skończyła się Konferencja Prawicy a już pojawiła się rewelacja, że Wipler buchnął 100 baniek. Nie wierzę w ani jedno słowo, mogliby wymyśleć coś bardziej oryginalnego.
  • 10-04-2017 10:34:02 | odpowiedz
    Warto przeczytać: Mark Twain "Jak kandydowałem na gubernatora".

  • 10-04-2017 14:06:10 | odpowiedz
    Muszę zostać "politykiem antysystemowym". Będę mógł popełniać dowolne przestępstwa a jak mnie złapią to powiem: "To jest ustawka bezpieczniaków z WSI."
    • BoguslawS | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      11-04-2017 09:28:39 | odpowiedz
  • 11-04-2017 09:10:57 | odpowiedz
    • 11-04-2017 12:40:20 | odpowiedz
      "Problemy Wiplera mogą przełożyć się na partię Wolność Janusza Korwin-Mikkego (72 l.), której jest wiceprezesem. A to dlatego, że fundacja jest właścicielem spółki WWS świadczącej usługi na rzecz tej partii. Koledzy partyjni Wiplera boją się, że konsekwencje finansowe może więc ponieść i partia."
      Klasyka polityki.
      1/ Partia dostaje dotacje z budżetu i wpłaty z zaoszczędzonego kieszonkowego od naiwnych kuców
      2/ Wydaje ją na "usługi na rzecz partii" w zaprzyjaźnionej firmie
      3/ Pieniądze następnie wędrują do właściciela firmy, którą jest fundacja kontrolowana przez polityków tej partii
      4/ W/w politycy "przez pomyłkę" realizują prywatne zakupy z pieniędzy fundacji

  • Prawo (czy lewo?) autorskie

    Witam. Co sądzicie o majątkowych prawach autorskich. Wiem, że internet pełny jest dyskusji na ten temat, ale zazwyczaj toczą się one wokół tego, że "twórcy" muszą mieć na czym zarabiać....
  • Kolejny wyczyn kurdupla " pREZYDENTA" by Polska stała się pośmiewiskiem świata .

    Oto fragment dzisiejszego tekst informacyjnego: "prezydent" ogłosił trzydniową żałobę narodową. Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej, począwszy od...
  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Armia RP - czyli nieudaczny sługus świata.

    Jeżeli chodzi o walke dla narkotykowego lobby czy ropy, gdzie Polska i z jednego i z drugiego nic nie ma.Jesteśmy pierwsi.W byciu sługusem Amerykańskiej armii polska jest naprawde dobra.Można...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • 8 listopada 2013: Rozpada się Unia, rozpada sięi polski euro-stan...

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/rozpada_sie_unia_rozpada_siei__polski_eurostan/1993 Jeden z komentatorów zdążył już dopisać, że to kwestia czasu. Obawiam się, że to nie jest tylko kwestia...

Poczytaj również

  • PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu | 19-01-2018 13:15:00

    INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

  • Morawiecki przeciwny poszerzeniu 500+? | 19-01-2018 11:00:00

    INFO: Słowa JE Beaty Szydło o poszerzeniu programu 500+ miały "rozwścieczyć" premiera Mateusza Morawieckiego - donosi se.pl.

  • Żona Owsiaka zdementowała jego słowa | 19-01-2018 06:45:00

    INFO: P. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, żona szefa WOŚP, która jest członkiem Fundacji WOŚP, zdementowała informacje podane przez p. Jerzego Owsiaka - donosi prawdaobiektywna.pl.

  • MinFin bada wpływ podatku Belki na rynek kapitałowy | 18-01-2018 21:45:00

    INFO: P. Paweł Gruza, wiceminister finansów, poinformował, że resort analizuje wpływ podatków na rynek kapitałowy - podaje interia.pl.

  • Macierewicz nie założy nowej partii | 18-01-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Antoni Macierewicz, były minister obrony z PiS, zdementował doniesienia, jakoby miał zakładać nową partię. Oskarżył byłych agentów WSI o rozsiewanie takich plotek - podaje onet.pl.

  • Wciąż zdarzają się kradzieże puszek WOŚP | 18-01-2018 17:30:00

    INFO: Młoda kobieta ukradła z jednego ze sklepów w Łodzi puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pisze wp.pl.

  • 30 lekarzy zrezygnowało z pracy | 18-01-2018 15:30:00

    INFO: 30 lekarzy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy (woj. podlaskie) złożyło wypowiedzenia z pracy - podaje dziennik.pl.

  • Opozycja myli guziki podczas głosowań | 18-01-2018 13:15:00

    INFO: Ostatnia wpadka opozycji podczas głosowania to jedna z wielu takich pomyłek. "Rzeczpospolita" wylicza Platformie i Nowoczesnej nieprawidłowości, jakie posłowie tych partii popełnili podczas głosowań.

  • Lekarz nie chciał przyjmować pacjentów z PiS | 18-01-2018 11:00:00

    INFO: P. Wojciech Wieczorek, lekarz rodzinny z Rumi, wyleciał z pracy, bo nie chciał przyjmować pacjentów z PiS - donosi wprost.pl.

  • RPO: Naukowcy są nierówno traktowani | 18-01-2018 06:45:00

    INFO: Definicja młodego naukowca zawarta w ustawie o zasadach finansowania nauki może mieć charakter dyskryminujący ze względu na zamieszczone w nim kryterium wieku - ocenia rzecznik praw obywatelskich.

  • Paradoksalny skutek zakazu handlu w niedziele | 17-01-2018 21:45:00

    INFO: Przybędzie zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Wysokie nagrody w resorcie rolnictwa | 17-01-2018 19:30:00

    INFO: Wszyscy wiceministrowie w resorcie rolnictwa otrzymali bonusy za ubiegły rok w wysokości 51,4 tys. zł - ustalił "Super Express". Łączna kwota nagród wyniosła 5957 tys. zł.

  • Nie ma chętnych do nowej KRS | 17-01-2018 17:30:00

    INFO: Na razie nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie kandydatury sędziego do nowej Krajowej Rady Sądownictwa - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

  • Autobusy elektryczne zwracają się po 30 latach! | 17-01-2018 15:30:00

    OPINIA: Przy obecnych cenach kupowanie auta czy autobusu elektrycznego to żadna oszczędność. Wydatek będzie się zwracał tyle lat, że nie ma to sensu ekonomicznego - pisze p. Jacek Frączyk, analityk portalu money.pl.

  • UE znów przepuszcza atak na polskie stocznie | 17-01-2018 13:15:00

    INFO: Komisja Europejska wszczęła kolejne postępowanie przeciwko Polsce w sprawie wsparcia dla stoczni - podaje portal niewygodne.info.pl.