Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

29-12-2016 21:45:00

Wipler pójdzie do więzienia?

INFO: Warszawska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o więzienie dla byłego posła Przemysława Wiplera - pisze "Super Express".

 

Gazeta przypomina, że p. Wipler nie wywiązał się z nałożonego na niego wyroku i nie przeprosił w gazecie policjantów za incydent pod klubem Enklawa. Chodzi o orzeczenie w sprawie bijatyki z udziałem posła jesienią 2014 r. P. Wipler, który miał 1,4 promila alkoholu we krwi, twierdził, że został pobity przez policjantów. Sąd jednak nie dał wiary jego wersji i skazał go za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. P. Wipler miał również zapłacić grzywnę 10 tys. zł i opublikować na własny koszt przeprosiny w gazecie "Policja 997".

- W związku z brakiem przeprosin złożyliśmy do sądu wniosek o zarządzenie wykonania kary, czyli pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy - mówi "Super Expressowi" p. Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

P. Wipler broni się, że przeprosiny miał zamieścić jego prawnik, ale tego nie zrobił.

- Nie byłem świadom, że przeprosiny nie zostały zamieszczone - przekonuje.

Adwokat p. Wiplera zapowiedział, że przeprosiny się ukażą jeszcze w tym roku, a najpóźniej na początku przyszłego.

 

Zobacz także: Wipler komentuje skazujący go wyrok sądu

 

Źródło: se.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 29-12-2016 22:57:29 | odpowiedz
    Prawnicy są ogólnie wyluzowani, bo to nie oni odpowiadają, tylko ich klienci. :)
    • 29-12-2016 23:03:45 | odpowiedz
      To niech Wipler przedstawi dowody, że prawnik "miał to zrobić" i sądzi się z prawnikiem za niewywiązanie się z umowy, prosta sprawa. Jak znam życie nie zrobi tego, bo jest to zwykła ściema i tyle. Sierota chce rządzić krajem, a nie potrafi zadbać o samego siebie, pożałowania godne.

      Niech Przemek teraz zacznie jeszcze bardziej gorliwie szkodzić środowisku wolnorynkowej opozycji na rzecz PiS, to może go prezydent ułaskawi. Może ten prztyczek od pisokratury był właśnie po to, żeby dziada zmobilizować.
      • 29-12-2016 23:14:57 | odpowiedz
        Masz jakieś niestrawności po Świętach? Strasznie się żołądkujesz. :)
        Zapomniało się chłopakowi, a tu zaraz afera...
        • 30-12-2016 07:26:03 | odpowiedz
          Nie ma żadnej afery. "Chłopak" mógł zamieścić przeprosiny, ale tego nie zrobił, więc pójdzie zamiast tego do kozy. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
          • 30-12-2016 14:07:49 | odpowiedz
            Nie pójdzie. Wy naprawdę macie jeszcze złudzenia, w jakim państwie żyjecie?
            • 30-12-2016 16:27:54 | odpowiedz
              Wiem, że nie pójdzie. Ale co sobie wcześniej poudaje politycznego męczennika, to jego.
              • 30-12-2016 17:58:26 | odpowiedz
                Na razie pokazał, że nie ogarnia własnych spraw.
                • 30-12-2016 19:15:11 | odpowiedz
                  Więc potem niech nikt się nie dziwi, że partia Korwin nie spełniła papierkowych wymogów dotyczących finansowania z budżetu. Ani niech nie mówi, że to "system" się mści.
                  • 30-12-2016 22:00:40 | odpowiedz
                    Nic takiego nie mówiłem. Miałem dziwne "przeczucia" od czasów KNP, kiedy sprawami prawnymi zajmował się obecny poseł, p. Wilk. Od tamtego czasu jest tylko gorzej.
                    A najbardziej zaintrygował mnie pseudomasoński rytuał "puszczania ptaka wolności" na Patelni, w Warszawie. Ale to już nie na temat.
  • 30-12-2016 01:29:16 | odpowiedz
    To mimo tych nagrań Wipler został uznany za winnego?! Myślałem, że dostał jakieś odszkodowanie, a on wyrok...
  • 30-12-2016 11:59:37 | odpowiedz
    Sprawa jest prosta, nie wiem czy apelował, czy próbował kasacji. Jeżeli przyjął wyrok na klatę to trzeba ponosić konsekwencje. Chyba zwalanie winy na "papugę" nawet jeżeli nie wykonał zalecanych przeprosin nie uwalnia skazanego od poniesienia konsekwencji. Może adwokat był z urzędu i nie miał podsądny możliwości wyboru adwokata, tu sprawa się komplikuje.
  • 30-12-2016 19:09:12 | odpowiedz
    Ogladajac cale zdarzenie z kamer dziwie sie a w zasadzie nie dziwie bo tak nasz wymiar sprawiedliwosci dziala ze Wipler dostal wyrok, policjanci od poczatku klamali jak cale zajscie wygladaloi nie poniesli chyba zadnych konsekwencji ja tak gliniarzom nie ufam tak samo jak zlodziejowi, w wiekszosci to niestety ludzie ktorzy munduru nigdy nosic nie powinni.p

  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Sytuacja osób psychicznie chorych w wolnym i kapitalistycznym kraju

    1) Czy prawo przewidywałoby przymusowe zatrzymanie osoby która zagraża swoją chorobą dla otoczenia? 2) Czy prawo przeiwydwałoby przymusowe zatrzymanie osoby która chce zagrozić swojemu zdrowiu...
  • straż pożarna i pogotowie ratunkowe

    Jak powinna być zorganizowana straż pożarna i pogotowie ratunkowe ? Ja mam wątpliwości czy powinny być całkowicie prywatne. Myślę ,że powinno za nie odpowiadać* państwo , najlepiej na niższych...

Poczytaj również

  • Międlar skazany za słowa o Scheuring-Wielgus | 17-02-2018 20:45:00

    INFO: Sąd apelacyjny utrzymał wyrok sądu I instancji, który skazał p. Jacka Międlara za słowa o WCz. Joannie Scheuring-Wielgus, posłance Nowoczesnej - podaje wprost.pl.

  • Sąd odmówił rejestracji Porozumienia Gowina | 17-02-2018 17:30:00

    INFO: Sąd odmówił rejestracji Porozumienia - nowej partii wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina - podaje dziennik.pl.

  • Wysokie opłaty za deszczówkę w Poznaniu | 17-02-2018 14:15:00

    INFO: Przedsiębiorstwo wodociągowe Aquanet w Poznaniu od grudnia rozsyła mieszkańcom cywilnoprawne umowy do podpisania z horrendalną stawką za 1 m3 deszczówki.

  • Rząd chce zmienić przepisy o propagowaniu faszyzmu | 17-02-2018 11:00:00

    INFO: Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości potwierdził, że trwają prace nad art. 256 Kodeksu karnego. Chodzi o objęcie tym przepisem większej niż dotychczas liczby przypadków. Portal TVN24.pl ustalił, że jest to reakcja na materiał „Superwizjera” o faszyzmie ze stycznia tego roku.

  • Coraz więcej broni w polskich rękach | 17-02-2018 06:45:00

    INFO: Szybko rośnie liczba broni w prywatnych rękach - informuje "Rzeczpospolita", dodając jednak, że "liberalizacji zasad jej posiadania raczej nie będzie".

  • Wysokie nagrody również u prezydenta Dudy | 16-02-2018 21:45:00

    INFO: Prezydent Andrzej Duda przyznał w ubiegłym roku wysokie nagrody swoim ministrom. Kancelaria głowy państwa przeznaczyła na premie ćwierć miliona zł - informuje "Fakt".

  • Fiskus sprawdzi nowożeńców | 16-02-2018 19:30:00

    INFO: Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wzywa małżeństwa w celu prześwietlenia kosztów wesela - podaje wmeritum.pl.

  • Polacy lubią uniodotacje, choć prawie ich nie znają | 16-02-2018 17:30:00

    INFO: Polacy są zadowoleni z efektów uniodotacji. Jednak nie potrafią wskazać żadnego z unijnych funduszy - podaje money.pl.

  • Syn Wałęsy trafił do aresztu za świeczkę zapachową | 16-02-2018 15:30:00

    INFO: P. Sławomir Wałęsa, syn byłego prezydenta, nie chciał zapłacić 20 zł grzywny za kradzież świeczki zapachowej, dlatego sąd zamienił karę grzywny na 1 dzień aresztu - podaje onet.pl.

  • Fiskus nie zamierza oddawać nadpłaconego podatku | 16-02-2018 13:15:00

    INFO: Ministerstwo Finansów chce wprowadzić przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu - podaje Interia.

  • Poseł Nowoczesnej napisał ohydny list do Timmermansa | 16-02-2018 11:00:00

    INFO: WCz. Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej, zaapelował do p. Franciszka Timmermansa, polakożercy i wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, żeby nie szedł na żadne kompromisy z Polską - podaje wolnosc24.pl.

  • Spieszmy się kochać wolność | 16-02-2018 06:45:00

    INFO: Toruńska młodzieżówka partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego urządziła happening na Rynku Nowomiejskim - informuje portal toruntv.pl.

  • Polska z wysokim wskaźnikiem ingerencji państwa w gospodarkę | 15-02-2018 21:45:00

    INFO: Z nowego raportu pn. „Kierunki 2018. Ingerencja państwa w wybranych sektorach gospodarki - skala i warunki sukcesu” wynika, że Polska zbliża się do krajów zachodniej Europy, jeśli chodzi o poziom ingerencji państwa w gospodarkę - podaje portal podatki.biz.

  • Powstanie rządowy zespół ds. public relations | 15-02-2018 19:30:00

    INFO: Rząd chce powołać specjalny zespół ds. szybkiego reagowania, który ma przeciwdziałać kryzysom wizerunkowym podobnym do tego polsko-izraelskiego - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • PO opóźnia rozpoczęcie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy | 15-02-2018 17:30:00

    INFO: Przez obstrukcyjne działania warszawskiej Rady Miasta, zdominowanej przez polityków PO, nie może ruszyć budowa jednego z odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy - pisze wPolityce.pl.