Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

29-12-2016 21:45:00

Wipler pójdzie do więzienia?

INFO: Warszawska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o więzienie dla byłego posła Przemysława Wiplera - pisze "Super Express".

 

Gazeta przypomina, że p. Wipler nie wywiązał się z nałożonego na niego wyroku i nie przeprosił w gazecie policjantów za incydent pod klubem Enklawa. Chodzi o orzeczenie w sprawie bijatyki z udziałem posła jesienią 2014 r. P. Wipler, który miał 1,4 promila alkoholu we krwi, twierdził, że został pobity przez policjantów. Sąd jednak nie dał wiary jego wersji i skazał go za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. P. Wipler miał również zapłacić grzywnę 10 tys. zł i opublikować na własny koszt przeprosiny w gazecie "Policja 997".

- W związku z brakiem przeprosin złożyliśmy do sądu wniosek o zarządzenie wykonania kary, czyli pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy - mówi "Super Expressowi" p. Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

P. Wipler broni się, że przeprosiny miał zamieścić jego prawnik, ale tego nie zrobił.

- Nie byłem świadom, że przeprosiny nie zostały zamieszczone - przekonuje.

Adwokat p. Wiplera zapowiedział, że przeprosiny się ukażą jeszcze w tym roku, a najpóźniej na początku przyszłego.

 

Zobacz także: Wipler komentuje skazujący go wyrok sądu

 

Źródło: se.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 29-12-2016 22:57:29 | odpowiedz
    Prawnicy są ogólnie wyluzowani, bo to nie oni odpowiadają, tylko ich klienci. :)
    • 29-12-2016 23:03:45 | odpowiedz
      To niech Wipler przedstawi dowody, że prawnik "miał to zrobić" i sądzi się z prawnikiem za niewywiązanie się z umowy, prosta sprawa. Jak znam życie nie zrobi tego, bo jest to zwykła ściema i tyle. Sierota chce rządzić krajem, a nie potrafi zadbać o samego siebie, pożałowania godne.

      Niech Przemek teraz zacznie jeszcze bardziej gorliwie szkodzić środowisku wolnorynkowej opozycji na rzecz PiS, to może go prezydent ułaskawi. Może ten prztyczek od pisokratury był właśnie po to, żeby dziada zmobilizować.
      • 29-12-2016 23:14:57 | odpowiedz
        Masz jakieś niestrawności po Świętach? Strasznie się żołądkujesz. :)
        Zapomniało się chłopakowi, a tu zaraz afera...
        • 30-12-2016 07:26:03 | odpowiedz
          Nie ma żadnej afery. "Chłopak" mógł zamieścić przeprosiny, ale tego nie zrobił, więc pójdzie zamiast tego do kozy. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
          • 30-12-2016 14:07:49 | odpowiedz
            Nie pójdzie. Wy naprawdę macie jeszcze złudzenia, w jakim państwie żyjecie?
            • 30-12-2016 16:27:54 | odpowiedz
              Wiem, że nie pójdzie. Ale co sobie wcześniej poudaje politycznego męczennika, to jego.
              • 30-12-2016 17:58:26 | odpowiedz
                Na razie pokazał, że nie ogarnia własnych spraw.
                • 30-12-2016 19:15:11 | odpowiedz
                  Więc potem niech nikt się nie dziwi, że partia Korwin nie spełniła papierkowych wymogów dotyczących finansowania z budżetu. Ani niech nie mówi, że to "system" się mści.
                  • 30-12-2016 22:00:40 | odpowiedz
                    Nic takiego nie mówiłem. Miałem dziwne "przeczucia" od czasów KNP, kiedy sprawami prawnymi zajmował się obecny poseł, p. Wilk. Od tamtego czasu jest tylko gorzej.
                    A najbardziej zaintrygował mnie pseudomasoński rytuał "puszczania ptaka wolności" na Patelni, w Warszawie. Ale to już nie na temat.
  • 30-12-2016 01:29:16 | odpowiedz
    To mimo tych nagrań Wipler został uznany za winnego?! Myślałem, że dostał jakieś odszkodowanie, a on wyrok...
  • 30-12-2016 11:59:37 | odpowiedz
    Sprawa jest prosta, nie wiem czy apelował, czy próbował kasacji. Jeżeli przyjął wyrok na klatę to trzeba ponosić konsekwencje. Chyba zwalanie winy na "papugę" nawet jeżeli nie wykonał zalecanych przeprosin nie uwalnia skazanego od poniesienia konsekwencji. Może adwokat był z urzędu i nie miał podsądny możliwości wyboru adwokata, tu sprawa się komplikuje.
  • 30-12-2016 19:09:12 | odpowiedz
    Ogladajac cale zdarzenie z kamer dziwie sie a w zasadzie nie dziwie bo tak nasz wymiar sprawiedliwosci dziala ze Wipler dostal wyrok, policjanci od poczatku klamali jak cale zajscie wygladaloi nie poniesli chyba zadnych konsekwencji ja tak gliniarzom nie ufam tak samo jak zlodziejowi, w wiekszosci to niestety ludzie ktorzy munduru nigdy nosic nie powinni.p

  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Sytuacja osób psychicznie chorych w wolnym i kapitalistycznym kraju

    1) Czy prawo przewidywałoby przymusowe zatrzymanie osoby która zagraża swoją chorobą dla otoczenia? 2) Czy prawo przeiwydwałoby przymusowe zatrzymanie osoby która chce zagrozić swojemu zdrowiu...
  • straż pożarna i pogotowie ratunkowe

    Jak powinna być zorganizowana straż pożarna i pogotowie ratunkowe ? Ja mam wątpliwości czy powinny być całkowicie prywatne. Myślę ,że powinno za nie odpowiadać* państwo , najlepiej na niższych...

Poczytaj również

  • Będzie zakaz wjazdu starych aut do centrum Wrocławia | 20-10-2017 19:30:00

    INFO: P. Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, wyraził zamiar wprowadzenia zakazu wjazdu do centrów miast samochodów przekraczających normy emisji spalin - informuje gazetawroclawska.pl.

  • Finansowanie służby zdrowia wzrośnie do 6% PKB | 20-10-2017 17:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt ustawy, który określa ścieżkę dojścia do finansowania służby zdrowia na poziomie 6% PKB - podaje dorzeczy.pl.

  • Rząd za opodatkowaniem płynu do e-papierosów | 20-10-2017 15:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt, który przewiduje, że płyn do elektronicznych papierosów oraz tzw. wyroby nowatorskie będą opodatkowane akcyzą - informuje bankier.pl.

  • Opłaty za foliówki zasilą budżet państwa | 20-10-2017 13:15:00

    INFO: Jak donosi pb.pl, opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska, ale zasilą budżet państwa.

  • PiS szykuje rewolucję w eurowyborach? | 20-10-2017 11:00:00

    INFO: Członkowie PiS przy okazji dyskusji o zmianach w ordynacji wyborczej, poruszyli wątek dotyczący PE. Zniknęłoby 13 okręgów wyborczych, co oznaczałoby prawdziwą rewolucję - pisze onet.pl.

  • WszechPolacy popierają protest lekarzy | 20-10-2017 06:45:00

    INFO: Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej wydał oświadczenie, z którego wynika, że organizacja popiera postulaty lekarzy-rezydentów, którzy prowadzą protest głodowy - informuje wprost.pl.

  • Ile od koncernów farmaceutycznych otrzymują państwowe instytucje? | 19-10-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego otrzymują państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia - informuje "Nasz Dziennik".

  • CBA złożyło zawiadomienie ws. byłego dyrektora Autosanu | 19-10-2017 19:30:00

    INFO: CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego z byłych dyrektorów Autosanu, który miał złożyć ofertę w przetargu na autobusy dla wojska, ale spóźnił się o 20 minut - pisze onet.pl.

  • Eksmisja "na bruk" niekonstytucyjna | 19-10-2017 17:30:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że regulacje umożliwiające tzw. eksmisję na bruk nie mogą być dopuszczalne - informuje bankier.pl.

  • Państwowy monopolista chce mieć własne samoloty | 19-10-2017 15:30:00

    INFO: Poczta Polska rozważa możliwość budowy własnej floty samolotów - podaje bankier.pl.

  • Nowoczesna z nowym kandydatem na prezydenta Warszawy? | 19-10-2017 13:15:00

    FUTURO: 21 października na konwencji regionalnej w Poznaniu Nowoczesna zaprezentuje ogólnopolski przekaz na wybory samorządowe dotyczący m.in. współpracy opozycji. Czy zmieni się kandydat partii na prezydenta Warszawy? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Duda "nie handluje" sądami | 19-10-2017 11:00:00

    INFO: Czy za większy wpływ na politykę zagraniczną prezydent Andrzej Duda zgodzi się na ustępstwa w kwestii reformy sądownictwa? Nie ma takiej możliwości - twierdzi portal fakt.pl.

  • PKP straci nieruchomości | 19-10-2017 06:45:00

    INFO: Jest szansa, że PKP nie straci ponad 90% nieruchomości z torami, dworcami oraz innymi budynkami i urządzeniami na rzecz gmin. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w końcu uporządkować bałagan prawny, będący efektem zaniedbań PRL i III RP - pisze "Rzeczpospolita".

  • Warszawa chce sojuszu z Kijowem | 18-10-2017 21:45:00

    OPINIA: Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina - pisze w "Rzeczpospolitej" JE Witold Waszczykowski, szef MSZ z PiS.

  • ZUS nie umie liczyć | 18-10-2017 19:30:00

    INFO: Jak podaje dziennik.pl, przez błąd ZUS wyliczane emerytury są o 180-250 zł wyższe, niż powinny być, a państwo dopłaca do nich dodatkowo 9 mld zł rocznie.