Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

29-12-2016 21:45:00

Wipler pójdzie do więzienia?

INFO: Warszawska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o więzienie dla byłego posła Przemysława Wiplera - pisze "Super Express".

 

Gazeta przypomina, że p. Wipler nie wywiązał się z nałożonego na niego wyroku i nie przeprosił w gazecie policjantów za incydent pod klubem Enklawa. Chodzi o orzeczenie w sprawie bijatyki z udziałem posła jesienią 2014 r. P. Wipler, który miał 1,4 promila alkoholu we krwi, twierdził, że został pobity przez policjantów. Sąd jednak nie dał wiary jego wersji i skazał go za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. P. Wipler miał również zapłacić grzywnę 10 tys. zł i opublikować na własny koszt przeprosiny w gazecie "Policja 997".

- W związku z brakiem przeprosin złożyliśmy do sądu wniosek o zarządzenie wykonania kary, czyli pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy - mówi "Super Expressowi" p. Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

P. Wipler broni się, że przeprosiny miał zamieścić jego prawnik, ale tego nie zrobił.

- Nie byłem świadom, że przeprosiny nie zostały zamieszczone - przekonuje.

Adwokat p. Wiplera zapowiedział, że przeprosiny się ukażą jeszcze w tym roku, a najpóźniej na początku przyszłego.

 

Zobacz także: Wipler komentuje skazujący go wyrok sądu

 

Źródło: se.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 29-12-2016 22:57:29 | odpowiedz
    Prawnicy są ogólnie wyluzowani, bo to nie oni odpowiadają, tylko ich klienci. :)
    • 29-12-2016 23:03:45 | odpowiedz
      To niech Wipler przedstawi dowody, że prawnik "miał to zrobić" i sądzi się z prawnikiem za niewywiązanie się z umowy, prosta sprawa. Jak znam życie nie zrobi tego, bo jest to zwykła ściema i tyle. Sierota chce rządzić krajem, a nie potrafi zadbać o samego siebie, pożałowania godne.

      Niech Przemek teraz zacznie jeszcze bardziej gorliwie szkodzić środowisku wolnorynkowej opozycji na rzecz PiS, to może go prezydent ułaskawi. Może ten prztyczek od pisokratury był właśnie po to, żeby dziada zmobilizować.
      • 29-12-2016 23:14:57 | odpowiedz
        Masz jakieś niestrawności po Świętach? Strasznie się żołądkujesz. :)
        Zapomniało się chłopakowi, a tu zaraz afera...
        • 30-12-2016 07:26:03 | odpowiedz
          Nie ma żadnej afery. "Chłopak" mógł zamieścić przeprosiny, ale tego nie zrobił, więc pójdzie zamiast tego do kozy. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
          • 30-12-2016 14:07:49 | odpowiedz
            Nie pójdzie. Wy naprawdę macie jeszcze złudzenia, w jakim państwie żyjecie?
            • 30-12-2016 16:27:54 | odpowiedz
              Wiem, że nie pójdzie. Ale co sobie wcześniej poudaje politycznego męczennika, to jego.
              • 30-12-2016 17:58:26 | odpowiedz
                Na razie pokazał, że nie ogarnia własnych spraw.
                • 30-12-2016 19:15:11 | odpowiedz
                  Więc potem niech nikt się nie dziwi, że partia Korwin nie spełniła papierkowych wymogów dotyczących finansowania z budżetu. Ani niech nie mówi, że to "system" się mści.
                  • 30-12-2016 22:00:40 | odpowiedz
                    Nic takiego nie mówiłem. Miałem dziwne "przeczucia" od czasów KNP, kiedy sprawami prawnymi zajmował się obecny poseł, p. Wilk. Od tamtego czasu jest tylko gorzej.
                    A najbardziej zaintrygował mnie pseudomasoński rytuał "puszczania ptaka wolności" na Patelni, w Warszawie. Ale to już nie na temat.
  • 30-12-2016 01:29:16 | odpowiedz
    To mimo tych nagrań Wipler został uznany za winnego?! Myślałem, że dostał jakieś odszkodowanie, a on wyrok...
  • 30-12-2016 11:59:37 | odpowiedz
    Sprawa jest prosta, nie wiem czy apelował, czy próbował kasacji. Jeżeli przyjął wyrok na klatę to trzeba ponosić konsekwencje. Chyba zwalanie winy na "papugę" nawet jeżeli nie wykonał zalecanych przeprosin nie uwalnia skazanego od poniesienia konsekwencji. Może adwokat był z urzędu i nie miał podsądny możliwości wyboru adwokata, tu sprawa się komplikuje.
  • 30-12-2016 19:09:12 | odpowiedz
    Ogladajac cale zdarzenie z kamer dziwie sie a w zasadzie nie dziwie bo tak nasz wymiar sprawiedliwosci dziala ze Wipler dostal wyrok, policjanci od poczatku klamali jak cale zajscie wygladaloi nie poniesli chyba zadnych konsekwencji ja tak gliniarzom nie ufam tak samo jak zlodziejowi, w wiekszosci to niestety ludzie ktorzy munduru nigdy nosic nie powinni.p

  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Sytuacja osób psychicznie chorych w wolnym i kapitalistycznym kraju

    1) Czy prawo przewidywałoby przymusowe zatrzymanie osoby która zagraża swoją chorobą dla otoczenia? 2) Czy prawo przeiwydwałoby przymusowe zatrzymanie osoby która chce zagrozić swojemu zdrowiu...
  • straż pożarna i pogotowie ratunkowe

    Jak powinna być zorganizowana straż pożarna i pogotowie ratunkowe ? Ja mam wątpliwości czy powinny być całkowicie prywatne. Myślę ,że powinno za nie odpowiadać* państwo , najlepiej na niższych...

Poczytaj również