Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-01-2017 15:30:00

Wielki przekręt finansowy naukowców na dotacjach

INFO: Dwaj pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odpowiedzą przed sądem za nadużycia finansowe przy realizacji projektu dotyczącego rozrodu ryb, finansowanego ze środków unijnych - ujawnia polsatnews.pl.

 

Sprawa dotyczy realizacji projektu naukowego pod nazwą „Innowacje w akwakulturze ryb ze szczególnym uwzględnieniem biotechniki rozwoju ryb”. Naukowcy mieli opracować, przetestować i wdrożyć nowe technologie w hodowli ryb śródlądowych. Wartość projektu wynosiła aż 33 mln zł, z czego 25 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rybackiego, a 8 mln zł to wsparcie z budżetu państwa. Naukowcy mieli m.in. rozmnażać zagrożonego wyginięciem węgorza europejskiego, co do tej pory nikomu się nie udało.

Jednym z oskarżonych jest profesor Wydziału Nauk o Środowisku. UWM utracił przez niego ponad 2,5 mln zł refundacji kosztów. Drugim z oskarżonych jest doktor Wydziału Nauk o Środowisku, który według śledczych miał oszukać uniwersytet na ponad 20 tys. zł, ponieważ pobrał wynagrodzenie za pracę, której nie wykonał.

 

Źródło: polsatnews.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-01-2017 15:48:18 | odpowiedz
    Mogli na potrzeby projektu napisać kosztowny program komputerowy. Nikt nie mógłby się przyczepić - tak samo, jak nikt nie przyczepił się do Krauzego, co takie drogie to oprogramowanie dla ZUS-u (a chodziło o miliardy, a nie o głupie parę "baniek").
    • 18-01-2017 16:27:26 | odpowiedz
      A Krauze to jest urzednikiem panstwowym? Nie wykonal jakiejs czesci zlecenia? Prosze miec pretensje do urzedasow za ustawione przetargi. Trudno, zeby prywatny biznesmen rozdawal swoje produkty za pol-darmo. Jak sie komus nie podobalo, ze drogo, to czemu tanszy oferent nie wygral przetargu?
      • 18-01-2017 20:33:05 | odpowiedz
        To nie są żadni urzędnicy tylko stare kiejkuty. Proszę przyjąć to do wiadomości to świat będzie bardziej zrozumiały.

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Dowcipy

    Dwóch posłów rozmawia przy kawie w kawiarni parlamentarnej: - Coś ci zdradzę. Nic nie rozumiem z obecnej sytuacji ekonomicznej kraju. - Spokojnie, zaraz ci ją wyjaśnię... - Wyjaśniać to ja też...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • A masz Ty odrobinę honoru,leniu?

    W niedawnym felietonie pan Janusz poruszył bardzo interesująca kwestię,którą można wykorzystać do przekładania poglądów wolnościowych na język gawiedzi i obrony naszych ideałów. Szkoda,że nie...
  • o Panu Korwinie ( JKM )

    Tusk - daje bogatym , zabiera biednym . Korwin - nikomu nie daje i nikomu nie zabiera . Korwin wygląda jak 50 latek , bo znalazł metodą na długowieczność : mówienie prawdy , czego 85 % ludzi...

Poczytaj również

  • Pierwsza ofiara "apteki dla aptekarza" | 27-07-2017 21:45:00

    INFO: Zamknięto aptekę Galenica w Poznaniu, która działała ponad pół wieku - podaje fakt.pl.

  • Kijowski wystąpił z KOD | 27-07-2017 19:30:00

    INFO: P. Mateusz Kijowski poinformował, że wystąpił z KOD - podaje rp.pl.

  • Macierewicz: Bez sądów wszystko mogą nam cofnąć | 27-07-2017 17:30:00

    OPINIA: JE Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej z PiS, zapewnił, że reforma sądownictwa jest absolutnie fundamentalna i rząd nie cofnie się z drogi reform - donosi wp.pl.

  • Wykładowca UMCS na dywaniku za słowa o protestujących | 27-07-2017 15:30:00

    INFO: Dr hab. Artur Górak, wykładowca UMCS w Lublinie, musi niezwłocznie złożyć wyjaśnienia ws. swojego komentarza do protestów zorganizowanych rzekomo w obronie niezawisłości sądów - informuje wprost.pl.

  • Problemy przedsiębiorców ciągle te same | 27-07-2017 13:15:00

    INFO: Zdaniem przedsiębiorców, niestabilność prawa, nadmiar obowiązków biurokratycznych oraz pozapłacowe koszty pracy to największe bariery w prowadzeniu firm w Polsce.

  • CBA weszło do MON | 27-07-2017 11:00:00

    INFO: Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do biura MON - podaje "Do Rzeczy".

  • Chciał zabić posła Budkę | 27-07-2017 06:45:00

    INFO: Jak podaje wp.pl, nieznany mężczyzna wtargnął do biura poselskiego WCz. Tomasza Kostusia z PO i groził, że zabije WCz. Borysa Budkę, byłego ministra sprawiedliwości i wiceprzewodniczącego PO.

  • Kaczyński pozwał Wałęsę | 26-07-2017 21:45:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński pozwał p. Lecha Wałęsę. Domaga się od byłego prezydenta przeprosin m.in. za zarzut, że jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską - podaje dorzeczy.pl.

  • Duda podpisał ustawę o sądach powszechnych | 26-07-2017 19:30:00

    INFO: JE Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych - donosi onet.pl.

  • Siedziba "GW" w Gdańsku trafi pod młotek! | 26-07-2017 17:30:00

    INFO: Agora chce sprzedać siedzibę "Gazety Wyborczej" w Gdańsku - podaje telewizjarepublika.pl.

  • NIK: Szereg nieprawidłowości w resorcie Ziobry | 26-07-2017 15:30:00

    INFO: "Rzeczpospolita" donosi, że resort sprawiedliwości zatrudnił ekspertów, którzy nie spełniają ustawowych wymagań - żaden z nich nie został zatrudniony w ramach otwartego kursu.

  • Nie widać końca rozdawnictwa pieniędzy podatników | 26-07-2017 13:15:00

    FUTURO: JE Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej z PiS, chce wprowadzić dodatek dla najbiedniejszych emerytów w wysokości 500 zł - podaje „Super Express”.

  • Fiskus zagląda nam do komputerów | 26-07-2017 11:00:00

    INFO: Jak informuje portal forsal.pl, posłowie uzyskali dane o działaniach wywiadu skarbowego w 2016 r.

  • Urzędnicy utopili euromiliony w forcie | 26-07-2017 06:45:00

    INFO: W opinii specjalistów, działania krakowskich urzędników w sprawie fortu Łapianka noszą znamiona niegospodarności - podaje onet.pl.

  • Prof. Kieżun: W Polsce trwa ofensywa Sorosa | 25-07-2017 21:45:00

    OPINIA: Uważam, że w tej chwili mamy do czynienia z olbrzymią ofensywą Sorosa. Polska i Węgry to są kraje, które przeciwstawiają się lansowanej przez niego ideologii - stwierdził prof. Witold Kieżun w rozmowie z portalem wPolityce.pl.