Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-01-2017 15:30:00

Wielki przekręt finansowy naukowców na dotacjach

INFO: Dwaj pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odpowiedzą przed sądem za nadużycia finansowe przy realizacji projektu dotyczącego rozrodu ryb, finansowanego ze środków unijnych - ujawnia polsatnews.pl.

 

Sprawa dotyczy realizacji projektu naukowego pod nazwą „Innowacje w akwakulturze ryb ze szczególnym uwzględnieniem biotechniki rozwoju ryb”. Naukowcy mieli opracować, przetestować i wdrożyć nowe technologie w hodowli ryb śródlądowych. Wartość projektu wynosiła aż 33 mln zł, z czego 25 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rybackiego, a 8 mln zł to wsparcie z budżetu państwa. Naukowcy mieli m.in. rozmnażać zagrożonego wyginięciem węgorza europejskiego, co do tej pory nikomu się nie udało.

Jednym z oskarżonych jest profesor Wydziału Nauk o Środowisku. UWM utracił przez niego ponad 2,5 mln zł refundacji kosztów. Drugim z oskarżonych jest doktor Wydziału Nauk o Środowisku, który według śledczych miał oszukać uniwersytet na ponad 20 tys. zł, ponieważ pobrał wynagrodzenie za pracę, której nie wykonał.

 

Źródło: polsatnews.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-01-2017 15:48:18 | odpowiedz
    Mogli na potrzeby projektu napisać kosztowny program komputerowy. Nikt nie mógłby się przyczepić - tak samo, jak nikt nie przyczepił się do Krauzego, co takie drogie to oprogramowanie dla ZUS-u (a chodziło o miliardy, a nie o głupie parę "baniek").
    • 18-01-2017 16:27:26 | odpowiedz
      A Krauze to jest urzednikiem panstwowym? Nie wykonal jakiejs czesci zlecenia? Prosze miec pretensje do urzedasow za ustawione przetargi. Trudno, zeby prywatny biznesmen rozdawal swoje produkty za pol-darmo. Jak sie komus nie podobalo, ze drogo, to czemu tanszy oferent nie wygral przetargu?
      • 18-01-2017 20:33:05 | odpowiedz
        To nie są żadni urzędnicy tylko stare kiejkuty. Proszę przyjąć to do wiadomości to świat będzie bardziej zrozumiały.

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Dowcipy

    Dwóch posłów rozmawia przy kawie w kawiarni parlamentarnej: - Coś ci zdradzę. Nic nie rozumiem z obecnej sytuacji ekonomicznej kraju. - Spokojnie, zaraz ci ją wyjaśnię... - Wyjaśniać to ja też...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • A masz Ty odrobinę honoru,leniu?

    W niedawnym felietonie pan Janusz poruszył bardzo interesująca kwestię,którą można wykorzystać do przekładania poglądów wolnościowych na język gawiedzi i obrony naszych ideałów. Szkoda,że nie...
  • o Panu Korwinie ( JKM )

    Tusk - daje bogatym , zabiera biednym . Korwin - nikomu nie daje i nikomu nie zabiera . Korwin wygląda jak 50 latek , bo znalazł metodą na długowieczność : mówienie prawdy , czego 85 % ludzi...

Poczytaj również

  • Gospodynie zaczęły się bać | 22-09-2017 15:30:00

    INFO: Po ostatnich kontrolach skarbówki koła gospodyń wiejskich zaczęły bać się wszelkich festynów, na których do tej pory wystawiały swoje domowe napitki - informuje polskatimes.pl.

  • Minister zdrowia o zmianie prawa aborcyjnego | 22-09-2017 13:15:00

    INFO: Rząd PiS sekunduje wszystkim inicjatywom zwiększającym prawo dzieci nienarodzonych do życia - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Konstanty Radziwiłł, szef resortu zdrowia.

  • Wyborcy niezadowoleni z partii | 22-09-2017 11:00:00

    INFO: Aż 51% wyborców jest niezadowolonych z oferty partii politycznych - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".

  • Skarbówka zajęła konto HGW | 22-09-2017 06:45:00

    INFO: Urząd skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy p. Hanny Gronkiewicz-Waltz z PO ponad 12 tys. zł - donosi niezalezna.pl.

  • Minister energii: Polsce już nie grozi blackout | 21-09-2017 21:45:00

    INFO: Polsce nie grozi blackout, gdyż budowane są nowe bloki energetyczne, a jako pierwszy w styczniu przyszłego roku do sieci włączony zostanie blok w Elektrowni Kozienice - powiedział w Telewizji Republika JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Agora zastawiła swoją siedzibę | 21-09-2017 19:30:00

    INFO: Spółka Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", poinformowała o ustanowieniu hipoteki na należącym do niej warszawskim biurowcu - podaje niezalezna.pl.

  • Duda grozi kolejnym wetem | 21-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Prezydent Andrzej Duda wysyła sygnały, że może zawetować projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony, przygotowany przez MSWiA  - czytamy w "Fakcie".

  • "Porywacze" własnego dziecka przeszli do kontrataku | 21-09-2017 15:30:00

    INFO: Rodzice, którzy zabrali swoje niemowlę ze szpitala w Białogardzie, złożyli do prokuratury zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez lekarzy - podaje wprost.pl.

  • CBA zatrzymało burmistrza Koła | 21-09-2017 13:15:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza Koła (woj. wielkopolskie) w śledztwie dotyczącym ustawiania przetargów na śmieciarki za 2,5 mld zł - informuje onet.pl.

  • Informatycy pomogą Morawieckiemu uszczelnić system podatkowy | 21-09-2017 11:00:00

    INFO: Ministerstwo Finansów jest partnerem dwudniowego maratonu informatycznego w Krakowie. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", informatycy mają pomóc ministrowi Mateuszowi Morawieckiemu w uszczelnianiu systemu podatkowego.

  • Protest w obronie rodziców, który "porwali" swoje dziecko | 21-09-2017 06:45:00

    INFO: Przed Sądem Rejonowym w Białogardzie odbył się protest w obronie rodziców, którym ograniczono prawa rodzicielskie z powodu braku zgody na zaszczepienie dziecka - podaje serwis magnapolonia.org.

  • Wiceminister PiS: Nie można domagać się reparacji od Rosji | 20-09-2017 21:45:00

    OPINIA: Nie ma podstaw prawnych, by domagać się reparacji od Rosji, bowiem ZSRR znalazł się po stronie zwycięzców II wojny światowej - oświadczył p. Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

  • Polska wpłaci fortunę na łagodzenie kryzysu migracyjnego | 20-09-2017 19:30:00

    INFO: Polska wpłaci jeszcze w tym roku 50 mln euro na rzecz Inicjatywy Wzmocnienia Gospodarczego Europejskiego Banku Inwestycyjnego, która ma na celu łagodzenie skutków kryzysu migracyjnego - donosi wprost.pl.

  • ZBP nie chce finansować upadłości SKOK-ów | 20-09-2017 17:30:00

    INFO: Związek Banków Polskich uważa, że proces restrukturyzacji i upadłości SKOK-ów powinien być finansowany z innych środków niż te, które zostały zgromadzone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym - informuje tvp.info.

  • Szczyt socjalizmu: Kosumenci zapłacą elektrowniom za... czekanie! | 20-09-2017 15:30:00

    INFO: Wprowadzenie rynku mocy przełoży się na wzrost rachunków za energię elektryczną od 2021-2022, przy czym opłaty zwiększą się wówczas o ok. 1,5-2 zł na miesiąc - przewiduje JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.