Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-01-2017 15:30:00

Wielki przekręt finansowy naukowców na dotacjach

INFO: Dwaj pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odpowiedzą przed sądem za nadużycia finansowe przy realizacji projektu dotyczącego rozrodu ryb, finansowanego ze środków unijnych - ujawnia polsatnews.pl.

 

Sprawa dotyczy realizacji projektu naukowego pod nazwą „Innowacje w akwakulturze ryb ze szczególnym uwzględnieniem biotechniki rozwoju ryb”. Naukowcy mieli opracować, przetestować i wdrożyć nowe technologie w hodowli ryb śródlądowych. Wartość projektu wynosiła aż 33 mln zł, z czego 25 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rybackiego, a 8 mln zł to wsparcie z budżetu państwa. Naukowcy mieli m.in. rozmnażać zagrożonego wyginięciem węgorza europejskiego, co do tej pory nikomu się nie udało.

Jednym z oskarżonych jest profesor Wydziału Nauk o Środowisku. UWM utracił przez niego ponad 2,5 mln zł refundacji kosztów. Drugim z oskarżonych jest doktor Wydziału Nauk o Środowisku, który według śledczych miał oszukać uniwersytet na ponad 20 tys. zł, ponieważ pobrał wynagrodzenie za pracę, której nie wykonał.

 

Źródło: polsatnews.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-01-2017 15:48:18 | odpowiedz
    Mogli na potrzeby projektu napisać kosztowny program komputerowy. Nikt nie mógłby się przyczepić - tak samo, jak nikt nie przyczepił się do Krauzego, co takie drogie to oprogramowanie dla ZUS-u (a chodziło o miliardy, a nie o głupie parę "baniek").
    • 18-01-2017 16:27:26 | odpowiedz
      A Krauze to jest urzednikiem panstwowym? Nie wykonal jakiejs czesci zlecenia? Prosze miec pretensje do urzedasow za ustawione przetargi. Trudno, zeby prywatny biznesmen rozdawal swoje produkty za pol-darmo. Jak sie komus nie podobalo, ze drogo, to czemu tanszy oferent nie wygral przetargu?
      • 18-01-2017 20:33:05 | odpowiedz
        To nie są żadni urzędnicy tylko stare kiejkuty. Proszę przyjąć to do wiadomości to świat będzie bardziej zrozumiały.

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Dowcipy

    Dwóch posłów rozmawia przy kawie w kawiarni parlamentarnej: - Coś ci zdradzę. Nic nie rozumiem z obecnej sytuacji ekonomicznej kraju. - Spokojnie, zaraz ci ją wyjaśnię... - Wyjaśniać to ja też...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • A masz Ty odrobinę honoru,leniu?

    W niedawnym felietonie pan Janusz poruszył bardzo interesująca kwestię,którą można wykorzystać do przekładania poglądów wolnościowych na język gawiedzi i obrony naszych ideałów. Szkoda,że nie...
  • o Panu Korwinie ( JKM )

    Tusk - daje bogatym , zabiera biednym . Korwin - nikomu nie daje i nikomu nie zabiera . Korwin wygląda jak 50 latek , bo znalazł metodą na długowieczność : mówienie prawdy , czego 85 % ludzi...

Poczytaj również

  • Zmiany w CIT to wzrost obciążeń dla firm! | 20-01-2018 06:45:00

    INFO: Zdaniem ekspertów, zmiany w CIT, które weszły w życie 1 stycznia oznaczają wzrost obciążeń dla firm - podaje portal podatki.biz.

  • Bankructwo spółki po wycofaniu ministerialnej dotacji | 19-01-2018 21:45:00

    INFO: Portal bankier.pl donosi, że spółka Infosystems SA szykuje się do złożenia wniosku o upadłość. Decyzja ma związek z cofnięciem dofinansowania z ministerstwa rozwoju.

  • PRL-owski relikt wciąż spędza sen z powiek | 19-01-2018 19:30:00

    INFO: Rzecznik Praw Obywatelskich, p. Adam Bodnar wezwał premiera Morawieckiego, by rząd wreszcie rozwiązał problem posiadaczy książeczek mieszkaniowych - podaje wp.pl.

  • Rząd dzieli strefy wpływów i kompetencji | 19-01-2018 17:30:00

    INFO: "Puls Biznesu" ujawnił plany zmian w rządzie.

  • Kiszczakowa: Przekazałam teczki ze strachu | 19-01-2018 15:30:00

    INFO: P. Maria Kiszczak, wdowa po PRL-owskim generale, stwierdziła, że przekazała IPN-owi teczkę Wałęsy powodowana jedynie strachem o własne życie - podaje se.pl.

  • PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu | 19-01-2018 13:15:00

    INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

  • Morawiecki przeciwny poszerzeniu 500+? | 19-01-2018 11:00:00

    INFO: Słowa JE Beaty Szydło o poszerzeniu programu 500+ miały "rozwścieczyć" premiera Mateusza Morawieckiego - donosi se.pl.

  • Żona Owsiaka zdementowała jego słowa | 19-01-2018 06:45:00

    INFO: P. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, żona szefa WOŚP, która jest członkiem Fundacji WOŚP, zdementowała informacje podane przez p. Jerzego Owsiaka - donosi prawdaobiektywna.pl.

  • MinFin bada wpływ podatku Belki na rynek kapitałowy | 18-01-2018 21:45:00

    INFO: P. Paweł Gruza, wiceminister finansów, poinformował, że resort analizuje wpływ podatków na rynek kapitałowy - podaje interia.pl.

  • Macierewicz nie założy nowej partii | 18-01-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Antoni Macierewicz, były minister obrony z PiS, zdementował doniesienia, jakoby miał zakładać nową partię. Oskarżył byłych agentów WSI o rozsiewanie takich plotek - podaje onet.pl.

  • Wciąż zdarzają się kradzieże puszek WOŚP | 18-01-2018 17:30:00

    INFO: Młoda kobieta ukradła z jednego ze sklepów w Łodzi puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pisze wp.pl.

  • 30 lekarzy zrezygnowało z pracy | 18-01-2018 15:30:00

    INFO: 30 lekarzy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy (woj. podlaskie) złożyło wypowiedzenia z pracy - podaje dziennik.pl.

  • Opozycja myli guziki podczas głosowań | 18-01-2018 13:15:00

    INFO: Ostatnia wpadka opozycji podczas głosowania to jedna z wielu takich pomyłek. "Rzeczpospolita" wylicza Platformie i Nowoczesnej nieprawidłowości, jakie posłowie tych partii popełnili podczas głosowań.

  • Lekarz nie chciał przyjmować pacjentów z PiS | 18-01-2018 11:00:00

    INFO: P. Wojciech Wieczorek, lekarz rodzinny z Rumi, wyleciał z pracy, bo nie chciał przyjmować pacjentów z PiS - donosi wprost.pl.

  • RPO: Naukowcy są nierówno traktowani | 18-01-2018 06:45:00

    INFO: Definicja młodego naukowca zawarta w ustawie o zasadach finansowania nauki może mieć charakter dyskryminujący ze względu na zamieszczone w nim kryterium wieku - ocenia rzecznik praw obywatelskich.