Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-01-2017 15:30:00

Wielki przekręt finansowy naukowców na dotacjach

INFO: Dwaj pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odpowiedzą przed sądem za nadużycia finansowe przy realizacji projektu dotyczącego rozrodu ryb, finansowanego ze środków unijnych - ujawnia polsatnews.pl.

 

Sprawa dotyczy realizacji projektu naukowego pod nazwą „Innowacje w akwakulturze ryb ze szczególnym uwzględnieniem biotechniki rozwoju ryb”. Naukowcy mieli opracować, przetestować i wdrożyć nowe technologie w hodowli ryb śródlądowych. Wartość projektu wynosiła aż 33 mln zł, z czego 25 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rybackiego, a 8 mln zł to wsparcie z budżetu państwa. Naukowcy mieli m.in. rozmnażać zagrożonego wyginięciem węgorza europejskiego, co do tej pory nikomu się nie udało.

Jednym z oskarżonych jest profesor Wydziału Nauk o Środowisku. UWM utracił przez niego ponad 2,5 mln zł refundacji kosztów. Drugim z oskarżonych jest doktor Wydziału Nauk o Środowisku, który według śledczych miał oszukać uniwersytet na ponad 20 tys. zł, ponieważ pobrał wynagrodzenie za pracę, której nie wykonał.

 

Źródło: polsatnews.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-01-2017 15:48:18 | odpowiedz
    Mogli na potrzeby projektu napisać kosztowny program komputerowy. Nikt nie mógłby się przyczepić - tak samo, jak nikt nie przyczepił się do Krauzego, co takie drogie to oprogramowanie dla ZUS-u (a chodziło o miliardy, a nie o głupie parę "baniek").
    • 18-01-2017 16:27:26 | odpowiedz
      A Krauze to jest urzednikiem panstwowym? Nie wykonal jakiejs czesci zlecenia? Prosze miec pretensje do urzedasow za ustawione przetargi. Trudno, zeby prywatny biznesmen rozdawal swoje produkty za pol-darmo. Jak sie komus nie podobalo, ze drogo, to czemu tanszy oferent nie wygral przetargu?
      • 18-01-2017 20:33:05 | odpowiedz
        To nie są żadni urzędnicy tylko stare kiejkuty. Proszę przyjąć to do wiadomości to świat będzie bardziej zrozumiały.

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Dowcipy

    Dwóch posłów rozmawia przy kawie w kawiarni parlamentarnej: - Coś ci zdradzę. Nic nie rozumiem z obecnej sytuacji ekonomicznej kraju. - Spokojnie, zaraz ci ją wyjaśnię... - Wyjaśniać to ja też...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • A masz Ty odrobinę honoru,leniu?

    W niedawnym felietonie pan Janusz poruszył bardzo interesująca kwestię,którą można wykorzystać do przekładania poglądów wolnościowych na język gawiedzi i obrony naszych ideałów. Szkoda,że nie...
  • o Panu Korwinie ( JKM )

    Tusk - daje bogatym , zabiera biednym . Korwin - nikomu nie daje i nikomu nie zabiera . Korwin wygląda jak 50 latek , bo znalazł metodą na długowieczność : mówienie prawdy , czego 85 % ludzi...

Poczytaj również

  • Krytykujący Szyszkę nie dostają dotacji | 25-04-2017 15:30:00

    INFO: Wszyscy, którzy krytykują JE Jana Szyszkę, ministra środowiska z PiS, mogą zapomnieć o unijnych dotacjach - informuje money.pl.

  • Poseł PiS: Moja żona wyłudza dotacje | 25-04-2017 13:15:00

    INFO: WCz. Łukasz Zbonikowski, poseł PiS, zarzucił złośliwość i niekompetencję Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - donosi se.pl.

  • Sikorski kłamał w sądzie? | 25-04-2017 11:00:00

    INFO: P. Radosław Sikorski, były szef MSZ z PO, był zaangażowany w dyplomatyczne przygotowanie wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 r. zarówno premiera Donalda Tuska, jak i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze tygodnik "wSieci".

  • Żona byłego ministra doi państwową spółkę | 25-04-2017 06:45:00

    INFO: Firma geodezyjna należąca do żony p. Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL, zarobi prawie 64 mln zł na 30-letnim kontrakcie z PGNiG - podaje dorzeczy.pl.

  • Była posłanka Nowoczesnej zdradziła kulisy działania partii | 24-04-2017 21:45:00

    INFO: W rozmowie z „Wprost” WCz. Joanna Augustynowska zdradziła powody, dla których odeszła z Nowoczesnej.

  • Szokujące słowa posła Jakubiaka o sądownictwie | 24-04-2017 19:30:00

    OPINIA: Po tylu latach działalności gospodarczej jedno mogę powiedzieć, że w sądownictwie, w ogóle w prowadzeniu spraw sądowych nigdy niczego nie wiadomo, a każdy adwokat państwu powie, że jest 50 na 50. Nawet żebyście mieli papiery nie wiadomo jakie, możecie przegrać sprawę - powiedział WCz. Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15, założyciel browaru regionalnego.

  • Polacy nie będą masowo wracać do Polski po Brexicie | 24-04-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem ekspertów, nie ma ekonomicznych argumentów, które mogłyby przekonać Polaków do powrotu na rodzimy rynek pracy - podaje bankier.pl.

  • Krecia robota RPO? | 24-04-2017 15:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, zasugerował na antenie TVP Info, że rzecznik praw obywatelskich przeszkadza władzom w walce z terroryzmem.

  • Dziennikarze "GW" piszą pod z góry założoną tezę | 24-04-2017 13:15:00

    OPINIA: Tekst dziennikarzy "Gazety Wyborczej" pisany był pod tezę, że za radykalizm i terroryzm młodych muzułmanów odpowiada ponad 20 (!) różnych czynników, ale nie religia, której terroryści są wyznawcami i której twierdzenia przywołują dla usprawiedliwienia swoich okrucieństw - pisze p. Grzegorz Lindenberg z portalu Euroislam.pl.

  • Ziobro wziął się za pobłażliwych sędziów | 24-04-2017 11:00:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, chce "dyscyplinarki" dla sędziego, który zwolnił nastoletnią zabójczynię - donosi wp.pl.

  • Sąd obniżył karę dla Brunona Kwietnia | 24-04-2017 06:45:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał p. Brunona Kwietnia na 9 lat więzienia. Tym samym obniżono mu karę wymierzoną przez sąd pierwszej instancji (13 lat) - podaje onet.pl.

  • RKW przedstawił propozycje zmian w systemie wyborczym | 23-04-2017 20:45:00

    INFO: Ruch Kontroli Wyborów przedstawił swoje propozycje zmian w systemie wyborczym - podaje stooq.pl.

  • Nie będzie referendum ws. reformy edukacji | 23-04-2017 17:30:00

    INFO: Premier Beata Szydło oceniła, że wniosek w sprawie referendum edukacyjnego wpłynął zbyt późno - informuje tvp.info.

  • Katowice będą się promować... w USA! | 23-04-2017 14:15:00

    INFO: Władze samorządowe Katowic wymyśliły nowy sposób na zmarnowanie pieniędzy podatników!

  • Nastolatek oskarża Biedronia o molestowanie seksualne! | 23-04-2017 11:00:00

    INFO: Gejowski prezydent Słupska, p. Robert Biedroń został oskarżony przez nastolatka o molestowanie seksualne - podaje pikio.pl.