Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

24-11-2017 21:45:00

Wałęsa: Z Polski i Niemiec trzeba stworzyć jedno państwo

OPINIA: Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa - powiedział dla rosyjskiej agencji ITAR-TASS p. Lech Wałęsa - podaje rmf24.pl.

 

- Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur - stwierdził p. Wałęsa.

Dodał, że podczas swoich podróży po świecie próbuje namawiać ludzi do dyskusji nad nowym porządkiem świata.

- Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa - zasugerował.

 

Zobacz także: Wałęsa szkaluje Polskę u Niemców!

 

Źródło: rmf24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Czy nie będzie tak, że... ?

    Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • po co komu precedens Kosowa?

    Stanisław Michalkiewicz, "Puszka pandory otwarta", Komentarz, tygodnik „Goniec” (Toronto), 2008-08-31 Jeśli zaś chodzi o prawdopodobne intencje, które przy uznaniu niepodległości Kosowa mogły...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • 20 kwietnia 2009: Uderzmy na Hiszpanię!

    Zapraszamy do komentowania wpisu dostępnego pod tym linkiem: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Poczytaj również

  • Gen. Polko o skandalu z caracalami | 17-12-2017 20:45:00

    OPINIA: Gen. Roman Polko odniósł się do skandalu we francuskiej armii z caracalami - podaje dorzeczy.pl.

  • Posłowie PiS chcą rewolucji w ubezpieczeniu OC pojazdów | 17-12-2017 17:30:00

    FUTURO: Dwaj posłowie PiS, WCz.WCz. Adam Ołdakowski i Jerzy Gosiewski chcą zmienić przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC - podaje dziennik.pl.

  • Adwokatura przed Trybunałem Konstytucyjnym? | 17-12-2017 14:15:00

    INFO: Czy Trybunał Konstytucyjny skontroluje wewnętrzne prawo stanowione przez samorząd adwokacki? O takim pomyśle Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Szydło dała ministrom po 38 tys. zł | 17-12-2017 11:00:00

    INFO: Premier Beata Szydło przyznała w tym roku swoim ministrom sowite nagrody - donosi se.pl.

  • TVN może zacząć nadawać z Czech | 17-12-2017 06:45:00

    INFO: TVN znalazł sposób na ominięcie kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - donosi fakt.pl.

  • Więzienie za wyłudzenia zasiłków z ZUS | 16-12-2017 20:45:00

    INFO: Przedsiębiorca trafił na 10 miesięcy do więzienia za próbę wyłudzenia świadczenia ZUS - informuje "Rzeczpospolita".

  • Andruszkiewicz: Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej | 16-12-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Adama Andruszkiewicza, posła koła Wolni i Solidarni, Kukiz‘15 skręca w stronę PO i Nowoczesnej - podaje dorzeczy.pl.

  • Byli senatorowie PO dołączają do klubu PiS | 16-12-2017 14:15:00

    INFO: Byli senatorowie PO, WDost. Andrzej Misiołek i WDost. Leszek Piechota dołączą do klubu PiS - informuje rmf24.pl.

  • Polskie umowy o pracę zbyt mało elastyczne | 16-12-2017 11:00:00

    INFO: Z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o elastyczność zatrudnienia na podstawie umów o pracę - informuje bankier.pl.

  • Maleją inwestycje zagraniczne w Polsce | 16-12-2017 06:45:00

    INFO: Z raportu NBP wynika, że w 2016 r. wartość inwestycji zagranicznych w Polsce była o prawie 5% niższa niż rok wcześniej.

  • CBA: Tak urzędy marnotrawią pieniądze z dotacji | 15-12-2017 21:45:00

    INFO: P. Ernest Bejda, szef CBA, zaprezentował w Sejmie wyniki kontroli w 16 urzędach marszałkowskich - podaje portalsamorzadowy.pl.

  • NIK skrytykowała politykę koncesyjną | 15-12-2017 19:30:00

    INFO: Polska nie określiła i nie prowadziła spójnej polityki koncesyjnej w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż miedzi i węglowodorów, w tym gazu łupkowego - twierdzi NIK.

  • Gronkiewicz-Waltz traci stanowisko w PO | 15-12-2017 17:30:00

    FUTURO: W sobotę p. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przestanie być wiceprzewodniczącą PO - donosi Radio ZET.

  • Korwin przeciwko nadmiernej produkcji prawa | 15-12-2017 15:30:00

    INFO: Podczas konferencji politycy Wolności odnieśli się do niepokojącego zjawiska postępującej inflacji prawa, którą było szczególnie widać w 2017 r., podczas którego uchwalono niemal 35 tys. stron A4 ustaw.

  • Gierek straci rondo w Sosnowcu | 15-12-2017 13:15:00

    INFO: Wojewoda śląski, p. Jarosław Wieczorek zdecydował o dekomunizacji ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu oraz 10 innych ulic w województwie - informuje onet.pl.