Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-11-2016 20:45:00

Wałęsa szkaluje Polskę u Niemców!

INFO: P. Lech Wałęsa zwrócił się do państw członkowskich UE o podjęcie działań na rzecz obrony demokracji w Polsce - podaje wprost.pl.

 

W wywiadzie dla weekendowego wydania niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" p. Wałęsa stwierdził, że jeżeli jakieś państwo należące do Unii Europejskiej nie stosuje się do wspólnych reguł, powinna zostać zastosowana wobec niego procedura usunięcia ze wspólnoty. 

- Unia Europejska musi zrobić więcej dla demokracji. Żądam efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej - stwierdził były prezydent.

Jak wyjaśnił, powinna obowiązywać zasada, że kraj członkowski musi przestrzegać praw Wspólnoty. W przeciwnym razie, zdaniem noblisty, powinien on zostać wykluczony.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    06-11-2016 21:06:06 | odpowiedz
    • Zbigniew | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      06-11-2016 21:22:18 | odpowiedz
  • Kar_Mac | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    06-11-2016 22:57:26 | odpowiedz
    • nolepiok | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      07-11-2016 15:50:32 | odpowiedz
      • Kar_Mac | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
        07-11-2016 23:22:33 | odpowiedz

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Czy nie będzie tak, że... ?

    Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...

Poczytaj również

  • Prof. Kieżun: W Polsce trwa ofensywa Sorosa | 25-07-2017 21:45:00

    OPINIA: Uważam, że w tej chwili mamy do czynienia z olbrzymią ofensywą Sorosa. Polska i Węgry to są kraje, które przeciwstawiają się lansowanej przez niego ideologii - stwierdził prof. Witold Kieżun w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

  • Episkopat dziękuje Dudzie i wychwala demokrację | 25-07-2017 19:30:00

    INFO: Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował JE Andrzejowi Dudzie za weta w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa - podaje wprost.pl.

  • Przedsiębiorcy ostrzegają przed unijnym rozporządzeniem | 25-07-2017 17:30:00

    INFO: Polskie organizacje przedsiębiorców zaapelowały do polskich władz o podjęcie niezwłocznych działań w celu wprowadzenia odpowiednich poprawek do unijnego projektu rozporządzenia w sprawie poszanowania życia prywatnego oraz ochrony danych osobowych w łączności elektronicznej.

  • "Dobry system na wyciąganie kasy unijnej" | 25-07-2017 15:30:00

    INFO: 370 mln zł wydane na Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach zostały zmarnowane - donosi money.pl.

  • Słomka liderem konstruktywnej opozycji! | 25-07-2017 13:15:00

    INFO: Opinia p. Adama Słomki, lidera Konfederacji Polski Niepodległej - NIEZŁOMNI, którą wygłosił w TVP, bije rekordy popularności i ukazuje polityka jako lidera konstruktywnej opozycji - donosi portal ngopole.pl.

  • ZUS chce nowego systemu informatycznego | 25-07-2017 11:00:00

    INFO: ZUS chce nowego Kompleksowego Systemu Informatycznego 2.0, który ma być projektem, jakiego polska informatyka jeszcze nie widziała - podaje money.pl.

  • Nieodpłatna pomoc prawna dla każdego? | 25-07-2017 06:45:00

    FUTURO: Kancelaria Prezydenta zapowiedziała projekt nowelizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej - donosi tvp.info.

  • PO silnie oddziaływała na sądy | 24-07-2017 21:45:00

    INFO: WDost. Jan Rulewski, senator PO, ujawnił, że jego partia miała swoich ludzi w sądach - podaje tvp.info.

  • Takich ludzi nagradza "GW" | 24-07-2017 19:30:00

    INFO: "Gazeta Wyborcza" nagradzała sędziego, który skazywał opozycjonistów - donosi wPolityce.pl.

  • JKM: Nam chodzi o reformę sądownictwa | 24-07-2017 17:30:00

    OPINIA: – Nam nie chodzi bowiem o zastąpienie jednych sędziów drugimi, ale o reformę sądownictwa – powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke, komentując decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział weto ustaw o Sądzie Najwyższym i o KRS.

  • Schnepf obrzydliwie donosi na Polskę | 24-07-2017 15:30:00

    INFO: Jak podaje portal niezalezna.pl, p. Ryszard Schnepf, były ambasador RP w USA, rozsyła po Stanach Zjednoczonych list, w którym w obrzydliwy sposób oczernia polski rząd.

  • Prezydent zawetuje ustawy o sądownictwie! | 24-07-2017 13:15:00

    INFO: Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

  • Senat przegłosował nie tę ustawę o SN, co trzeba | 24-07-2017 11:00:00

    INFO: Do Senatu trafiła ustawa o Sądzie Najwyższym w innej wersji, niż ta, która została uchwalona przez Sejm - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Z tego powodu, jak wskazują eksperci, akt jest niekonstytucyjny.

  • Profesorowie proszą Dudę o podpisanie ustawy | 24-07-2017 06:45:00

    INFO: Akademickie Kluby Obywatelskie zwracają się do Pana Prezydenta o pilne podpisanie ustaw reformujących polski wymiar sprawiedliwości - podaje telewizjarepublika.pl.

  • Szyszko chce deklaracji odpowiedzialności | 23-07-2017 20:45:00

    INFO: Resort środowiska chce deklaracji odpowiedzialności od przeciwników cięć w Puszczy Białowieskiej - podaje wprost.pl.