Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-11-2016 20:45:00

Wałęsa szkaluje Polskę u Niemców!

INFO: P. Lech Wałęsa zwrócił się do państw członkowskich UE o podjęcie działań na rzecz obrony demokracji w Polsce - podaje wprost.pl.

 

W wywiadzie dla weekendowego wydania niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" p. Wałęsa stwierdził, że jeżeli jakieś państwo należące do Unii Europejskiej nie stosuje się do wspólnych reguł, powinna zostać zastosowana wobec niego procedura usunięcia ze wspólnoty. 

- Unia Europejska musi zrobić więcej dla demokracji. Żądam efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej - stwierdził były prezydent.

Jak wyjaśnił, powinna obowiązywać zasada, że kraj członkowski musi przestrzegać praw Wspólnoty. W przeciwnym razie, zdaniem noblisty, powinien on zostać wykluczony.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    06-11-2016 21:06:06 | odpowiedz
    • Zbigniew | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      06-11-2016 21:22:18 | odpowiedz
  • Kar_Mac | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    06-11-2016 22:57:26 | odpowiedz
    • nolepiok | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      07-11-2016 15:50:32 | odpowiedz
      • Kar_Mac | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
        07-11-2016 23:22:33 | odpowiedz

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Czy nie będzie tak, że... ?

    Obecnie są Państwa tzw. zachodu (bo to jest kwestia względna), które obecnie stanowią "ostoję" demokracji. Oczywistym jest, że demokracja nie musi być związana z lokalizacją tego Państwa, choć...
  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...

Poczytaj również

  • Prezydent chce dymisji Szydło i Macierewicza | 20-11-2017 19:30:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński premierem, a p. Krzysztof Szczerski, dotychczasowy szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, szefem resortu spraw zagranicznych. Do tego zmiana szefa Ministerstwa Obrony Narodowej - tak według "Super Expressu" ma wyglądać, ustalony podczas spotkań pp. Dudy i Kaczyńskiego, scenariusz rekonstrukcji rządu.

  • Morawiecki obniży akcyzę browarom rzemieślniczym | 20-11-2017 17:30:00

    FUTURO: Od początku 2018 r. akcyza dla browarów rzemieślniczych zostanie obniżona o 50% - podaje businessinsider.com.pl.

  • Lewicowi dziennikarze donoszą na Polskę | 20-11-2017 15:30:00

    INFO: Lewicowe Towarzystwo Dziennikarzy poskarżyło się kolegom z zagranicy - donosi wPolityce.pl.

  • Beata Szydło prezydentem Warszawy? | 20-11-2017 13:15:00

    FUTURO: Jak donosi wprost.pl, premier Beata Szydło może kandydować na prezydenta Warszawy.

  • Tuskowi puszczają nerwy | 20-11-2017 11:00:00

    INFO: Skandaliczny wpis na Twitterze p. Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, rozpalił do czerwoności internautów i polityków PiS - donosi portal niezalezna.pl.

  • Będzie totalny atak na Polskę? | 20-11-2017 06:45:00

    OPINIA: W UE dojdzie do próby totalnego ataku na Polskę we współdziałaniu z opozycją - prognozuje politolog prof. Kazimierz Kik.

  • Frasyniuk pluje na polską demokrację | 19-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Naszym obowiązkiem jest zaprotestować przeciwko temu, że twarzą polskiej demokracji stał się faszysta i rasista - wrzeszczał p. Władysław Frasyniuk podczas demonstracji we Wrocławiu.

  • Wiceminister rozwoju zachwalał kartę praw przedsiębiorcy | 19-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Prawo przedsiębiorców nazywam swoistą kartą praw przedsiębiorcy - powiedział w TVP Info p. Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju.

  • Kukiz`15: Rząd nie może pozwolić na niszczenie przemysłu futrzanego | 19-11-2017 14:15:00

    OPINIA: WCz. Nobert Kaczmarczyk, poseł Kukiz`15, odniósł się do kontrowersyjnego projektu likwidacji hodowli zwierząt futerkowych - informuje wsensie.pl.

  • Gdynia wygrała ws. lotniska przed sądem UE | 19-11-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne - podaje stooq.pl.

  • Resort zdrowia spisuje zbuntowanych rezydentów | 19-11-2017 06:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia zbiera dane rezydentów, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Utracona szansa na modernizację | 18-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Porzucenie przetargu na nowego operatora systemu ViaToll na rzecz powierzenia prawa do poboru myta Inspekcji Transportu Drogowego to kolejny rządowy program, który można ocenić jako "pomysł dobry, ale wykonanie tragiczne" - ocenia p. Bartosz Jakubowski, ekspert Centrum Analiz ds. transportu.

  • Morawiecki: Państwo najlepszym organizatorem gospodarki | 18-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Kapitalizm nie powinien służyć tylko udziałowcom firm, ale różnym interesariuszom - mówił podczas Kongresu 590 w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki - donosi businessinsider.com.pl.

  • Minister budownictwa uszczęśliwia ludzi na siłę | 18-11-2017 14:15:00

    INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - donosi tvn24bis.pl.

  • 5 lat więzienia za cofanie liczników samochodowych | 18-11-2017 11:00:00

    FUTURO: Projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości zakłada, że za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podaje businessinsider.com.pl.