Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-12-2015 19:30:00

Wałęsa grozi rokoszem

INFO: P. Lech Wałęsa wyraził gotowość do stanięcia na czele buntu przeciwko rządom PiS-u - donosi portal wPolityce.pl.

 

- To wszystko staje się coraz bardziej niebezpieczne. Jeśli się nie opamiętamy, to wierzcie mi szczerze, że będę musiał jeszcze raz stanąć na czele i poprowadzić ten bój - powiedział p. Wałęsa w Gdańsku podczas obchodów grudnia ‘70. - W 70. roku próbowałem sterować tymi procesami, jak państwo wiecie. Zginęli ludzie, szczególnie w Gdyni. Zginęli tylko dlatego, że za wcześnie się bez porozumienia poddaliśmy. A ja byłem prawie szefem. W związku z tym unikałem publicznych dyskusji, bardziej prywatnie tę rocznicę obchodziłem, ale ze względu na to, co dziś dzieje się w Polsce, zdecydowałem, że muszę dać głos - powiedział.

 

Źródło: wPolityce.pl
Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Odpowiedzi 1.

    Pytanie 1. Skoro system wolnorynkowy jest demokratyczny, bo władzę nad przedsiębiorcami sprawuje lud czyli konsumenci, a Pan jest zwolennikiem systemu wolnorynkowego to dlaczego z takim...
  • artykul "Hieny" w ostatniej Angorze (nr.51) - globalne ocieplenie

    Witam. Az mnie zatkalo tym razem.. a zawsze z przyjemnoscia czytalem wszystkie artykuly JKM w Angorze i jest to jedna z pierwszych pozycji w tym tygodniku ktore sprawdzam i czytam - trafione w...
  • Seasteading - o tym się nie mówi

    Na oceanach i morzach demokracja nie działa. Jeszcze żaden kapitan statku nie zdecydował się na rozpisanie referendum z pytaniem do pasażerów czy warto opłynąć sztorm. Oceany zajmuja 71%...
  • Jakim bydlakiem można być żeby krytykować Piłsudskiego?

    Dzisiaj na blogu pan JKM poddał w wątpliwość prawo Józefa Piłsudskiego do grobu na Wawelu, miejsca pochówku bohaterów Rzeczypospolitej. [...] Nazwał J. Piłsudskiego bandytą spod Bezdan, gdzie...
  • BIlans finansowy z Unią. Czy to możliwe?

    Popełniłem taki artykuł i wyszło mi coś takiego. W sumie to sam się zdziwiłem. Na razie jest to szkic. Na dzisiejszym Onecie pojawiła się informacja, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego...

Poczytaj również

  • Rząd szykuje pożyczki dla powracających do kraju | 22-07-2018 14:15:00

    FUTURO: Polakom, którzy zdecydują się wrócić do kraju rząd chce zaoferować niskooprocentowane pożyczki - podaje fakt.pl.

  • Państwo ostatecznie przejęło Stocznię Gdańską | 22-07-2018 11:00:00

    INFO: Agencja Rozwoju Przemysłu przejęła wszystkie udziały w Stoczni Gdańskiej - podaje pb.pl.

  • Minister rolnictwa wyzywa polskich przedsiębiorców od łajdaków i lumpów | 22-07-2018 06:45:00

    INFO: JE Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa z PiS, w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat polskich rolników i przedsiębiorców, którzy zajmują się hodowlą zwierząt futerkowych - podaje portal pomorska.pl.

  • Polacy chcą jawności stanu zdrowia polityków | 21-07-2018 20:45:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że informacje o zdrowiu najważniejszych polityków w państwie i liderów partii powinny być jawne.

  • Exit tax uderzy w zwykłego Kowalskiego | 21-07-2018 17:30:00

    INFO: Przepisy o tzw. podatku od wyjścia mogą dotknąć nie tylko przedsiębiorców, ale i zwykłego Kowalskiego przenoszącego się za granicę - pisze rp.pl.

  • Zamieszki pod Sejmem | 21-07-2018 14:15:00

    INFO: Przed siedzibą Sejmu doszło do starć z policją i przepychanek - podaje dorzeczy.pl.

  • Śledczy nie sprawdzali willi Kiszczaka | 21-07-2018 11:00:00

    INFO: Wdowa po peerelowskim generale Czesławie Kiszczaku sama wydała dokumenty będące w posiadaniu męża. Śledczy nie sprawdzali, czy miała w domu jeszcze inne akta komunistycznej SB - informuje rp.pl.

  • Sejmowy restaurator zatrzymany przez CBA | 21-07-2018 08:45:00

    INFO: Biznesmen z rozbitej przez CBA grupy "załatwiaczy" był ważną postacią w sejmowej gastronomii - ustaliła "Rzeczpospolita".

  • FOR: Polsce grozi los Grecji i Włoch | 20-07-2018 21:45:00

    INFO: Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ostrzega, że Polsce może grozić los Grecji i Włoch. Wszystko przez fakt, że praca większości polskich pracowników jest mało wydajna - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

  • Prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi CBA | 20-07-2018 19:30:00

    INFO: Prokuratura postawiła zarzuty p. Pawłowi Wojtunikowi, byłemu szefowi CBA, o naruszenie uprawnień jako funkcjonariusza publicznego - donosi onet.pl.

  • PiS wycofuje się z zapowiedzi Kaczyńskiego | 20-07-2018 17:30:00

    INFO: Politycy PiS funkcjonujący w spółkach skarbu państwa jednak będą mogli kandydować w wyborach samorządowych. Jest tylko jeden warunek - donosi "Rzeczpospolita".

  • Spiszą nas wszystkich | 20-07-2018 15:30:00

    INFO: GUS przygotował projekt ustawy, która przewiduje przeprowadzenie od 1 września do 30 listopada 2021 r. narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań - informuje bankier.pl.

  • PiS realizuje program "Urzędnik plus" | 20-07-2018 13:15:00

    INFO: PiS od 2015 r. realizuje tajny program dotyczący urzędników. To Urzędnik+ - pisze "Fakt".

  • Gierek otrzymał ulicę... we Francji | 20-07-2018 11:00:00

    INFO: We francuskim mieście Auby odbyła się uroczystość nadania jednej z ulic imienia Edwarda Gierka - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Minister zdrowia za utrzymaniem obowiązku szczepień | 20-07-2018 06:45:00

    INFO: Minister zdrowia JE Łukasz Szumowski negatywnie ocenił obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień - informuje stooq.pl.