Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-01-2016 15:30:00

Wałęsa: Dziewczynki skłoniły mnie, by wyjaśnić sprawę "Bolka"

INFO: P. Lech Wałęsa chciałby, aby Instytut Pamięci Narodowej zorganizował spotkanie z osobami, które zarzucają mu agenturalną przeszłość. Ujawnił, że do pomysłu debaty skłonił go "nieprzyjemny incydent" z bardzo młodymi dziewczynami - donosi wp.pl.


Do incydentu miało dojść w drugi dzień Bożego Narodzenia.

- Otóż wychodzę z kościoła, dobiegają do mnie dwie dziewczynki. Jedna ma mikrofon, a druga zadaje mi pytanie: "Jak pan się czuje w kościele jako współpracownik i agent, kablujący na swoich kolegów?". I to mnie wkurzyło maksymalnie i mówię: "Wy gówniarze, to przecież nie tak, ja nic nie mam wspólnego z tymi oskarżeniami". I w związku z tym postanowiłem, mimo wszystko - jeszcze raz zawalczę z wami. I stąd zapraszam największych moich wrogów, niech przyjdą ze swoimi argumentami - dodał p. Wałęsa. - Podstawili gówniarzy. Ale dałem się po raz pierwszy zaskoczyć - taka bezczelność, wychodząc z kościoła. Przyciśnięto mnie już tak, że nie daruję. Wkurzyłem się na te gówniary i pomyślałem, że coś trzeba zrobić. Prawdę mam w kieszeni, a oni mi tu kłamstwa zarzucają - mówił.

Były prezydent zapowiedział, że podczas debaty ujawni nowe informacje mające świadczyć o tym, że nigdy nie podjął współpracy z SB.

Zdaniem p. Krzysztofa Wyszkowskiego, p. Wałęsa zdał sobie sprawę, że sprawa "Bolka" jest przegrana i zamierza się przyznać do współpracy z SB w latach 70. Jednocześnie będzie chciał odwrócić uwagę od tego, co zrobił później.

 

Zobacz także: Wałęsa chce rozmawiać o TW Bolku

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


Poczytaj również