Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-09-2016 15:30:00

Wałęsa chce wymusić referendum

OPINIA: Myślę, że jednak wymusimy referendum, albo wymusimy wcześniej nawrócenie ich, bo to, co robią, to burzenie systemu politycznego - powiedział p. Lech Wałęsa podczas spotkania KOD.

 

- Zmiany, których dokonują na przykład w wojsku, to są rzeczy, na które trzeba mieć zgodę narodu. I ponieważ nie mają jej, to ja proponuję referendum, żeby zapytać się, czy naród się z tym zgadza. Jeśli nie posłuchają narodu, jeśli nie zrobią referendum, no to naród się też nie zgodzi z taką władzą - stwierdził były prezydent.

Na pytanie, czy widzi gotowość PiS, żeby zdecydować się na referendum, p. Wałęsa odpowiedział: "Nie, na razie nie. Tylko potrzebuję 2 milionów w Warszawie na demonstracji i wtedy oni zauważą nas". Dopytywany, czy sądzi, że 2 miliony osób wyjdą na ulicę, odpowiedział: "Tak, na Wałęsę nie wyjdzie?".

 

Źródło: wp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • wojtad23 | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    26-09-2016 16:24:21 | odpowiedz
  • Libero | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    26-09-2016 23:18:06 | odpowiedz
    • wojtad23 | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      27-09-2016 10:17:17 | odpowiedz
      • panMarek | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
        27-09-2016 10:37:50 | odpowiedz

  • Kłamstwa o Euro

    Na stronie onetu onet wyczytałem właśnie entuzjastyczną wypowiedź PRemiera dotyczącą wprowadzenia euro. Przeczytałem także pierwsze pięć stron komentarzy niekoniecznie zgadzające się z tą tezą. A...
  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Wizja zdjednoczonej prawicy

    Problemem polskiej prawicy (nie mówię tutaj o PiS'ie, który jest prawicą jedynie obyczajową) jest brak liderów, którzy mogliby ją złączyć i zapewnić jej wejście do parlamentu. Na prawicy na...

Poczytaj również

  • Poseł PiS: Moja żona wyłudza dotacje | 25-04-2017 13:15:00

    INFO: WCz. Łukasz Zbonikowski, poseł PiS, zarzucił złośliwość i niekompetencję Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - donosi se.pl.

  • Sikorski kłamał w sądzie? | 25-04-2017 11:00:00

    INFO: P. Radosław Sikorski, były szef MSZ z PO, był zaangażowany w dyplomatyczne przygotowanie wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 r. zarówno premiera Donalda Tuska, jak i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze tygodnik "wSieci".

  • Żona byłego ministra doi państwową spółkę | 25-04-2017 06:45:00

    INFO: Firma geodezyjna należąca do żony p. Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL, zarobi prawie 64 mln zł na 30-letnim kontrakcie z PGNiG - podaje dorzeczy.pl.

  • Była posłanka Nowoczesnej zdradziła kulisy działania partii | 24-04-2017 21:45:00

    INFO: W rozmowie z „Wprost” WCz. Joanna Augustynowska zdradziła powody, dla których odeszła z Nowoczesnej.

  • Szokujące słowa posła Jakubiaka o sądownictwie | 24-04-2017 19:30:00

    OPINIA: Po tylu latach działalności gospodarczej jedno mogę powiedzieć, że w sądownictwie, w ogóle w prowadzeniu spraw sądowych nigdy niczego nie wiadomo, a każdy adwokat państwu powie, że jest 50 na 50. Nawet żebyście mieli papiery nie wiadomo jakie, możecie przegrać sprawę - powiedział WCz. Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15, założyciel browaru regionalnego.

  • Polacy nie będą masowo wracać do Polski po Brexicie | 24-04-2017 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem ekspertów, nie ma ekonomicznych argumentów, które mogłyby przekonać Polaków do powrotu na rodzimy rynek pracy - podaje bankier.pl.

  • Krecia robota RPO? | 24-04-2017 15:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, zasugerował na antenie TVP Info, że rzecznik praw obywatelskich przeszkadza władzom w walce z terroryzmem.

  • Dziennikarze "GW" piszą pod z góry założoną tezę | 24-04-2017 13:15:00

    OPINIA: Tekst dziennikarzy "Gazety Wyborczej" pisany był pod tezę, że za radykalizm i terroryzm młodych muzułmanów odpowiada ponad 20 (!) różnych czynników, ale nie religia, której terroryści są wyznawcami i której twierdzenia przywołują dla usprawiedliwienia swoich okrucieństw - pisze p. Grzegorz Lindenberg z portalu Euroislam.pl.

  • Ziobro wziął się za pobłażliwych sędziów | 24-04-2017 11:00:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, chce "dyscyplinarki" dla sędziego, który zwolnił nastoletnią zabójczynię - donosi wp.pl.

  • Sąd obniżył karę dla Brunona Kwietnia | 24-04-2017 06:45:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał p. Brunona Kwietnia na 9 lat więzienia. Tym samym obniżono mu karę wymierzoną przez sąd pierwszej instancji (13 lat) - podaje onet.pl.

  • RKW przedstawił propozycje zmian w systemie wyborczym | 23-04-2017 20:45:00

    INFO: Ruch Kontroli Wyborów przedstawił swoje propozycje zmian w systemie wyborczym - podaje stooq.pl.

  • Nie będzie referendum ws. reformy edukacji | 23-04-2017 17:30:00

    INFO: Premier Beata Szydło oceniła, że wniosek w sprawie referendum edukacyjnego wpłynął zbyt późno - informuje tvp.info.

  • Katowice będą się promować... w USA! | 23-04-2017 14:15:00

    INFO: Władze samorządowe Katowic wymyśliły nowy sposób na zmarnowanie pieniędzy podatników!

  • Nastolatek oskarża Biedronia o molestowanie seksualne! | 23-04-2017 11:00:00

    INFO: Gejowski prezydent Słupska, p. Robert Biedroń został oskarżony przez nastolatka o molestowanie seksualne - podaje pikio.pl.

  • Tak wyborcy oceniają swoje partie | 23-04-2017 06:45:00

    INFO: Zwolennicy PO, PiS, Nowoczesnej, Kukiz'15, Wolności, SLD, PSL i Razem wypowiedzieli się na temat mocnych i słabych stron partii politycznych, z którymi sympatyzują.