Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-08-2018 15:30:00

W Polsce kwitnie praca tymczasowa

INFO: Jak informuje bankier.pl, zatrudnienie czasowe rośnie, a Polska jest na pierwszym miejscu wśród państw UE, w którym najczęściej stosuje się ten rodzaj zatrudnienia.

 

Z danych Eurostatu wynika, że udział w rynku pracowników tymczasowych rośnie na terenie UE z 11% w 2002 r. do 13% w 2017 r. Najwyższy udział odnotowano w Polsce i w Hiszpanii (po 26%), a najniższy w Rumunii (1%) oraz na Litwie (2%). Portal pisze, że o ile Polacy przodują w zatrudnieniu tymczasowym, to znacznie poniżej średniej UE występuje u nas zatrudnienie na część etatu. W 2017 r. średnia dla udziału pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin wynosiła 18,7%, natomiast w Polsce - 6,3%.

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Jak zwalczyć biurokracje?

    Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
  • Kwestie wiary

    Tu Państwo możecie sie wyżynać w imię Boga (bogów) tudzież rozumu ;) I prosiłbym nie toczyc tej bezsensownej batalii w innych tematach... Ordnung muss sein ;) PS:...
  • POLACY NIGDY NIE WRACAJCIE TO TEGO SYFU!!!:)-D

    >:D< POLACY NIGDY NIE WRACAJCIE TO TEGO SYFU!!! Gazeta Wyborcza opublikowała chwalący Tuska artykulik, o tym jak to warto wracać do Polski. "Znalezienie inżyniera w Polsce graniczy z cudem. Na...
  • Konopia..

    Witam, ostatnio w necie spotkałem bardzo interesujący film na temat marihuany... Cóż nie od dziś wiadomo ze jest to "problem" nr 1 w Polsce jak i na Świecie co z tym zrobić jeżeli ktoś będzie...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...

Poczytaj również

  • Mocno rosną kary za prowadzenie psa bez smyczy | 17-11-2018 06:45:00

    INFO: 15 listopada weszła w życie nowelizacja kodeksu wykroczeń dotycząca pilnowania psów, która wprowadza ostrzejsze kary - podaje portal expressilustrowany.pl.

  • Pluł na Polskę, a dostał dotację | 16-11-2018 21:45:00

    INFO: Ukraiński dziennikarz, który pluł na Polskę i PiS, dostał od polskich władz dotację na prowadzenie portalu - podaje magnapolonia.org.

  • Od kogo UE wymusi na Polsce kupno OZE? | 16-11-2018 19:30:00

    INFO: Z raportu NIK wynika, że osiągnięcie przez Polskę wymuszanego unijnymi przepisami celu 15% udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone.

  • Skandaliczne zachowanie Owsiaka w sądzie | 16-11-2018 17:30:00

    INFO: O skandalicznym zachowaniu p. Jerzego Owsiaka w sądzie informuje portal dorzeczy.pl.

  • Szeremietiew nie wierzy w armię europejską | 16-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Wojsko jest jednym z głównych atrybutów niepodległości państwa. Nie sądzę, by poszczególne kraje zdecydowały się łatwo na rezygnację z armii - powiedział portalowi DoRzeczy.pl prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.

  • 70 "narodowych" ciąż | 16-11-2018 13:15:00

    INFO: Jak donosi dziennik.pl, Narodowy Program Prokreacyjny w ciągu 2 lat kosztował 30 mln zł. Jego efektem jest 70 ciąż.

  • Podatek od czystych pieców | 16-11-2018 11:00:00

    INFO: Dotacje na wymianę pieców i ocieplenie domów jednorodzinnych w ramach programu Czyste Powietrze traktowane są jak dodatkowy dochód i trzeba od nich zapłacić podatek - donosi "Fakt".

  • Paraliż śmieciowy na Mazowszu! | 16-11-2018 06:45:00

    INFO: Władze woj. mazowieckiego zawiadomiły ABW i NIK o paraliżu śmieciowym, do którego - ich zdaniem - doprowadził resort środowiska - podaje dziennik.pl.

  • Polacy nic sobie nie robią z zakazu spalania śmieci | 15-11-2018 21:45:00

    INFO: Mimo że od prawie 20 lat w Polsce obowiązuje zakaz spalania śmieci, proceder ten trwa w najlepsze - poinformował w raporcie Polski Alarm Smogowy.

  • Marczuk rzecznikiem praw dziecka? | 15-11-2018 19:30:00

    INFO: Jak podaje "Super Express", najpoważniejszym kandydatem na stanwisko Rzecznika Praw Dziecka jest obecnie p. Bartosz Marczuk, który tydzień temu złożył rezygnację z funkcji wiceministra w MRPiPS.

  • Rząd zrobi porządek w stawkach VAT | 15-11-2018 17:30:00

    INFO: Wszystkie kategorie owoców, produktów piekarniczych, prasy będą objęte taką samą stawką VAT - podaje Interia.

  • Skorumpowani urzędnicy niszczą prywatne przedsiębiorstwa | 15-11-2018 15:30:00

    INFO: P. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności i WCz. Jakub Kulesza, poseł Wolności domagają się surowych kary za korupcję oraz zmiany formuły funkcjonowania KNF-u.

  • Jakubiak za ostrym ukaraniem "tego z KNF" | 15-11-2018 13:15:00

    OPINIA: Ten człowiek z KNF-u powinien siedzieć w więzieniu tyle lat, żeby się nikomu więcej nie opłaciło - mówił w TVP Info WCz. Marek Jakubiak.

  • 500 zł grzywny dla ministra sprawiedliwości | 15-11-2018 11:00:00

    INFO: Na początku listopada minister sprawiedliwości został ukarany grzywną, ponieważ nie wykonał wyroku sądu administracyjnego - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Dziennikarz zawieszony za "bydlaka Bartoszewskiego" | 15-11-2018 06:45:00

    INFO: Dyrekcja Programu III Polskiego Radia zawiesiła red. Wojciecha Reszczyńskiego za brak reakcji na nazwanie "bydlakiem" śp. Władysława Bartoszewskiego - podaje wp.pl.