Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-04-2018 17:30:00

Ujawniono ukryty dług państwa polskiego

INFO: GUS podliczył prawdziwe zadłużenie Polski - podaje money.pl.

 

GUS zrobił to ze względu na wymogi UE. Do zadłużenia wliczono zobowiązania wobec emerytów, co spowodowało wprost eksplozję zadłużenia. Na koniec 2015 r. wartość tych uprawnień obliczono na 4,96 bln zł! Tymczasem oficjalnie sektor finansów publicznych ma 962 mld zł długu. Czyli okazało się, że prawdziwe zadłużenie sięga prawie 6 bln zł!

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 21-04-2018 18:23:00 | odpowiedz
    Nic dziwnego skoro od 29 lat PiS/PO/całareszta to samo, czyli zainstalowana w ‘44 żydokomuna działa tak:
    – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
    a następnie DAĆ:
    – 500+
    – żydzi+
    – mieszkanie+
    – 300 zł +
    – inkubatory+
    – nagrody+
    – delegalizacje+
    – cela+
    – abonament+
    – *****-wie-co+
    – inny+
    – C++
    To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
    Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. z karnymi odsetkami to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. To jeden budżet państwa. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata wszystkich ich wraz z odsetkami nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
    Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 5 lat (odliczając stratę w piątym roku (ostatnim z możliwych do odliczenia straty), będzie musiał przechowywać dokumentację podatkową za rok, w którym wykazał stratę, aż przez 10 kolejnych lat podatkowych) Konta bankowe firmy są obecnie praktycznie „wieczne” Banki niczego nie kasują. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
    A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste? Więc się pytam: gdzie są ukradzione 250 mld. zł czyli około 6 towarowych pociągów w banknotach 100 zł.
    To wszystko co się dzieje, to teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.
  • 21-04-2018 19:40:17 | odpowiedz
    Tylko trochę zaprotestuję przeciwko umieszczeniu na liście C++ :). Reszta ok.

  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • A co z polską ojcowizną?

    Jestem ciekawy co sądzicie o polskich ziemiach. Czy byłe tereny niemieckie i pruskie zostaną wykupione przez ich pradawnych właścicieli? Wiem, że ochrona gruntów rolnych przed wykupem przez...
  • 3 marca 2010: Działalność banków

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Dzialalnosc-bankow,2,ID401846281,n
  • A masz Ty odrobinę honoru,leniu?

    W niedawnym felietonie pan Janusz poruszył bardzo interesująca kwestię,którą można wykorzystać do przekładania poglądów wolnościowych na język gawiedzi i obrony naszych ideałów. Szkoda,że nie...

Poczytaj również

  • Prof. Gwiazdowski chce reformować UE | 24-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Zdaniem prof. Roberta Gwiazdowskiego, Polska powinna pozostać w UE.

  • Nie kończą się wyłudzenia z NFZ | 24-01-2019 11:00:00

    INFO: W procesie o fałszowanie dokumentów i wyłudzenie ponad 11 mln zł z NFZ wyroki skazujące usłyszały 33 osoby związane z ośrodkiem opiekuńczo-leczniczym w Smoligowie (woj. lubelskie) - informuje portal kronikatygodnia.pl.

  • Psychiatra skazany za mowę nienawiści | 24-01-2019 06:45:00

    INFO: Wrocławski Sąd Okręgowy orzekł, że 44-letni psychiatra jest winny stosowania tzw. mowy nienawiści w Internecie - donosi dorzeczy.pl.

  • Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus" | 23-01-2019 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus", o tzw. matczynych emeryturach - podaje bankier.pl.

  • Połowa Polaków nie chce religii w szkołach | 23-01-2019 19:30:00

    INFO: Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przed Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", 50% badanych Polaków uważa, że lekcje religii nie powinny odbywać się w szkołach.

  • Wyłudzeniom wszelkich dotacji nie ma końca | 23-01-2019 17:30:00

    INFO: Śledczy wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wyłudzaniem dotacji z krajowych środków budżetowych, a także funduszy UE - podaje serwis pk.gov.pl.

  • CBA udaremniło przyznanie blisko 27 mln zł dotacji | 23-01-2019 15:30:00

    INFO: CBA wykryło nieprawidłowości w przetargu na dostawę ciepła w Środzie Wielkopolskiej.

  • Antyszczepionkowcy mają swojego człowieka w Sejmie | 23-01-2019 13:15:00

    INFO: P. Justyna Socha, liderka antyszczepionkowego stowarzyszenia STOP NOP, została asystentką WCz. Pawła Skuteckiego, posła Kukiz'15 - podała "Rzeczpospolita".

  • Biurokracja hamuje wykorzystywanie uniodotacji | 23-01-2019 11:00:00

    INFO: Zdaniem Konfederacji Lewiatan, z powodu biurokracji tempo wykorzystywania unijnych funduszy na badania i rozwój oraz innowacje jest bardzo niskie.

  • Lewicowi eksperci: Mężczyźni mogą być matkami | 23-01-2019 06:45:00

    INFO: Lewicowi eksperci, w tym prof. dr hab. Maria Flis, mocno zaprotestowali wobec stwierdzenia, że mężczyzna matką nie jest - podaje portal racjonalista.tv.

  • Sędzia stanie przed sądem? | 22-01-2019 21:45:00

    INFO: Jak dowiedział się portal tvp.info, sędzia Wojciech Łączewski może stanąć przed sądem za składanie fałszywych zeznań i doniesienie o przestępstwie, którego nie było.

  • Reforma PiS kosztowała 7 mld zł | 22-01-2019 19:30:00

    INFO: Obniżony wiek emerytalny mógł dodać 300 tys. emerytów i kosztować 7 mld zł w 2018 r. - szacują ekonomiści Santander Bank Polska.

  • "Rachunek sumienia" Tomasza Lisa | 22-01-2019 17:30:00

    INFO: Rachunek sumienia należy zaczynać od siebie. To zaczynam - napisał na Twitterze p. Tomasz Lis - donosi dorzeczy.pl.

  • NIK: W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności | 22-01-2019 15:30:00

    INFO: NIK w swoim raporcie ostrzega, że w Polsce nie ma odpowiednich planów i procedur, a służby nie mają właściwych warunków do odpowiedniej koordynacji działań, szczególnie w sytuacjach kryzysowych - informuje dorzeczy.pl.

  • Lokatorzy ostrzegają przed "konfiskacyjnym podwyższaniem czynszu" | 22-01-2019 13:15:00

    FUTURO: Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie - donosi money.pl.