Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-04-2018 17:30:00

Ujawniono ukryty dług państwa polskiego

INFO: GUS podliczył prawdziwe zadłużenie Polski - podaje money.pl.

 

GUS zrobił to ze względu na wymogi UE. Do zadłużenia wliczono zobowiązania wobec emerytów, co spowodowało wprost eksplozję zadłużenia. Na koniec 2015 r. wartość tych uprawnień obliczono na 4,96 bln zł! Tymczasem oficjalnie sektor finansów publicznych ma 962 mld zł długu. Czyli okazało się, że prawdziwe zadłużenie sięga prawie 6 bln zł!

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 21-04-2018 18:23:00 | odpowiedz
    Nic dziwnego skoro od 29 lat PiS/PO/całareszta to samo, czyli zainstalowana w ‘44 żydokomuna działa tak:
    – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
    a następnie DAĆ:
    – 500+
    – żydzi+
    – mieszkanie+
    – 300 zł +
    – inkubatory+
    – nagrody+
    – delegalizacje+
    – cela+
    – abonament+
    – *****-wie-co+
    – inny+
    – C++
    To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
    Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. z karnymi odsetkami to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. To jeden budżet państwa. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata wszystkich ich wraz z odsetkami nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
    Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 5 lat (odliczając stratę w piątym roku (ostatnim z możliwych do odliczenia straty), będzie musiał przechowywać dokumentację podatkową za rok, w którym wykazał stratę, aż przez 10 kolejnych lat podatkowych) Konta bankowe firmy są obecnie praktycznie „wieczne” Banki niczego nie kasują. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
    A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste? Więc się pytam: gdzie są ukradzione 250 mld. zł czyli około 6 towarowych pociągów w banknotach 100 zł.
    To wszystko co się dzieje, to teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.
  • 21-04-2018 19:40:17 | odpowiedz
    Tylko trochę zaprotestuję przeciwko umieszczeniu na liście C++ :). Reszta ok.

  • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

    Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • A co z polską ojcowizną?

    Jestem ciekawy co sądzicie o polskich ziemiach. Czy byłe tereny niemieckie i pruskie zostaną wykupione przez ich pradawnych właścicieli? Wiem, że ochrona gruntów rolnych przed wykupem przez...
  • 3 marca 2010: Działalność banków

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Dzialalnosc-bankow,2,ID401846281,n
  • A masz Ty odrobinę honoru,leniu?

    W niedawnym felietonie pan Janusz poruszył bardzo interesująca kwestię,którą można wykorzystać do przekładania poglądów wolnościowych na język gawiedzi i obrony naszych ideałów. Szkoda,że nie...

Poczytaj również

  • Rząd policzył, ile pieniędzy dostają protestujący niepełnosprawni | 24-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd policzył, że osoba niepełnosprawna od urodzenia lub której niepełnosprawność powstała w dzieciństwie, a takie osoby protestują w Sejmie, wraz z opiekunem otrzymują miesięczne wsparcie w wysokości co najmniej 3 tys. zł - podaje tvp.info.

  • Rząd wzmoże kontrole aptek | 24-05-2018 19:30:00

    INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce skuteczniej walczyć z nielegalnym wywozem leków z Polski, dlatego zamierza wprowadzić "kontrole sprawdzające" - donosi Interia.

  • Znaczny spadek sprzedaży w kwietniu! | 24-05-2018 17:30:00

    INFO: W kwietniu wyraźnie spadła sprzedaż w sklepach, co mocno zaskoczyło ekonomistów - podaje money.pl.

  • Radni przeciwko zmniejszeniu diet | 24-05-2018 15:30:00

    INFO: W Dąbrowie Górniczej i w Czeladzi (woj. śląskie) nie przeszły uchwały, których celem było zmniejszenie diet radnym.

  • Fiskus chce znać adresy IP | 24-05-2018 13:15:00

    INFO: Ministerstwo Finansów zamierza błyskawicznie poszerzyć uprawnienia, które już dziś pozwalają szefowi KAS na blokadę rachunku bankowego firmy - pisze dziennik.pl.

  • Prawo jazdy znacznie podrożeje | 24-05-2018 11:00:00

    FUTURO: Zdobycie prawa jazdy będzie znacznie droższe, nawet o kilkaset złotych - podaje rp.pl.

  • PFN kupiła jacht | 24-05-2018 06:45:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa kupiła jacht, na którym miał odbyć się organizowany przez p. Mateusza Kusznierewicza rejs dookoła świata i udział w cyklu regat ponad nazwą Polska100 - informuje RMF FM.

  • Rząd chce zerowej akcyzy na CNG i LNG | 23-05-2018 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która przewiduje zerową stawkę akcyzy na gaz do silników spalinowych - podaje interia.pl.

  • Rząd zbuduje 22 mosty | 23-05-2018 19:30:00

    FUTURO: JE Mateusz Morawiecki zapowiedział budowę 22 mostów - na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu miejscach Polski - podaje money.pl.

  • NBP będzie graczem na giełdzie? | 23-05-2018 17:30:00

    OPINIA: Prof. Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej, uważa, że Narodowy Bank Polski powinien mieć możliwość... grania na giełdzie - podaje bankier.pl.

  • Kolejny poseł odchodzi z Nowoczesnej | 23-05-2018 15:30:00

    INFO: Fakt.pl donosi, że z Nowoczesnej odejdzie WCz. Michał Jaros, młody polityk tej partii.

  • Radni PiS zdoili 17 milionów | 23-05-2018 13:15:00

    INFO: Radni PiS zarabiają fortuny dzięki pracy dla spółek Skarbu Państwa - donosi "Super Express".

  • Sąd skazał córkę JKM | 23-05-2018 11:00:00

    INFO: Córka p. Janusza Korwin-Mikkego została skazana przez sąd na 1,5 roku ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych za jazdę samochodem bez prawa jazdy i posiadanie heroiny - informuje telewizjarepublika.pl.

  • Będziemy łożyć na usuwanie piersi i jajników? | 23-05-2018 06:45:00

    FUTURO: Resort zdrowia chce refundować profilaktyczne usunięcie zdrowych jajników i piersi u kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka - informuje "Rzeczpospolita".

  • MSWiA bierze się za Wolnych Obywateli | 22-05-2018 21:45:00

    INFO: MSWiA złożyło wniosek do sądu o zawieszenie zarządu fundacji Wolni Obywatele RP.