Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-01-2019 14:15:00

Twórca GG: Owsiak największym szkodnikiem służby zdrowia

OPINIA: Owsiak to największy szkodnik służby zdrowia i chorujących - napisał na portalu społecznościowym p. Łukasz Foltyn, twórca Gadu-Gadu.

 

P. Foltyn postanowił opisać sposób funkcjonowania fundacji Jerzego Owsiaka, a także mechanizm, dzięki któremu Polacy uważają, że działalność ta ma ogromny wpływ na polską służbę zdrowia.

P. Foltyn podkreśla, że NFZ wydaje na ratowanie życia i leczenie Polaków blisko 1000-krotnie więcej niż WOŚP.

- Tyle że nie kupuje za to sprzętu ani nic innego dla służby zdrowia, tylko płaci szpitalom za konkretne procedury medyczne-zabiegi itp... Z tych pieniędzy, czyli z NFZ, szpitale same kupują wszystko co niezbędne do leczenia - sprzęt, leki, materiały, opłacają rachunki za prąd, ogrzewanie oraz - co najważniejsze, bo stanowi aż 80% kosztów leczenia szpitalnego - płacą pensje lekarzom, pielęgniarkom, i pozostałemu personelowi szpitala - pisze p. Foltyn.

Jak zauważa, na wszystkim tym nie ma żadnego znaczka NFZ, choć zostało to przez ten fundusz, czyli nas wszystkich płacących składki zdrowotne, sfinansowane.

Zdaniem przedsiębiorcy, pacjenci nie mają żadnej korzyści z działania WOŚP, ponieważ nie w braku sprzętu jest problem, ale w braku środków na większą ilość etatów dla lekarzy i pielęgniarek.

 

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 06-01-2019 15:08:29 | odpowiedz
  To ciekawe po co szpitale piszą do Owsiaka listy z prośbami żeby kupił to czy tamto, bo NFZ nie da pieniędzy.
  • 06-01-2019 17:43:44 | odpowiedz
   Jesteś czystym imbecylem, chociaż debilem to już skończonym. I nie o przecinki mi się tylko rozchodzi.
  • 14-01-2019 21:49:16 | odpowiedz
   W szpitalach na etatach kierowniczych siedzą urzędniki państwowe takie ssame durne jak w magistratach i takie same ciemne jak ci naiwni płacący za serduszka. Na moje koty żaden Owsiak nie robi akcji a jak kota boli brzuch i podsrywa mi doniczki jadę do weterynarza a po 22 zero dzwonię żeby wstał i żeby kot nie czekał. Za godzinę koniec sraczki u kota i Owsaki nieootrzebne. A ze mnie zdziera Kaczor na NFZ miesięcznie 7 stówek i nawet mi kartki na Święta z podziękowaniem nie prześle.
 • 06-01-2019 21:15:30 | odpowiedz
  "Zdaniem przedsiębiorcy, pacjenci nie mają żadnej korzyści z działania WOŚP, ponieważ nie w braku sprzętu jest problem, ale w braku środków na większą ilość etatów dla lekarzy i pielęgniarek."

  To wg. p. Fołtyna szpitale dostają dość pieniędzy czy nie? Bo, o ile dobrze zrozumiałem, to ta cała służba zdrowia dostaje dość na sprzęt, bo go nie potrzebuje od p. Owsiaka ale nie dość na etaty - bo tych brakuje. Pewnie ta kasa co na sprzęt jest jakaś, dajmy na to, różowa, a ta na etaty jest niebieska, i tej różowej nie mogą wydać na etaty nawet jak p. Owsiak kupi "wszystko".

  Myślę, że Jurek weźmie to sobie do serca i ufunduje jakieś etaty, to p. Fołtyn będzie happy.
  • 14-01-2019 11:55:42 | odpowiedz
   Wyobraź sobie że zgadłeś nie każdą kasę z nfz publiczne szpitale mogą wydać na sprzęt i nie każdą na etaty

   aktualnie jest taka sytuacja że kupiony z pieniędzy nfz sprzęt pracuje przez 4-6 h dziennie bo nie ma kasy na etaty dla obsługi

Poczytaj również