Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-03-2014 20:45:00

Tusk: Nie będzie powrotu przymusowego poboru do wojska

INFO: JE Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na powrót przymusowego poboru do wojska - podaje "Wprost".

 

- Ja nie będę zwolennikiem powrotu do poboru powszechnego. Jakość żołnierzy z poboru powszechnego, w sensie umiejętności to nie jest to, czego polska obronność potrzebuje w pierwszym rzędzie, natomiast absolutnie do pomyślenia jest próba uzupełniania naszych możliwości obronnych o przeszkolone grupy, które funkcjonują dzisiaj w innych formacjach - zaznaczył premier.

P. Tusk dodał, że najważniejszą rolę odgrywa dobrowolność w chęci obrony ojczyzny przed ewentualnym zagrożeniem.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • wojsko prywatne czy państwowe

    Nie raz czytałem, że Korwin pochwala prywatne wojska, ale oficjalnie jest za państwową obroną narodową. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie tekstu, w którym JKM pokazywałby wyższość państwowej obrony...
  • Armia - zawodostwo czy pobór?

    Mikke często mówi, że pobór do Armii to bzdura i hańba XIX wieku. Ja odpowiem tak. 15.11.1315 pod Morgarten 1500 Szwajcarskich chłopów (+ nieliczna szlachta) uzbrojonych w łuki i halabardy...

Poczytaj również

  • 2017 - rokiem troski o trzeźwość narodu? | 16-01-2017 19:30:00

    INFO: Posłowie PiS, Kukiz`15 i Nowoczesnej proponują, by 2017 r. ustanowić rokiem troski o trzeźwość narodu - podaje rmf24.pl.

  • Morawiecki: Akcyza to odpowiedź na smog | 16-01-2017 17:30:00

    OPINIA: Wstrzeliliśmy się bardzo dobrze z naszą inicjatywą zmiany stawek akcyzowych. One mają w inny sposób obciążać samochody, które spalają paliwo w sposób najbardziej szkodliwy dla środowiska - tłumaczy w rozmowie z RMF FM wicepremier Mateusz Morawiecki.

  • Kijowski pod lupą śledczych | 16-01-2017 15:30:00

    INFO: Radio ZET informuje, że sprawą lidera KOD p. Mateusza Kijowskiego zajmą się śledczy.

  • Dlaczego Bazelak nie wspiera WOŚP? | 16-01-2017 13:15:00

    OPINIA: P. Kamil Bazelak, znany strongman, wyjaśnił na Facebooku, dlaczego nie wspiera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy p. Jerzego Owsiaka.

  • Skandaliczne zachowanie KOD-owców w Żaganiu | 16-01-2017 11:00:00

    INFO: KOD próbował zakłócić powitanie wojsk amerykańskich w Żaganiu (woj. lubuskie) - donosi tvp.info.

  • Rząd wypowie konwencję antyprzemocową? | 16-01-2017 06:45:00

    INFO: Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że jest projekt wypowiedzenia Konwencji antyprzemocowej. Tymczasem rząd PiS temu zaprzeczył - podaje wPolityce.pl.

  • Ks. Międlar: Jan Paweł II popełnił błąd | 15-01-2017 20:45:00

    OPINIA: Zdaniem ks. Jacka Międlara, papież Jan Paweł II popełnił błąd, całując Koran - podaje polsatnews.pl.

  • Prezydent Duda za kulturą żydowską w Polsce | 15-01-2017 17:30:00

    INFO: Ogromnie cieszy mnie to, że kultura żydowska w Polsce odradza się i że wspiera to tak wielu Polaków - mówił prezydent Andrzej Duda na noworocznym spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

  • Liroy chce jednej tablicy rejestracyjnej na stałe | 15-01-2017 14:15:00

    INFO: WCz. Piotr "Liroy" Marzec, poseł Kukiz`15 chce wprowadzenia jednej tablicy rejestracyjnej do jednego auta na zawsze - donosi dziennik.pl.

  • Rząd rusza do walki ze smogiem | 15-01-2017 11:00:00

    INFO: Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów ustalił szczegółowy plan działania w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza - podaje pb.pl.

  • Doniesienie ws. sprzedaży polskich flag-wycieraczek do butów | 15-01-2017 06:45:00

    INFO: Reduta Dobrego Imienia zapowiedziała, że złoży doniesienie do prokuratury w sprawie polskiej flagi, która sprzedawana jest w Internecie w formie wycieraczki do butów - podaje dziennik.pl.

  • Są nowe faktury Kijowskiego | 14-01-2017 20:45:00

    INFO: Nie 90 tys. zł, ale ponad 120 tys. zł miało trafić z kont Komitetu Obrony Demokracji do firmy MKM-Studio należącej do p. Mateusza Kijowskiego i jego żony - podała "Rzeczpospolita".

  • Ile zapłaciliśmy za zabezpieczenie kryzysu sejmowego? | 14-01-2017 17:30:00

    INFO: 6863 - tylu funkcjonariuszy pilnowało w dniach 16-21 grudnia budynku parlamentu, który przez większość tego okresu był niemal pusty - donosi "Fakt".

  • Gminy nieskutecznie działały na rzecz ograniczania niskiej emisji | 14-01-2017 14:15:00

    INFO: NIK w swoim raporcie wskazuje, że skontrolowane gminy z województwa śląskiego nieskutecznie działały na rzecz ograniczania niskiej emisji z kotłowni przydomowych i gminnych.

  • Marszałek Kuchciński wymięka? | 14-01-2017 11:00:00

    INFO: Po zajściach, jakie miały miejsce 16 grudnia w Sejmie, marszałek Marek Kuchciński chciał sam ustąpić ze stanowiska - donosi "Fakt".