Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-03-2014 20:45:00

Tusk: Nie będzie powrotu przymusowego poboru do wojska

INFO: JE Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na powrót przymusowego poboru do wojska - podaje "Wprost".

 

- Ja nie będę zwolennikiem powrotu do poboru powszechnego. Jakość żołnierzy z poboru powszechnego, w sensie umiejętności to nie jest to, czego polska obronność potrzebuje w pierwszym rzędzie, natomiast absolutnie do pomyślenia jest próba uzupełniania naszych możliwości obronnych o przeszkolone grupy, które funkcjonują dzisiaj w innych formacjach - zaznaczył premier.

P. Tusk dodał, że najważniejszą rolę odgrywa dobrowolność w chęci obrony ojczyzny przed ewentualnym zagrożeniem.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • wojsko prywatne czy państwowe

    Nie raz czytałem, że Korwin pochwala prywatne wojska, ale oficjalnie jest za państwową obroną narodową. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie tekstu, w którym JKM pokazywałby wyższość państwowej obrony...
  • Armia - zawodostwo czy pobór?

    Mikke często mówi, że pobór do Armii to bzdura i hańba XIX wieku. Ja odpowiem tak. 15.11.1315 pod Morgarten 1500 Szwajcarskich chłopów (+ nieliczna szlachta) uzbrojonych w łuki i halabardy...

Poczytaj również

  • Atom w 2025 r. nierealny? | 18-04-2015 14:15:00

    INFO: Wg NIK rozpoczęcie eksploatacji polskiej elektrowni atomowej w 2025 r., jest obarczone wysokim ryzykiem kolejnego opóźnienia - donosi defence24.pl.

  • Urzędniczka musiała 100 razy napisać nazwisko starosty | 18-04-2015 11:00:00

    INFO: Starosta w specyficzny sposób ukarał urzędniczkę. Musiała 100 razy napisać jego imię i nazwisko - podaje tvp.info.

  • NIK: 70% nowych dróg z usterkami | 18-04-2015 06:45:00

    INFO: Ponad 70% odcinków dróg skontrolowanych przez NIK miało wady i usterki - podaje wp.pl.

  • Związkowcy mieszają się w przetargi wojskowe | 17-04-2015 21:45:00

    INFO: Związkowcy z „Solidarności” wysłali do ministra obrony narodowej list, w którym zapowiedzieli protest w przypadku, jeśli nie pojawią się wyjaśnienia dla strony społecznej w związku z "niejasnościami, które nagromadziły się wokół ogłoszonego przetargu” na zakup śmigłowców wielozadaniowych dla Wojska Polskiego - donosi portal Defence24.pl.

  • Rządowy elementarz jest szkodliwy? | 17-04-2015 19:30:00

    INFO: Jak pisze „Rzeczpospolita”, jedna z ekspertek wytyka twórcom elementarza „błędy i niezrozumiały dla większości dzieci model nauczania matematyki”.

  • Ogórek zbyt liberalna. SLD wycofa poparcie? | 17-04-2015 17:30:00

    INFO: "Gazeta Wyborcza", powołując się na słowa prominentnego polityka SLD, pisze, że dr Magdalena Ogórek "oszukała Leszka Millera". Kandydatka na prezydenta obiecywała mu bowiem "promocję lewicowych postulatów, a zaczęła kokietować wyborców centrowych, liberalnych".

  • Sąd skazał byłego prezydenta Świętochłowic | 17-04-2015 15:30:00

    INFO: Sąd w Mikołowie skazał p. Eugeniusza M., byłego prezydenta Świętochłowic na 2 lata i 10 miesięcy więzienia za korupcję - podaje Interia.

  • Będzie nowy konkurs na prezesa ZUS | 17-04-2015 13:15:00

    FUTURO: Będzie nowy konkurs na prezesa ZUS z nową komisją - podaje RMF FM.

  • Wygwizdali Komorowskiego: Mordercy! WSI! | 17-04-2015 11:00:00

    INFO: 23 urzędników koszalińskiego ratusza dostało po 400 zł za pracę przy wizycie JE Bronisława Komorowskiego - donosi gk24.pl.

  • Będzie fala podwyżek za śmieci | 17-04-2015 06:45:00

    FUTURO: Od przyszłego miesiąca mieszkańcy niektórych gmin będą musieli płacić nawet 2 razy więcej za odbiór odpadów. A to nie koniec wzrostu cen - informuje gazetaprawna.pl.

  • BTE sprzeczny z Konstytucją | 16-04-2015 21:45:00

    INFO: Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy o bankowym tytule egzekucyjnym za niezgodne z Konstytucją - podaje forsal.pl.

  • MON przygotowuje się do wojny | 16-04-2015 19:30:00

    INFO: MON weryfikuje akty prawne, które stosuje się w czasie zagrożenia bezpieczeństwa kraju. Od ubiegłego roku resort wydał już 81 rozporządzeń w tym zakresie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

  • Dają i zniechęcają? | 16-04-2015 17:30:00

    INFO: Coraz mniej rodzin korzysta z jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka, czyli tzw. becikowego. Są do tego zniechęcane rozbudowaną biurokracją - czytamy w "Naszym Dzienniku".

  • Rząd bierze się za "białe kołnierzyki" | 16-04-2015 15:30:00

    INFO: Resort spraw wewnętrznych postanowił wydać walkę przestępczości gospodarczej - podaje money.pl.

  • Fiskus bierze się za gotówkę | 16-04-2015 13:15:00

    INFO: MinFin ma kolejny pomysł na walkę z patologiami na rynku finansowym, uszczelnienie systemu podatkowego i zwiększenie dochodów budżetu. Chce obniżyć maksymalny próg płatności gotówką między firmami w jednej transakcji z 60 do 12 tys. zł - podaje "Puls Biznesu".