Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-03-2014 20:45:00

Tusk: Nie będzie powrotu przymusowego poboru do wojska

INFO: JE Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na powrót przymusowego poboru do wojska - podaje "Wprost".

 

- Ja nie będę zwolennikiem powrotu do poboru powszechnego. Jakość żołnierzy z poboru powszechnego, w sensie umiejętności to nie jest to, czego polska obronność potrzebuje w pierwszym rzędzie, natomiast absolutnie do pomyślenia jest próba uzupełniania naszych możliwości obronnych o przeszkolone grupy, które funkcjonują dzisiaj w innych formacjach - zaznaczył premier.

P. Tusk dodał, że najważniejszą rolę odgrywa dobrowolność w chęci obrony ojczyzny przed ewentualnym zagrożeniem.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • wojsko prywatne czy państwowe

    Nie raz czytałem, że Korwin pochwala prywatne wojska, ale oficjalnie jest za państwową obroną narodową. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie tekstu, w którym JKM pokazywałby wyższość państwowej obrony...
  • Armia - zawodostwo czy pobór?

    Mikke często mówi, że pobór do Armii to bzdura i hańba XIX wieku. Ja odpowiem tak. 15.11.1315 pod Morgarten 1500 Szwajcarskich chłopów (+ nieliczna szlachta) uzbrojonych w łuki i halabardy...

Poczytaj również

  • Piechociński chce nowej organizacji rządu po wyborach | 03-03-2015 21:45:00

    INFO: JE Janusz Piechociński, minister gospodarki z PSL powiedział, że jest zwolennikiem nowej organizacji rządu po wyborach - donosi pb.pl.

  • Kto nam tlumaczy świat? | 03-03-2015 19:30:00

    OPINIA: Zdaniem p. Ewy Wanat, redaktor naczelnej Radia dla Ciebie, dziennikarze czują się bogami, którzy muszą tłumaczyć ludziom świat, a tymczasem środowisko to przesiąknięte jest różnymi patologiami - podaje portal wPolityce.pl.

  • Nowe dowody tylko tymczasowo? | 03-03-2015 17:30:00

    INFO: Nowe dowody osobiste mają być bardziej dogodne dla obywateli i bezpieczniejsze. Czy z powodu braków nie są jednak rozwiązaniem tymczasowym? - zastanawia się "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Warszawa umorzy długi lokatorom mieszkań komunalnych | 03-03-2015 15:30:00

    INFO: Warszawa chce umorzyć część długu lokatorom mieszkań komunalnych. Pomysł przyjęła już Rada Warszawy - donosi stooq.pl.

  • NIK krytycznie o budowie gazoportu LNG | 03-03-2015 13:15:00

    INFO: Niewłaściwa realizacja zadań przez spółki Gaz-System oraz Polskie LNG i nieskuteczny nadzór ministerstw sprawiły m.in., że wciąż nie uruchomiono gazoportu w Świnoujściu, który miał być gotowy latem 2014 r. - ocenia NIK.

  • Urzędnicy w gminach nie boją się o posady | 03-03-2015 11:00:00

    INFO: Inaczej niż poprzednim razem, po ostatnich wyborach samorządowych nie ma likwidacji etatów w urzędach - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Absurd goni absurd w pakiecie onkologicznym | 03-03-2015 06:45:00

    INFO: Mająca przyspieszyć leczenie nowotworu tzw. zielona karta nie pozwala skorzystać z nowoczesnego sprzętu - donosi "Dziennik Polski".

  • Młodzi Polacy ćwiczą na wypadek wojny | 02-03-2015 21:45:00

    INFO: Choć JE Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej z PO, zapewnia, że Polska jest bezpieczna, studenci z Mińska Mazowieckiego nie chcą na ewentualną wojnę czekać z założonymi rękami i zaczęli intensywne ćwiczenia wojskowe.

  • Prawomocny wyrok: Owsiak doił kasę z WOŚP | 02-03-2015 19:30:00

    INFO: Jak informuje na swoim blogu Matka Kurka, Sąd Okręgowy w Legnicy podtrzymał wszystkie ustalenia Sądu Rejonowego w Złotoryi ws. p. Jerzego Owsiaka i jego WOŚP.

  • ZAiKS broni swoich "pałaców" | 02-03-2015 17:30:00

    INFO: Trwa wojna między ZAiKS-em a producentami sprzętu elektronicznego - podaje dziennik.pl.

  • Kuratorium zakazuje modlitwy | 02-03-2015 15:30:00

    INFO: Katowickie kuratorium oświaty zakazało odmawiania modlitwy przed lekcjami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w miejscowości Golasowice. Stało się to po skardze, jaką złożył jeden z rodziców - donosi "Nasz Dziennik".

  • Nowe zasady poselskich podróży | 02-03-2015 13:15:00

    INFO: W życie weszły nowe przepisy, które zobowiązują posłów do szczegółowych rozliczeń planowanych podróży - podaje dziennik.pl.

  • "Mamy buraka za prezydenta!" | 02-03-2015 11:00:00

    OPINIA: Mamy troglodytę, nieokrzesańca, pozbawionego kultury, taktu i rozumu, po prostu buraka za prezydenta. Jestem gotów odpowiadać przed sądem za obrazę głowy państwa i uprzedzam od razu, że poproszę o najwyższy wymiar kary i na końcu powtórzę to samo. Bo to nie obraza, lecz fakt! - pisze p. Piotr Cywiński na portalu wPolityce.pl.

  • Prof. Hartman zapowiada zemstę na kruchcianej Polsce | 02-03-2015 06:15:00

    INFO: Prof. Jan Hartman, lewicowy filozof, w emocjonalnym wpisie na blogu zapowiedział pomszczenie swojego psa, którego ktoś zabił z wiatrówki - donosi "Gazeta Wyborcza".

  • Zapłaciliśmy za "służbowe" poparcie Komorowskiego | 01-03-2015 20:45:00

    INFO: 29 prezydentów miast z całej Polski, głównie polityków PO podpisało specjalną deklarację poparcia dla JE Bronisława Komorowskiego, kandydata PO w wyborach prezydenckich. Za imprezę słono zapłacili podatnicy - informuje niezalezna.pl.