Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-03-2014 20:45:00

Tusk: Nie będzie powrotu przymusowego poboru do wojska

INFO: JE Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na powrót przymusowego poboru do wojska - podaje "Wprost".

 

- Ja nie będę zwolennikiem powrotu do poboru powszechnego. Jakość żołnierzy z poboru powszechnego, w sensie umiejętności to nie jest to, czego polska obronność potrzebuje w pierwszym rzędzie, natomiast absolutnie do pomyślenia jest próba uzupełniania naszych możliwości obronnych o przeszkolone grupy, które funkcjonują dzisiaj w innych formacjach - zaznaczył premier.

P. Tusk dodał, że najważniejszą rolę odgrywa dobrowolność w chęci obrony ojczyzny przed ewentualnym zagrożeniem.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • wojsko prywatne czy państwowe

    Nie raz czytałem, że Korwin pochwala prywatne wojska, ale oficjalnie jest za państwową obroną narodową. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie tekstu, w którym JKM pokazywałby wyższość państwowej obrony...
  • Armia - zawodostwo czy pobór?

    Mikke często mówi, że pobór do Armii to bzdura i hańba XIX wieku. Ja odpowiem tak. 15.11.1315 pod Morgarten 1500 Szwajcarskich chłopów (+ nieliczna szlachta) uzbrojonych w łuki i halabardy...

Poczytaj również

  • Politycy chcą, by 2015 był rokiem Anny Przybylskiej | 20-10-2014 20:30:00

    INFO: Politycy z sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu chcą, aby patronką przyszłego roku była śp. Anna Przybylska - podaje "Super Express".

  • Uczeni apelują do władz, by zatrzymały klerykalizację Polski | 20-10-2014 17:30:00

    INFO: Uczeni zaapelowali do władz o zmniejszenie roli Kościoła w rządzeniu państwem - podaje polskieradio.pl.

  • Będzie można zarejstrować auto z kierownicą po prawej stronie | 20-10-2014 15:30:00

    FUTURO: Resort infrastruktury chce w 2015 r. umożliwić rejestrowanie w Polsce aut z kierownicą po prawej stronie - donosi pb.pl.

  • Sprawa Jurija Ż. pokazuje, jak ważna jest deregulacja zawodów prawniczych | 20-10-2014 13:15:00

    INFO: Jak podaje "Wprost", p. Jerzy Ż. przez rok udawał adwokata. Brał udział w rozprawach sądowych i udzielał porad prawnych.

  • Policjanci boją się Chlebowskiego? | 20-10-2014 11:00:00

    INFO: P. Zbigniew Chlebowski, były poseł PO, spowodował wypadek samochodowy, za który zwykły śmiertelnik zostałby ukarany 500 zł mandatem i co najmniej 6 punktami karnymi. Tymczasem p. Chlebowski został tylko... pouczony - podaje "Fakt".

  • Ruszyły śledztwa ws. fałszywych podpisów | 20-10-2014 06:30:00

    INFO: Komisja Wyborcza w Czeladzi (woj. śląskie) złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. sfałszowanego podpisu na liście poparcia dla kandydatki KWW SLD Lewica Razem.

  • Wiek emerytalny sprawą otwartą? | 19-10-2014 20:45:00

    INFO: Jak podaje stooq.pl, NSZZ "Solidarność" chce rozmawiać o skróceniu wieku emerytalnego.

  • UOKiK sprawdza monopolistę | 19-10-2014 17:30:00

    INFO: UOKiK wszczął postępowanie sprawdzające czy PGNiG realizuje jego decyzje zakazujące stosowania w umowach z odbiorcami niekorzystnych dla nich klauzul - podaje portal wGospodarce.pl.

  • Gryzmoły za miliony | 19-10-2014 14:15:00

    INFO: Projekt nowego logo Polski stał się pośmiewiskiem Internetu - podaje dziennik.pl.

  • E-podręczniki nie zadziałają? | 19-10-2014 11:00:00

    FUTURO: E-podręczniki mają wejść do szkół od przyszłego roku szkolnego. Problem w tym, że umowy z twórcami mówią jedynie o napisaniu multimedialnych książek, a nie ma mowy o ich utrzymaniu w sieci czy aktualizowaniu - pisze stooq.pl.

  • Wipler chce, by Warszawa uhonorowała śp. prof. Religę | 19-10-2014 06:30:00

    INFO: Chcę, żeby Warszawa uhonorowała prof. Zbigniewa Religę nazwą jednej ze stołecznych ulic - pisze na swojej stronie WCz. Przemysław Wipler, poseł KNP.

  • KNP wylosował numer 7 | 18-10-2014 20:45:00

    INFO: W siedzibie PKW wylosowano numery list komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim - podaje tvp.info.

  • Żołnierze również cudownie ozdrowieli | 18-10-2014 17:30:00

    INFO: Podobnie jak policjanci, żołnierze po zmniejszeniu wynagrodzenia za zwolnienia lekarskie przestali chorować. Liczba mundurowych na L4 spadła o 1/3 - podaje "Gazeta Wyborcza".

  • Kania kandydatem KNP na prezydenta Wodzisławia Śl. | 18-10-2014 14:15:00

    INFO: P. Mateusz Kania jest kandydatem KNP na prezydenta Wodzisławia Śląskiego - podaje portal tuwodzislaw.pl.

  • Służby nie zajrzą do naszych PIT-ów | 18-10-2014 11:00:00

    INFO: Fiskus nie udostępni służbom danych o majątkach Polaków zawartych w deklaracjach podatkowych. To już drugi raz, gdy MSW dostało decyzję odmowną - pisze "Puls Biznesu".