Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-03-2014 20:45:00

Tusk: Nie będzie powrotu przymusowego poboru do wojska

INFO: JE Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na powrót przymusowego poboru do wojska - podaje "Wprost".

 

- Ja nie będę zwolennikiem powrotu do poboru powszechnego. Jakość żołnierzy z poboru powszechnego, w sensie umiejętności to nie jest to, czego polska obronność potrzebuje w pierwszym rzędzie, natomiast absolutnie do pomyślenia jest próba uzupełniania naszych możliwości obronnych o przeszkolone grupy, które funkcjonują dzisiaj w innych formacjach - zaznaczył premier.

P. Tusk dodał, że najważniejszą rolę odgrywa dobrowolność w chęci obrony ojczyzny przed ewentualnym zagrożeniem.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • wojsko prywatne czy państwowe

    Nie raz czytałem, że Korwin pochwala prywatne wojska, ale oficjalnie jest za państwową obroną narodową. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie tekstu, w którym JKM pokazywałby wyższość państwowej obrony...
  • Armia - zawodostwo czy pobór?

    Mikke często mówi, że pobór do Armii to bzdura i hańba XIX wieku. Ja odpowiem tak. 15.11.1315 pod Morgarten 1500 Szwajcarskich chłopów (+ nieliczna szlachta) uzbrojonych w łuki i halabardy...

Poczytaj również

  • Cugowski: lewactwo wyszo z ukrycia | 31-10-2014 21:45:00

    OPINIA: 2005 rok, z powodu śmierci Ojca Świętego, był okresem granicznym dla polskiej polityki. Do tego czasu lewactwo siedziało spokojnie i cicho, a później zorientowało się, że może i ruszyło do przodu - powiedział na antenie Telewizji Republika p. Krzysztof Cugowski, lider Budki Suflera.

  • Gwiazdowski: możemy pracować do 75 roku życia | 31-10-2014 19:30:00

    OPINIA: Premier Szwecji ogłosił niedawno, że jego zdaniem wiek emerytalny powinien wynosić 75 lat. Nie ma żadnego uzasadnienia, by w Polsce mogło być inaczej - uważa prof. Robert Gwiazdowski z CAS.

  • Nie chcą świeżej krwi we władzach sądowych | 31-10-2014 17:30:00

    INFO: Sędziowie rejonowi mogą mieć mniejszy wpływ na wybory członków Krajowej Rady Sądownictwa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Opakowania po lekach i prezerwatywach... będą podpisywane? | 31-10-2014 15:30:00

    INFO: Ministerstwo Środowiska chce, by pojemniki na odpady były trwale oznakowane w sposób umożliwiający identyfikację - podaje tvn24bis.pl.

  • Policjanci nieprzygotowani do reformy | 31-10-2014 13:15:00

    INFO: Policjanci nie są przygotowani do reformy procedury karnej - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".

  • KNP i PiS chcą likwidacji straży miejskiej | 31-10-2014 11:00:00

    INFO: Nowa Prawica chce likwidacji straży miejskiej w Sosnowcu - podaje twojezaglebie.pl, a w Dąbrowie Górniczej tego samego domaga się p. Małgorzata Zarychta-Surówka z PiS, która ubiega się o fotel prezydenta tego miasta.

  • Policjanci wpuścili lisa do kurnika? | 31-10-2014 06:45:00

    INFO: "Policjanci wpuścili lisa do kurnika" - tak jeden krakowskich policjantów komentuje pomysł szefostwa, które w ramach resocjalizacji zatrudniło więźniów do pracy w komendzie wojewódzkiej - podaje "Rzeczpospolita".

  • Kariera śmieciówek nie jest przypadkowa | 30-10-2014 21:45:00

    INFO: 1,6 mln Polaków pracuje na tzw. umowach śmieciowych - wyliczył "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Państwowa firma w centrum oszustw paliwowych | 30-10-2014 19:30:00

    INFO: Spółka paliwowa, która oszukała skarb państwa na minimum 100 mln zł, korzystała z magazynów firmy kontrolowanej przez skarb państwa - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • Polska potrzebuje imigrantów na gwałt | 30-10-2014 17:30:00

    INFO: Jeśli chcemy zatrzymać nadchodzącą katastrofę demograficzną, potrzebujemy 140 tys. imigrantów. I to co roku! - pisze "Gazeta Wyborcza".

  • Prawnicy krytykują zmiany w ordynacji podatkowej | 30-10-2014 15:30:00

    INFO: Rada Legislacyjna stwierdziła, że pomysł resortu finansów na klauzulę obejścia prawa powinien zostać gruntownie naprawiony albo wyrzucony do kosza - podaje "Puls Biznesu".

  • Odznaczenia dla Kmiecików to nieporozumienie? | 30-10-2014 13:15:00

    INFO: Nie wszystkim podoba się pomysł, by śp. Dariusz Kmiecik i śp. Brygida Frosztęga-Kmiecik, tragicznie zmarli w Katowicach dziennikarze, dostali pośmiertne odznaczenia od prezydenta - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Prokurator żąda kar dla strażników miejskich | 30-10-2014 11:00:00

    INFO: Kar więzienia w zawieszeniu i po 2 tys. zł grzywny zażądał prokurator dla 11 białostockich strażników miejskich - podaje stooq.pl.

  • PARPA chce, by zmniejszyć ilość punków z alkoholem | 30-10-2014 06:45:00

    INFO: Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych alarmuje, że każda złotówka podatku z alkoholu kosztuje nas potem 4 zł w innych dziedzinach życia - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Zbigniew Stonoga rozpoczął porządki w kraju | 29-10-2014 21:45:00

    INFO: P. Zbigniew Stonoga, biznesmen od lat walczący z urzędnikami oferuje nietypową pracę dla 10 osób - podaje portal pikio.pl.