Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-03-2014 20:45:00

Tusk: Nie będzie powrotu przymusowego poboru do wojska

INFO: JE Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na powrót przymusowego poboru do wojska - podaje "Wprost".

 

- Ja nie będę zwolennikiem powrotu do poboru powszechnego. Jakość żołnierzy z poboru powszechnego, w sensie umiejętności to nie jest to, czego polska obronność potrzebuje w pierwszym rzędzie, natomiast absolutnie do pomyślenia jest próba uzupełniania naszych możliwości obronnych o przeszkolone grupy, które funkcjonują dzisiaj w innych formacjach - zaznaczył premier.

P. Tusk dodał, że najważniejszą rolę odgrywa dobrowolność w chęci obrony ojczyzny przed ewentualnym zagrożeniem.

 

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • wojsko prywatne czy państwowe

    Nie raz czytałem, że Korwin pochwala prywatne wojska, ale oficjalnie jest za państwową obroną narodową. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie tekstu, w którym JKM pokazywałby wyższość państwowej obrony...
  • Armia - zawodostwo czy pobór?

    Mikke często mówi, że pobór do Armii to bzdura i hańba XIX wieku. Ja odpowiem tak. 15.11.1315 pod Morgarten 1500 Szwajcarskich chłopów (+ nieliczna szlachta) uzbrojonych w łuki i halabardy...

Poczytaj również

  • SLD podkoloryzował życiorys Magdaleny Ogórek | 30-01-2015 19:30:00

    INFO: Jak pisze "Polityka", opowieści polityków SLD o bogatym doświadczeniu dr Magdaleny Ogórek w ważnych instytucjach państwowych można włożyć między bajki.

  • Polska staje się krajem imigracyjnym | 30-01-2015 17:30:00

    INFO: Rok, w którym napływ imigrantów do Polski przewyższy liczbę emigrujących jest bliski - twierdzi część ekspertów. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

  • Unia zniszczy huty! | 30-01-2015 15:30:00

    INFO: Jak donosi portal pb.pl, hutnicy poprosili rząd o wsparcie dla sektora z powodu unijnych przepisów środowiskowych.

  • Godson przechodzi do klubu PSL | 30-01-2015 13:15:00

    FUTURO: WCz. Jan Godson, czarnoskóry poseł niezrzeszony ogłosił, że od 1 lutego br. będzie posłem klubu parlamentarnego PSL - donosi dziennik "Polska The Times".

  • Słynny PRL-owski monopolista nareszcie sprywatyzowany | 30-01-2015 11:00:00

    INFO: Polskie Nagrania, słynna PRL-owska wytwórnia płytowa została sprzedana amerykańskiemu koncernowi Warner Music za nieco ponad 8 mln zł - podaje stooq.pl.

  • Oddział położniczo-ginekologiczny trafi w prywatne ręce | 30-01-2015 06:45:00

    INFO: Jak informuje Radio Katowice, w prywatne ręce trafi Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

  • Nie będzie masowej powtórki wyborów | 29-01-2015 21:45:00

    INFO: Ponowne wybory zarządzono dotychczas w 7 gminach i nie zanosi się, by ta liczba znacznie wzrosła - wynika z sondy przeprowadzonej przez "Rzeczpospolitą".

  • Nowak dostanie pracę w KE? | 29-01-2015 19:30:00

    INFO: Media donoszą, że p. Sławomir Nowak, były minister transportu, dzięki p. Elżbiecie Bieńkowskiej, uniokomisarz ds. rynku wewnętrznego i usług z PO, dostanie pracę w KE.

  • Rząd przepycha ustawę o in vitro! | 29-01-2015 17:30:00

    INFO: Ministerstwo zdrowia dokłada wszelkich starań, by tzw. ustawa o leczeniu niepłodności jak najszybciej weszła w życie - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

  • Prywatna kopalnia odnotowała zysk | 29-01-2015 15:30:00

    INFO: Wszystkie państwowe kopalnie narzekają na trudną sytuację w górnictwie, a tymczasem pierwsza prywatna kopalnia węgla kamiennego w Polsce - Zakład Górniczy "Siltech" z Zabrza - zamknęła ubiegły rok zyskiem na poziomie 300 tys. zł - podaje pb.pl.

  • Dług będą spłacać do 2039! | 29-01-2015 13:15:00

    INFO: "Super Express" podaje, że dług Mazowsza sięga już 2 mld zł. Będzie trzeba go spłacać do 2039 r.

  • PiS chce, by zimą dzieci jeździły autobusami za darmo | 29-01-2015 11:00:00

    INFO: Radni PiS proponują, by uczniowie rzeszowskich podstawówek mogli zimą korzystać z miejskich autobusów za darmo - donosi gazeta.pl.

  • Urzędnicy inwestują w drony | 29-01-2015 06:45:00

    INFO: Samorządy wykazują coraz większe zainteresowanie dronami - podaje "Gazeta Prawna".

  • Kolejna psiapsiółka Kopacz na ważnym stanowisku? | 28-01-2015 21:45:00

    INFO: "Super Express" podaje, że WCz. Bożena Bukiewicz, posłanka PO, może zostać Głównym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.

  • Radomsko zapłaci 8 mln zł za wycinkę drzew? | 28-01-2015 19:30:00

    INFO: Nad Radomskiem (woj. łódzkie) wisi widmo zapłaty aż 8 mln zł kary za wycinkę drzew przy budowie drogi - donosi wprost.pl.