Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-12-2016 20:45:00

Tusk: Demkracja bardziej krucha, niż się komukolwiek wydawało

OPINIA: P. Donald Tusk, szef RE, komentując ostatnie wydarzenia w kraju stwierdził, że trzeba otoczyć ochroną i czułością demokrację, bo kuleje w całej UE.

 

- Sama z siebie nie przetrwa. Jest bardziej krucha i delikatna, niż nam Polakom się wydawało, kiedy tęskniliśmy do niej zza żelaznej kurtyny w czasach mojej młodości. Miejmy świadomość, że pytanie o to, czy europejski model wolności przetrwa tu w Polsce i w całej Unii Europejskiej nie jest pytaniem retorycznym (...), to jest pytanie o naszą przyszłą egzystencję, o nasze bezpieczeństwo, o przetrwanie - mówił p. Tusk.

 

Źródło: gazeta.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-12-2016 21:11:21 | odpowiedz
    "(...)europejski model wolności". Kpi, czy o drogę pyta?
  • 19-12-2016 07:38:09 | odpowiedz
    Cóż za żałosna pieśń "psywódcy narodów"

    Demokracja stworzyła republikę czyli Was, za*rani urzędnicy i to tacy jak Pan , Panie Tusk, są odpowiedzialni za upadek samych siebie.
    Pies- demokracja, zostanie a ogon(republika) zostanie odcięty, złodziejskie, żądne władzy, hipokryckie kreatury.
    Ty , całe to partyjne bagno , Trybunał Konstytucyjny, który się wywyższył ponad wolę Narodu idzie na śmietnik historii.
  • 19-12-2016 08:56:58 | odpowiedz
    "Nam Polakom"? No bez jaj, panie Tusk, a kto w latach 80tych pisał, że "polskość to nienormalność"?
  • 20-12-2016 13:08:07 | odpowiedz
    ..jeden..dwóch..czasami trzech przewodniczących partii robi co chce przez cztery lata i to demokracja...????..na listę posłów wpisuje przewodniczący...spróbuj wystartować sam..wyjątki to nie reguła...odwołaj posła na którego program glosowałeś..zobaczysz" "potęgę "demokracji""...4yz

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • 7 lutego 2013: Neo-nowomowa w służbie Tyranii Status Quo

    [ korwin-mikke.pl ] Poczytajcie sobie, bo to bardzo trafne spostrzeżenia. To samo dotyczy najbardziej tajemniczego i "zamkniętego" dla Polaków sąsiada - Białorusi. Reżimowe media aż huczą od...

Poczytaj również

  • Kierowcom Ubera przybędzie obowiązków | 23-09-2017 14:15:00

    INFO: Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym - informuje se.pl.

  • Będą kasować konta piratów | 23-09-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Apelacyjny w Krakowie zadecydował, że serwis Chomikuj.pl ma kasować nie tylko rozpowszechniane za jego pośrednictwem nielegalne kopie filmów, ale także konta użytkowników, którzy się tego dopuścili - informuje fakt.pl.

  • Władze Gdańska dbają o finanse dziennikarzy antypisowskich | 23-09-2017 06:45:00

    INFO: Władze Gdańska zorganizowały Gdański Tydzień Demokracji i dały w ten sposób zarobić dziennikarzom, takich mediów jak Onet czy "Newsweek" - podaje niezalezna.pl.

  • Kolejny absurd państwa opiekuńczego | 22-09-2017 21:45:00

    INFO: NIK przeprowadziła kontrolę szkół dla dorosłych. Z najnowszego raportu wynika, że poziom nauki w tych placówkach jest bardzo niski - tylko co piąty uczeń kończy naukę - informuje rmf24.pl.

  • Nie chcą wieżowców tylko drzewka | 22-09-2017 19:30:00

    INFO: Nadciąga nowa afera warszawska - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • MinFin ustaliło maksymalną stawkę opłaty uzdrowiskowej | 22-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Opłata uzdrowiskowa w 2018 r. będzie mogła wynosić maksymalnie 4,33 zł - podaje gazetaprawna.pl.

  • Gospodynie zaczęły się bać | 22-09-2017 15:30:00

    INFO: Po ostatnich kontrolach skarbówki koła gospodyń wiejskich zaczęły bać się wszelkich festynów, na których do tej pory wystawiały swoje domowe napitki - informuje polskatimes.pl.

  • Minister zdrowia o zmianie prawa aborcyjnego | 22-09-2017 13:15:00

    INFO: Rząd PiS sekunduje wszystkim inicjatywom zwiększającym prawo dzieci nienarodzonych do życia - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" JE Konstanty Radziwiłł, szef resortu zdrowia.

  • Wyborcy niezadowoleni z partii | 22-09-2017 11:00:00

    INFO: Aż 51% wyborców jest niezadowolonych z oferty partii politycznych - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".

  • Skarbówka zajęła konto HGW | 22-09-2017 06:45:00

    INFO: Urząd skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy p. Hanny Gronkiewicz-Waltz z PO ponad 12 tys. zł - donosi niezalezna.pl.

  • Minister energii: Polsce już nie grozi blackout | 21-09-2017 21:45:00

    INFO: Polsce nie grozi blackout, gdyż budowane są nowe bloki energetyczne, a jako pierwszy w styczniu przyszłego roku do sieci włączony zostanie blok w Elektrowni Kozienice - powiedział w Telewizji Republika JE Krzysztof Tchórzewski, minister energii z PiS.

  • Agora zastawiła swoją siedzibę | 21-09-2017 19:30:00

    INFO: Spółka Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", poinformowała o ustanowieniu hipoteki na należącym do niej warszawskim biurowcu - podaje niezalezna.pl.

  • Duda grozi kolejnym wetem | 21-09-2017 17:30:00

    FUTURO: Prezydent Andrzej Duda wysyła sygnały, że może zawetować projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony, przygotowany przez MSWiA  - czytamy w "Fakcie".

  • "Porywacze" własnego dziecka przeszli do kontrataku | 21-09-2017 15:30:00

    INFO: Rodzice, którzy zabrali swoje niemowlę ze szpitala w Białogardzie, złożyli do prokuratury zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez lekarzy - podaje wprost.pl.

  • CBA zatrzymało burmistrza Koła | 21-09-2017 13:15:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza Koła (woj. wielkopolskie) w śledztwie dotyczącym ustawiania przetargów na śmieciarki za 2,5 mld zł - informuje onet.pl.