Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-12-2016 20:45:00

Tusk: Demkracja bardziej krucha, niż się komukolwiek wydawało

OPINIA: P. Donald Tusk, szef RE, komentując ostatnie wydarzenia w kraju stwierdził, że trzeba otoczyć ochroną i czułością demokrację, bo kuleje w całej UE.

 

- Sama z siebie nie przetrwa. Jest bardziej krucha i delikatna, niż nam Polakom się wydawało, kiedy tęskniliśmy do niej zza żelaznej kurtyny w czasach mojej młodości. Miejmy świadomość, że pytanie o to, czy europejski model wolności przetrwa tu w Polsce i w całej Unii Europejskiej nie jest pytaniem retorycznym (...), to jest pytanie o naszą przyszłą egzystencję, o nasze bezpieczeństwo, o przetrwanie - mówił p. Tusk.

 

Źródło: gazeta.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-12-2016 21:11:21 | odpowiedz
    "(...)europejski model wolności". Kpi, czy o drogę pyta?
  • 19-12-2016 07:38:09 | odpowiedz
    Cóż za żałosna pieśń "psywódcy narodów"

    Demokracja stworzyła republikę czyli Was, za*rani urzędnicy i to tacy jak Pan , Panie Tusk, są odpowiedzialni za upadek samych siebie.
    Pies- demokracja, zostanie a ogon(republika) zostanie odcięty, złodziejskie, żądne władzy, hipokryckie kreatury.
    Ty , całe to partyjne bagno , Trybunał Konstytucyjny, który się wywyższył ponad wolę Narodu idzie na śmietnik historii.
  • 19-12-2016 08:56:58 | odpowiedz
    "Nam Polakom"? No bez jaj, panie Tusk, a kto w latach 80tych pisał, że "polskość to nienormalność"?
  • 20-12-2016 13:08:07 | odpowiedz
    ..jeden..dwóch..czasami trzech przewodniczących partii robi co chce przez cztery lata i to demokracja...????..na listę posłów wpisuje przewodniczący...spróbuj wystartować sam..wyjątki to nie reguła...odwołaj posła na którego program glosowałeś..zobaczysz" "potęgę "demokracji""...4yz

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • 7 lutego 2013: Neo-nowomowa w służbie Tyranii Status Quo

    [ korwin-mikke.pl ] Poczytajcie sobie, bo to bardzo trafne spostrzeżenia. To samo dotyczy najbardziej tajemniczego i "zamkniętego" dla Polaków sąsiada - Białorusi. Reżimowe media aż huczą od...

Poczytaj również

  • Prezydent chce dymisji Szydło i Macierewicza | 20-11-2017 19:30:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński premierem, a p. Krzysztof Szczerski, dotychczasowy szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, szefem resortu spraw zagranicznych. Do tego zmiana szefa Ministerstwa Obrony Narodowej - tak według "Super Expressu" ma wyglądać, ustalony podczas spotkań pp. Dudy i Kaczyńskiego, scenariusz rekonstrukcji rządu.

  • Morawiecki obniży akcyzę browarom rzemieślniczym | 20-11-2017 17:30:00

    FUTURO: Od początku 2018 r. akcyza dla browarów rzemieślniczych zostanie obniżona o 50% - podaje businessinsider.com.pl.

  • Lewicowi dziennikarze donoszą na Polskę | 20-11-2017 15:30:00

    INFO: Lewicowe Towarzystwo Dziennikarzy poskarżyło się kolegom z zagranicy - donosi wPolityce.pl.

  • Beata Szydło prezydentem Warszawy? | 20-11-2017 13:15:00

    FUTURO: Jak donosi wprost.pl, premier Beata Szydło może kandydować na prezydenta Warszawy.

  • Tuskowi puszczają nerwy | 20-11-2017 11:00:00

    INFO: Skandaliczny wpis na Twitterze p. Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, rozpalił do czerwoności internautów i polityków PiS - donosi portal niezalezna.pl.

  • Będzie totalny atak na Polskę? | 20-11-2017 06:45:00

    OPINIA: W UE dojdzie do próby totalnego ataku na Polskę we współdziałaniu z opozycją - prognozuje politolog prof. Kazimierz Kik.

  • Frasyniuk pluje na polską demokrację | 19-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Naszym obowiązkiem jest zaprotestować przeciwko temu, że twarzą polskiej demokracji stał się faszysta i rasista - wrzeszczał p. Władysław Frasyniuk podczas demonstracji we Wrocławiu.

  • Wiceminister rozwoju zachwalał kartę praw przedsiębiorcy | 19-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Prawo przedsiębiorców nazywam swoistą kartą praw przedsiębiorcy - powiedział w TVP Info p. Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju.

  • Kukiz`15: Rząd nie może pozwolić na niszczenie przemysłu futrzanego | 19-11-2017 14:15:00

    OPINIA: WCz. Nobert Kaczmarczyk, poseł Kukiz`15, odniósł się do kontrowersyjnego projektu likwidacji hodowli zwierząt futerkowych - informuje wsensie.pl.

  • Gdynia wygrała ws. lotniska przed sądem UE | 19-11-2017 11:00:00

    INFO: Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne - podaje stooq.pl.

  • Resort zdrowia spisuje zbuntowanych rezydentów | 19-11-2017 06:45:00

    INFO: Ministerstwo Zdrowia zbiera dane rezydentów, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Utracona szansa na modernizację | 18-11-2017 20:45:00

    OPINIA: Porzucenie przetargu na nowego operatora systemu ViaToll na rzecz powierzenia prawa do poboru myta Inspekcji Transportu Drogowego to kolejny rządowy program, który można ocenić jako "pomysł dobry, ale wykonanie tragiczne" - ocenia p. Bartosz Jakubowski, ekspert Centrum Analiz ds. transportu.

  • Morawiecki: Państwo najlepszym organizatorem gospodarki | 18-11-2017 17:30:00

    OPINIA: Kapitalizm nie powinien służyć tylko udziałowcom firm, ale różnym interesariuszom - mówił podczas Kongresu 590 w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki - donosi businessinsider.com.pl.

  • Minister budownictwa uszczęśliwia ludzi na siłę | 18-11-2017 14:15:00

    INFO: JE Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - donosi tvn24bis.pl.

  • 5 lat więzienia za cofanie liczników samochodowych | 18-11-2017 11:00:00

    FUTURO: Projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości zakłada, że za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podaje businessinsider.com.pl.