Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE
PAFERE zaprasza do udziału w VI edycji konkursu Magister PAFERE
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-12-2016 20:45:00

Tusk: Demkracja bardziej krucha, niż się komukolwiek wydawało

OPINIA: P. Donald Tusk, szef RE, komentując ostatnie wydarzenia w kraju stwierdził, że trzeba otoczyć ochroną i czułością demokrację, bo kuleje w całej UE.

 

- Sama z siebie nie przetrwa. Jest bardziej krucha i delikatna, niż nam Polakom się wydawało, kiedy tęskniliśmy do niej zza żelaznej kurtyny w czasach mojej młodości. Miejmy świadomość, że pytanie o to, czy europejski model wolności przetrwa tu w Polsce i w całej Unii Europejskiej nie jest pytaniem retorycznym (...), to jest pytanie o naszą przyszłą egzystencję, o nasze bezpieczeństwo, o przetrwanie - mówił p. Tusk.

 

Źródło: gazeta.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-12-2016 21:11:21 | odpowiedz
    "(...)europejski model wolności". Kpi, czy o drogę pyta?
  • 19-12-2016 07:38:09 | odpowiedz
    Cóż za żałosna pieśń "psywódcy narodów"

    Demokracja stworzyła republikę czyli Was, za*rani urzędnicy i to tacy jak Pan , Panie Tusk, są odpowiedzialni za upadek samych siebie.
    Pies- demokracja, zostanie a ogon(republika) zostanie odcięty, złodziejskie, żądne władzy, hipokryckie kreatury.
    Ty , całe to partyjne bagno , Trybunał Konstytucyjny, który się wywyższył ponad wolę Narodu idzie na śmietnik historii.
  • 19-12-2016 08:56:58 | odpowiedz
    "Nam Polakom"? No bez jaj, panie Tusk, a kto w latach 80tych pisał, że "polskość to nienormalność"?
  • 20-12-2016 13:08:07 | odpowiedz
    ..jeden..dwóch..czasami trzech przewodniczących partii robi co chce przez cztery lata i to demokracja...????..na listę posłów wpisuje przewodniczący...spróbuj wystartować sam..wyjątki to nie reguła...odwołaj posła na którego program glosowałeś..zobaczysz" "potęgę "demokracji""...4yz

  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Kler się nam rozzuchwalił.

    W tvn24 wypowiedź jakiegoś biskupa o przemowie P. Premiera dot. eutanazji: żadnej dyskusji nie będzie."] Ja jestem za, Watykan nie ma zbyt pokaźnej armii, a zawsze jakaś kolonia się...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • 7 lutego 2013: Neo-nowomowa w służbie Tyranii Status Quo

    [ korwin-mikke.pl ] Poczytajcie sobie, bo to bardzo trafne spostrzeżenia. To samo dotyczy najbardziej tajemniczego i "zamkniętego" dla Polaków sąsiada - Białorusi. Reżimowe media aż huczą od...

Poczytaj również

  • PiS odmładza kadry mundurowe i cywilne | 21-01-2017 17:30:00

    INFO: PiS odmładza kadry w Służbie Więziennej, policji, wojsku, służbie cywilnej i administracji podatkowej - informuje "Rzeczpospolita".

  • CBA chce wygaszenia mandatu prezydenta Radomia | 21-01-2017 14:15:00

    INFO: Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego p. Radosław Witkowski, prezydent Radomia z PO, złamał przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej - donosi wprost.pl.

  • Rząd zapowiada kolejną ofensywę przeciw oszustom podatkowym | 21-01-2017 11:00:00

    INFO: Resort finansów zdecydował, że będzie dążył do wprowadzenia rozwiązania, które ostatecznie ma położyć kres masowym wyłudzeniom podatku VAT - podaje cakj.pl.

  • Dla kilku pacjentów można sprowadzać marihuanę | 21-01-2017 06:45:00

    INFO: Jest dopuszczalne, aby dla niewielkiej grupy pacjentów sprowadzać preparaty marihuanowe - powiedział JE Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia z PiS.

  • TVP chce więcej (naszych!) pieniędzy! | 20-01-2017 21:45:00

    OPINIA: P. Jacek Kurski, prezes TVP, stwierdził, że bez zwiększenia wpływów abonamentowych spółka nie będzie mogła realizować misji publicznej i zacznie być powoli wygaszana - podaje portal businessinsider.com.pl.

  • Imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie | 20-01-2017 19:30:00

    INFO: JE Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych z PiS, poinformował, że imigrant podejrzany o morderstwo w Ełku przebywał w Polsce nielegalnie - donosi tvp.info.

  • Przełomowy wyrok SN ws. picia alkoholu w miejscach publicznych | 20-01-2017 17:30:00

    INFO: Sąd Najwyższy wypowiedział się ws. picia alkoholu nad Wisłą - pisze wprost.pl.

  • Prokuratura nie chce rozwiązania ONR | 20-01-2017 15:30:00

    INFO: Częstochowska prokuratura odrzuciła wniosek PO o rozwiązanie ONR - podaje wp.pl.

  • Rząd podniesie zasiłek dla bezrobotnych | 20-01-2017 13:15:00

    INFO: Rząd chce w tym roku podwyższyć wysokość zasiłków dla osób bezrobotnych do 50% minimalnego wynagrodzenia - informuje wprost.pl.

  • Rzepliński wydał z kasy TK 55 tys. zł na prywatne kolacje | 20-01-2017 11:00:00

    INFO: W ostatnich latach na uroczyste pożegnania 7 sędziów Trybunału Konstytucyjnego kończących kadencje z kasy Trybunału wydano ponad 55 tys. zł - podał portal wPolityce.pl.

  • Niemal 1200 zł składek na ZUS miesięcznie! | 20-01-2017 06:45:00

    INFO: Minimalna wysokość składek na ZUS dla przedsiębiorców wyniesie w tym roku ponad 1172 zł. To oznacza wzrost o 4,6% z obecnych 1121 zł - podaje onet.pl

  • Rząd ograniczy zagraniczne adopcje | 19-01-2017 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje ograniczyć możliwość adoptowania polskich dzieci przez zagraniczne pary. Chodzi o ok. 280-300 nieletnich w skali roku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Kto płaci za pobyt Amerykanów w Polsce? | 19-01-2017 19:30:00

    INFO: W tym roku w Polsce będzie stacjonowało około 7 tys. żołnierzy z innych krajów. Największą grupę stanowią wojska amerykańskie. Kto finansuje ich pobyt? – zastanawia się "Rzeczpospolita".

  • Kukiz ostro skrytykował politykę PiS wobec Ukrainy | 19-01-2017 17:30:00

    INFO: P. Robert Choma, prezydent Przemyśla, nie został wpuszczony na Ukrainę. WCz. Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku wpis, w którym negatywnie wypowiedział się o polityce rządu wobec Ukrainy.

  • Będzie wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej | 19-01-2017 15:30:00

    FUTURO: Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Pod warunkiem, że spełnią warunki stawiane przez rząd - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".