Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-12-2017 15:30:00

Trybunał Konstytucyjny stanął po stronie kierowców

INFO: Trybunał Konstytucyjny poparł wniosek RPO, p. Adama Bodnara i orzekł, że obywatel nie może być obciążany kosztami wymiany prawa jazdy, jeśli wynika ona z niezależnych od niego działań władz samorządowych - donosi money.pl.

 

Portal przypomina, że każdy posiadacz dokumentu ma obowiązek aktualizowania zawartych w nich danych. Za wymianę dokumentu musimy zapłacić ok. 150 zł. Jednak kiedy np. miasto zmienia nazwę ulicy, kierowcy nie muszą płacić za zmianę dokumentu. Trybunał orzekł, że w sytuacji, w której "zmiana jest następstwem działań organów władzy samorządowej, których obywatel ten nie inicjował, obciążenie go kosztami nie znajduje uzasadnienia konstytucyjnego. Kierowca nie powinien być bowiem obciążany kosztami materialno-technicznych czynności organów administracji, gdy konieczność ich dokonania stanowi konsekwencję niezależnych odeń działań organów władz samorządowych".

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • 8 kwiecień 2009: Tę sprawę powinien sąd ocenić

    Słucham i czytam p. JKM od lat z górą dwudziestu i przez te wszystkie lata nie zdarzyło się, abym mógł stwierdzić, że wypowiadając się na dowolny temat pomylił się w sposób oczywisty, zaprzeczył...
  • Faszym - Lewica czy Prawica

    Właściwie na 99% uważam że to lewactwo, ale chciałbym poznać wasze opinie. Załamał mnie ten wykop: http://www.wykop.pl/link/169938/polscy-europoslowie-przeciw-rotmistrzowi-pileckiemu Niektórym...
  • 5 maja 2009: Motocykle - śmierć na drogach? I od razu - polemika!

    Zapraszam do dyskusji:) http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
  • Prawo o ruchu drogowym

    Akuratnie jestem w trakcie kursu na prawo jazdy. Chcialbym wiec pogadac o przepisach panujacych na drogach i o wszelkich z nimi zwiazanymi regulacjach. 1) IMHO jakiekolwiek prawa jazdy sa...
  • Zasady ruchu drogowego?

    Jestem sympatykiem UPR, ale nie wszystko jest dla mnie tak jasne jak być powinno - wedle zasad zdrowego rozsądku. Chciałbym aby ktoś wytłumaczył mi idee wolnościowe odnośnie zasad ruchu drogowego....

Poczytaj również

  • Petru powołał nową partię | 18-11-2018 14:15:00

    INFO: Teraz! - taką nazwę nosić będzie nowa partia, założona przez WCz. Ryszarda Petru - podaje tysol.pl.

  • Jakubiak zakłada Federację dla Rzeczypospolitej | 18-11-2018 11:00:00

    INFO: WCz. Marek Jakubiak buduje nową partię - Federację dla Rzeczypospolitej - donosi tvn24.pl.

  • Wyciekły szokujące zdjęcia dziennikarza TVN | 18-11-2018 08:00:00

    INFO: Portal wPolityce.pl opublikował szokujące zdjęcia operatora telewizji TVN, który brał udział w reportażu "Polscy neonaziści".

  • Masowe odejścia z Nowoczesnej | 17-11-2018 20:45:00

    INFO: Jak informuje portal tvp.info, około 200 działaczy Nowoczesnej z regionu podkarpackiego złożyło rezygnacje z członkostwa w partii.

  • Prezes NBP: Czarnecki mógł mnie nagrać | 17-11-2018 17:30:00

    INFO: Prof. Adam Glapiński, prezes NBP, nie wykluczył, że może istnieć nagranie jego rozmowy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim - podaje bankier.pl.

  • MSZ finansuje polskim rolnikom... zagraniczną konkurencję | 17-11-2018 14:15:00

    INFO: Polscy dyplomaci z rozmachem starają się wspomóc rolnictwo na Ukrainie, Białorusi, w Mołdawii i Gruzji - alarmuje portal warszawskagazeta.pl.

  • Depozyty Polaków zagrożone? | 17-11-2018 11:00:00

    INFO: Władze uspokajają klientów banków, ale wkótce zbierze się Komitet Stabilności Finansowej - podaje bankier.pl.

  • Mocno rosną kary za prowadzenie psa bez smyczy | 17-11-2018 06:45:00

    INFO: 15 listopada weszła w życie nowelizacja kodeksu wykroczeń dotycząca pilnowania psów, która wprowadza ostrzejsze kary - podaje portal expressilustrowany.pl.

  • Pluł na Polskę, a dostał dotację | 16-11-2018 21:45:00

    INFO: Ukraiński dziennikarz, który pluł na Polskę i PiS, dostał od polskich władz dotację na prowadzenie portalu - podaje magnapolonia.org.

  • Od kogo UE wymusi na Polsce kupno OZE? | 16-11-2018 19:30:00

    INFO: Z raportu NIK wynika, że osiągnięcie przez Polskę wymuszanego unijnymi przepisami celu 15% udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone.

  • Skandaliczne zachowanie Owsiaka w sądzie | 16-11-2018 17:30:00

    INFO: O skandalicznym zachowaniu p. Jerzego Owsiaka w sądzie informuje portal dorzeczy.pl.

  • Szeremietiew nie wierzy w armię europejską | 16-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Wojsko jest jednym z głównych atrybutów niepodległości państwa. Nie sądzę, by poszczególne kraje zdecydowały się łatwo na rezygnację z armii - powiedział portalowi DoRzeczy.pl prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.

  • 70 "narodowych" ciąż | 16-11-2018 13:15:00

    INFO: Jak donosi dziennik.pl, Narodowy Program Prokreacyjny w ciągu 2 lat kosztował 30 mln zł. Jego efektem jest 70 ciąż.

  • Podatek od czystych pieców | 16-11-2018 11:00:00

    INFO: Dotacje na wymianę pieców i ocieplenie domów jednorodzinnych w ramach programu Czyste Powietrze traktowane są jak dodatkowy dochód i trzeba od nich zapłacić podatek - donosi "Fakt".

  • Paraliż śmieciowy na Mazowszu! | 16-11-2018 06:45:00

    INFO: Władze woj. mazowieckiego zawiadomiły ABW i NIK o paraliżu śmieciowym, do którego - ich zdaniem - doprowadził resort środowiska - podaje dziennik.pl.