Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!
Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawione...
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-02-2011 14:07:00

Tomczykiewicz o swojej przeszłości w UPR: KLD wydawał mi się partią socjalistyczną

OPINIA: UPR była dla mnie jedyną partią, która radykalnie zrywała z socjalizmem. Wtedy KLD Tuska było dla mnie partią socjalistyczną, a nie liberalną - powiedział w wywiadzie dla Onet.pl szef klubu parlamentarnego PO WCz. Tomasz Tomczykiewicz, były działacz UPR.

P. Tomczykiewicz opowiadał o swojej przeszłości w UPR i o tym, co sprawiło, że wpierw do partii p. Janusza Korwin-Mikkego zapisał się, a potem ją opuścił.

- Często żartowałem z kolegów z KLD, że byli w partii za mało liberalnej. Teoretycznie logiczne poglądy Korwina-Mikke były wtedy pociągające. Później okazało się, że to nie przekłada się na praktykę - mówił poseł PO. - Korwin-Mikke to bardziej felietonista niż polityk. Wcześnie to odkryłem i zrozumiałem, że trwanie w UPR to droga donikąd. Korwin-Mikke to taki Palikot, oczywiście nie jeśli chodzi poglądy, ale o granie pod publiczkę i zwracanie na siebie uwagi swoimi wypowiedziami - dodał p. Tomczykiewicz.

Źródło: onet.pl
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • kwantl | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    06-02-2011 17:32:16 | odpowiedz

Poczytaj również