Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-06-2018 07:15:00

Takie rzeczy to tylko dzięki UE

INFO: Przez RODO rodzice nie mogli się dowiedzieć, do jakiego szpitala trafiło ich dziecko - podaje portal krakow.eska.pl.

 

Portal pisze, że na "zakopiance" autokar, którym podróżowało 42 uczniów szkoły podstawowej, zderzył się czołowo z ciężarówką i samochodem osobowym. W jakiś czas później na Facebooku pojawił się wpis zbulwersowanych rodziców, którzy nie mogli ustalić, do którego szpitala zabrano ich dziecko. Szpital odmówił udzielenia odpowiedzi, powołując się na... RODO.

Prawnik dr Bogdan Fisher potwierdził, że szpital postąpił zgodnie z prawem.

- Rzeczywiście szpital mógł odmówić udostępnienia takich danych. Jest ochrona danych osobowych, jeżeli ktoś uwiarygodni, że jest rodzicem, to dla ochrony żywotnych interesów te dane powinny zostać udostępnione. Jeśli chcemy zapytać o stan zdrowia naszego bliskiego (czyli uzyskać dane wrażliwe), a poprzez kontakt telefoniczny nie uwiarygodnimy, że jesteśmy spokrewnieni, to można kontaktować się z policją, która będzie temu pośredniczyć. Sytuacja jest prostsza, gdy jesteśmy na miejscu i posiadamy dokumenty - mówi.

Problem w tym, że rodzice byli kilkaset kilometrów od miejsca zdarzenia.

Sprawę skomentował p. Konrad Berkowicz, wiceprezes Wolności.

- Tak się kończy, gdy ktoś chce kontrolować życie ludzi biurokracją. Absurdalny i groźny świat z powieści Orwella to już rzeczywistość! - podkreśla.

 

Zobacz także: RODO - jest się czego bać

 

Źródło: eska.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-06-2018 07:39:40 | odpowiedz
  • 12-06-2018 08:01:21 | odpowiedz
    no nie ,
    normalna sytuacja.
    M. in szpital jest zobowiązany do chronienia prywatności swoich pacjentów.
    Przez telefon ciężko jest się autoryzować. Do uchwalenia RODO też tak było.
    Szpital po prostu powołał się na aktualny przepis.
    Każdy normalny to rozumie.
    A lemingi skrzeczą...

  • 12-06-2018 08:24:30 | odpowiedz
    Od dziś kanar, który będzie chciał zobaczyć mój bilet miesięczny będzie musiał skorzystać z pośrednictwa policjanta.
  • 12-06-2018 08:28:11 | odpowiedz
    Nie są naruszone przepisy RODO, gdy rodzić pyta dany szpital czy leży u nich Jasiu Kowalski. RODO może być naruszone gdy rodzić pyta o nazwiska dzieci leżących w danym szpitalu.
    • 12-06-2018 13:22:30 | odpowiedz
      Czyli na przykład rozwiedziony ojciec, pozbawiony praw rodzicielskich, który planuje porwać dziecko matce i wywieść je za granicę. Jak dowie się, że dziecko trafiło z jakimś głupstwem gdzieś do szpitala, to wystarczy, że będzie dzwonił po kolei do każdego szpitala i pytał "czy leży u nich Jasiu Kowalski".
  • 12-06-2018 08:30:23 | odpowiedz
    Przed peletonem głupoty

    Zdało się, z głupoty Brytanię wyzwoli
    Z brukselskiego kołchozu wyjście. Lecz nic z tego!
    Znać europeleton jechał… zbyt powoli!
    I szybszy zawodnik oderwał się z niego…

    Już Alfiego zabił sędzia z lekarzami;
    Robinsona zabić też można w więzieniu…
    Śmierć dziecku! bo chore… (Zdarza się czasami.)
    I dziennikarz winien! (Prawdę czci w sumieniu.)

    Lecz dla przodownika głupoty to mało!
    Wszak peleton mógłby dogonić lidera…
    A więc Marii Bousted właśnie się wydało,
    Że dla dzieł Sheakspira kończy się kariera:

    „Są już przestarzałe, jak cała klasyka.
    Dzieł więc z imigrantów krajów uczmy w szkole.”
    Nie wiem, co szefowa edukacji łyka,
    Ale ja spirytus z Ruskimi pić wolę.
    • 12-06-2018 17:01:36 | odpowiedz
      Do Claudii Roth
      dedykuję kici kici i Metsavendovi z ndia.pl

      Roth (partia „Zieloni”) o gwałtach w Kolonii
      Stwierdziła – poważnie, całkiem bez ironii:
      „Uchodźcy tu źle się, wieść incydent niesie,
      Czują… Chcą pomocy, są na marginesie!”
      Niemieckie kobiety nie dają… O rety!
      (Ach, prawo NA RAZIE nie zmusza, niestety.)

      Pani Roth! czerwona armia nie dokona
      Zgwałceń, dziś „o pomoc” nie zawoła ona…
      („Marginalizacji” jej nie było racji.
      „Wołaniom” uległy kobiety Twej nacji.)
      Idź przodkiniek śladem i podziel się zadem:
      Z zieloną Nigerią, i Kongiem, i Czadem!

  • Dowcipy

    Dwóch posłów rozmawia przy kawie w kawiarni parlamentarnej: - Coś ci zdradzę. Nic nie rozumiem z obecnej sytuacji ekonomicznej kraju. - Spokojnie, zaraz ci ją wyjaśnię... - Wyjaśniać to ja też...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Co tam słychać w Hiszpanii "unowocześnionej" przez Zapatero i jego szajkę?

    Migracja zarobkowa: Brazylia potraktowała Hiszpanię jak kraj Trzeciego Świata Brazylia wprowadza dodatkowe restrykcyjne wymagania dla osób przyjeżdżających z Madrytu czy Barcelony. Nowe...

Poczytaj również

  • 143 mln zł nagród w skarbówce | 18-10-2018 21:45:00

    INFO: Ministerstwo Finansów ujawniło, ile dokładnie wydało na nagrody dla wszystkich urzędników zatrudnionych w Izbach Administracji Skarbowej, czyli dawnych izbach skarbowych - donosi "Fakt".

  • Są dowody na związki Tuska z niemieckim wywiadem | 18-10-2018 19:30:00

    OPINIA: Posiadamy mocne dowody ukazujące związki p. Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem p. Wojciech Sumliński, autor książki "Niebezpieczne związki Donalda Tuska".

  • Resort finansów szykuje bezwzględny przepis | 18-10-2018 17:30:00

    INFO: MinFin chce zniechęcić przedsiębiorców do prób kwestionowania wyników kontroli celno-skarbowych - pisze money.pl.

  • Samorządy hojnie wspierają LGBT! | 18-10-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat samorządów wspierających ruch LGBT.

  • Prawo UE niekonstytucyjne? | 18-10-2018 13:15:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjne przepisów prawa Unii Europejskiej, które pozwalają sądom zadawać pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawach dot. sądownictwa - informuje Interia.

  • Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! | 18-10-2018 11:00:00

    INFO: Ujawniono kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem są to taśmy z udziałem pp. Waldemara Pawlaka i miliardera Michała Sołowowa - donosi wPolityce.pl.

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.

  • Prof. Balcerowicz: Rząd dokonuje demontażu Polski samorządowej | 17-10-2018 21:45:00

    OPINIA: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej - alarmują przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju z prof. Leszkiem Balcerowiczem na czele.

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".