Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

19-12-2013 06:45:00

Szybko postępuje ateizacja Polski

iNFO: Portal Fronda alarmuje, że najnowszy sondaż pokazuje, iż wiara polskich katolików słabnie w zastraszjącym tempie.

 

Chodzi o zdumiewający sondaż dla "Gazety Wyborczej", z którego wynika, że jedynie 81% Polaków wierzy w Boga. Jeszcze mniej, bo tylko 48% wierzy w śmierć Chrystusa na krzyżu. W nieśmiertelność duszy wierzy tylko 39%. Jedynie 28% Polaków wierzy w diabła.

Zdaniem brata Marcina Radomskiego, sondaż jest bardzo ciekawy, bo pokazuje katolicyzm jako rzeczywistość, która w wielu przypadkach nie jest związana z życiem wiary, ale jest przynależnością organizacyjną.

- Z wynikami badania powinni dobrze zapoznać się nasi pasterze, biskupi, którzy twierdzą, że wszystko jest w porządku, jest super, bo mamy dużo ludzi w Kościele. A przecież liczba nie przekłada się na jakość - przekonuje zakonnik.

 

Źródło: wyborcza.pl, fronda.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 19-12-2013 12:04:01 | odpowiedz
    Chociaż w jednej rzeczy Polacy się racjonalizują, szkoda że nie jeszcze w sprawach gospodarczych i politycznych.
    • 19-12-2013 13:12:21 | odpowiedz
      Ta "racjonalizacja" jest na rękę postępowcom, spadkobiercom idei panów jak Marks, Engels, Mao, Lenin, Stalin, Hitler - właśnie chodziło im oto, aby zniszczyć wiarę, bo ona jest jak motor - napędza do działania, nadaje sens walce ze złem, działa też jako tarcza. Proszę też nie mylić wiary z religią.
      • 19-12-2013 14:21:13 | odpowiedz
        Nie tylko, są też inteligentni ludzie którzy po prostu nie wierzą w gusła.
        • 19-12-2013 17:32:38 | odpowiedz
          Ludzi równocześnie niereligijnych i niewierzących w gusła jest niewielu.
          W całej Polsce , może z kilka setek. :/
          • 19-12-2013 18:35:54 | odpowiedz
            Dokładnie, to nie są niewierzący tylko niekatolicy. Poza tym Nowa Prawica postuluje powrót do cywilizacji europejskiej, w której chrześcijaństwo odgrywało bardzo ważną rolę.
            • 22-12-2013 05:17:17 | odpowiedz
              Prawda w każdej cywilizacji odgrywa fundamentalną rolę, bowiem cywilizacja oparta na kłamstwie zawsze upada.

              A dzisiaj cały świat wierzy w kłamstwa tak monstrualne, a zarazem tak infantylne jak "umowna wartość pieniądza", "relatywizm moralny", czy też: "ewolucjonizm". Przez co ta cywilizacja fałszu upadnie w wielkich bólach, bo prawda ostatecznie niszczy każde kłamstwo - i to bezkompromisowo.
        • 22-12-2013 04:27:20 | odpowiedz
          Wierzenie kłamstwu to nie jest inteligencja, lecz głupota. Tylko czymże jest prawda? -Na to pytanie żaden poganin nie potrafi w pełni odpowiedzieć, bo żyje kłamstwem.

          A w GUSła wierzą miliony i m.in. przez to jest tak źle.
        • 22-12-2013 21:29:42 | odpowiedz
          Raczej "inteligentni". Ateistą każdy może zostać. Grunt to tak przekopać całą dostępną wiedzę, żeby uwierzyć. Mało jest ludzi naprawdę wierzących i w dodatku rozumiejących swoją wiarę.
          Zdziwiony jestem, że również na korwin-mikke.pl, który zawsze był dla mnie odskocznią, spotykam ludzi nazywających wiarę "gusłami". Błagam, niech Ci, którzy wylewają ateistyczny jad nic lepiej nie mówią jeśli mają to mówić tak. Z całą mocą chciałbym aby to miejsce nie zamieniło się w drugi "racjonalista.pl".
          • 23-12-2013 12:06:31 | odpowiedz
            Portal "racjonalista.pl" powinien się nazywać "relatywista.pl", bo to jaskinia greckich filozofów, którzy myślą dla samego myślenia.
    • 22-12-2013 04:22:56 | odpowiedz
      Relatywizm jest irracjonalny, a każdy kto nie wierzy w Boga nie wierzy także w prawdę [absolutną], bo mówiąc: "Bóg nie istnieje.", jednocześnie powiadają: "Prawda [absolutna] nie istnieje." - a to twierdzenie samo w sobie musi być prawdą absolutną, żeby było prawdziwe, czyli mamy "racjonalne i logiczne" błędne koło, które jest oznaką wszelkiego pogaństwa.
  • 19-12-2013 14:46:50 | odpowiedz
    Biskupi ani księża czy wierni nie powinni się martwić pogłębiającą się ateizacją. Poczytajcie sobie dzienniczek św. Faustyny. Faustyna jest świętą i sam Jezus powiedział jej co czeka Polskę i świat.

    Więc czemu się umartwiacie?
    • 22-12-2013 05:10:43 | odpowiedz
      Ostatnie słowa Jezusa Chrystusa skierowane do Jana (i do nas) przez usta anioła Bożego:
      "(10) I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest. (11) Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca. (12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku. (13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. (14) Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. (15) Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je. (16) Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna. (17) A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota. (18) Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. (20) Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! (21) Łaska Pana Jezusa niech będzie z wszystkimi. Amen." [Księga Objawienia 22]

      Od tamtej pory (tj. w II połowie I wieku, w którym to Jan zapisał Słowo Boże w Księdze Objawienia), aż do dzisiejszego dnia nic nie zostało dodane do Biblii, a jeżeli ktoś cokolwiek dodał, temu także i Bóg doda plag opisanych w tejże Księdze. Biblia (tj. 39 Ksiąg ST i 27 Ksiąg NT) jest nienaruszalna oraz całkowicie wystarczająca, aby w pełni poznać Jezusa Chrystusa i Jego świętą wolę.

      "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany." [2Tym 3:16-17]

      Dzienniczek św.Faustyny nie jest Pismem Świętym, bo Bóg powiedział już wszystko co mieliśmy wiedzieć, dlatego teraz jedyne co musimy to wykonywać Jego Słowo, które znamy z Biblii, a nie szukać nowych objawień.

      pozdrawiam w Słowie
  • 22-12-2013 05:50:19 | odpowiedz
    A tak wygląda dzisiaj sytuacja na świecie:
    http://www.youtube.com/watch?v=xJOFbXHl3co
    przerażające...
    ONI są chorzy, a ludzkość ślepa i naiwna, bo odrzuciła prawdę, która daje życie i poddała się kłamstwu, które przynosi tylko zagładę...

    ŚMIERĆ REWOLUCJI I POSTĘPOWI! KONTRREWOLUCJA I WSTECZNICTWO NAPRZÓD!

    Polska musi uwierzyć (tj. zaufać) Bogu i żyć Słowem Bożym, bo sama wiara w Jego istnienie nikogo nie ocali, bowiem Pismo mówi:
    "Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą." [Jk 2:19]

  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Ateizm trzeba tępić!?

    Odnośnie wypowiedzi w Roninie powiedział pan,że Ateizm należy tępić.Jako agrument użył pan taplane się w smole itp. Czyli uważa pan, że z powodu przezorności i bezpieczeństwa od którego...
  • Co się mówi motłochowi.Czego nie należy robić, chcąc odnieść sukces.

    Jak podaje onet Tusk pyta na kongresie: w co uwierzyliśmy? - Chcę zacząć ten kongres od pewnego wydarzenia bez którego nie obchodzilibyśmy dzisiaj wielu ważnych rocznic. Dokładnie 30 lat temu...
  • Re: Chrześcijańskie korzenie Europy ?

    Na to stwierdzenie: !!! Katolicyzm nie ma absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem !!! Hmmm, można spróbować odpowiedzieć, tak jak "Hiob": "Czym jest Świątynia Jerozolimska? Jakie ma...
  • Unia Europejska, Matka Kurka przeprasza Korwina Mikkego

    Ta druga część tytułu jest ważniejsza niż pierwsza, gdyż po raz pierwszy korona spadła królowi. Niech Mikke trzyma za słowo, tudzież jaja Matkę Kurkę, bo jak się dało obietnicę to trzeba...

Poczytaj również