Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-11-2017 15:30:00

Szpitale wkrótce bez lekarzy?

INFO: Już kilkuset medyków w całej Polsce odmówiło pracy powyżej 48 godzin tygodniowo. Kolejni podejmą taką decyzję za chwilę - informuje "Gazeta Prawna".

 

Lekarzy do protestu namawiają Naczelna Izba Lekarska, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Porozumienie Rezydentów. Chodzi o wypowiadanie klauzul opt-out, które lekarze podpisują, żeby zgodnie z prawem pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo. To limit, który narzucają unijne przepisy. A opt-out jest furtką do ich obejścia. Cel masowego wypowiadania klauzuli jest jasny: pokazanie rządowi środowiskowej solidarności, uświadomienie, że bez lekarzy system lecznictwa nie działa, oraz wymuszenie podwyżek i większych nakładów na zdrowie - czytamy.

Taka forma protestu medyków będzie dla pacjentów o wiele bardziej uciążliwa niż niedawna głodówka rezydentów. Spowoduje bowiem braki kadrowe, które szpitale i pacjenci odczują już w styczniu. Właśnie wtedy krócej zaczną pracować lekarze, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out w listopadzie.

Czy prywatne praktyki lekarskie też będą protestować?

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-11-2017 17:08:26 | odpowiedz
    Rozwiązanie jest proste, chociaż nie załatwi problemu od razu. Należy pozwolić ludziom ubezpieczać się prywatnie, bez konieczności płacenia drugiej składki na NFZ, a zobowiązania wobec rencistów i emerytów pokrywać z pieniędzy budżetowych.
  • 14-11-2017 17:38:36 | odpowiedz
    W zasadzie oberwie tylko pacjent. Rząd leczy się w swoich klinikach, zaś lekarze mają dość klientów. Natomiast typowy Kowalski z jednej strony jest postawiony pod ścianą przez państwowy aparat przymusu płacenia składek, za które nic nie dostanie, a z drugiej, chcąc ratować swoje zdrowie, zapłaci lekarzowi prywatnie. Taka sytuacja może trwać wiecznie.
    • 14-11-2017 21:37:46 | odpowiedz
      10/10


      Dżuma społeczna

      Trzydziestoletni Kowalski Kuba
      Przebija wiedzą swoją lekarzy.
      Prawda to, a nie smolona duba!
      Lekarzom wciąż się ułamek marzy
      Zarabków Kuby. Szef Kancelarii
      Senatu nie zna się na malarii.
      To prawda. Ale już tyle umie,
      Że bierze udział w społecznej dżumie...

      Kasuje rocznie trzysta tysięcy,
      Meble skręcają mu pracownicy
      I się wysypia!... Bo od miesięcy
      Nie dyżuruje... (Ci męczennicy,
      Którzy za darmo zrywają noce
      Mogliby w domu mu czyścić sroce.
      Bo skoro dobra nastała zmiana,
      Służba jest ...wykwalifikowana!)

      Szef Kuby, czyli sam pan Marszałek
      Staszek Karczewski, rzekł do lekarzy:
      „Niech zapamięta to każdy śmiałek,
      Który strajkuje i nas nie darzy
      Sympatią! Warto dla jakiejś idei
      Pracować, a nie wzorem złodziei
      Tylko o forsie wciąż przemyśliwać!”
      Dżuma to system, jak ludzi kiwać.
  • 14-11-2017 21:40:11 | odpowiedz
    Zdrajca Radziwiłł
    (wersja pełna, poprawiona)

    Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca!!!
    Uciąć trzeba takiemu jajca!
    Potem odciąć mu łysą pałę
    Za pomysły te „doskonałe”:
    Przymus szczepień, pseudoreformy
    I lekarzy pracę nad normy.

    Kto to taki? „Przodków potomek”,
    Pan minister… pisowski pionek,
    Były prezes Rady, „pan książę”,
    Co go słowo dane NIE wiąże;
    Co obiecał lekarzom płace...
    Potem drapie się w łysą glace:

    „Niema! Nie ma, prędko nie będzie!”
    ...Uciąć jaja pisowskiej mendzie!
    Uciąć zdrajcy pacjentów jaja
    I kut.asa; niech się pokaja!
    Z przeszczepami niech czeka trzema!…
    Lecz jak uciąć mu …czego nie ma!?

  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Izolacjonizm a wzrost gospodarczy

    Czy powodem fatalnej sytuacji Korei Północnej, czy trochę lepszej Kuby są sankcje, embarga i zamknięte granice, czy może komunizm? A czy gdyby przy takim zamknięciu na świat przeprowadzić tam...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również

  • 300 tys. zł na wyprawę Beaty Kempy | 20-01-2018 17:30:00

    INFO: 300 tys. zł kosztował przelot rządowym samolotem do Jordanii, gdzie z pomocą dla uchodźców udała się minister Beata Kempa - czytamy w "Fakcie".

  • Chrześcijanie nie są naiwniakami po lobotomii | 20-01-2018 14:15:00

    OPINIA: Szanujmy biskupów, ale mamy prawo mówić to, co uważamy za słuszne. Imigranci niosą ze sobą bardzo często, w warunkach tej fali, terroryzm. Niosą bardzo poważne zagrożenia, niosą ofiary - powiedział red. Jacek Karnowski w programie "Warto rozmawiać" w TVP1.

  • Wolność w libertariańskim sojuszu | 20-01-2018 11:00:00

    INFO: Wolność dołączyła do International Alliance of Libertarian Parties, organizacji skupiającej najbardziej liczące się partie konserwatywno-libertariańskie z całego świata.

  • Zmiany w CIT to wzrost obciążeń dla firm! | 20-01-2018 06:45:00

    INFO: Zdaniem ekspertów, zmiany w CIT, które weszły w życie 1 stycznia oznaczają wzrost obciążeń dla firm - podaje portal podatki.biz.

  • Bankructwo spółki po wycofaniu ministerialnej dotacji | 19-01-2018 21:45:00

    INFO: Portal bankier.pl donosi, że spółka Infosystems SA szykuje się do złożenia wniosku o upadłość. Decyzja ma związek z cofnięciem dofinansowania z ministerstwa rozwoju.

  • PRL-owski relikt wciąż spędza sen z powiek | 19-01-2018 19:30:00

    INFO: Rzecznik Praw Obywatelskich, p. Adam Bodnar wezwał premiera Morawieckiego, by rząd wreszcie rozwiązał problem posiadaczy książeczek mieszkaniowych - podaje wp.pl.

  • Rząd dzieli strefy wpływów i kompetencji | 19-01-2018 17:30:00

    INFO: "Puls Biznesu" ujawnił plany zmian w rządzie.

  • Kiszczakowa: Przekazałam teczki ze strachu | 19-01-2018 15:30:00

    INFO: P. Maria Kiszczak, wdowa po PRL-owskim generale, stwierdziła, że przekazała IPN-owi teczkę Wałęsy powodowana jedynie strachem o własne życie - podaje se.pl.

  • PO składa wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z budżetu | 19-01-2018 13:15:00

    INFO: PO składa wniosek do KRRiT o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa - informuje stooq.pl.

  • Morawiecki przeciwny poszerzeniu 500+? | 19-01-2018 11:00:00

    INFO: Słowa JE Beaty Szydło o poszerzeniu programu 500+ miały "rozwścieczyć" premiera Mateusza Morawieckiego - donosi se.pl.

  • Żona Owsiaka zdementowała jego słowa | 19-01-2018 06:45:00

    INFO: P. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, żona szefa WOŚP, która jest członkiem Fundacji WOŚP, zdementowała informacje podane przez p. Jerzego Owsiaka - donosi prawdaobiektywna.pl.

  • MinFin bada wpływ podatku Belki na rynek kapitałowy | 18-01-2018 21:45:00

    INFO: P. Paweł Gruza, wiceminister finansów, poinformował, że resort analizuje wpływ podatków na rynek kapitałowy - podaje interia.pl.

  • Macierewicz nie założy nowej partii | 18-01-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Antoni Macierewicz, były minister obrony z PiS, zdementował doniesienia, jakoby miał zakładać nową partię. Oskarżył byłych agentów WSI o rozsiewanie takich plotek - podaje onet.pl.

  • Wciąż zdarzają się kradzieże puszek WOŚP | 18-01-2018 17:30:00

    INFO: Młoda kobieta ukradła z jednego ze sklepów w Łodzi puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pisze wp.pl.

  • 30 lekarzy zrezygnowało z pracy | 18-01-2018 15:30:00

    INFO: 30 lekarzy ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy (woj. podlaskie) złożyło wypowiedzenia z pracy - podaje dziennik.pl.