Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-11-2017 15:30:00

Szpitale wkrótce bez lekarzy?

INFO: Już kilkuset medyków w całej Polsce odmówiło pracy powyżej 48 godzin tygodniowo. Kolejni podejmą taką decyzję za chwilę - informuje "Gazeta Prawna".

 

Lekarzy do protestu namawiają Naczelna Izba Lekarska, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Porozumienie Rezydentów. Chodzi o wypowiadanie klauzul opt-out, które lekarze podpisują, żeby zgodnie z prawem pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo. To limit, który narzucają unijne przepisy. A opt-out jest furtką do ich obejścia. Cel masowego wypowiadania klauzuli jest jasny: pokazanie rządowi środowiskowej solidarności, uświadomienie, że bez lekarzy system lecznictwa nie działa, oraz wymuszenie podwyżek i większych nakładów na zdrowie - czytamy.

Taka forma protestu medyków będzie dla pacjentów o wiele bardziej uciążliwa niż niedawna głodówka rezydentów. Spowoduje bowiem braki kadrowe, które szpitale i pacjenci odczują już w styczniu. Właśnie wtedy krócej zaczną pracować lekarze, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out w listopadzie.

Czy prywatne praktyki lekarskie też będą protestować?

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-11-2017 17:08:26 | odpowiedz
    Rozwiązanie jest proste, chociaż nie załatwi problemu od razu. Należy pozwolić ludziom ubezpieczać się prywatnie, bez konieczności płacenia drugiej składki na NFZ, a zobowiązania wobec rencistów i emerytów pokrywać z pieniędzy budżetowych.
  • 14-11-2017 17:38:36 | odpowiedz
    W zasadzie oberwie tylko pacjent. Rząd leczy się w swoich klinikach, zaś lekarze mają dość klientów. Natomiast typowy Kowalski z jednej strony jest postawiony pod ścianą przez państwowy aparat przymusu płacenia składek, za które nic nie dostanie, a z drugiej, chcąc ratować swoje zdrowie, zapłaci lekarzowi prywatnie. Taka sytuacja może trwać wiecznie.
    • 14-11-2017 21:37:46 | odpowiedz
      10/10


      Dżuma społeczna

      Trzydziestoletni Kowalski Kuba
      Przebija wiedzą swoją lekarzy.
      Prawda to, a nie smolona duba!
      Lekarzom wciąż się ułamek marzy
      Zarabków Kuby. Szef Kancelarii
      Senatu nie zna się na malarii.
      To prawda. Ale już tyle umie,
      Że bierze udział w społecznej dżumie...

      Kasuje rocznie trzysta tysięcy,
      Meble skręcają mu pracownicy
      I się wysypia!... Bo od miesięcy
      Nie dyżuruje... (Ci męczennicy,
      Którzy za darmo zrywają noce
      Mogliby w domu mu czyścić sroce.
      Bo skoro dobra nastała zmiana,
      Służba jest ...wykwalifikowana!)

      Szef Kuby, czyli sam pan Marszałek
      Staszek Karczewski, rzekł do lekarzy:
      „Niech zapamięta to każdy śmiałek,
      Który strajkuje i nas nie darzy
      Sympatią! Warto dla jakiejś idei
      Pracować, a nie wzorem złodziei
      Tylko o forsie wciąż przemyśliwać!”
      Dżuma to system, jak ludzi kiwać.
  • 14-11-2017 21:40:11 | odpowiedz
    Zdrajca Radziwiłł
    (wersja pełna, poprawiona)

    Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca!!!
    Uciąć trzeba takiemu jajca!
    Potem odciąć mu łysą pałę
    Za pomysły te „doskonałe”:
    Przymus szczepień, pseudoreformy
    I lekarzy pracę nad normy.

    Kto to taki? „Przodków potomek”,
    Pan minister… pisowski pionek,
    Były prezes Rady, „pan książę”,
    Co go słowo dane NIE wiąże;
    Co obiecał lekarzom płace...
    Potem drapie się w łysą glace:

    „Niema! Nie ma, prędko nie będzie!”
    ...Uciąć jaja pisowskiej mendzie!
    Uciąć zdrajcy pacjentów jaja
    I kut.asa; niech się pokaja!
    Z przeszczepami niech czeka trzema!…
    Lecz jak uciąć mu …czego nie ma!?

  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Izolacjonizm a wzrost gospodarczy

    Czy powodem fatalnej sytuacji Korei Północnej, czy trochę lepszej Kuby są sankcje, embarga i zamknięte granice, czy może komunizm? A czy gdyby przy takim zamknięciu na świat przeprowadzić tam...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.

  • Prof. Balcerowicz: Rząd dokonuje demontażu Polski samorządowej | 17-10-2018 21:45:00

    OPINIA: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej - alarmują przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju z prof. Leszkiem Balcerowiczem na czele.

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

  • Rodzice zapłacą ZUS za korepetycje? | 16-10-2018 13:15:00

    INFO: Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Druga twarz Morawieckiego | 16-10-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanych nagrań wynika, że obecny premier Polski - na zewnątrz grający zatroskanego socjalistę - za nic ma zdrowie znanego polskiego sportowca - podaje onet.pl.

  • Resort środowiska wprowadzi nowe wymogi | 16-10-2018 06:45:00

    FUTURO: Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany dotyczące minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych i dla opakowań po środkach niebezpiecznych - informuje podatki.biz.

  • Wassermann zapowiada budowę metra w Krakowie | 15-10-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, zapowiedziała budowę metra w Krakowie - podaje onet.pl.