Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-11-2017 15:30:00

Szpitale wkrótce bez lekarzy?

INFO: Już kilkuset medyków w całej Polsce odmówiło pracy powyżej 48 godzin tygodniowo. Kolejni podejmą taką decyzję za chwilę - informuje "Gazeta Prawna".

 

Lekarzy do protestu namawiają Naczelna Izba Lekarska, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Porozumienie Rezydentów. Chodzi o wypowiadanie klauzul opt-out, które lekarze podpisują, żeby zgodnie z prawem pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo. To limit, który narzucają unijne przepisy. A opt-out jest furtką do ich obejścia. Cel masowego wypowiadania klauzuli jest jasny: pokazanie rządowi środowiskowej solidarności, uświadomienie, że bez lekarzy system lecznictwa nie działa, oraz wymuszenie podwyżek i większych nakładów na zdrowie - czytamy.

Taka forma protestu medyków będzie dla pacjentów o wiele bardziej uciążliwa niż niedawna głodówka rezydentów. Spowoduje bowiem braki kadrowe, które szpitale i pacjenci odczują już w styczniu. Właśnie wtedy krócej zaczną pracować lekarze, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out w listopadzie.

Czy prywatne praktyki lekarskie też będą protestować?

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 14-11-2017 17:08:26 | odpowiedz
    Rozwiązanie jest proste, chociaż nie załatwi problemu od razu. Należy pozwolić ludziom ubezpieczać się prywatnie, bez konieczności płacenia drugiej składki na NFZ, a zobowiązania wobec rencistów i emerytów pokrywać z pieniędzy budżetowych.
  • 14-11-2017 17:38:36 | odpowiedz
    W zasadzie oberwie tylko pacjent. Rząd leczy się w swoich klinikach, zaś lekarze mają dość klientów. Natomiast typowy Kowalski z jednej strony jest postawiony pod ścianą przez państwowy aparat przymusu płacenia składek, za które nic nie dostanie, a z drugiej, chcąc ratować swoje zdrowie, zapłaci lekarzowi prywatnie. Taka sytuacja może trwać wiecznie.
    • 14-11-2017 21:37:46 | odpowiedz
      10/10


      Dżuma społeczna

      Trzydziestoletni Kowalski Kuba
      Przebija wiedzą swoją lekarzy.
      Prawda to, a nie smolona duba!
      Lekarzom wciąż się ułamek marzy
      Zarabków Kuby. Szef Kancelarii
      Senatu nie zna się na malarii.
      To prawda. Ale już tyle umie,
      Że bierze udział w społecznej dżumie...

      Kasuje rocznie trzysta tysięcy,
      Meble skręcają mu pracownicy
      I się wysypia!... Bo od miesięcy
      Nie dyżuruje... (Ci męczennicy,
      Którzy za darmo zrywają noce
      Mogliby w domu mu czyścić sroce.
      Bo skoro dobra nastała zmiana,
      Służba jest ...wykwalifikowana!)

      Szef Kuby, czyli sam pan Marszałek
      Staszek Karczewski, rzekł do lekarzy:
      „Niech zapamięta to każdy śmiałek,
      Który strajkuje i nas nie darzy
      Sympatią! Warto dla jakiejś idei
      Pracować, a nie wzorem złodziei
      Tylko o forsie wciąż przemyśliwać!”
      Dżuma to system, jak ludzi kiwać.
  • 14-11-2017 21:40:11 | odpowiedz
    Zdrajca Radziwiłł
    (wersja pełna, poprawiona)

    Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca!!!
    Uciąć trzeba takiemu jajca!
    Potem odciąć mu łysą pałę
    Za pomysły te „doskonałe”:
    Przymus szczepień, pseudoreformy
    I lekarzy pracę nad normy.

    Kto to taki? „Przodków potomek”,
    Pan minister… pisowski pionek,
    Były prezes Rady, „pan książę”,
    Co go słowo dane NIE wiąże;
    Co obiecał lekarzom płace...
    Potem drapie się w łysą glace:

    „Niema! Nie ma, prędko nie będzie!”
    ...Uciąć jaja pisowskiej mendzie!
    Uciąć zdrajcy pacjentów jaja
    I kut.asa; niech się pokaja!
    Z przeszczepami niech czeka trzema!…
    Lecz jak uciąć mu …czego nie ma!?

  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Izolacjonizm a wzrost gospodarczy

    Czy powodem fatalnej sytuacji Korei Północnej, czy trochę lepszej Kuby są sankcje, embarga i zamknięte granice, czy może komunizm? A czy gdyby przy takim zamknięciu na świat przeprowadzić tam...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również

  • Polska będzie więcej wpłacać do UE niż dostawać! | 26-04-2018 21:45:00

    FUTURO: W 2027 r. będziemy wpłacać do budżetu Unii Europejskiej więcej, niż dostawać - podaje interia.pl.

  • Żabka uruchomi lawinę? | 26-04-2018 19:30:00

    INFO: Jak podaje portal money.pl, część sklepów sieci Żabka jest zarejestrowana również jako działalność pocztowa i kurierska, więc może być otwarta w niedzielę. Trik mogą zastosować inne sieci sklepów.

  • Państwo wybuduje... drewniane domy! | 26-04-2018 17:30:00

    INFO: Nowa państwowa spółka - Polskie Domy Drewniane - zajmie się budową i zarządzaniem ekologicznymi domami na wynajem i hotelami na niezalesionych terenach parków narodowych - podaje gazetaprawna.pl.

  • Ministrowie rozdają pieniądze nawet szoferom | 26-04-2018 15:30:00

    INFO: "Fakt" nie ustaje w tropieniu nagród w ministerstwach.

  • Chcą, by rząd walczył ze smrodem | 26-04-2018 13:15:00

    INFO: Mieszkańcy Siemianowic Śląskich oraz innych polskich miast piszą petycję do władz, by opracowały regulacje prawne, które pozwolą samorządom na skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi.

  • Chcą przyznania Alfiemu polskiego obywatelstwa | 26-04-2018 11:00:00

    INFO: Przed brytyjską ambasadą w Warszawie manifestowano poparcie dla rodziców dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie - informuje dziennik.pl.

  • Shaded: Muzułmanie napływają do Polski | 26-04-2018 06:45:00

    OPINIA: W Polsce jest coraz więcej muzułmanów. Jest tragedia - powiedziała p. Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera.

  • Nowy biurokratyczny twór zwalczy oszustów? | 25-04-2018 21:45:00

    INFO: Prokuratura nie daje sobie rady z przestępcami gospodarczymi, dlatego postuluje powołanie Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych - podaje interia.pl.

  • Bunt właścicieli stacji kontroli pojazdów | 25-04-2018 19:30:00

    FUTURO: Przygotowywana nowelizacja prawa o ruchu drogowym wywraca do góry nogami dotychczasowy system badań technicznych pojazdów. Właściciele stacji kontroli pojazdów zapowiadają sabotaż - pisze Interia.

  • Rząd pozwany za wiatraki | 25-04-2018 17:30:00

    INFO: Spółka Invenergy rozpoczyna arbitraż przeciwko Polsce. Amerykanie, którzy zainwestowali nad Wisłą setki milionów dolarów, zarzucają Warszawie brak ochrony inwestycji, co miała gwarantować m.in. umowa dwustronna z Waszyngtonem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Budżet PFN znacznie wyższy, niż się spodziewano | 25-04-2018 15:30:00

    INFO: Polska Fundacja Narodowa na promocję naszego kraju miała mieć 100 mln zł. Okazuje się jednak, że budżet fundacji jest ponaddwukrotnie wyższy - podaje newsweek.pl.

  • GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa | 25-04-2018 13:15:00

    INFO: Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami inwestycji drogowych niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - ocenia NIK.

  • Nowoczesna złożyła projekt ustawy o związkach partnerskich | 25-04-2018 11:00:00

    INFO: Jak podaje portal wprost.pl, Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich.

  • Sosnowiec zakaże ulicznych reklam? | 25-04-2018 06:45:00

    INFO: Sosnowiec chce wprowadzić uchwałę krajobrazową. Z ulic mają zniknąć szpetne reklamy - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Rosiewicz: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie | 24-04-2018 21:45:00

    OPINIA: Poprzednie rządy uważam za zdradzieckie - powiedział w jednym z programów p. Andrzej Rosiewicz, znany artysta estradowy - informuje Onet.