Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

06-08-2017 14:15:00

Szefowie zapłacili karę za Lisa

INFO: "Super Express" podaje, że niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer zapłacił ok. 50 tys. zł za przegrany proces redaktora naczelnego "Newsweeka" Tomasza Lisa z posłanką PiS Krystyną Pawłowicz.

 

"Super Express" ustalił, że na konto komornika sądowego w Wołominie wydawca "Newsweeka" przelał ok. 50 tys. zł (w tym koszty czynności komorniczych).

Zdaniem p. Pawłowicz sprawa nie jest zamknięta.

- Będę wraz z moim prawnikiem żądała zamieszczenia przeprosin, zgodnie z wyrokiem sądu - mówi posłanka.

 

Zobacz także: Pawłowicz wygrała w sądzie z Lisem

 

Źródło: se.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 06-08-2017 14:41:31 | odpowiedz
    Dziwne. Jak to samo zrobila kiedys p.Sobecka w odniesieniu to ks.Rydzyka, to bylo to dzialanie bezprawne. Jak teraz kare placa mocodawcy p.Lisa w jego imieniu, to wszystko jest w porzadeczku.
  • 06-08-2017 14:59:20 | odpowiedz
    Karę grzywny musi zapłacić skazany.

    "...Wykroczenie popełnia bowiem ten, kto nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na ten cel. Stanowi o tym art. 57 § 1 Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z 2013 r. poz. 482 ze zm.).
    Istotą grzywny wymierzanej za wykroczenie lub przestępstwo jest poniesienie przez skazanego (ukaranego) kary...."cut!

    czyżby zbliżał się koniec tego folksdojcza?
    • 07-08-2017 11:15:18 | odpowiedz
      Taki wielki ordnungmussseinowy koncern i taka wpadka techniczna? Nie wierzę! Przecież wystarczyło przyznać p. Lisowi premię uznaniową za wyśmienite dziennikarstwo i sam by sobie tę grzywnę zapłacił...

      Super Ekspress? też mi źródło... pewnie konfabulują, jak zwykle.

  • Prawo (czy lewo?) autorskie

    Witam. Co sądzicie o majątkowych prawach autorskich. Wiem, że internet pełny jest dyskusji na ten temat, ale zazwyczaj toczą się one wokół tego, że "twórcy" muszą mieć na czym zarabiać....
  • Liczba zamordowanych Zydow, czyli zarty JKM

    Szanowny Panie JKM, Panskie obliczenia co do liczby Zydow wymordowanych przez Niemcow na koncu kazdego wpisu na onet sa niesmaczne, wrecz zenujace. Nie chodzi mi o liczby (milion zamordowali...
  • wychowywanie, bicie, katowanie, molestowanie, dzieci są własnością rodziców

    Witam Jakie jest stanowisko Wasze oraz Upr do nastepujących kwestii - ingerencji państwa w wychowanie dzieci - chodzi mi szczególnie o kary cielesne. Czy przyjmujemy po prostu, ze dziecko...
  • Propozycje zmian w wymiarze sprawiedliwosci

    Proponuje rozpoczac dyskusje programowa dotyczaca zmian w wymiarze sprawiedliwosci. Podzwoliem sobie wypisac pare propozycji, niektore od JKM, niektore z krajow anglosaskich, niektore moje...
  • Alkohol a prowadzenie samochodu.

    Weźmy dobrą drogą w terenie "zabudowanym". Ograniczenie do 50. Większość jeździ na niej 70-100. Kierowca A jedzie tam 100km/h - za to jest niewielki mandat. Kierowca B jedzie tam 50km/h, ale po...

Poczytaj również

  • Prof. Gwiazdowski chce reformować UE | 24-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Zdaniem prof. Roberta Gwiazdowskiego, Polska powinna pozostać w UE.

  • Nie kończą się wyłudzenia z NFZ | 24-01-2019 11:00:00

    INFO: W procesie o fałszowanie dokumentów i wyłudzenie ponad 11 mln zł z NFZ wyroki skazujące usłyszały 33 osoby związane z ośrodkiem opiekuńczo-leczniczym w Smoligowie (woj. lubelskie) - informuje portal kronikatygodnia.pl.

  • Psychiatra skazany za mowę nienawiści | 24-01-2019 06:45:00

    INFO: Wrocławski Sąd Okręgowy orzekł, że 44-letni psychiatra jest winny stosowania tzw. mowy nienawiści w Internecie - donosi dorzeczy.pl.

  • Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus" | 23-01-2019 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus", o tzw. matczynych emeryturach - podaje bankier.pl.

  • Połowa Polaków nie chce religii w szkołach | 23-01-2019 19:30:00

    INFO: Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przed Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", 50% badanych Polaków uważa, że lekcje religii nie powinny odbywać się w szkołach.

  • Wyłudzeniom wszelkich dotacji nie ma końca | 23-01-2019 17:30:00

    INFO: Śledczy wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wyłudzaniem dotacji z krajowych środków budżetowych, a także funduszy UE - podaje serwis pk.gov.pl.

  • CBA udaremniło przyznanie blisko 27 mln zł dotacji | 23-01-2019 15:30:00

    INFO: CBA wykryło nieprawidłowości w przetargu na dostawę ciepła w Środzie Wielkopolskiej.

  • Antyszczepionkowcy mają swojego człowieka w Sejmie | 23-01-2019 13:15:00

    INFO: P. Justyna Socha, liderka antyszczepionkowego stowarzyszenia STOP NOP, została asystentką WCz. Pawła Skuteckiego, posła Kukiz'15 - podała "Rzeczpospolita".

  • Biurokracja hamuje wykorzystywanie uniodotacji | 23-01-2019 11:00:00

    INFO: Zdaniem Konfederacji Lewiatan, z powodu biurokracji tempo wykorzystywania unijnych funduszy na badania i rozwój oraz innowacje jest bardzo niskie.

  • Lewicowi eksperci: Mężczyźni mogą być matkami | 23-01-2019 06:45:00

    INFO: Lewicowi eksperci, w tym prof. dr hab. Maria Flis, mocno zaprotestowali wobec stwierdzenia, że mężczyzna matką nie jest - podaje portal racjonalista.tv.

  • Sędzia stanie przed sądem? | 22-01-2019 21:45:00

    INFO: Jak dowiedział się portal tvp.info, sędzia Wojciech Łączewski może stanąć przed sądem za składanie fałszywych zeznań i doniesienie o przestępstwie, którego nie było.

  • Reforma PiS kosztowała 7 mld zł | 22-01-2019 19:30:00

    INFO: Obniżony wiek emerytalny mógł dodać 300 tys. emerytów i kosztować 7 mld zł w 2018 r. - szacują ekonomiści Santander Bank Polska.

  • "Rachunek sumienia" Tomasza Lisa | 22-01-2019 17:30:00

    INFO: Rachunek sumienia należy zaczynać od siebie. To zaczynam - napisał na Twitterze p. Tomasz Lis - donosi dorzeczy.pl.

  • NIK: W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności | 22-01-2019 15:30:00

    INFO: NIK w swoim raporcie ostrzega, że w Polsce nie ma odpowiednich planów i procedur, a służby nie mają właściwych warunków do odpowiedniej koordynacji działań, szczególnie w sytuacjach kryzysowych - informuje dorzeczy.pl.

  • Lokatorzy ostrzegają przed "konfiskacyjnym podwyższaniem czynszu" | 22-01-2019 13:15:00

    FUTURO: Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie - donosi money.pl.