Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-10-2018 19:30:00

Szaleniec idzie w zaparte

INFO: W katowickim sądzie w trybie wyborczym odbyła się rozprawa z powództwa KWW Zbigniewa Szaleńca, aktualnego burmistrza Czeladzi i kandydata na to stanowisko, przeciwko redakcji gazety "Nowa Czeladź", z którą związany jest były burmistrz p. Marek Mrozowski.

 

Komitet urzędującego burmistrza Czeladzi postawił szereg zarzutów i żądań w stosunku do redakcji "NCz". Tymczasem sąd postanowił m.in. oddalić zakaz rozpowszechniania informacji, że p. Szaleniec działał w PZPR i ORMO. Oddalił też zakaz rozpowszechniania informacji, że przeprowadzony za kadencji burmistrza Szaleńca remont budynku Urzędu Miasta kosztował mieszkańców aż 16 mln zł.

Burmistrz Szaleniec nie kryje rozczarowania orzeczeniem sądu i idzie w zaparte.

"Jest to dla mnie niesłychanie zdumiewające i bolesne, ale sąd odrzucił zarzuty uznania za kłamstwo także informacji o moim rzekomym członkostwie w PZPR i ORMO. Pozwani, co wprawiło mnie w totalne osłupienie, przedstawili kserokopie jakichś dokumentów sprzed 40 lat, wyciągniętych z IPN, które mają potwierdzać obydwa fakty. I... sąd uznał, wiarygodność tych kserokopii. A do mnie należy ustalenie, czy te dokumenty są fałszywe, czy prawdziwe. Nie będzie to łatwe ani szybkie, bo w swoich dokumentach mam jedynie jeden dokument stwierdzający, że nie byłem w PZPR, ale dołożę wszelkich starań, aby to zweryfikować" - napisał p. Szaleniec na FB.

Na inny aspekt sprawy zwraca uwagę radny Stanisław Pisarek, który również ubiega się o fotel burmistrza Czeladzi (z listy Kukiz'15).

"Aktualny (prawomocny) wyrok sądu potwierdza. Zbigniew Szaleniec był członkiem PZPR i ORMO. A w ogóle samo w sobie bycie nie byłoby większym problemem, choć o 25-letnim chłopaku wstępowanie do ORMO naprawdę źle świadczy - może dzięki temu miał jakieś ulgi w pracy???? Tak czy siak nie idzie o to, że był. Mnóstwo Polaków i czeladzian było w PZPR, ale tego nie ukrywają. Idzie o to, że Z. Szaleniec kłamie, że nie był. Idzie właśnie o kłamstwo. A dlaczego??? Można się domyślać" - pisze p. Pisarek.

 

Zobacz także: Tak się robi wałki na unijnych dotacjach

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


 • Jak zwalczyć biurokracje?

  Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
 • Monarchia w Polsce

  Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
 • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

  Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
 • 13 sierpnia - Podatek od nieruchomości

  Witam Mam pewną wątpliwosc co do uzasadnienia "sprawiedliwości" podatku od wartosci nieruchomosci. Pan Mikke twierdzi ze wartosciowe wille musza placic wiecej bo sa bardziej narazeni na...
 • Budżet państwa - jak dojść do normalności

  Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
 • Płaca podstawowa

  Zniesienie podatku dochodowego spowoduje iż portfele przedsiębiorców staną się zasobniejsze, jednak czy rzeczywiście przełoży się to na płacę pracowników. W firmie kurierskiej w której pracuje...

Poczytaj również