Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

14-09-2018 21:45:00

Spółdzielnie rolnicze zapłacą niższe podatki

INFO: Uchwalona przez Sejm ustawa o spółdzielniach rolników zakłada m.in mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie - informuje niezalezna.pl.

 

Nowe przepisy zakładają m.in. zmniejszenie obciążeń podatkowych dla rolników zakładających spółdzielnie (np. obligatoryjne zniesienie podatku od nieruchomości). Spółdzielnie rolników będą też wspólnie planować i prowadzić produkcję oraz przetwórstwo produktów dostarczonych przez członków. Wspólnie będą również mogły przechowywać, konfekcjonować i standaryzować te produkty oraz prowadzić handel. Ustawa zakłada też, że spółdzielnie będą mogły upowszechniać wśród swoich członków korzystne dla środowiska metody uprawy, technologie produkcji i metody gospodarki odpadami.

 

Źródło: niezalezna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Bardzo wazne! Globalna telewizja, globalne podatki!

    The global agenda Z blogu http://orwell.blog.pl/ Swietnie napisane, bardzo goraca zachecam do przeczytania! ps Zauwazacie, ze CNBC powoli przejmuje stacje informacyjne?
  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • Dlaczego człowiek choruje?

    To retoryczne pytanie jednak człowiek nie rodzi się po to aby chorować! Coraz częściej dzieci rodzą się chore, z wadami wrodzonymi, więc musi być jakaś tego przyczyna. Mimo rozwoju medycyny,...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...

Poczytaj również

  • Poważny konflikt o 500 plus | 14-11-2018 06:15:00

    INFO: Samotni rodzice, by dostać 500 plus na drugie i kolejne dziecko, muszą mieć zasądzone alimenty, mimo że taka pomoc jest ustawowo gwarantowana wszystkim rodzinom, w których pojawił się drugi lub kolejny potomek - pisze gazetaprawna.pl.

  • Szef KNF podał się do dymisji | 13-11-2018 20:15:00

    INFO: P. Marek Chrzanowski, szef KNF, podał się do dymisji, a premier ją przyjął - podaje portal bankier.pl.

  • Sejm za dopłacaniem do likwidacji górnictwa | 13-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm przyjął nowelizację tzw. ustawy górniczej wydłużającą czas jej obowiązywania o pięć lat, do końca 2023 r. - informuje interia.pl.

  • Winnicki: Nie zgodzimy się, by rząd przejął Marsz Niepodległości | 13-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Jeśli rząd zechce przejąć Marsz Niepodległości, to go zniszczy. Marsz jest silny swoją żywiołowością, dynamiką i spontanicznością. Nie będzie naszej zgody, by za jego organizację wzięła się władza - powiedział Onetowi WCz. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

  • RKW chce unieważnienia wyborów prezydenta Warszawy | 13-11-2018 13:15:00

    INFO: Zarząd Ruchu Kontroli Wyborów złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie protesty wyborcze dot. prawidłowości wyborów samorządowych - podaje dorzeczy.pl.

  • Szef MSW: Nie będzie delegalizacji ONR | 13-11-2018 11:00:00

    OPINIA: JE Joachim Brudziński podkreślił, że jako szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, "nie ma zamiaru nikogo delegalizować" - informuje dorzeczy.pl.

  • Minister energii: Będą rekompensaty za ceny prądu | 13-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Minister energii JE Krzysztof Tchórzewski zapowiedział system rekompensat za wysokie ceny prądu - podaje interia.pl.

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.