Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-03-2018 17:30:00

SN ulitował się nad sędzią, który ukradł element wiertarki

INFO: Sąd Najwyższy zmienił karę dyscyplinarną dla sędziego, który ukradł część wiertarki w jednym ze szczecińskim supermarketów - podaje tvp.info.

 

Karę usunięcia z urzędu orzekł Sąd Dyscyplinarny w Gdańsku w listopadzie zeszłego roku. Uznał sędziego za winnego kradzieży przegubowego łącznika wiertarki na kwotę około 100 zł. Teraz SN orzekł, że sędzia przez 2 lata będzie miał o 20% obniżoną pensję. Sąd uzasadnił, że przy zmianie kary wzięto pod uwagę, iż w pracy sędzia cieszył się nieposzlakowaną opinią.

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-03-2018 17:37:26 | odpowiedz
    No tak, yntylygenci osądzili yntyligenta...


    Prostytut

    Prostytut (błędnie Instytutem zwany)
    „Nauk społecznych rozwiązuje brak“.
    Zasoby jego ludzkie schorowany
    Simon Mol poznał. Nim go trafił szlag.

    Czterdzieści dziewcząt, głównie psycholożek,
    Czarnoskóremu oddawało się.
    (Wśród nich dziewice trzy zaliczył bożek.)
    „Prezerwatywa? To rasizm, a fe!”

    W tej „Wyższej Szkole Sztuki Gotowania
    Na Gazie” postęp trwa! I stąd nie dziw,
    Że wykonano późno dość badania:
    „Prawie połowa ma już wirus HIV!”

    Ach, rasistowskie jakże snuć domysły,
    Kto pozarażał młode Polki te?!
    Społecznych nauk rozum nie jest ścisły...
    A w Polsce można darmo leczyć się!

    Choć, po wyroku, AIDS Kameruńczyka
    Wysmagał na śmierć, jak rasisty bicz,
    Dla podatnika wniosek ten wynika:
    Prostytut zamknij i swą forsę licz!


  • 18-03-2018 18:28:27 | odpowiedz
    Jeden sędzia ukradł 50 złotych na stacji benzynowej ([sędzia]"Agnieszka Piotrowska stwierdziła, że czyn sędziego można traktować jako „fatalną pomyłkę” ale nie kradzież. Za pomyłkę odpowiadać miało roztargnienie wysokiego stopnia i przepracowanie wywołane nawałem obowiązków"), teraz następny sędzia element wiertarki za 100 złotych. Może środowisko pobiera głodowe pensje?
    • 18-03-2018 19:53:32 | odpowiedz
      Osoba, która położyła te 50 zł na ladzie, nie ma jeszcze zarzutów za przekroczenie uprawnień i zorganizowanie nielegalnej prowokacji?
  • 19-03-2018 08:48:15 | odpowiedz
    przynajmniej skończyło się mydlenie Narodowi oczu o konieczniej budowie nowego sprawiedliwego sądu polskiego.
    Sad Najwyższy? jaki qrwa sąd najwyższy- zbieranina przypadkowych, słabych urzędasów.
    Żebro, jak tam zdrówko, koleś?

  • O tym się nie mówi - skatowana przez babskich bokserów w mundurach

    http://www.smog.pl/wideo/24423/policjanci_skatowali_zatrzymana/ - pozostawię bez komentarza. Moje zdanie jest takie, by oceniać każdego indywidualnie, a nie jak w tym przypadku, pisać o całej...
  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Czemu kara śmierci?

    To ja też pozwolę sobie założyć wątek.Mam nadzieję ,że się nie powtarzam. Otóż jestem przeciwnikiem kary śmierci! Wiem,że to pewnie niedobrze tak mówić na forum jej zwolennika, ale nie mogę...
  • Monopol na wolnym rynku

    Niedawno wdałem się w dyskusje na temat monopolu na wolnym rynku.Kolega zapytał co się stanie jak jakaś firma zdominuje jakaś branże i zacznie dyktować ceny jakie jej się podobają. Odpowiedziałem...
  • sąd kontra obywatel

    Przeszło dwa lata temu w domu aukcyjnym Rempex w Warszawie prokuratura wrocławska zajęła moje 17-sto wieczne rzeźby podejrzewając, że zostały one skradzione z wrocławskiego kościoła św. Marii...

Poczytaj również

  • Sędzia stanie przed sądem? | 22-01-2019 21:45:00

    INFO: Jak dowiedział się portal tvp.info, sędzia Wojciech Łączewski może stanąć przed sądem za składanie fałszywych zeznań i doniesienie o przestępstwie, którego nie było.

  • Reforma PiS kosztowała 7 mld zł | 22-01-2019 19:30:00

    INFO: Obniżony wiek emerytalny mógł dodać 300 tys. emerytów i kosztować 7 mld zł w 2018 r. - szacują ekonomiści Santander Bank Polska.

  • "Rachunek sumienia" Tomasza Lisa | 22-01-2019 17:30:00

    INFO: Rachunek sumienia należy zaczynać od siebie. To zaczynam - napisał na Twitterze p. Tomasz Lis - donosi dorzeczy.pl.

  • NIK: W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności | 22-01-2019 15:30:00

    INFO: NIK w swoim raporcie ostrzega, że w Polsce nie ma odpowiednich planów i procedur, a służby nie mają właściwych warunków do odpowiedniej koordynacji działań, szczególnie w sytuacjach kryzysowych - informuje dorzeczy.pl.

  • Lokatorzy ostrzegają przed "konfiskacyjnym podwyższaniem czynszu" | 22-01-2019 13:15:00

    FUTURO: Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie - donosi money.pl.

  • RPO chce zmiany kodeksu karnego | 22-01-2019 11:00:00

    INFO: RPO, p. Adam Bodnar chce, by Polacy mieli prawo do odszkodowania za niesłuszne zarzuty i oskarżenia - podaje polsatnews.pl.

  • Prezes Pracodawców RP pracował dla tajnych służb PRL? | 22-01-2019 06:45:00

    INFO: Jak donosi tygodnik "Do Rzeczy", p. Andrzej Malinowski, prezes Pracodawców RP, pracował dla tajnych służb PRL.

  • Prokuratura lekceważy hejt? | 21-01-2019 21:45:00

    INFO: Prokuratura wyhamowała ze zwalczaniem przestępstw dokonanych z nienawiści. Śledczych szkolonych w tym zakresie przesunięto do innych spraw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Rządowy Boeing nie przewiózł żadnego pasażera | 21-01-2019 19:30:00

    INFO: Zakupiony pod koniec 2017 r. przez rząd Boeing 737 nikogo jeszcze nie przewiózł, bo żaden wojskowy pilot nie ma odpowiednich umiejętności i uprawnień, aby usiąść za sterami - podaje fakt.pl.

  • Ludowiec sfałszował dokumenty kupna wozu strażackiego | 21-01-2019 17:30:00

    INFO: Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko politykowi PSL, któremu zarzucono sfałszowanie dokumentów zakupu wozu strażackiego dla OSP w Prusinowicach (woj. opolskie) - podaje tvp.info.

  • Mocne tąpnięcie w polskim przemyśle | 21-01-2019 15:30:00

    INFO: Produkcja przemysłowa w grudniu 2018 r. wzrosła jedynie o 2,8% rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła aż o 11,5% - informuje businessinsider.com.pl.

  • Trzaskowski walczy z nienawiścią we własnych szeregach | 21-01-2019 13:15:00

    INFO: Prezydent Warszawy, p. Rafał Trzaskowski wezwał na dywanik p. Jarosława Trybusia, wicedyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych - donosi nczas.com.

  • Prezydent Nowej Soli będzie następny? | 21-01-2019 11:00:00

    INFO: Jak donosi portal pikio.pl, p. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, otrzymuje przerażające pogróżki.

  • Branża spirytusowa narzeka na zbyt dużą akcyzę | 21-01-2019 06:45:00

    INFO: Warsaw Enterprise Institute ocenia, że przemysł spirytusowy wymaga rozsądnej polityki akcyzowej - informuje polskieradio.pl.

  • MEN: Rodzice odpowiedzialni za wychowanie | 20-01-2019 21:15:00

    INFO: Ministerstwo Edukacji Narodowej uważa, że za wychowanie w pierwszej kolejności odpowiedzialni są rodzice - podaje Radio ZET.