Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-07-2018 11:00:00

Śledczy nie sprawdzali willi Kiszczaka

INFO: Wdowa po peerelowskim generale Czesławie Kiszczaku sama wydała dokumenty będące w posiadaniu męża. Śledczy nie sprawdzali, czy miała w domu jeszcze inne akta komunistycznej SB - informuje rp.pl.

 

IPN informował, że przeszukano willę p. Kiszczaka. Tymczasem z protokołu sporządzonego wówczas przez prokuratora IPN wynika, że do przeszukania willi peerelowskiego generała jednak nie doszło, ponieważ materiały dobrowolnie wydała... p. Maria Kiszczak.

Tej informacji wówczas nie upubliczniono. We wszystkich mediach mówiono o przeszukaniu, a nie o dobrowolnym wydaniu rzeczy - przypomina portal.

Wg portalu, część dokumentów z tzw. "teczki Kiszczaka" wywiezione za granicę.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 21-07-2018 16:02:08 | odpowiedz
    Jak widać - nawet wnuczkowie dzielnych funkcjonariusz UB i Informacji - obecnie zatrudnieni w "służbach" - mają genetycznie wpojony szacunek dla tow. Kiszczaka obejmujący i wdowę po nim :-)

  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Co się mówi motłochowi.Czego nie należy robić, chcąc odnieść sukces.

    Jak podaje onet Tusk pyta na kongresie: w co uwierzyliśmy? - Chcę zacząć ten kongres od pewnego wydarzenia bez którego nie obchodzilibyśmy dzisiaj wielu ważnych rocznic. Dokładnie 30 lat temu...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Mawashi IPN

    Jako że pan Mawashi postanowił nas "przytłoczyć" mnogością pytań z najrozmaitszych dziedzin - koniecznym jest podział założonego przez niego tematu na szereg tematycznych wątków żeby i innym dać...
  • 13 sierpnia - Podatek od nieruchomości

    Witam Mam pewną wątpliwosc co do uzasadnienia "sprawiedliwości" podatku od wartosci nieruchomosci. Pan Mikke twierdzi ze wartosciowe wille musza placic wiecej bo sa bardziej narazeni na...

Poczytaj również

  • Są dowody na związki Tuska z niemieckim wywiadem | 18-10-2018 19:30:00

    OPINIA: Posiadamy mocne dowody ukazujące związki p. Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem p. Wojciech Sumliński, autor książki "Niebezpieczne związki Donalda Tuska".

  • Resort finansów szykuje bezwzględny przepis | 18-10-2018 17:30:00

    INFO: MinFin chce zniechęcić przedsiębiorców do prób kwestionowania wyników kontroli celno-skarbowych - pisze money.pl.

  • Samorządy hojnie wspierają LGBT! | 18-10-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat samorządów wspierających ruch LGBT.

  • Prawo UE niekonstytucyjne? | 18-10-2018 13:15:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjne przepisów prawa Unii Europejskiej, które pozwalają sądom zadawać pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawach dot. sądownictwa - informuje Interia.

  • Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! | 18-10-2018 11:00:00

    INFO: Ujawniono kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem są to taśmy z udziałem pp. Waldemara Pawlaka i miliardera Michała Sołowowa - donosi wPolityce.pl.

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.

  • Prof. Balcerowicz: Rząd dokonuje demontażu Polski samorządowej | 17-10-2018 21:45:00

    OPINIA: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej - alarmują przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju z prof. Leszkiem Balcerowiczem na czele.

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.