Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-11-2018 15:30:00

Skorumpowani urzędnicy niszczą prywatne przedsiębiorstwa

INFO: P. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności i WCz. Jakub Kulesza, poseł Wolności domagają się surowych kary za korupcję oraz zmiany formuły funkcjonowania KNF-u.

 

Surowe kary za korupcję urzędników na wzór Singapuru, w którym stosuje się w takich sytuacjach nawet karę śmierci, to jedna z propozycji polityków Wolności. Za symboliczny wręcz zbieg okoliczności można uznać, że p. Marek Chrzanowski po wybuchu tej afery skrócił swój pobyt w Singapurze, gdzie właśnie przebywał i szybko wrócił do kraju.

Równocześnie politycy podkreślił, że zamiast populistycznych obniżek wynagrodzeń posłów, które zwiększają skłonności korupcyjne, lepszym sposobem będą dobre wynagrodzenia dla polityków i ekspertów na kierowniczych stanowiskach w państwie. Wyższa płaca, ale surowsze kary za nadużycia, mają stanowić najskuteczniejszą formę zapobieganiu korupcji.

P. Kulesza wymienił także całkowicie niepotrzebne wydatki KNF-u z lat ubiegłych: kurs narciarski dla pracowników za 103 tys. zł oraz kurs języka angielskiego dla byłego przewodniczącego Marka Chrzanowskiego za 18 624 zł. Instytucja ta, pomimo budżetu na poziomie 235 mln zł rocznie, zlecała także firmom audytorskim badanie sprawozdań finansowych SKOK-ów, choć audyty takie są podstawową działalnością KNF.

– KNF więcej szkodzi niż pomaga. Działalność Komisji nie pomogła uniknąć afer czy to za rządów Platformy, takich jak m.in. Amber Gold i SKOK Wołomin, czy to za rządów PiS – GetBack oraz obecna afera korupcyjna, dlatego należy zastanowić się czy w takiej formule KNF jest nadal w stanie wykonywać swoje zadania – powiedział poseł Kulesza.

Politycy Wolności podkreślili również zastanawiającą koincydencję pomiędzy całą aferą a przegłosowaniem poprawki, pozwalającej na przejęcie jednego banku przez drugi bank na podstawie decyzji administracyjnej KNF. Jeśli to nie przypadek, to możliwe, że mamy tu do czynienia z przykładem zorganizowanego układu mafijnego, który nadużywając władzy oraz wpływając na legislację, niszczy prywatnych przedsiębiorców dla osiągnięcia korzyści finansowych, zauważył p. Kulesza.

P. Kulesza zamierza wystąpić również z odrębną interpelacją w sprawie p. Zdzisława Sokala, domagając się wyjaśnień, czy przedstawiciel Prezydenta RP przy KNF chciał doprowadzić do upadku jeden z polskich banków. W jego ocenie niezbędne jest w tej sprawie wszczęcie osobnego postępowania. P. Sokal według nagrań chciał doprowadzić do bankructwa bank, by sprzedać go za złotówkę innemu bankowi – najprawdopodobniej państwowemu. Przypomina to dzikie lata 90. i sprawę zniszczenia firmy Optimus p. Romana Kluski.

– Wszyscy myśleli, że te czasy są już dawno za nami, ale – jak widać – zakusy władzy, by przejmować i niszczyć prywatne, polskie firmy nadal istnieją – zakończył poseł Kulesza.
 

Zobacz także: Jakubiak za ostrym ukaraniem "tego z KNF"

 

Źródło: Biuro Prasowe Wolności

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 15-11-2018 17:27:16 | odpowiedz
  Przypomnijmy.
  1. Plan rozwalenia Getinu był pomysłem Zdzisława Sokala.
  2. Zdzisław Sokal jest człowiekiem Andrzeja Dudy.
  3. Andrzej Duda został wybrany dzięki olbrzymiej mobilizacji prawicy, zgarniając decydujące głosy 70% korwinistów i podobnego odsetka wyborców Kukiza, Kowalskiego itp.
  4. Krótko mówiąc: macie czego chcieliście! Pretensje możecie mieć co najwyżej do własnej głupoty i naiwności.

 • Korwin-Mikke i jego style debaty

  Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
 • 17 sierpnia 2009: Jeszcze o podatkach

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Jeszcze-o-podatkach,2,ID388871084,n W wariancie liberalnym (zastosowanym przez Napoleona I Buonaparte): każdy może przyjść, rzucić na stół wartość...
 • straż pożarna i pogotowie ratunkowe

  Jak powinna być zorganizowana straż pożarna i pogotowie ratunkowe ? Ja mam wątpliwości czy powinny być całkowicie prywatne. Myślę ,że powinno za nie odpowiadać* państwo , najlepiej na niższych...
 • Panika szerzona na siłę, aby wciskać szczepionkę

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/panika_szerzona_na_sile_aby_wciskac_szczepionke/660 Na moim blogu http://karzo.blog.onet.pl można zobaczyć materiał propagandowy dotyczący szczepień.Badania...
 • 10.11.2009 Miłe interludium

  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/mile_interludium/340 Kanclerz Tusk decyzją zadania ciosu branży hazardowej pozbawił się części elektoratu, bo zawsze strach, że taki nerwowy gość może uderzyć...
 • 27 stycznia 2010: ... i jeszcze coś o nauce...

  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/_i_jeszcze_cos_o_nauce/420 Cały biznes socjalizmu polega jednak na tym, że już prawie nikt nie mówi prawdy. I nie ma takiej potrzeby, bo ciemne masy nie tylko...

Poczytaj również