Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-05-2018 06:45:00

Skarbówka tropi agresywną optymalizację

INFO: Skarbówka prześwietla podatników wykazujących straty - podaje rp.pl.

 

Szczególne obawy mogą mieć podatnicy, którzy wykazali stratę w 2016 r. Statystyki administracji skarbowej pokazują bowiem, że znacząco wzrosły straty podatników CIT. Sięgnęły kwoty 55,4 mld zł wobec 40,8 mld zł rok wcześniej.

Zarówno fiskus, jak i doradcy podatkowi obsługujący biznes przyznali, że kontrole się już zaczęły. Urzędnicy ewidentnie rozpoczęli polowanie, co potwierdzają rozmówcy ”Rz”.

- Niestety, w praktyce widać, że kontrolerzy nie przyglądają się specyfice działalności podatnika, ale przychodzą po pieniądze. Nierzadko widać, że z góry stawiana jest teza, że kontrolowany podmiot próbuje uciec od płacenia podatku – mówi p. Katarzyna Knapik, doradca podatkowy, partner w krakowskiej kancelarii Taxpoint.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • straż pożarna i pogotowie ratunkowe

    Jak powinna być zorganizowana straż pożarna i pogotowie ratunkowe ? Ja mam wątpliwości czy powinny być całkowicie prywatne. Myślę ,że powinno za nie odpowiadać* państwo , najlepiej na niższych...
  • Państwo na wolnym rynku [FAQ]

    Zacznijmy może od rozwiania wątpliwości, która w ustach wielu osób wybrzmiewa niczym drwina skierowana pod adresem środowisk konserwatywno-liberalnych. Otóż PODATKI PŁACIĆ TRZEBA. Żadna partia...
  • Ohydny kapitalizm [FAQ]

    LEWICA A KAPITALIZM Ruchy lewicowe wszelkiego obrządku przejawiają pretensjonalną skłonność do patetycznej, "wysokiej" aksjologii, tj. reprezentowania "najszczytniejszych ideałów" ludzkości...

Poczytaj również

  • Poseł chce rartować polskie cukrownictwo | 15-08-2018 14:15:00

    OPINIA: WCz. Jarosław Sachajko z Kukiz`15 wyraził zaniepokojenie cenami cukru.

  • Konflikt w ZPP nabiera rozpędu | 15-08-2018 11:00:00

    INFO: P. Tomasz Pruszczyński, odwołany wiceprezes ZPP, wezwał p. Cezarego Kaźmierczaka do ustąpienia ze stanowiska szefa ZPP - podaje money.pl.

  • Fiasko audytu rządu PO-PSL | 15-08-2018 06:45:00

    INFO: Premier Beata Szydło oraz ministrowie jej rządu zapowiadali, że rozliczą 8 lat rządów koalicji PO-PSL. 27 miesięcy później efekty kontroli prezentują się jednak dość mizernie - pisze fakt.pl.

  • Fiskus przymknie oko na spóźnienia | 14-08-2018 21:45:00

    INFO: Portal dziennik.pl donosi o rewolucji w rozliczeniach podatkowych.

  • Zaskakujące plany Biedronia | 14-08-2018 19:30:00

    INFO: P. Robert Biedroń, homoseksualny prezydent Słupska, nie będzie ubiegał się o drugą kadencję - donosi dorzeczy.pl.

  • MinFin stworzy nadzór nad biegłymi rewidentami | 14-08-2018 17:30:00

    INFO: Resort finansów chce stworzyć odrębną instytucję, która będzie sprawowała kontrolę nad biegłymi rewidentami - donosi dziennik.pl.

  • W Polsce kwitnie praca tymczasowa | 14-08-2018 15:30:00

    INFO: Jak informuje bankier.pl, zatrudnienie czasowe rośnie, a Polska jest na pierwszym miejscu wśród państw UE, w którym najczęściej stosuje się ten rodzaj zatrudnienia.

  • Ordo Iuris pisze nową konwencję | 14-08-2018 13:15:00

    INFO: Resort dyplomacji "z zainteresowaniem" przyjął projekt międzynarodowego dokumentu, autorstwa Ordo Iuris - podaje "Rzeczpospolita".

  • Rosyjskie embargo nie takie straszne | 14-08-2018 11:00:00

    INFO: Bilans handlowy Polski mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga systematycznie się poprawia. Struktura eksportu nie uległa szczególnej zmianie, jednak wolumen produktów żywnościowych wzrósł. Polakom udało się zatem skutecznie znaleźć alternatywne rynki zbytu - informuje ZPP.

  • Koszulka z symbolem ZSRR nie jest propagowaniem systemu totalitarnego? | 14-08-2018 06:45:00

    INFO: WCz. Bartosz Józwiak z Kukiz`15 zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania systemu totalitarnego na UW. Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa.

  • Winnicki, Rzymkowski i Józwiak poszli skontrolować urzędników HGW | 13-08-2018 21:45:00

    INFO: Posłowie Robert Winnicki, Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak przybyli do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, aby przeprowadzić kontrolę "w związku ze skandalem rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego". ‬

  • Zburzą słynny pomnik w Rzeszowie? | 13-08-2018 19:30:00

    INFO: IPN domaga się zburzenia Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie. WCz. Wojciech Buczak, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa, nie widzi jednak takiej potrzeby - podaje Interia.

  • UOKiK wykrył... spisek | 13-08-2018 17:30:00

    INFO: UOKiK przeanalizował ceny na rynku owoców i warzyw i wykrył spisek - podaje interia.pl.

  • Polacy nie chcą 1000+ | 13-08-2018 15:30:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że Polacy nie widzą sensu w zwiększaniu wypłat w ramach programu 500 plus.

  • Dyrektorka u HGW była funkcjonariuszką u Kiszczaka | 13-08-2018 13:15:00

    INFO: P. Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowiska narodowe, ukrywała fakt, że była funkcjonariuszem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych śp. Czesława Kiszczaka - podaje Interia.