Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

03-03-2018 07:00:00

Sejm zlikwidował jeden z absurdów w służbie zdrowia

INFO: Sejm uchwalił ustawę o e-receptach - podaje interia.pl.

 

Ustawa przewiduje m.in. możliwość wystawienia e-recepty bez osobistego badania pacjenta po konsultacji za pośrednictwem systemów teleinformatycznych. W chwili obecnej, pacjent, któremu kończą się leki, by dostać nową receptę, musi iść do lekarza. Wg resortu zdrowia, ustawa odciąży lekarzy i zmniejszy kolejki, bowiem co trzecia wizyta u lekarza związana jest wyłącznie z wystawieniem nowej recepty.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-04-2018 12:55:55 | odpowiedz
    Dodać trzeba by komentarz, że pacjent (lub jego przedstawiciel ustawowy) musi wyrazic zgodę na taki proceder.

  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • następna totalitarna ustawa

    Projekt ustawy Prawo geologiczne i górnicze Art. 187. W ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomosciami (Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603, z pózn. zm.[13])) wprowadza sie...
  • Jeszcze raz o asymetrii wiedzy...

    Znowu mnie naszło na rozważania o kwestii pełnej i wolnej odpłatności za udzielanie pomocy lekarskiej. Załóżmy , że tak się dzieje. Opowiem z życia wziętą historię. Pewien lekarz, znany mi tylko...
  • Obłuda lewicy - państwowa służba zdrowia [FAQ]

    Mam prawo do opieki zdrowotnej! Nie, nie masz. Wiem - szok i niedowierzanie, ale nie masz prawa do opieki zdrowotnej choćby z tej prostej przyczyny, że nie istnieje i nigdy nie istniało...
  • "Fatalna" opieka zdrowotna - co to właściwie znaczy?

    Ponieważ pewne sformułowania stały się "normą" w języku potocznym zastanawiam się nad tym,żeby czasem spróbować bliżej zdefiniować ich znaczenie. Wydaje mi się,że zbyt często ulegamy potrzebie...

Poczytaj również

  • Rząd szykuje pożyczki dla powracających do kraju | 22-07-2018 14:15:00

    FUTURO: Polakom, którzy zdecydują się wrócić do kraju rząd chce zaoferować niskooprocentowane pożyczki - podaje fakt.pl.

  • Państwo ostatecznie przejęło Stocznię Gdańską | 22-07-2018 11:00:00

    INFO: Agencja Rozwoju Przemysłu przejęła wszystkie udziały w Stoczni Gdańskiej - podaje pb.pl.

  • Minister rolnictwa wyzywa polskich przedsiębiorców od łajdaków i lumpów | 22-07-2018 06:45:00

    INFO: JE Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa z PiS, w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat polskich rolników i przedsiębiorców, którzy zajmują się hodowlą zwierząt futerkowych - podaje portal pomorska.pl.

  • Polacy chcą jawności stanu zdrowia polityków | 21-07-2018 20:45:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że informacje o zdrowiu najważniejszych polityków w państwie i liderów partii powinny być jawne.

  • Exit tax uderzy w zwykłego Kowalskiego | 21-07-2018 17:30:00

    INFO: Przepisy o tzw. podatku od wyjścia mogą dotknąć nie tylko przedsiębiorców, ale i zwykłego Kowalskiego przenoszącego się za granicę - pisze rp.pl.

  • Zamieszki pod Sejmem | 21-07-2018 14:15:00

    INFO: Przed siedzibą Sejmu doszło do starć z policją i przepychanek - podaje dorzeczy.pl.

  • Śledczy nie sprawdzali willi Kiszczaka | 21-07-2018 11:00:00

    INFO: Wdowa po peerelowskim generale Czesławie Kiszczaku sama wydała dokumenty będące w posiadaniu męża. Śledczy nie sprawdzali, czy miała w domu jeszcze inne akta komunistycznej SB - informuje rp.pl.

  • Sejmowy restaurator zatrzymany przez CBA | 21-07-2018 08:45:00

    INFO: Biznesmen z rozbitej przez CBA grupy "załatwiaczy" był ważną postacią w sejmowej gastronomii - ustaliła "Rzeczpospolita".

  • FOR: Polsce grozi los Grecji i Włoch | 20-07-2018 21:45:00

    INFO: Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ostrzega, że Polsce może grozić los Grecji i Włoch. Wszystko przez fakt, że praca większości polskich pracowników jest mało wydajna - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

  • Prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi CBA | 20-07-2018 19:30:00

    INFO: Prokuratura postawiła zarzuty p. Pawłowi Wojtunikowi, byłemu szefowi CBA, o naruszenie uprawnień jako funkcjonariusza publicznego - donosi onet.pl.

  • PiS wycofuje się z zapowiedzi Kaczyńskiego | 20-07-2018 17:30:00

    INFO: Politycy PiS funkcjonujący w spółkach skarbu państwa jednak będą mogli kandydować w wyborach samorządowych. Jest tylko jeden warunek - donosi "Rzeczpospolita".

  • Spiszą nas wszystkich | 20-07-2018 15:30:00

    INFO: GUS przygotował projekt ustawy, która przewiduje przeprowadzenie od 1 września do 30 listopada 2021 r. narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań - informuje bankier.pl.

  • PiS realizuje program "Urzędnik plus" | 20-07-2018 13:15:00

    INFO: PiS od 2015 r. realizuje tajny program dotyczący urzędników. To Urzędnik+ - pisze "Fakt".

  • Gierek otrzymał ulicę... we Francji | 20-07-2018 11:00:00

    INFO: We francuskim mieście Auby odbyła się uroczystość nadania jednej z ulic imienia Edwarda Gierka - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Minister zdrowia za utrzymaniem obowiązku szczepień | 20-07-2018 06:45:00

    INFO: Minister zdrowia JE Łukasz Szumowski negatywnie ocenił obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień - informuje stooq.pl.