Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

03-03-2018 07:00:00

Sejm zlikwidował jeden z absurdów w służbie zdrowia

INFO: Sejm uchwalił ustawę o e-receptach - podaje interia.pl.

 

Ustawa przewiduje m.in. możliwość wystawienia e-recepty bez osobistego badania pacjenta po konsultacji za pośrednictwem systemów teleinformatycznych. W chwili obecnej, pacjent, któremu kończą się leki, by dostać nową receptę, musi iść do lekarza. Wg resortu zdrowia, ustawa odciąży lekarzy i zmniejszy kolejki, bowiem co trzecia wizyta u lekarza związana jest wyłącznie z wystawieniem nowej recepty.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-04-2018 12:55:55 | odpowiedz
    Dodać trzeba by komentarz, że pacjent (lub jego przedstawiciel ustawowy) musi wyrazic zgodę na taki proceder.

  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • następna totalitarna ustawa

    Projekt ustawy Prawo geologiczne i górnicze Art. 187. W ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomosciami (Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603, z pózn. zm.[13])) wprowadza sie...
  • Jeszcze raz o asymetrii wiedzy...

    Znowu mnie naszło na rozważania o kwestii pełnej i wolnej odpłatności za udzielanie pomocy lekarskiej. Załóżmy , że tak się dzieje. Opowiem z życia wziętą historię. Pewien lekarz, znany mi tylko...
  • Obłuda lewicy - państwowa służba zdrowia [FAQ]

    Mam prawo do opieki zdrowotnej! Nie, nie masz. Wiem - szok i niedowierzanie, ale nie masz prawa do opieki zdrowotnej choćby z tej prostej przyczyny, że nie istnieje i nigdy nie istniało...
  • "Fatalna" opieka zdrowotna - co to właściwie znaczy?

    Ponieważ pewne sformułowania stały się "normą" w języku potocznym zastanawiam się nad tym,żeby czasem spróbować bliżej zdefiniować ich znaczenie. Wydaje mi się,że zbyt często ulegamy potrzebie...

Poczytaj również

  • Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus" | 23-01-2019 21:45:00

    INFO: Rząd przyjął projekt "Mama 4 Plus", o tzw. matczynych emeryturach - podaje bankier.pl.

  • Połowa Polaków nie chce religii w szkołach | 23-01-2019 19:30:00

    INFO: Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przed Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", 50% badanych Polaków uważa, że lekcje religii nie powinny odbywać się w szkołach.

  • Wyłudzeniom wszelkich dotacji nie ma końca | 23-01-2019 17:30:00

    INFO: Śledczy wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wyłudzaniem dotacji z krajowych środków budżetowych, a także funduszy UE - podaje serwis pk.gov.pl.

  • CBA udaremniło przyznanie blisko 27 mln zł dotacji | 23-01-2019 15:30:00

    INFO: CBA wykryło nieprawidłowości w przetargu na dostawę ciepła w Środzie Wielkopolskiej.

  • Antyszczepionkowcy mają swojego człowieka w Sejmie | 23-01-2019 13:15:00

    INFO: P. Justyna Socha, liderka antyszczepionkowego stowarzyszenia STOP NOP, została asystentką WCz. Pawła Skuteckiego, posła Kukiz'15 - podała "Rzeczpospolita".

  • Biurokracja hamuje wykorzystywanie uniodotacji | 23-01-2019 11:00:00

    INFO: Zdaniem Konfederacji Lewiatan, z powodu biurokracji tempo wykorzystywania unijnych funduszy na badania i rozwój oraz innowacje jest bardzo niskie.

  • Lewicowi eksperci: Mężczyźni mogą być matkami | 23-01-2019 06:45:00

    INFO: Lewicowi eksperci, w tym prof. dr hab. Maria Flis, mocno zaprotestowali wobec stwierdzenia, że mężczyzna matką nie jest - podaje portal racjonalista.tv.

  • Sędzia stanie przed sądem? | 22-01-2019 21:45:00

    INFO: Jak dowiedział się portal tvp.info, sędzia Wojciech Łączewski może stanąć przed sądem za składanie fałszywych zeznań i doniesienie o przestępstwie, którego nie było.

  • Reforma PiS kosztowała 7 mld zł | 22-01-2019 19:30:00

    INFO: Obniżony wiek emerytalny mógł dodać 300 tys. emerytów i kosztować 7 mld zł w 2018 r. - szacują ekonomiści Santander Bank Polska.

  • "Rachunek sumienia" Tomasza Lisa | 22-01-2019 17:30:00

    INFO: Rachunek sumienia należy zaczynać od siebie. To zaczynam - napisał na Twitterze p. Tomasz Lis - donosi dorzeczy.pl.

  • NIK: W Polsce nie funkcjonuje skuteczny system ochrony ludności | 22-01-2019 15:30:00

    INFO: NIK w swoim raporcie ostrzega, że w Polsce nie ma odpowiednich planów i procedur, a służby nie mają właściwych warunków do odpowiedniej koordynacji działań, szczególnie w sytuacjach kryzysowych - informuje dorzeczy.pl.

  • Lokatorzy ostrzegają przed "konfiskacyjnym podwyższaniem czynszu" | 22-01-2019 13:15:00

    FUTURO: Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie - donosi money.pl.

  • RPO chce zmiany kodeksu karnego | 22-01-2019 11:00:00

    INFO: RPO, p. Adam Bodnar chce, by Polacy mieli prawo do odszkodowania za niesłuszne zarzuty i oskarżenia - podaje polsatnews.pl.

  • Prezes Pracodawców RP pracował dla tajnych służb PRL? | 22-01-2019 06:45:00

    INFO: Jak donosi tygodnik "Do Rzeczy", p. Andrzej Malinowski, prezes Pracodawców RP, pracował dla tajnych służb PRL.

  • Prokuratura lekceważy hejt? | 21-01-2019 21:45:00

    INFO: Prokuratura wyhamowała ze zwalczaniem przestępstw dokonanych z nienawiści. Śledczych szkolonych w tym zakresie przesunięto do innych spraw - czytamy w "Rzeczpospolitej".