Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-05-2009 08:20:21

Sejm zlikwidował abonament RTV

INFO: Uchwalona przez Sejm ustawa przewiduje m.in. likwidację abonamentu RTV od 2010 r. oraz finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa, a także przekształcenie regionalnych oddziałów TVP w samodzielne spółki.

 

Wg PO, Lewicy i PSL to wielki sukces, a wg PiS - katastrofa mediów publicznych.

 

Za ustawą głosowało 257 posłów, 162 było przeciw, a 6 posłów wstrzymało się od głosu.

 

Źródło: www.onet.pl

Opracował: Tomasz Cukiernik

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-05-2009 11:01:12 | odpowiedz
    katastrofa. telewizja powinna być kompletnie w 100% zprywatyzowana. gnoje wszystko zprywatyzowali a telewizje sobie zostawili do swoich manipulacji. ciekawe jak teraz beda zakrzywiac rzeczywistość :/

  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • PO likwiduje podatek PO-główny!!!

    Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO. Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego. Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej...
  • Państwo bezbożne czy można zaprosić Boga do polityki?

    Ja uważam, że nie tylko można, ale nawet trzeba
  • Liczba zamordowanych Zydow, czyli zarty JKM

    Szanowny Panie JKM, Panskie obliczenia co do liczby Zydow wymordowanych przez Niemcow na koncu kazdego wpisu na onet sa niesmaczne, wrecz zenujace. Nie chodzi mi o liczby (milion zamordowali...
  • Prawica

    Panie Januszu czy ludziska Ci co prawdziwie mają serce po prawej stronie doczekają się o od prawicowych przywódców wreszcie wspólnego frontu porozumienia, żeby to całe lewactwo w Polsce miało...

Poczytaj również

  • Ministrowie tworzą nowe odznaczenia, by kupować nimi poparcie | 23-05-2015 17:30:00

    INFO: Ministrowie pracują nad nowymi odznaczeniami - donosi "Rzeczpospolita".

  • Nie ma chętnych na Nową Kompanię Węglową | 23-05-2015 14:15:00

    INFO: Brakuje chętnych do wyłożenia pieniędzy na utworzenie nowej spółki, której powstanie wymusiły górnicze strajki. Wyjątkiem są oczywiście Polskie Inwestycje Rozwojowe, firma należąca w całości do państwa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Resort administracji szykuje rewolucję | 23-05-2015 11:00:00

    FUTURO: Dochody z pierwszego progu PIT trafią w całości do samorządów, a te z drugiego - zasilą budżet państwa - takie rewolucyjne zmiany rozważa resort administracji, o czym informuje dziennik.pl.

  • Słynny piwowar będzie głosował na Dudę | 22-05-2015 23:45:00

    OPINIA: Mam klarowny wybór. W trwaniu nic się nie zmieni. Kadencja obecnego prezydenta nie wniosła nic - ocenił p. Marek Jakubiak, prezes Grupy Browary Regionalne Jakubiak, w rozmowie z portalem wPolityce.pl tuż przed II turą wyborów prezydenckich.

  • Media, blokując zmianę, ryzykują wybuch | 22-05-2015 21:45:00

    OPINIA: Coraz brutalniejsze media nie rozumieją, że blokując wyraźnie oczekiwaną przez Polaków zmianę, ryzykują wybuch - pisze p. Jacek Karnowski w serwisie wpolityce.pl.

  • Senat wyraził zgodę na referendum | 22-05-2015 19:30:00

    INFO: Senat wyraził zgodę na referendum, o co wnioskował prezydent Bronisław Komorowski - donosi dziennik.pl.

  • Korupcja w magistracie w Dąbrowie Górniczej | 22-05-2015 17:30:00

    INFO: 2 urzędników magistratu w Dąbrowie Górniczej brało łapówki od przedstawiciela znanej firmy teleinformatycznej - donosi gazeta.pl.

  • Przepisy o zdjęciu prezydenta z urzędu groźne dla demokracji | 22-05-2015 15:30:00

    INFO: Zawarte w projekcie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przepisy o tymczasowym zdjęciu prezydenta z urzędu budzą kontrowersje. Zdaniem PiS są groźną dla demokracji - podaje "Rzeczpospolita".

  • Ekspert: politycy kłamią ws. emerytur | 22-05-2015 13:15:00

    OPINIA: To co obiecają kandydaci może wpłynąć na wynik kampanii wyborczej, natomiast nie na rzeczywistość - ocenił w rozmowie z TVN24 prof. Marek Góra, kierownik Katedry Ekonomii Szkoły Głównej Handlowej.

  • Sądy coraz częściej przyznają rację podatnikom | 22-05-2015 11:00:00

    INFO: Sądy coraz częściej przyznają rację podatnikom, uchylając niekorzystne decyzje urzędników skarbowych i celnych, informuje "Rzeczpospolita" w oparciu o raport NIK.

  • Referendum będzie bezskuteczne? | 22-05-2015 06:45:00

    FUTURO: Jest wysoce prawdopodobne, że referendum w sprawie m.in. JOW okaże się bezskuteczne - wynika z sondażu Domu Badawczego Maison, przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej".

  • SDP i Solidarność żądają zwolnienia Tomasza Lisa z TVP | 21-05-2015 21:45:00

    INFO: Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich żąda, by TVP zakończyła współpracę z p. Tomaszem Lisem. Podobny postulat wysunęła telewizyjna Solidarność - informuje wp.pl.

  • Komorowski obiecuje emerytury po 40 latach pracy | 21-05-2015 19:30:00

    INFO: JE Bronisław Komorowski zapowiedział, że Kancelaria Prezydenta pilnie prześle do Sejmu projekt ustawy, który zakłada możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu 40 lat - podaje tvn24.pl.

  • Gen. Polko krytykuje program modernizacji armii | 21-05-2015 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem gen. Romana Polko, byłego dowódcy GROM-u i b. wiceszefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, program modernizacji polskich sił zbrojnych jest niespójny i nie odpowiada na zagrożenia, przed którymi staje Polska - podaje wprost.pl.

  • Prezydent obiecuje chronić polską ziemię | 21-05-2015 15:30:00

    INFO: Do maja 2016 r. musimy zabezpieczyć polską ziemię przed spekulacją - przekonywał JE Bronisław Komorowski na pikniku zorganizowanym w kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - podaje money.pl.