Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-05-2009 08:20:21

Sejm zlikwidował abonament RTV

INFO: Uchwalona przez Sejm ustawa przewiduje m.in. likwidację abonamentu RTV od 2010 r. oraz finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa, a także przekształcenie regionalnych oddziałów TVP w samodzielne spółki.

 

Wg PO, Lewicy i PSL to wielki sukces, a wg PiS - katastrofa mediów publicznych.

 

Za ustawą głosowało 257 posłów, 162 było przeciw, a 6 posłów wstrzymało się od głosu.

 

Źródło: www.onet.pl

Opracował: Tomasz Cukiernik

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-05-2009 11:01:12 | odpowiedz
    katastrofa. telewizja powinna być kompletnie w 100% zprywatyzowana. gnoje wszystko zprywatyzowali a telewizje sobie zostawili do swoich manipulacji. ciekawe jak teraz beda zakrzywiac rzeczywistość :/

  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • PO likwiduje podatek PO-główny!!!

    Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO. Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego. Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej...
  • Państwo bezbożne czy można zaprosić Boga do polityki?

    Ja uważam, że nie tylko można, ale nawet trzeba
  • Liczba zamordowanych Zydow, czyli zarty JKM

    Szanowny Panie JKM, Panskie obliczenia co do liczby Zydow wymordowanych przez Niemcow na koncu kazdego wpisu na onet sa niesmaczne, wrecz zenujace. Nie chodzi mi o liczby (milion zamordowali...
  • Prawica

    Panie Januszu czy ludziska Ci co prawdziwie mają serce po prawej stronie doczekają się o od prawicowych przywódców wreszcie wspólnego frontu porozumienia, żeby to całe lewactwo w Polsce miało...

Poczytaj również

  • CAS: Szybkie przelewy szansą na 67 mln zł oszczędności samorządów | 30-06-2016 21:45:00

    INFO: Z raportu Centrum im. Adama Smitha wynika, że tzw. szybkie przelewy mogą przełożyć się na 66,5 mln zł oszczędności rocznie w samorządach, natomiast 794 urzędników będzie mogło być skierowanych do innych prac - informuje stooq.pl.

  • Gdańszczanie zapłacili za reprezentacyjne koszulki miejskich urzędników | 30-06-2016 19:30:00

    INFO: Z okazji Euro 2016 Gdańsk kupił 50 koszulek i czapek reprezentacji Polski oraz 60 bluz za blisko 17,5 tys. zł - podaje portal trojmiasto.pl.

  • RPO przeciwko lichwie | 30-06-2016 17:30:00

    INFO: Rzecznik praw obywatelskich chce, by czynności wykonywane przez notariusza były nagrywane tak jak posiedzenia sądowe. RPO próbuje się w ten sposób zmierzyć się z problemem lichwy, czyli pożyczek-pułapek pod zastaw nieruchomości - pisze "Gazeta Wyborcza".

  • Szef MSZ odpowiada na pytanie o słabą pozycję Polski w UE: Nie wiem, nie oglądam TVN-u | 30-06-2016 15:30:00

    INFO: JE Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych w gabinecie JE Beaty Szydło, podczas konferencji prasowej został zapytany przez dziennikarza stacji TVN o to, jak skomentuje słabą pozycję Polski w Unii Europejskiej. Szef MSZ udzielił nietypowej odpowiedzi.

  • Miller wymienia powody Brexitu | 30-06-2016 13:15:00

    OPINIA: P. Leszek Miller, były przewodniczący SLD, w Polskim Radiu pokusił się o wymienienie powodów, dla których Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię Europejską. Wśród nich wskazał m.in. na "politykę zaciskania pasa".

  • "Tylko UE dostarcza powód do kolektywnej obrony w ramach NATO" | 30-06-2016 11:00:00

    OPNIA: P. Paweł Zalewski, były CEP z PO, zamieścił na Twitterze wpis, w którym przekonuje, iż tylko jedność w ramach Unii Europejskiej gwarantuje skuteczną obronę w ramach NATO.

  • Podatnicy latami walczą z fiskusem o dobre imię | 30-06-2016 06:45:00

    INFO: Jak podaje stooq.pl, średnio 4,5 roku firma w Polsce musi spędzić w urzędach i w sądzie, zanim oczyści się z zarzutu organów podatkowych o dokonanie nieprawidłowości podatkowych.

  • Balcerowicz o planach Morawieckiego: Więcej niż urojenie | 29-06-2016 21:45:00

    OPINIA: Prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, na antenie TVN24BiŚ odniósł się do słów JE Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i ministra rozwoju z PiS, który stwierdził, iż widzi możliwość, aby banki przeniosły swoje siedziby z londyńskiego City do Warszawy.

  • Polaków nie będzie stać na studia w Anglii? | 29-06-2016 19:30:00

    INFO: Polacy studiujący w Wielkiej Brytanii płacą obecnie 9 tys. GBP czesnego (47,7 tys. zł). Tyle samo, co Brytyjczycy. Brexit może to zmienić, bo Polacy będą jak studenci zagraniczni. Ci wykładają rocznie 12 tys. GBP (63 tys. zł) - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Wałęsa chciał pozornej demokracji? | 29-06-2016 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Jarosława Kaczyńskiego, lidera PiS, p. Lech Wałęsa po 1989 r. chciał budować system, który tylko z pozoru miał przypominać demokrację - informuje wp.pl.

  • CBA weszło do SSE | 29-06-2016 15:30:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do 12 specjalnych strefach ekonomicznych. Chodzi o nieprawidłowości finansowania i rozliczania szkoleń - podaje wp.pl.

  • Kontrowersje wokół pomnika prof. Bartoszewskiego w Sopocie | 29-06-2016 13:15:00

    INFO: Planowana budowa pomnika prof. Władysława Bartoszewskiego stała się powodem politycznych sporów - informuje "Dziennik Bałtycki". Za postawieniem pomnika opowiada się prezydent miasta Jacek Karnowski, przeciwko są radni PiS.

  • Polacy chcą Europy Narodów | 29-06-2016 11:00:00

    INFO: Jaka powinna być reakcja UE na odłączenie się Wielkiej Brytanii? - zapytano w sondażu dla "Dziennika Gazety Prawnej". Zdaniem Polaków, UE powinna się zmienić i wzmocnić rolę oraz niezależność państw członkowskich kosztem instytucji unijnych.

  • Najgorsza oglądalność TVP2 w historii | 29-06-2016 06:45:00

    INFO: Ostatnie dni nie są najlepsze dla TVP2. Stacja zanotowała najniższą oglądalność w historii.

  • PiS kłamie. Nie ograniczyło biurokracji! | 28-06-2016 21:45:00

    INFO: Jak donosi fakt.pl, PiS złamało obietnicę wyborczą ws. ograniczenia biurokracji.