Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs
Magister PAFERE - konkurs na najlepszą pracę magisterską z ekonomii
Do końca roku przedłużony został termin nadsyłania prac do IV edycji konkursu Magister PAFERE, organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Konkurs skierowany jest do absolwentów uczelni, którzy napisali
Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

22-05-2009 08:20:21

Sejm zlikwidował abonament RTV

INFO: Uchwalona przez Sejm ustawa przewiduje m.in. likwidację abonamentu RTV od 2010 r. oraz finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa, a także przekształcenie regionalnych oddziałów TVP w samodzielne spółki.

 

Wg PO, Lewicy i PSL to wielki sukces, a wg PiS - katastrofa mediów publicznych.

 

Za ustawą głosowało 257 posłów, 162 było przeciw, a 6 posłów wstrzymało się od głosu.

 

Źródło: www.onet.pl

Opracował: Tomasz Cukiernik

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-05-2009 11:01:12 | odpowiedz
    katastrofa. telewizja powinna być kompletnie w 100% zprywatyzowana. gnoje wszystko zprywatyzowali a telewizje sobie zostawili do swoich manipulacji. ciekawe jak teraz beda zakrzywiac rzeczywistość :/

  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • PO likwiduje podatek PO-główny!!!

    Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO. Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego. Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej...
  • Państwo bezbożne czy można zaprosić Boga do polityki?

    Ja uważam, że nie tylko można, ale nawet trzeba
  • Liczba zamordowanych Zydow, czyli zarty JKM

    Szanowny Panie JKM, Panskie obliczenia co do liczby Zydow wymordowanych przez Niemcow na koncu kazdego wpisu na onet sa niesmaczne, wrecz zenujace. Nie chodzi mi o liczby (milion zamordowali...
  • Prawica

    Panie Januszu czy ludziska Ci co prawdziwie mają serce po prawej stronie doczekają się o od prawicowych przywódców wreszcie wspólnego frontu porozumienia, żeby to całe lewactwo w Polsce miało...

Poczytaj również

  • OFE wybrało ponad 2,5 mln Polaków | 20-08-2014 06:45:00

    INFO: ZUS podał ostateczną liczbę osób, które zadeklarowały, że chcą wpłacać swoje składki emerytalne nie tylko w państwowym zakładzie, ale też w OFE - podaje dziennik.pl.

  • Piechociński daje nadzieję, ale i straszy | 19-08-2014 21:45:00

    OPINIA: JE Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki z PSL, w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" odniósł się do najbliższych planów rządzącej koalicji.

  • Tusk będzie donosił na Amerykanów! | 19-08-2014 19:30:00

    INFO: Rząd PO-PSL zgodził się, by polskie instytucje finansowe musiały informować amerykańskie władze skarbowe o ulokowanych w nich pieniądzach obywateli USA - donosi "Gazeta Wyborcza".

  • Samorządy płacą za brak ustawy reprywatyzacyjnej | 19-08-2014 17:30:00

    INFO: Gminy muszą zwracać dawnym właścicielom zabrane im przez państwo w czasach PRL nieruchomości albo je od nich odkupić - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Urzędnicy znów zafundują nam chaos i ból głowy | 19-08-2014 15:30:00

    FUTURO: Kolejki w okienkach, petenci biegający po zaświadczenie o zameldowaniu i zagubieni urzędnicy. Tak może wyglądać rzeczywistość w wielu urzędach po wprowadzeniu nowego dowodu osobistego w styczniu 2015 r. - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Kosmiczne projekty rozkręcą polską gospodarkę? | 19-08-2014 13:15:00

    FUTURO: Wystrzelenie na orbitę Heweliusza, drugiego polskiego satelity, który znajdzie się na orbicie Ziemi, to dopiero przygrywka do projektu wartego 700 mln zł - donosi pb.pl.

  • Prokuratura umarza kolejne sprawy przeciwko "rasistom" | 19-08-2014 11:00:00

    INFO: Aż 57 organizacji, w tym stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, alarmują, że prokuratorzy nadal umarzają sprawy o nawoływanie do przemocy na tle rasowym - podaje "Gazeta Wyborcza".

  • Urzędasy skarżą się na... zwolnienia | 19-08-2014 06:45:00

    INFO: Już ponad sto osób straciło pracę po połączeniu resortów transportu oraz rozwoju regionalnego. Co piąty zwolniony skierował sprawę do sądu - pisze "Rzeczpospolita".

  • KRUS dla każdego? | 18-08-2014 21:45:00

    INFO: Na rynku pojawiła się nowa oferta zamiany ZUS na KRUS. Oszczędności mogą wynieść nawet 11 tys. zł rocznie - informuje "Rzeczpospolita".

  • Więcej dopłacimy do ubezpieczeń rolników | 18-08-2014 19:30:00

    FUTURO: Resort rolnictwa przygotował projekt zmiany ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt hodowlanych, wskutek czego ceny polis rolnych spadną, co może spowodować, że kupi je więcej rolników - donosi pb.pl.

  • Wojsko dostanie jeszcze więcej pieniędzy | 18-08-2014 17:30:00

    INFO: Konflikt na Ukrainie przyspieszył zmiany w finansowaniu polskiego wojska. Rząd PO-PSL pracuje nad ustawą zwiększającą wydatki na obronę do średnio 2% PKB rocznie. W praktyce oznacza to, że armia będzie mogła wydać np. na uzbrojenie i szkolenie każdego roku 800 mln zł więcej - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

  • Eksperci krytykują pakiet Arłukowicza | 18-08-2014 15:30:00

    INFO: Pakiet Arłukowicza jeszcze nie obowiązuje, a eksperci już wołają o zmiany - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Gen. Koziej o III wojnie światowej | 18-08-2014 13:15:00

    OPINIA: Nie wyobrażam sobie racjonalnej, świadomej decyzji o ataku Rosji na NATO, bo tylko wtedy moglibyśmy mówić o III wojnie światowej - mówił w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" gen. Stanisław Koziej, szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

  • "Wprost" zapowiada publikacje dokumentów WSI | 18-08-2014 11:00:00

    INFO: "Wprost" twierdzi, że dotarł do dokumentów komisji weryfikacyjnej WSI.

  • Gen. Polko: gdzie nie popatrzymy, mamy same problemy | 18-08-2014 06:15:00

    OPINIA: Dowodzenie i obrona - to zdaniem gen. Romana Polki największe bolączki polskiej armii. Z byłym dowódcą jednostki GROM i byłym zastępcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego rozmawia "Nasz Dziennik".