22-05-2009 08:20:21

Sejm zlikwidował abonament RTV

INFO: Uchwalona przez Sejm ustawa przewiduje m.in. likwidację abonamentu RTV od 2010 r. oraz finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa, a także przekształcenie regionalnych oddziałów TVP w samodzielne spółki.

 

Wg PO, Lewicy i PSL to wielki sukces, a wg PiS - katastrofa mediów publicznych.

 

Za ustawą głosowało 257 posłów, 162 było przeciw, a 6 posłów wstrzymało się od głosu.

 

Źródło: www.onet.pl

Opracował: Tomasz Cukiernik

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 22-05-2009 11:01:12 | odpowiedz
    katastrofa. telewizja powinna być kompletnie w 100% zprywatyzowana. gnoje wszystko zprywatyzowali a telewizje sobie zostawili do swoich manipulacji. ciekawe jak teraz beda zakrzywiac rzeczywistość :/

  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • PO likwiduje podatek PO-główny!!!

    Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO. Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego. Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej...
  • Państwo bezbożne czy można zaprosić Boga do polityki?

    Ja uważam, że nie tylko można, ale nawet trzeba
  • Liczba zamordowanych Zydow, czyli zarty JKM

    Szanowny Panie JKM, Panskie obliczenia co do liczby Zydow wymordowanych przez Niemcow na koncu kazdego wpisu na onet sa niesmaczne, wrecz zenujace. Nie chodzi mi o liczby (milion zamordowali...
  • Prawica

    Panie Januszu czy ludziska Ci co prawdziwie mają serce po prawej stronie doczekają się o od prawicowych przywódców wreszcie wspólnego frontu porozumienia, żeby to całe lewactwo w Polsce miało...

Poczytaj również

  • Palikot żąda odebrania koncesji Radiu Maryja | 26-04-2015 14:15:00

    INFO: WCz. Janusz Palikot, kandydat Twojego Ruchu na prezydenta chce kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz odebrania toruńskiej rozgłośni koncesji na nadawanie - podaje wprost.pl.

  • Straż miejska została zlikwidowana | 26-04-2015 11:00:00

    INFO: Radni miasta Skarżysko-Kamienna zdecydowali o likwidacji straży miejskiej - podaje radio.kielce.pl.

  • Kary za dopalacze to fikcja | 26-04-2015 06:45:00

    INFO: Jak donosi rmf24.pl, kary dla właścicieli sklepów z dopalaczami to fikcja.

  • Bez kary za posiadanie 10 g marihuany? | 25-04-2015 20:45:00

    INFO: Prokuratorzy częściej umarzają sprawy o posiadanie nieznacznej ilości narkotyku, ale mają kłopot z jej określaniem. Pomóc mogłyby wytyczne - informuje "Rzeczpospolita".

  • Zjednoczona Prawica chce transmisji konkursu na prezesa ZUS | 25-04-2015 17:30:00

    INFO: Jak donosi dziennik.pl, klub Zjednoczonej Prawicy zaproponował, by konkurs na prezesa ZUS był transmitowany przez Internet.

  • Platformersi zapukają do naszych drzwi | 25-04-2015 14:15:00

    INFO: Sztab wyborczy JE Bronisława Komorowskiego podejmie ostatnią próbę mobilizacji elektoratu PO. Kampania "od drzwi do drzwi” zacznie się w weekend - pisze "Rzeczpospolita”.

  • Nie żyje Władysław Bartoszewski | 25-04-2015 11:00:00

    INFO: W wieku 93 lat w Warszawie zmarł p. Władysław Bartoszewski, były więzień obozu Auschwitz, dwukrotny szef polskiej dyplomacji.

  • Biurokraci zablokowali ujawnienie majątków | 25-04-2015 06:45:00

    INFO: Nie będzie powszechnej i jawnej lustracji majątków niemal wszystkich urzędników państwowych i samorządowych - pisze "Puls Biznesu".

  • 100 kolejnych substancji na liście środków zakazanych | 24-04-2015 21:45:00

    FUTURO: Projekt ustawy, który poparła sejmowa komisja zdrowia zakłada wpisanie ponad 100 kolejnych substancji na listę środków zakazanych i wprowadzenie ograniczeń dotyczących sprzedaży zawierających substancje psychoaktywne popularnych leków na przeziębienie - podaje money.pl.

  • Rośnie zadłużenie Skarbu Państwa | 24-04-2015 19:30:00

    INFO: Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lutego 2015 r. wzrosło o 1,5% m/m i wyniosło 802 808,4 mln zł - informuje money.pl.

  • Stadion Narodowy wciąż przynosi straty | 24-04-2015 17:30:00

    INFO: W 2014 r. Stadion Narodowy w Warszawie odnotował 1,1 mln zł strat - wynika z raportu przedstawionego sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki przez przedstawicieli resortu.

  • Przyszłością górnictwa są kopalnie prywatne | 24-04-2015 15:30:00

    OPINIA: Zdaniem p. Arkadiusza Krężela, przewodniczącego rady nadzorczej Impexmetalu, przyszłością sektora są kopalnie prywatne. Inwestorzy mają bowiem znacznie lepsze od państwa pomysły na to, jak zarabiać na wydobyciu węgla.

  • Władza kosztuje nas dziennie 2,3 mln zł | 24-04-2015 13:15:00

    INFO: Na funkcjonowanie zaplecza prezydenta Bronisława Komorowskiego, premier Ewy Kopacz oraz marszałków Sejmu Radosława Sikorskiego i Stefana Borusewicza płacimy codziennie 2,3 mln zł - donosi "Fakt".

  • Obsceniczna wystawa pod mecenatem rządu | 24-04-2015 11:00:00

    FUTURO: W Krakowie szykuje się obsceniczna wystawa pod patronatem pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania Małgorzaty Fuszary - pisze "Nasz Dziennik".

  • Wicemarszałek Sejmu: Molestowanie należy uznać za przestępstwo | 24-04-2015 06:45:00

    OPINIA: Trzeba zmienić przepisy w sprawie molestowania seksualnego i wzmocnić ochronę prawną ofiar - mówiła w radiowej Jedynce wicemarszałek Sejmu WCz. Wanda Nowicka, znana feministka.