Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-03-2018 06:45:00

Sędzia, który skazał Komendę, ciągle wydaje wyroki

INFO: Jak pisze portal se.pl, sędzia Mariusz Wiązek, który skazywał p. Tomasza Komendę za zbrodnie, których nie popełnił, wciąż pracuje we wrocławskim sądzie okręgowym.

 

Portal przypomina, że w 2003 r. sąd uznał, że p. Komenda brutalnie zgwałcił 15-letnią Małgosię. Okazuje się, że mężczyzna nie miał ze zbrodnią nic wspólnego. Usłyszał jednak w pierwszej instancji wyrok 15 lat więzienia. Rok po wyroku sprawa trafiła do sądu apelacyjnego, który wydłużył karę do 25 lat, bo uznał, że p. Komenda był też winny zabicia nastolatki. P. Komenda cieszy się wolnością od czwartku. Sąd warunkowo zawiesił mu karę więzienia, by poza murami oczekiwał na decyzję Sądu Najwyższego w sprawie ewentualnego uniewinnienia. Mężczyzna w więzieniu przeżywał horror. Współwięźniowie kilka razy łamali mu kości, był wyzywany i szykanowany. Nigdy nie był na przepustce, bo nie przyznał się do winy.

Media podają, że JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, wszczął postępowanie ws. fałszowania dowodów w tej sprawie.

 

Źródło: se.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-03-2018 08:29:53 | odpowiedz
    P.JKM nadal za kara smierci w Polsce?
    • 18-03-2018 16:05:24 | odpowiedz
      A co to ma do rzeczy? To jest problem zlikwidowania nadzwyczajnej kasty niezależnej od prawa logiki i przyzwoitości i zastąpienia jej ludźmi stosującymi i szanującymi prawo.
      Czy gdyby go współwięźniowie zabili to byłbyś za zniesienie kary więzienia dla gwałcicieli?
    • 18-03-2018 23:40:01 | odpowiedz
      Tak. Gdyż gdyby okazało się, że gdyby skazany okazał się niewinny, to można go spokojnie przywrócić do życia i wypuścić na wolność. Mógłby nawet dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.
  • 18-03-2018 14:52:51 | odpowiedz
    Ktoś tu robi za pożytecznego idiotę IV Kaczpospolitej Ludowej. Próbuje się całą sprawę wykorzystać do walki z sędziami, a tymczasem źródło problemu tkwi w fałszowaniu dowodów i nakłanianiu przemocą do składania fałszywych zeznań.
  • 18-03-2018 17:39:18 | odpowiedz
    Podobno 12 osób zapewniło Mu alibi...
  • 18-03-2018 19:02:31 | odpowiedz
    Prostytut

    Prostytut (błędnie Instytutem zwany)
    „Nauk społecznych rozwiązuje brak“.
    Zasoby jego ludzkie schorowany
    Simon Mol poznał. Nim go trafił szlag.

    Czterdzieści dziewcząt, głównie psycholożek,
    Czarnoskóremu oddawało się.
    (Wśród nich dziewice trzy zaliczył bożek.)
    „Prezerwatywa? To rasizm, a fe!”

    W tej „Wyższej Szkole Sztuki Gotowania
    Na Gazie” postęp trwa! I stąd nie dziw,
    Że wykonano późno dość badania:
    „Prawie połowa ma już wirus HIV!”

    Ach, rasistowskie jakże snuć domysły,
    Kto pozarażał młode Polki te?!
    Społecznych nauk rozum nie jest ścisły...
    A w Polsce można darmo leczyć się!

    Choć, po wyroku, AIDS Kameruńczyka
    Wysmagał na śmierć, jak rasisty bicz,
    Dla podatnika wniosek ten wynika:
    Prostytut zamknij i swą forsę licz!

  • Jak zwalczyć biurokracje?

    Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • 16 lutego 2010: Coś o dyskryminacji

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Cos-o-dyskryminacji,2,ID400748030,n
  • Budżet państwa

    Możecie mi powiedzieć co oprócz wojska/policji zdaniem JKM powinno być utrzymywane z budżetu państwa? Była chyba kiedyś mowa o jakiś 6 Ministerstwach ale prosiłbym o jakieś konkretne informację w...

Poczytaj również

  • Ordo Iuris pisze nową konwencję | 14-08-2018 13:15:00

    INFO: Resort dyplomacji "z zainteresowaniem" przyjął projekt międzynarodowego dokumentu, autorstwa Ordo Iuris - podaje "Rzeczpospolita".

  • Rosyjskie embargo nie takie straszne | 14-08-2018 11:00:00

    INFO: Bilans handlowy Polski mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga systematycznie się poprawia. Struktura eksportu nie uległa szczególnej zmianie, jednak wolumen produktów żywnościowych wzrósł. Polakom udało się zatem skutecznie znaleźć alternatywne rynki zbytu - informuje ZPP.

  • Koszulka z symbolem ZSRR nie jest propagowaniem systemu totalitarnego? | 14-08-2018 06:45:00

    INFO: WCz. Bartosz Józwiak z Kukiz`15 zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania systemu totalitarnego na UW. Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa.

  • Winnicki, Rzymkowski i Józwiak poszli skontrolować urzędników HGW | 13-08-2018 21:45:00

    INFO: Posłowie Robert Winnicki, Tomasz Rzymkowski i Bartosz Józwiak przybyli do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, aby przeprowadzić kontrolę "w związku ze skandalem rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego". ‬

  • Zburzą słynny pomnik w Rzeszowie? | 13-08-2018 19:30:00

    INFO: IPN domaga się zburzenia Pomnika Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie. WCz. Wojciech Buczak, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa, nie widzi jednak takiej potrzeby - podaje Interia.

  • UOKiK wykrył... spisek | 13-08-2018 17:30:00

    INFO: UOKiK przeanalizował ceny na rynku owoców i warzyw i wykrył spisek - podaje interia.pl.

  • Polacy nie chcą 1000+ | 13-08-2018 15:30:00

    INFO: Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że Polacy nie widzą sensu w zwiększaniu wypłat w ramach programu 500 plus.

  • Dyrektorka u HGW była funkcjonariuszką u Kiszczaka | 13-08-2018 13:15:00

    INFO: P. Ewa Gawor, która rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowiska narodowe, ukrywała fakt, że była funkcjonariuszem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych śp. Czesława Kiszczaka - podaje Interia.

  • Macierewicz dostał nową misję od Kaczyńskiego | 13-08-2018 11:00:00

    INFO: WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, poprosił WCz. Antoniego Macierewicza o przeprowadzenie całościowej oceny stanu armii - donosi "Wprost".

  • Pierwsze rządowe mieszkania sfuszerowane? | 13-08-2018 06:45:00

    INFO: Odkryto pleśń w pierwszych rządowych mieszkaniach - donosi wp.pl.

  • Polska wkroczyła w kolejny kryzys demograficzny | 12-08-2018 20:45:00

    INFO: GUS poinformował, że Polska wkroczyła w okres kolejnego kryzysu demograficznego - informuje businessinsider.com.pl.

  • CBA kontroluje przetargi NCBR | 12-08-2018 17:30:00

    INFO: Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje przetargi Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - donosi stooq.pl.

  • "Solidarność" domaga się "budżetówki plus" | 12-08-2018 14:15:00

    INFO: NSZZ "Solidarność" domaga się od rządu wprowadzenia programów "budżetówka plus" i "fundusz socjalny plus" - podaje pb.pl.

  • MinFin zwolni z PIT stypendia z programu Erasmus | 12-08-2018 11:00:00

    INFO: MinFin proponuje zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych stypendiów uzyskiwanych w ramach programu "Erasmus+" - podaje interia.pl.

  • Episkopat krytykuje nową ordynację do PE | 12-08-2018 06:45:00

    INFO: Episkopat skrytykował nowelizację ordynacji wyborczej do PE - podaje salon24.pl.