Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-03-2018 06:45:00

Sędzia, który skazał Komendę, ciągle wydaje wyroki

INFO: Jak pisze portal se.pl, sędzia Mariusz Wiązek, który skazywał p. Tomasza Komendę za zbrodnie, których nie popełnił, wciąż pracuje we wrocławskim sądzie okręgowym.

 

Portal przypomina, że w 2003 r. sąd uznał, że p. Komenda brutalnie zgwałcił 15-letnią Małgosię. Okazuje się, że mężczyzna nie miał ze zbrodnią nic wspólnego. Usłyszał jednak w pierwszej instancji wyrok 15 lat więzienia. Rok po wyroku sprawa trafiła do sądu apelacyjnego, który wydłużył karę do 25 lat, bo uznał, że p. Komenda był też winny zabicia nastolatki. P. Komenda cieszy się wolnością od czwartku. Sąd warunkowo zawiesił mu karę więzienia, by poza murami oczekiwał na decyzję Sądu Najwyższego w sprawie ewentualnego uniewinnienia. Mężczyzna w więzieniu przeżywał horror. Współwięźniowie kilka razy łamali mu kości, był wyzywany i szykanowany. Nigdy nie był na przepustce, bo nie przyznał się do winy.

Media podają, że JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, wszczął postępowanie ws. fałszowania dowodów w tej sprawie.

 

Źródło: se.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 18-03-2018 08:29:53 | odpowiedz
    P.JKM nadal za kara smierci w Polsce?
    • 18-03-2018 16:05:24 | odpowiedz
      A co to ma do rzeczy? To jest problem zlikwidowania nadzwyczajnej kasty niezależnej od prawa logiki i przyzwoitości i zastąpienia jej ludźmi stosującymi i szanującymi prawo.
      Czy gdyby go współwięźniowie zabili to byłbyś za zniesienie kary więzienia dla gwałcicieli?
    • 18-03-2018 23:40:01 | odpowiedz
      Tak. Gdyż gdyby okazało się, że gdyby skazany okazał się niewinny, to można go spokojnie przywrócić do życia i wypuścić na wolność. Mógłby nawet dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.
  • 18-03-2018 14:52:51 | odpowiedz
    Ktoś tu robi za pożytecznego idiotę IV Kaczpospolitej Ludowej. Próbuje się całą sprawę wykorzystać do walki z sędziami, a tymczasem źródło problemu tkwi w fałszowaniu dowodów i nakłanianiu przemocą do składania fałszywych zeznań.
  • 18-03-2018 17:39:18 | odpowiedz
    Podobno 12 osób zapewniło Mu alibi...
  • 18-03-2018 19:02:31 | odpowiedz
    Prostytut

    Prostytut (błędnie Instytutem zwany)
    „Nauk społecznych rozwiązuje brak“.
    Zasoby jego ludzkie schorowany
    Simon Mol poznał. Nim go trafił szlag.

    Czterdzieści dziewcząt, głównie psycholożek,
    Czarnoskóremu oddawało się.
    (Wśród nich dziewice trzy zaliczył bożek.)
    „Prezerwatywa? To rasizm, a fe!”

    W tej „Wyższej Szkole Sztuki Gotowania
    Na Gazie” postęp trwa! I stąd nie dziw,
    Że wykonano późno dość badania:
    „Prawie połowa ma już wirus HIV!”

    Ach, rasistowskie jakże snuć domysły,
    Kto pozarażał młode Polki te?!
    Społecznych nauk rozum nie jest ścisły...
    A w Polsce można darmo leczyć się!

    Choć, po wyroku, AIDS Kameruńczyka
    Wysmagał na śmierć, jak rasisty bicz,
    Dla podatnika wniosek ten wynika:
    Prostytut zamknij i swą forsę licz!

  • Jak zwalczyć biurokracje?

    Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
  • Monarchia w Polsce

    Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
  • Czy podatek progresywny jest napewno zgodny z konstytucją?

    Czy ktoś kiedyś pisał skargę do TK że podatek progresywny jest niezgodny z konstytucją? A jak nie to można taką skargę napisać - na 110% odrzucą, ale przynajmniej o UPR w TV powiedzą :)
  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • 16 lutego 2010: Coś o dyskryminacji

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Cos-o-dyskryminacji,2,ID400748030,n
  • Budżet państwa

    Możecie mi powiedzieć co oprócz wojska/policji zdaniem JKM powinno być utrzymywane z budżetu państwa? Była chyba kiedyś mowa o jakiś 6 Ministerstwach ale prosiłbym o jakieś konkretne informację w...

Poczytaj również

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.

  • Polacy za opodatkowaniem księży | 15-01-2019 15:30:00

    INFO: Blisko połowa Polaków twierdzi, że księża nie płacą podatków - wynika z badania przeprowadzonego dla money.pl.

  • Żebrowski: Musimy mieć dostęp do broni! | 15-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Historyk Leszek Żebrowski wyraził przekonanie, że Polacy powinni mieć dostęp do broni - podaje portal dlapolski.pl.

  • Polska nie osiągnie celu OZE na 2020 | 15-01-2019 11:00:00

    INFO: W poufnym dokumencie przesłanym Komisji Europejskiej, do którego dotarł portal WysokieNapiecie.pl, polski rząd po raz pierwszy przyznał, że nie osiągniemy planowanego udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2020 r.

  • Rząd zezygnuje z chińskich komórek? | 15-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • W całej Polsce marsze przeciwko mowie nienawiści | 14-01-2019 21:45:00

    INFO: Po śmierci prezydenta Gdańska w wielu miastach Polski zapowiedziano marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy - podaje wp.pl.

  • Owsiak zrezygnował z funkcji szefa WOŚP | 14-01-2019 19:30:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poinformował, że złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu WOŚP - podaje bankier.pl.

  • Libertarianie sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży alkoholu | 14-01-2019 17:30:00

    INFO: Kukiz'15, Stowarzyszenie KoLiber Wrocław oraz Stowarzyszenie Libertariańskie sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży napojów alkoholowych we Wrocławiu.

  • Antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów | 14-01-2019 15:30:00

    INFO: Polski Alarm Smogowy alarmuje, że antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów - donosi interia.pl.

  • Afera w NBP: Chodzi o euro? | 14-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Nakręcanie afery w NBP przez opozycję może nie być przypadkowe i prowadzić do rezygnacji ze złotówki i szybkiego wejścia do strefy euro - ocenił wiceminister kultury Jarosław Sellin.

  • Prezydent Gdańska dźgnięty nożem podczas finału WOŚP | 14-01-2019 11:00:00

    INFO: Prezydent Gdańska, p. Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie podczas finału WOŚP - podaje onet.pl.

  • Jeszcze nie istnieje, a już jest trzecią siłą w polityce? | 14-01-2019 06:15:00

    INFO: Gdyby wyborcy mieli możliwość głosowania na jeszcze nieistniejącą partię p. Roberta Biedronia, to uplasowałaby się ona na trzecim miejscu - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanych na zlecenie „Super Expressu”.