Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-08-2018 06:15:00

Są pierwsze blokady kont firmowych!

INFO: Około milion złotych zostało zabezpieczone przez fiskusa, który sześć razy nałożył blokadę na konta firmowe. Wszystko za sprawą uzyskanych danych bankowych - informuje wp.pl.

 

Portal przypomina, że na podstawie nowych przepisów Ordynacji podatkowej o przeciwdziałaniu wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych skarbówka ma dostęp do danych bankowych o rachunkach. Fiskus nałożył już pierwsze blokady na konta.

- Blokady rachunków zostały zastosowane w przypadku sześciu rachunków bankowych na kwotę w sumie ok. miliona złotych - poinformował p. Przemysław Krawczyk, dyrektor departamentu nadzoru nad kontrolami MF.

W przypadkach tych zdecydowano o przedłużeniu blokady na trzy miesiące. P. Krawczyk dodał, że wszystko wskazywało na to, że fiskus miał do czynienia z tzw. firmami znikającymi.

 

Zobacz także: Tajna instrukcja fiskusa: Brać się za uczciwych

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 13-08-2018 07:41:44 | odpowiedz
    Chcieliście "Polski solidarnej", to macie. A to kosztuje.
    • 13-08-2018 10:54:06 | odpowiedz
      Brawo PIS.!!! Naród pragnie dobrej gumy. I Wy im tę gumę dajecie. Dopóki naród czuje gumę, Wy macie władzę. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką. Lać zimnym końcem.
  • 13-08-2018 11:26:29 | odpowiedz
    "..wszystko wskazywało..." zabierają cudzą własność na podstawie swoich domniemań...
    Ustawa o działalności gospodarczej w Polsce opisuje zakładanie firm i ich zamykanie.
    A gdzie opisuje znikanie firm?

    Ja wam , urzędasy,opiszę proces znikania , który odbywał się u was:

    Na pasie 300 m pomiędzy granicą Polski i Ukrainy znikały przez 10 lat tysiące Tir-ów.
    Z Polski wyjeżdżał transport spirytusu lub papierosów a wjeżdżał na Ukrainę tir z np. odpadami budowlanymi.
    Żaden z was, urzędasy potwierdzając eksport na Ukrainę papierosów i zwrot zapłaconego vat nie pomyślał, że marlboro w Kijowe są 10 razy tańsze niż w Warszawie. To samo jest z benzyną.

    A teraz "..wszystko wskazywało..."
    Co mówi na temat znikania ustawa? no słucham bo do tej pory nic nie słyszałem.
    Ja wam powiem urzędasy,że do tej pory "zniknęło" z Polski 8 milionów podatników i będą oni dalej "znikać".
    ╭∩╮(-_-)╭∩╮




  • Fiskus chce podatku od zysku z promocyjnych kart kredytowych

    onet.pl Naturalnie fiskus nie zakłada kompensacji kosztów z przychodami z takiej karty. Bo przecież 99% użytkowników bierze karty po to, żeby na nich zarobić. Myślałem, że osiągnęliśmy dno gdy...
  • Sprawa Polańskiego, czyli na jakim świecie żyjemy

    Co do meritum tej sprawy wiem niewiele ale chciałem nie o samej sprawie, a o reakcji (polityków, "twórców") na nią kilka słów napisać. Otóż przed chwilą w TVN24 niejaka Karolina...
  • Podatek dochodowy

    Jan: Podatek dochodowy odbiera ludziom pieniądze,sprawia,że mniej opłaca się pracować,przez co zniechęca do pracy-a to obniża poziom życia. Paweł: Tak może być w pewnych przypadkach,a w innych...
  • CIA bez zgody sądu będzie mogła zajrzeć na nasze konta bankowe

    CIA bez zgody sądu będzie mogła zajrzeć na nasze konta bankowe Zaczyna się grubo.
  • ZUS klęka

    Tylko czy ktokolwiek wyciągnie z tego wnioski?? http://biznes.onet.pl/bronimy-sie-przed-nieuchronna-zapascia-systemu-eme,18490,3327052,1,prasa-detal Już we wrześniu budżet państwa...

Poczytaj również

  • Portal wp.pl uderza w Korwina | 16-08-2018 06:15:00

    INFO: Portal wp.pl uderzył w p. Janusza Korwin-Mikkego za jego wpis o śp. Korze.

  • Za kilka miesięcy 2,5 mln Polaków zostanie uwłaszczonych | 15-08-2018 15:30:00

    INFO: Prezydent Andrzej Duda podpisał długo wyczekiwaną ustawę w sprawie zniesienia użytkowania wieczystego - informuje gazetaprawna.pl.

  • KE naciska na Polskę! | 15-08-2018 06:15:00

    INFO: Komisja Europejska pozostaje na stanowisku, że polska ustawa o Sądzie Najwyższym jest niezgodna z prawem UE, ponieważ narusza zasadę niezależności sądownictwa, w tym zasadę nieusuwalności sędziów - pisze onet.pl.

  • Prezydent Turcji: Stopy procentowe to narzędzie wyzysku | 14-08-2018 18:30:00

    OPINIA: JE Recep Tayyip Erdoğan, prezydent Turcji, określił stopy procentowe mianem "narzędzi wyzysku", które powinny być utrzymywane na jak najniższym poziomie.

  • Zieloni chcą olbrzymich podwyżek podatków! | 14-08-2018 12:30:00

    INFO: Szwedzka Partia Zielonych chce wydać aż 50 mld SEK (ok. 5,5 mld USD) na walkę ze zmianami klimatycznymi.

  • Cejrowski-rolnik nie bierze unijnych dotacji! | 14-08-2018 06:15:00

    INFO: Pokazuję na sobie, wszystkim dookoła, że bez dotacji można zarobić lepiej, że bez Unii można lepiej – mówi w rozmowie z „Do Rzeczy” p. Wojciech Cejrowski, podróżnik, publicysta i jak się okazuje – również rolnik.

  • JKM i Liroy łączą siły w Warszawie! | 13-08-2018 17:28:08

    INFO: P. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności i WCz. Piotr Liroy Marzec, poseł niezrzeszony i prezes Stowarzyszenia Skuteczni, podpisali porozumienie programowe dla Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych.

  • Ordo Iuris dementuje mity o dyskryminacji środowisk LGBT | 13-08-2018 12:30:00

    OPINIA: Rada Europy przeprowadziła międzynarodowy monitoring nad wdrażaniem rekomendacji zawartych w zaleceniach Komitetu Ministrów Rady Europy z 2010 r. w zakresie środków zwalczania dyskryminacji opartej na orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Instytut Ordo Iuris wysłał do Rady Europy Uwagi, opisując stan wdrożenia poszczególnych rekomendacji w Polsce.

  • PiS opłaca internetowych trolli | 12-08-2018 15:45:00

    INFO: Z raportu opracowanego przez naukowców z Oxfordu wynika, że w latach 2015 - 2017 PiS opłacało armię trolli, gotowych na każde skinienie atakować przeciwników politycznych i wychwalać rząd pod niebiosa.

  • UE wprowadza zakaz sprzedaży żarówek halogenowych! | 12-08-2018 06:45:00

    FUTURO: Decyzją władz Unii Europejskiej od 1 września ze sklepowych półek znikną żarówki halogenowe.

  • Precedens: 289 mln USD odszkodowania od Monsanto! | 11-08-2018 15:15:00

    INFO: Amerykański sąd nakazał producentowi odchwaszczaczy koncernowi Monsanto wypłacenie 289 mln USD odszkodowania na rzecz śmiertelnie chorego na raka ogrodnika.

  • Samobójstwo polityk zgwałconej przez muzułmanów! | 11-08-2018 07:00:00

    INFO: Radna z Hagi i członkini antyimigracyjnej Partii Wolności popełniła samobójstwo kilka godzin po tym, jak umieściła w Internecie film, w którym twierdziła, że została zgwałcona przez grupę muzułmanów.

  • Prof. Happer: Ludzkość nie wpływa na zmiany klimatu | 10-08-2018 18:30:00

    OPINIA: Dwutlenek węgla nie jest zanieczyszczeniem, ludzkość raczej nie jest w stanie wpływać na naturalne zmiany klimatu - powiedział w Katowicach prof. Wilhelm Happer z Uniwersytetu w Princeton - podaje nczas.com.

  • Tajna instrukcja fiskusa: Brać się za uczciwych | 10-08-2018 12:30:00

    INFO: Krajowa Administracja Skarbowa ma się już nie zajmować prawdziwymi oszustami, ale przedsiębiorcami, którym można coś zabrać - podaje portal innpoland.pl.

  • Orbán o upadku europejskiej cywilizacji | 10-08-2018 06:15:00

    OPINIA: Premier Węgier p. Wiktor Orbán wygłosił wykład na XXIX Wolnym Uniwersytecie Letnim w Tusnadfürdö, w którym poruszył wiele kwestii związanych ze sprawami kraju i świata. Gorzkie słowa padły m.in. pod adresem europejskich elit.