Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-08-2018 06:15:00

Są pierwsze blokady kont firmowych!

INFO: Około milion złotych zostało zabezpieczone przez fiskusa, który sześć razy nałożył blokadę na konta firmowe. Wszystko za sprawą uzyskanych danych bankowych - informuje wp.pl.

 

Portal przypomina, że na podstawie nowych przepisów Ordynacji podatkowej o przeciwdziałaniu wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych skarbówka ma dostęp do danych bankowych o rachunkach. Fiskus nałożył już pierwsze blokady na konta.

- Blokady rachunków zostały zastosowane w przypadku sześciu rachunków bankowych na kwotę w sumie ok. miliona złotych - poinformował p. Przemysław Krawczyk, dyrektor departamentu nadzoru nad kontrolami MF.

W przypadkach tych zdecydowano o przedłużeniu blokady na trzy miesiące. P. Krawczyk dodał, że wszystko wskazywało na to, że fiskus miał do czynienia z tzw. firmami znikającymi.

 

Zobacz także: Tajna instrukcja fiskusa: Brać się za uczciwych

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 13-08-2018 07:41:44 | odpowiedz
    Chcieliście "Polski solidarnej", to macie. A to kosztuje.
    • 13-08-2018 10:54:06 | odpowiedz
      Brawo PIS.!!! Naród pragnie dobrej gumy. I Wy im tę gumę dajecie. Dopóki naród czuje gumę, Wy macie władzę. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką. Lać zimnym końcem.
  • 13-08-2018 11:26:29 | odpowiedz
    "..wszystko wskazywało..." zabierają cudzą własność na podstawie swoich domniemań...
    Ustawa o działalności gospodarczej w Polsce opisuje zakładanie firm i ich zamykanie.
    A gdzie opisuje znikanie firm?

    Ja wam , urzędasy,opiszę proces znikania , który odbywał się u was:

    Na pasie 300 m pomiędzy granicą Polski i Ukrainy znikały przez 10 lat tysiące Tir-ów.
    Z Polski wyjeżdżał transport spirytusu lub papierosów a wjeżdżał na Ukrainę tir z np. odpadami budowlanymi.
    Żaden z was, urzędasy potwierdzając eksport na Ukrainę papierosów i zwrot zapłaconego vat nie pomyślał, że marlboro w Kijowe są 10 razy tańsze niż w Warszawie. To samo jest z benzyną.

    A teraz "..wszystko wskazywało..."
    Co mówi na temat znikania ustawa? no słucham bo do tej pory nic nie słyszałem.
    Ja wam powiem urzędasy,że do tej pory "zniknęło" z Polski 8 milionów podatników i będą oni dalej "znikać".
    ╭∩╮(-_-)╭∩╮




  • Fiskus chce podatku od zysku z promocyjnych kart kredytowych

    onet.pl Naturalnie fiskus nie zakłada kompensacji kosztów z przychodami z takiej karty. Bo przecież 99% użytkowników bierze karty po to, żeby na nich zarobić. Myślałem, że osiągnęliśmy dno gdy...
  • Sprawa Polańskiego, czyli na jakim świecie żyjemy

    Co do meritum tej sprawy wiem niewiele ale chciałem nie o samej sprawie, a o reakcji (polityków, "twórców") na nią kilka słów napisać. Otóż przed chwilą w TVN24 niejaka Karolina...
  • Podatek dochodowy

    Jan: Podatek dochodowy odbiera ludziom pieniądze,sprawia,że mniej opłaca się pracować,przez co zniechęca do pracy-a to obniża poziom życia. Paweł: Tak może być w pewnych przypadkach,a w innych...
  • CIA bez zgody sądu będzie mogła zajrzeć na nasze konta bankowe

    CIA bez zgody sądu będzie mogła zajrzeć na nasze konta bankowe Zaczyna się grubo.
  • ZUS klęka

    Tylko czy ktokolwiek wyciągnie z tego wnioski?? http://biznes.onet.pl/bronimy-sie-przed-nieuchronna-zapascia-systemu-eme,18490,3327052,1,prasa-detal Już we wrześniu budżet państwa...

Poczytaj również

  • Poseł Kukiz`15 powstrzymał niekorzystne zmiany dla kierowców | 17-12-2018 06:15:00

    INFO: WCz. Paweł Szramka z Kukiz`15 powstrzymał zmiany niekorzystne dla kierowców - poinformował na Facebooku WCz. Paweł Kukiz.

  • Zieloni chcą wysiedlać... przeciwników imigracji! | 16-12-2018 15:15:00

    INFO: Grupa lokalnych działaczy szwedzkich Zielonych zasugerowała, by osoby krytycznie nastawione do wielokulturowości były izolowane. Szefostwo partii odcina się od tych propozycji, nazywając je satyrą.

  • Rekordowo wysokie zadłużenie świata | 16-12-2018 06:15:00

    INFO: Zadłużenie publiczne na świecie osiągnęło już 184 bln USD - donosi Bloomberg.

  • Tak PE wspiera ideologię gender | 15-12-2018 15:15:00

    INFO: Parlament Europejski debatował nad rezolucją dotyczącą praw człowieka i demokracji na świecie. W opinii instytutu Ordo Iuris rezolucja wspiera promocję ideologii gender.

  • "Wymordujemy białe kobiety, ich dzieci i ich zwierzęta" | 15-12-2018 06:15:00

    INFO: Lider skrajnie rasistowskiej i komunistycznej partii BLF w RPA zapowiedział na wiecu, że będzie zabijał białe kobiety, dzieci i nawet zwierzęta białych.

  • Rząd obniży akcyzę na energię? | 14-12-2018 18:30:00

    INFO: W rządzie w końcu pojawił się rozsądny pomysł na rozwiązanie problemu drożejącego prądu - podaje interia.pl.

  • Międlar spalił zdjęcie Mazowieckiego | 14-12-2018 12:30:00

    INFO: P. Jacek Międlar, który uczestniczył w marszu w rocznicę ustanowienia stanu wojennego, podpalił zdjęcie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego - donosi wp.pl.

  • Braun dołączy do Wolności i RN? | 14-12-2018 06:15:00

    INFO: P. Krzysztof Bosak, wiceprzewodniczący Ruchu narodowego, ujawnił, że toczą się rozmowy między liderami nowo powstałej antyunijnej koalicji a p. Grzegorzem Braunem - podaje nczas.com.

  • Słomka wygrał w Strasburgu z nadzwyczajną kastą | 13-12-2018 18:30:00

    INFO: Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że skazanie p. Adama Słomki na 14 dni aresztu za rzekome znieważenie sądu było bezzasadne - podaje dorzeczy.pl.

  • Przez opieszałość monopolisty miasta nie dostały dotacji | 13-12-2018 12:30:00

    INFO: Przez niedbalstwo Poczty Polskiej miasto Rybnik nie dostanie 2 mln zł uniodotacji.

  • Polskie dzieci odbierane rodzicom przez SS XXI wieku | 13-12-2018 06:15:00

    INFO: Posłowie Partii Wolność Jacek Wilk oraz Jakub Kulesza zorganizowali konferencję prasową, która dotyka problemu zabierania polskim rodzinom mieszkających w Wielkiej Brytanii ich dzieci. Wraz z parlamentarzystami w konferencji udział wzięli zainteresowani rodzice, walczący o prawa do opieki nad swoimi dziećmi: pp. Dorota Uszkiewicz oraz Paweł Jankowski.

  • PE nie chce dyskusji na temat sytuacji we Francji | 12-12-2018 18:30:00

    INFO: Parlament Europejski nie będzie debatować na temat sytuacji we Francji. Wniosek o zorganizowanie debaty złożyła frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, jednak nie został on przez PE przyjęty.

  • MFW podliczył lukę VAT w Polsce | 12-12-2018 12:30:00

    INFO: Z raportu MFW wynika, że nieprzestrzeganie przepisów doprowadziło w latach 2010-2016 do niedoboru w wysokości od 18 do 27% potencjalnych wpływów z podatku od towarów i usług - donosi Interia.

  • Międlar spalił zdjęcie Marksa i Lenina | 12-12-2018 06:15:00

    INFO: P. Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, rozwiązał zgromadzenie, na którym p. Jacek Międlar spalił zdjęcie Marksa i Lenina - podaje dziennikzachodni.pl.

  • Putin agentem Stasi! | 11-12-2018 18:30:00

    INFO: Dziennik "Bild Zeitung" ujawnia, że rosyjski prezydent Włodzimierz Putin aż do upadku "muru berlińskiego" w 1989 r. był nie tylko oficerem KGB, ale także agentem enerdowskiej komunistycznej tajnej policji Stasi - pisze interia.pl.