Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-07-2018 06:45:00

Rząd zbuduje gigantyczną sieć kolejową

INFO: Przedstawiciele rządu poinformowali, że ok. 40 mld zł będzie potrzebne na rozbudowę sieci kolejowej, która będzie przebiegała przez Centralny Port Komunikacyjny - podaje interia.pl.

 

Podkreślono, że kwota ta nie wchodzi w projekt realizacji CPK, który według szacunków ma kosztować ok. 35 mld zł.

- Przewidujemy pozyskanie tych środków z finansowania unijnego - prace przygotowawcze z tej perspektywy, a realizacja z kolejnych - powiedział p. Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 09-07-2018 09:18:21 | odpowiedz
    No tak, proponuję jeszcze wózpasy by łatwiej było dojechać wozami konnymi .
  • 09-07-2018 12:42:41 | odpowiedz
    Żałośni jesteście wy - Pisowcy. Nie potrzeba wam rad Zachodu dotyczących sądownictwa czy państwa prawa. Ale już żeby wybudować kolej to się okazuje, że bez wyciągania rączki do tegoż Zachodu, to nie da rady.
  • 09-07-2018 15:04:06 | odpowiedz
    To zła wiadomość dla korwinistów. Korwiniści nienawidzą transportu publicznego. Uznają tylko samochody.
  • 09-07-2018 15:52:46 | odpowiedz
    Do Stanisława Michalkiewicza

    Szanowny Panie Stanisławie!
    Każdego Twego felietonu
    Miłośnik pisze. (Bo się bawię
    Czytając każdy!…) Oszczędź zgonu
    Swojego Twoim czytelnikom
    I oddaj serce! …rozrusznikom.

    Zadbaj o organ, co Ojczyźnie,
    Tej „nieszczęśliwej”, służy wiernie!
    Choć blizna na nim jest na bliźnie,
    Nie dopuść, aby nabył hernię!
    I – obojętne co się zdarzy –
    Do rad zastosuj się lekarzy!

    Łykaj tabletki i kontroli
    Nie zaniedbywaj! Znasz Lenina:
    „Wierzyć jest dobrze – (gdy nie boli) –
    Lecz kontrolować lepiej.” Wina
    Nie Twoja przecież… przegrywamy!
    Tryumfują Żydy (i ich chamy).

    Choć w senatorskiej Twojej głowie
    Zbawienie Polski, koniunktura
    Polsce nie sprzyja. Kto odpowie
    Z winnych? Doczeka ktoś z nich sznura?
    Bóg tak chce, trudno! To nie pora
    Na redaktora-senatora…

    Lecz na pociechę: w Boga rękach
    Jest Polska oraz Ziemia cała
    Robisz, co możesz w serca mękach.
    Bóg chce inaczej, Jemu chwała!
    On wroga, który dół nam kopie,
    W dół wepchnie… Zatem „spoko chłopie”!

    Nie będą głośni, ale cisi
    Na wieki Ziemię posiadali.
    Nie tonie zwykle to, co wisi…
    A wierną Polskę Bóg ocali!
    Więc powtórz: „Świata sam nie zbawię.”
    Żyj długo, Panie Stanisławie!

  • 29 czerwca 2009: "Błogosławiony Kryzio"

    Kilka słów o kolejach. Zgadzam się z tym, że kryzys jest motorem postępu, jednak nie mogę zgodzić się z tym, co JKM pisze o kolejach. Wszystko chyba zależy od sytuacji. Są miejsca, gdzie inny...
  • 29 lipca 2009: Znieść zniżki?

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Zniesc-znizki,2,ID386953994,n Gdyby za moich młodych lat (czyli dość dawno temu) wprowadzono takie regulacje, że biedni studenci mają zniżki na bilety, a bogaci...
  • Naród, społeczestwo, państwo

    Irytuje mnie nieustanne mieszanie tych pojęć. Traktuje się je niemal jak synonimy. I tak mamy: Polskie Koleje Państwowe Narodowy Fundusz Zdrowia. Zakład Ubezpieczeń...
  • Naprawa Państwa - od czego zacząć?

    Wątek może trochę z innej beczki ale wydaje mi się że po tej dyskusji możemy przedstawić kolejne propozycje ustaw. Wyobraźmy sobie że UPR wygrywa wybory, rządzi samodzielnie i zaczyna naprawiać...

Poczytaj również

  • Mocno rosną kary za prowadzenie psa bez smyczy | 17-11-2018 06:45:00

    INFO: 15 listopada weszła w życie nowelizacja kodeksu wykroczeń dotycząca pilnowania psów, która wprowadza ostrzejsze kary - podaje portal expressilustrowany.pl.

  • Pluł na Polskę, a dostał dotację | 16-11-2018 21:45:00

    INFO: Ukraiński dziennikarz, który pluł na Polskę i PiS, dostał od polskich władz dotację na prowadzenie portalu - podaje magnapolonia.org.

  • Od kogo UE wymusi na Polsce kupno OZE? | 16-11-2018 19:30:00

    INFO: Z raportu NIK wynika, że osiągnięcie przez Polskę wymuszanego unijnymi przepisami celu 15% udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone.

  • Skandaliczne zachowanie Owsiaka w sądzie | 16-11-2018 17:30:00

    INFO: O skandalicznym zachowaniu p. Jerzego Owsiaka w sądzie informuje portal dorzeczy.pl.

  • Szeremietiew nie wierzy w armię europejską | 16-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Wojsko jest jednym z głównych atrybutów niepodległości państwa. Nie sądzę, by poszczególne kraje zdecydowały się łatwo na rezygnację z armii - powiedział portalowi DoRzeczy.pl prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.

  • 70 "narodowych" ciąż | 16-11-2018 13:15:00

    INFO: Jak donosi dziennik.pl, Narodowy Program Prokreacyjny w ciągu 2 lat kosztował 30 mln zł. Jego efektem jest 70 ciąż.

  • Podatek od czystych pieców | 16-11-2018 11:00:00

    INFO: Dotacje na wymianę pieców i ocieplenie domów jednorodzinnych w ramach programu Czyste Powietrze traktowane są jak dodatkowy dochód i trzeba od nich zapłacić podatek - donosi "Fakt".

  • Paraliż śmieciowy na Mazowszu! | 16-11-2018 06:45:00

    INFO: Władze woj. mazowieckiego zawiadomiły ABW i NIK o paraliżu śmieciowym, do którego - ich zdaniem - doprowadził resort środowiska - podaje dziennik.pl.

  • Polacy nic sobie nie robią z zakazu spalania śmieci | 15-11-2018 21:45:00

    INFO: Mimo że od prawie 20 lat w Polsce obowiązuje zakaz spalania śmieci, proceder ten trwa w najlepsze - poinformował w raporcie Polski Alarm Smogowy.

  • Marczuk rzecznikiem praw dziecka? | 15-11-2018 19:30:00

    INFO: Jak podaje "Super Express", najpoważniejszym kandydatem na stanwisko Rzecznika Praw Dziecka jest obecnie p. Bartosz Marczuk, który tydzień temu złożył rezygnację z funkcji wiceministra w MRPiPS.

  • Rząd zrobi porządek w stawkach VAT | 15-11-2018 17:30:00

    INFO: Wszystkie kategorie owoców, produktów piekarniczych, prasy będą objęte taką samą stawką VAT - podaje Interia.

  • Skorumpowani urzędnicy niszczą prywatne przedsiębiorstwa | 15-11-2018 15:30:00

    INFO: P. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności i WCz. Jakub Kulesza, poseł Wolności domagają się surowych kary za korupcję oraz zmiany formuły funkcjonowania KNF-u.

  • Jakubiak za ostrym ukaraniem "tego z KNF" | 15-11-2018 13:15:00

    OPINIA: Ten człowiek z KNF-u powinien siedzieć w więzieniu tyle lat, żeby się nikomu więcej nie opłaciło - mówił w TVP Info WCz. Marek Jakubiak.

  • 500 zł grzywny dla ministra sprawiedliwości | 15-11-2018 11:00:00

    INFO: Na początku listopada minister sprawiedliwości został ukarany grzywną, ponieważ nie wykonał wyroku sądu administracyjnego - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Dziennikarz zawieszony za "bydlaka Bartoszewskiego" | 15-11-2018 06:45:00

    INFO: Dyrekcja Programu III Polskiego Radia zawiesiła red. Wojciecha Reszczyńskiego za brak reakcji na nazwanie "bydlakiem" śp. Władysława Bartoszewskiego - podaje wp.pl.