Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

20-10-2018 17:30:00

Rząd zapowiada nowy program - Kolej Plus

FUTURO: Kolej plus - to nowy program dla polskiej kolei, który uruchomi rząd - podaje businessinsider.com.pl.

 

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. Udział samorządów w kosztach inwestycji zakładany jest na 15% ich wartości. Program przewiduje budowę i odbudowę kolejowych połączeń o znaczeniu lokalnym.

Nowy program Kolej plus będzie komplementarny zarówno z obowiązującym Krajowym Programem Kolejowym (66 mld zł), jak i z programem utrzymaniowym (23 mld zł).

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 20-10-2018 18:38:09 | odpowiedz
    Jesli to pojdzie razem z wyhamowaniem ruchu samochodowego (tiry, autostrady), to jestem za w 200%.
  • 21-10-2018 09:26:44 | odpowiedz
    Powtórka z komuny: na szczeblu centralnym zapadła decyzja to budujemy kolej. A czy ona jest komuś potrzebna???? Jeśli tak to trudno, budujcie, odbudowujcie, byle z głową. Takie wasze zbójnickie prawo. Boję się jednak że to pieniądze wyrzucone w błoto, przynajmniej jeśli chodzi o lokalny ruch pasażerski, bo "busiki" doskonale zastępują kolej tym którzy z jakichś powodów nie mogą jechać swoim autem, a dojazd do pracy często załatwia pracodawca. Ale jak nie wiadomo o co chodzi...

  • Pieniądz

    JKM swierdził że bardzo byułby kontent gdyby w Polsce obowiązywało kilka lub nawet kilkanaście systemów walutowych.Otórz jednostki teretorialne w Polsce mają prawo wydawac swój własny pieniądz ale...
  • 29 maja - Czy kobiety wywołały kryzys?

    Nie wiedziałem, że wydając pieniądze wywołuje się kryzys... Wydawało mi się, że kryzys wziął się stąd, że ludzie nagle przestali wydawać pieniądze - na nowe mieszkania, na nowe samochody i inne...
  • Program UPR - dwa pytania

    Nie wiem czy to właściwe miejsce, ale okazało się że forum UPR nie jest dostępne publicznie... Tak więc: 1. Czy program UPR zakłada zniesienie przymusu sporządzania aktów notarialnych np. w...
  • SKANDAL! Rostowski podniesie nam VAT do 23%

    FUTURO: Aby ratować budżet, p. Jacek Rostowski, minister finansów, chce od września podnieść VAT z 22% na 23%. Ponadto VAT na transport i hotele ma wzrosnąć z aktulanych 7% do 23%. Na...
  • Co czeka Irlandię po wyborach lokalnych?

    Zwykło się uważać, że Irlandczycy głosują w wyborach parlamentarnych tak, jakby to były wybory lokalne. Tym razem słychać było komentarze, że zagłosowali w wyborach lokalnych, które odbyły się 5...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...

Poczytaj również

  • Winnicki: Nie zgodzimy się, by rząd przejął Marsz Niepodległości | 13-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Jeśli rząd zechce przejąć Marsz Niepodległości, to go zniszczy. Marsz jest silny swoją żywiołowością, dynamiką i spontanicznością. Nie będzie naszej zgody, by za jego organizację wzięła się władza - powiedział Onetowi WCz. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

  • RKW chce unieważnienia wyborów prezydenta Warszawy | 13-11-2018 13:15:00

    INFO: Zarząd Ruchu Kontroli Wyborów złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie protesty wyborcze dot. prawidłowości wyborów samorządowych - podaje dorzeczy.pl.

  • Szef MSW: Nie będzie delegalizacji ONR | 13-11-2018 11:00:00

    OPINIA: JE Joachim Brudziński podkreślił, że jako szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, "nie ma zamiaru nikogo delegalizować" - informuje dorzeczy.pl.

  • Minister energii: Będą rekompensaty za ceny prądu | 13-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Minister energii JE Krzysztof Tchórzewski zapowiedział system rekompensat za wysokie ceny prądu - podaje interia.pl.

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.

  • Polska chce... płacić wyższą składkę do UE | 11-11-2018 11:00:00

    INFO: Polska jest gotowa ponosić większą składkę do budżetu Unii - oświadczył JE Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

  • Obywatele RP szykują kontrmanifestację | 11-11-2018 06:15:00

    INFO: Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja - oświadczyli Obywatele RP, odnosząc się do marszu, który ma przejść w Warszawie w niedzielę 11 listopada.

  • Rocznicowy paszport z błędem | 10-11-2018 20:45:00

    INFO: MSWiA ogłosiło, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w nowych paszportach znajdzie się m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Problem w tym, że takiego kopca nie ma - pisze rp.pl.