Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

30-08-2018 21:45:00

Rząd zalegalizował kava kava

INFO: Kava kava została właśnie wykreślona z listy zakazanych substancji, na którą trafiła ponad 9 lat temu, gdy w ramach walki z dopalaczami wrzucano tam wszystko co popadnie - pisze na Facebooku p. Przemysław Zawadzki.

 

P. Zawadzki publikuje fragment uzasadnienia, które znalazło się w projekcie nowelizacji, która doprowadziła do dekryminalizacji kavy kavy.

"...z wyłączeniem substancji kava kava - rośliny żywe lub susz, nasiona, wyciągi oraz ekstrakty, która zgodnie z stanowiskiem zespołu winna być usunięta z wykazu środków odurzających, bowiem nie działa na ośrodkowy układ nerwowy w stopniu powodującym zagrożenie zdrowia lub życia ludzi, jak również nie ma dowodów na powodowanie szkód społecznych przez używanie tej substancji".

- Pomogło z pewnością nagłośnienie sprawy przez "Kava w Polsce" oraz interpelacja posła Liroya, po której Zespół do spraw oceny ryzyka zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi związanych z używaniem nowych substancji psychoaktywnych, podjął się analizy tej substancji, a następnie wydał uchwałę, w której zarekomendował usunięcie kava kava z listy zakazanych substancji - pisze p. Zawadzki.

Kava kava to tradycyjnie pita substancja pochodząca z wysp Pacyfiku.

 

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • JackHolborn | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    06-09-2018 16:00:20 | odpowiedz
    • Sariusz | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
      06-09-2018 16:21:23 | odpowiedz
  • 1084 | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    07-09-2018 14:08:00 | odpowiedz
  • 19-09-2018 19:51:01 | odpowiedz
    A+LGBT
    motto: „Nada ich przekonywać mudro, że wojna mir, że chlew to źródło,
    że okupacja wyzwolenie, a będą cieszyć się szalenie!” (J.Szpotański)
    dedykuję kolegom z dorzeczy.pl

    „Bez wstydu, darmowa, bezpieczna
    Bez kompromisów, na żądanie” –
    Taka aborcja jest konieczna
    Dziś dla Was w Polsce, drogie Panie.
    Ta akcja okryje się sławą!
    „Aborcja znaczy życie” – Brawo!!!

    Ale jest ale... Słowa uczą,
    Jednak przykłady pociągają.
    Katole ciągle na Was buczą,
    Bo wciąż przykładu w Was nie mają.
    Więc dajcie przykład: Jakie życie
    Fajne jest... kiedy je skończycie!

    „Niewolą wolność jest, pokojem
    Wojna.” – Napisał to już Orwell.
    „Aborcja – życiem!” – Jak goj gojem,
    Nie przyjął tego wciąż za normę.
    A teraz przyjmie! Nowa porcja
    Światłych literek: A – Aborcja.

    Aborcjonistki – nowa mniejszość
    W katolskiej Polsce uciskana –
    Do Was należy teraźniejszość!
    Słowa to mało, oto zmiana:
    Gdy same żywot swój skończycie,
    Aborcja będzie znaczyć życie!

  • 23 kwietnia 2009: Wolność słowa w pojęciu "geja"

    Wpis o takim tytule za kilkanaście minut na http://korwin-mikke.blog.onet.pl/ Zachęcamy do dyskusji.
  • Konopia..

    Witam, ostatnio w necie spotkałem bardzo interesujący film na temat marihuany... Cóż nie od dziś wiadomo ze jest to "problem" nr 1 w Polsce jak i na Świecie co z tym zrobić jeżeli ktoś będzie...
  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • 3 września 2009: My home is my castle?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/my_home_is_my_castle/270/#komentarze Muszę powiedzieć w tym przypadku stanowcze veto! O ile owszem zgadzam się jak najbardziej z tym że oglądanie zdjęć...
  • Narkotyki - najbardziej szkodliwe?

    Narkotyki z porównaniu z innymi używkami są bardziej szkodliwe. Pokazują to badania. I nawet jeśli wyjdzie się z tego nałogu. To i tak zostają skutki zdrowotne i co najważniejsze psychiczne....

Poczytaj również

  • PiS podtrzymuje decyzję PO | 14-11-2018 17:30:00

    INFO: Władze PiS podtrzymały decyzję PO i zamykają małe lokalne Radio Hobby z Legionowa. Radio pomagające poszkodowanym przez banksterów i niepełnosprawnym. Wstyd - skomentował na FB prawnik Tomasz Parol.

  • PO żąda powołania komisji śledczej ds. KNF | 14-11-2018 15:30:00

    INFO: PO zażądała od władz PiS powołania komisji śledczej ds. KNF i Getin Noble Banku - podaje stooq.pl.

  • Stanie przed sądem, bo nie chciał wybicia zdrowych świń | 14-11-2018 13:15:00

    INFO: P. Michał Kołodziejczak, zwany następcą śp. Andrzeja Leppera, stanie przed sądem za blokadę drogi - donosi portal 24wspolnota.pl.

  • Jak zabezpieczał swoje tyły miliarder Leszek Czarnecki | 14-11-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanego nagrania z rozmowy bankiera Leszka Czarneckiego z szefem KNF wynika, że polski miliarder ściśle współpracował z Żydami.

  • Poważny konflikt o 500 plus | 14-11-2018 06:15:00

    INFO: Samotni rodzice, by dostać 500 plus na drugie i kolejne dziecko, muszą mieć zasądzone alimenty, mimo że taka pomoc jest ustawowo gwarantowana wszystkim rodzinom, w których pojawił się drugi lub kolejny potomek - pisze gazetaprawna.pl.

  • Szef KNF podał się do dymisji | 13-11-2018 20:15:00

    INFO: P. Marek Chrzanowski, szef KNF, podał się do dymisji, a premier ją przyjął - podaje portal bankier.pl.

  • Sejm za dopłacaniem do likwidacji górnictwa | 13-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm przyjął nowelizację tzw. ustawy górniczej wydłużającą czas jej obowiązywania o pięć lat, do końca 2023 r. - informuje interia.pl.

  • Winnicki: Nie zgodzimy się, by rząd przejął Marsz Niepodległości | 13-11-2018 15:30:00

    OPINIA: Jeśli rząd zechce przejąć Marsz Niepodległości, to go zniszczy. Marsz jest silny swoją żywiołowością, dynamiką i spontanicznością. Nie będzie naszej zgody, by za jego organizację wzięła się władza - powiedział Onetowi WCz. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

  • RKW chce unieważnienia wyborów prezydenta Warszawy | 13-11-2018 13:15:00

    INFO: Zarząd Ruchu Kontroli Wyborów złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie protesty wyborcze dot. prawidłowości wyborów samorządowych - podaje dorzeczy.pl.

  • Szef MSW: Nie będzie delegalizacji ONR | 13-11-2018 11:00:00

    OPINIA: JE Joachim Brudziński podkreślił, że jako szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, "nie ma zamiaru nikogo delegalizować" - informuje dorzeczy.pl.

  • Minister energii: Będą rekompensaty za ceny prądu | 13-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Minister energii JE Krzysztof Tchórzewski zapowiedział system rekompensat za wysokie ceny prądu - podaje interia.pl.

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.