Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

24-05-2018 19:30:00

Rząd wzmoże kontrole aptek

INFO: Ministerstwo Sprawiedliwości chce skuteczniej walczyć z nielegalnym wywozem leków z Polski, dlatego zamierza wprowadzić "kontrole sprawdzające" - donosi Interia.

 

Kontrole sprawdzające mają być przeprowadzane poza kontrolami planowymi. Resort argumentuje, że dzięki kontrolom możliwe będzie zweryfikowanie, czy właściciele aptek i hurtowni farmaceutycznych dostosowali się do poleceń inspektorów farmaceutycznych. Ponadto powstał już projekt zmian w prawie, m.in. karani mają być wszyscy biorący udział w takim procederze, a nie tylko właściciele aptek, zwiększyć mają się uprawnienia inspektorów farmaceutycznych.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 24-05-2018 21:04:10 | odpowiedz
    Powołać Inspekcję Robotniczo-Chłopską!
  • 24-05-2018 22:46:21 | odpowiedz
    I dlatego PT lekarze tak walczą z EReceptą...

    Bo komputerki od razu wyłapią jakieś nietypowe ilości na recepty refundowane...

    Oczywiście zgodnie z receptą JKM Króla - przyczyną jest dofinansowanie kosztów lekarstw - w sumie ma rację jak zawsze ?

  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • następna totalitarna ustawa

    Projekt ustawy Prawo geologiczne i górnicze Art. 187. W ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomosciami (Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603, z pózn. zm.[13])) wprowadza sie...
  • Darmowy Internet

    SLD chce darmowego Internetu dla wszystkich i wpisania prawa dostepu do netu jako prawo czlowieka! Brawo teraz jak zepsuje mi sie modem oskarze mojego dostawce o lamanie praw czlowieka! A tak...
  • Następny wiersz (trochę niepoprawny politycznie :))

    To jest chyba apokalipsa... Było takie w Europie środkowej miejsce, Gdzie najważniejszy był sejm na Wiejskiej. Mogłeś kupować prawie jakie chcesz leki, Oparte na ziołach leki wycofano z...
  • Lewacka "argumentacja" przeciwko wolnemu rynklowi [FAQ]

    Jak szybko i skutecznie zamknąć dziób lewakowi, czyli trudna sztuka prowadzenia rozmowy z debilem Poniższy zestaw najczęściej podnoszonych przeciwko kapitalizmowi lewackich "argumentów" w...

Poczytaj również

  • Wielka akcja ABW przeciwko ekstremistom | 12-11-2018 20:45:00

    INFO: Tuż przed Świętem Niepodległości funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną - podaje dorzeczy.pl.

  • Wrocławski ratusz rozwiązał marsz narodowców | 12-11-2018 17:30:00

    INFO: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadecydował o rozwiązaniu zorganizowanego przez narodowców Marszu Polski Niepodległej - podaje tvp.info.

  • Opłata targowa zostanie zniesiona? | 12-11-2018 14:15:00

    INFO: Sejm pracuje nad poselskim projektem, który zakłada zniesienie opłaty targowej - donosi portal podatki.biz.

  • Wolnościowcy utworzą nowe koło poselskie? | 12-11-2018 11:00:00

    INFO: Nie ustają pogłoski o utworzeniu nowego koła poselskiego, w którego skład wchodziliby posłowie wolnościowi - podaje nczas.com.

  • Były PiS-owski minister proponuje zniesienie wieku emerytalnego | 12-11-2018 06:45:00

    OPINIA: P. Stanisław Kluza, były ministrem finansów w rządzie PiS, uważa, że Polska ma szansę na wdrożenie kompleksowego systemu emerytalnego, którego osią powinno być zniesienie wieku emerytalnego - podaje businessinsider.com.pl.

  • Teglund: Socjal w Polsce jest nieprawdopdoobny | 11-11-2018 20:45:00

    OPINIA: Zasiłki w Polsce są naprawdę stosunkowo wysokie - przekonywała p. Joanna Teglund, specjalista ds. migracji, wieloletnia mieszkanka Szwecji.

  • Będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację | 11-11-2018 17:30:00

    INFO: Sejm uchwalił nowelizację przepisów podatkowych, wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych - informuje interia.pl.

  • Rosną rachunki Polaków | 11-11-2018 14:15:00

    INFO: Nieustannie rosną koszty życia w Polsce - alarmuje Interia.

  • Polska chce... płacić wyższą składkę do UE | 11-11-2018 11:00:00

    INFO: Polska jest gotowa ponosić większą składkę do budżetu Unii - oświadczył JE Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

  • Obywatele RP szykują kontrmanifestację | 11-11-2018 06:15:00

    INFO: Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja - oświadczyli Obywatele RP, odnosząc się do marszu, który ma przejść w Warszawie w niedzielę 11 listopada.

  • Rocznicowy paszport z błędem | 10-11-2018 20:45:00

    INFO: MSWiA ogłosiło, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w nowych paszportach znajdzie się m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Problem w tym, że takiego kopca nie ma - pisze rp.pl.

  • Kukiz'15 chce zakazu wydawania gazet przez samorządy | 10-11-2018 17:30:00

    INFO: Grupa posłów Kukiz`15 złożyła w Sejmie projekt zmian prawa prasowego i ustaw o samorządzie terytorialnym, który zakłada zakaz wydawania tytułów prasowych przez samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie - donosi serwis press.pl.

  • Tak się gospodaruje na państwowym | 10-11-2018 14:15:00

    INFO: CBA prowadzi śledztwo ws. korupcji przy dostawach paliwa do Elektrowni Szczecin.

  • Resort porozumiał się z policjantami | 10-11-2018 11:00:00

    INFO: Minister spraw wewnętrznych, JE Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną policjantów.

  • Gronkiewicz-Waltz znów grozi | 10-11-2018 06:45:00

    INFO: Mogę rozwiązać nawet marsz państwowy - ostrzegła prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz.