Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

20-09-2018 21:45:00

Rząd wymyśli technologię, by wykorzystać węgiel

FUTURO: Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd postara się znaleźć technologię, która pozwoli wykorzystać "nasze czarne złoto" - informuje bankier.pl.

 

Na spotkaniu z górnikami premier wyraził nadzieję, że "znajdziemy najlepsze sposoby, najlepsze mechanizmy (jego wydobycia, wykorzystania), w najbliższych miesiącach, latach".

- Na pewno będzie to proces, bo technologia zawsze potrzebuje trochę czasu, żeby się rozwinąć, żeby w praktyce zaczęła działać - mówił p. Morawiecki. Podkreślił, że musimy wywalczyć "najnowsze sposoby adaptacji technologii do naszych pokładów węglowych i żeby ta duża wartość dla polskiej gospodarki rosła".

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 20-09-2018 21:59:58 | odpowiedz
    Proponuję też nowe technologie wykorzystania piasku. Jest go dużo i łatwiej dostępny...
  • 20-09-2018 22:37:21 | odpowiedz
    Im większy cymbał tym wspanialsze rysuje perspektywy. Mam na myśli naszego premierka.W Latach 50 ubiegłego wieku Amertkanie odłożyli do lamusa próby podziemnego zgazowywania węgla. O ile łatwo było wszcząć proces zgazowania ale za żadne skarby nie udawało się ująć produktów zgazowania w żadną rurę kierujacą te produkty w kierunku dalszego wykorzystania. Za średniego Gierka grupa górniczych hochsztaplerów na KWK Barbara w Mikołowie załadowała wywrotkę węgla do garażu (piwnicy) podpalili i doprowadzali powietrze z jednej strony a z drugie przez okienko odbierali smród i ogłosili, że pracują nad nowatorskim procesem zgazowania węgla. Dostali jakieś parę milionów grantów i wszystkie przepili. Teraz kręcą w głowie Morawieckiemu, którego można łatwo nabrać, bo z techniki też cieniutki. Gwoździa wbić nie potrafi.
  • 21-09-2018 02:52:18 | odpowiedz
    PADalec

    Co to chłopiec na posyłki?
    Czy to może kurier jaki?
    Schylić się to nie wysiłki,
    Gdy się niosło ciężkie paki.

    Czas przesyłkę pokwitować.
    No i można w wozie zalec.
    To nie kurier!!!… Da się schować
    Prawdę? – Niezbyt… To PADalec!!!
  • 21-09-2018 12:34:31 | odpowiedz
    Skończy się na tym, że będą go wykorzystywać do oczerniania swoich oponentów.

  • Senyszyn chce wprowadzic w Polsce szariat

    Tak sobie czytałem ostatnio o aborcji na wikipedii i z tego co tam zamieszczono wynika, że lewica chce w Polsce wporwadzenia reguł obowiązujących (w tym temacie) w Islamie i Judaiźmie. Trudna...
  • Idea integracji europejskiej

    Temat ważny, a jednocześnie dość łatwy do marytorycznej i rozległej dyskusji, która teraz się bardzo dla tego forum przyda ;) A więc wątpię żeby ktokolwiek z nas popieral idącą w obecnym...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Uda się z tą produkcją benzyny w Polsce, czy nie?

    http://polskatimes.pl/stronaglowna/140528,benzyna-z-komina-alternatywa-dla-ropy%20%20%20,id,t.html#material_1 Uważam, że ktoś w rządzie weźmie pieniądze za utopienie projektu, a twórcom ktoś...
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...

Poczytaj również

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

  • Rodzice zapłacą ZUS za korepetycje? | 16-10-2018 13:15:00

    INFO: Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Druga twarz Morawieckiego | 16-10-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanych nagrań wynika, że obecny premier Polski - na zewnątrz grający zatroskanego socjalistę - za nic ma zdrowie znanego polskiego sportowca - podaje onet.pl.

  • Resort środowiska wprowadzi nowe wymogi | 16-10-2018 06:45:00

    FUTURO: Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany dotyczące minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych i dla opakowań po środkach niebezpiecznych - informuje podatki.biz.

  • Wassermann zapowiada budowę metra w Krakowie | 15-10-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, zapowiedziała budowę metra w Krakowie - podaje onet.pl.

  • Kandydat PiS chce być radnym... "Pragi Połódnie" | 15-10-2018 19:30:00

    INFO: Byle jak, byle gdzie, byle na stołek? Na plakacie promującym kandydaturę p. Sebastiana Kalety do rady Warszawy pojawił się potworny błąd ortograficzny - informuje portal wirtualnemedia.pl.

  • "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej | 15-10-2018 17:30:00

    INFO: Skonstruowany przez money.pl "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej na giełdzie.

  • MinFin zagubił się we własnych przepisach | 15-10-2018 15:30:00

    INFO: Resort finansów nie panuje nad biegunką legislacyjną - alarmuje dziennik.pl.

  • Rząd kupił lotnisko w Radomiu | 15-10-2018 13:15:00

    INFO: Za 12,7 mln zł Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kupiło będące w rękach samorządu lotnisko w Radomiu - donosi wgospodarce.pl.

  • Wolność popiera kandydata... PiS | 15-10-2018 11:00:00

    INFO: Partia Wolność udzieliła poparcia p. Marcinowi Horale, kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni.

  • Rząd "uratuje" Wieliczkę za... 1 mld zł | 15-10-2018 06:45:00

    INFO: Rząd "uratuje" zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce - informuje stooq.pl.

  • Absurdalne wydatki na niepracujących | 14-10-2018 20:45:00

    INFO: WCz. Marek Jakubiak z Kukiz`15 poinformował, że Warszawa wydaje duże pieniądze na obiboków - podaje tvp.info.

  • Rząd uruchomi program Prąd+? | 14-10-2018 17:30:00

    INFO: Ministerstwo Energii chce uruchomić program dopłat do rachunków za prąd - podaje bankier.pl.

  • Tygodnik "Nie" bliski upadku | 14-10-2018 14:15:00

    INFO: P. Jerzy Urban, redaktor naczelny tygodnika "Nie", przyznał, że jego gazeta może upaść - podaje dorzeczy.pl.

  • Przemoc na Marszu Równości w Lublinie | 14-10-2018 11:00:00

    INFO: Do dużej rozróby doszło podczas Marszu Równości w Lublinie - donosi wprost.pl.